0 oy
626 göst.
Tatil-Seyehat kategorisinde (1,552 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Eşimle evlenmeden önce çocuğu en azından altı ay geç yapalım, çocuk derdi olmadan gezelim tozalıim dedik.. Biraz pandemi sebebiyle, biraz da eşimin umursamazlığı yüzünden pek bi yere gidemedim o ayrı.. Şimdi de altı aylık hamileyim, çocuk doğmadan son bi gidelim çocuk derdi çekmeden dedim, tmm seni kurbandan sonra denize götürecem çadır kuracam kamp yapacaz dedi.. Şimdi gelmiş, abimgil geliyor, abimgilin arkadaşı da geliyor diyor.. Ben abisinin yanında bile rahat edemiyorum, arkadaşını hiç tanımıyorum zaten.. Bi de yayladan görümcemi getirecekmiş, onu hiç söylemiyor, konuşma kayıtlarını dinleyince duydum, sabah oldu hâlâ işe gidecem diyor, onu getirecem demiyor.. Bana sormadan bi dünya insan toplamış, 5 çocuk, 7 büyük oluyoruz.. Geçen sene de böyle yapmıştı, sadece abisigilin olduğunu söylemişti, ben abinin yanında nasıl rahat edecem diyerek sahile gittim bi baktım hiç tanımadığım bi aile daha var, arkadaşlarıymış..

Bi de ben evde içim sıkıldı sahile inip yürüyüş yapalım dediğim de, sahil burdan ne kadar uzak senin haberin var mı deyip götürmemişti.. Şimdi kız kardeşini getireceği yer sahilden daha uzak, ona hiç ses etmeden koşuyor.. Ben gelmiyorum kendin git dedim, hiç umrunda olmadı, tmm seni de bi dahaki sefere götürürüm dedi, gidecek sanırım..

Kaynanamla bayram olayını da okuyanlar bilir, eşim de bunları yapınca iyice tiksindim bu aileden..

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah sabır versin cok haklısın 
(1,552 puan) tarafından
Ayrılık sebebi değil ama bıktım gerçekten, ne yapacağımı da bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Neden böyle yaptığını sor sakince bakalım ne diyecek ben olsam eşyalarımı toplar ailemin yanına gider onlarla gezerim
(1,552 puan) tarafından
Onun bi sorun olduğunu düşünmüyor.. Üstünde haşema olmayacak mı, nasıl rahat edemiyon diyor.. Sadece haşema olunca iş bitiyor gibi
tarafından
Ne alaka haşema oturup basbasa sahılde bı kahve bır yuruyus sohbet bır kaçamak öpucuk sarılıp oturmak rahatlıktan anlamıyo sanırım bu sekılde olunca kadınlar ayrı erkekler ayru takılacak gıbı bısey olur
(4,089 puan) tarafından
Gezmek tozmak için değil de ya bu adamları tanımadan çocuk yapmamak gerekiyor asıl yani adamda anlayış sevgi merhamet olunca çocuk olsa da gezip tozuyorsun yoksa da olsa da olmasa da böyle mutsuzsun dünyaya getirdiğinde seninle birlikte mutsuz oluyor
(1,552 puan) tarafından
Kadınlar ayrı takılamıyor ki.. Yemek hazırlayıp, bulaşıkları yıkayıp, çocukların mızırtılarını dinleyip, iki dakika fırsat kalırsa suya giriyorlar.. Eltimin çocukları da yemek yapılırken herşeyi elliyor, hamile değilken bile midem bulanıyordu.. Eltim de pek temiz değil zaten, çocuklara da bişey demiyor.. Gitsek yemeği de beraber yiyecez
(1,552 puan) tarafından
Adam ikizler burcu olunca çözemiyorum bir türlü.. Bazen bakıyorum dünyanın en iyi, en düşünceli insanı.. Bazen bakıyorum nerden aldım bunu, gözüm bu kadar mı kördü hiç mi aklım yoktu diyorum.. İkizler burcu çift kişilikli olur derlerdi inanmazdım, insan iki tane zıtlığı bi bünyede nasıl toplayacak diye
0 oy
tarafından
Niye çocuk derdi olmadan diyorsun ki çocukla  gitmek çok daha guzel daha eglenceli madem dert gibiydi keşke bekleseydiniz biraz daha cunku dertsiz son gunlerin, nasil olacak 
tarafından
bence o konuda korkma bende cocukla kamp yaptım allahın ıznıyle hıc bısı olmaz
(1,552 puan) tarafından
Öyle bi yere hayatta götürmez.. Geçen sene yeni evli olduğumuz halde sahilde mülteciler gibi yatmıştık yine götürmemişti çok para istiyorlar diye.. Bu sene de çadır aldı
(1,552 puan) tarafından
Çocuk olunca onunla yaşamaya da alışacağız Allahın izniyle ama olmadan sadece kendin kalkıp gitmek daha rahat olduğu için son bi kez gitmek istemiştim
(1,501 puan) tarafından
Canım bence senin kocan çocuktan daha büyük dert valla kusura bakma baalayını bile burnundan getirmiş adama güvenip çocuk mu yapılır seni evde bırakıp tatile gider ailesiyle bak gör
(1,552 puan) tarafından
Tadını kaçırmadan sen git ben gelmiyorum desem giderdi ama tadı kaçtı bi kere, geldi yattı o da gitmiyor
0 oy
tarafından
Allah yardmcin olsn canm gelmiyorm.ben de gtme 
(1,552 puan) tarafından
Öyle dedim, sabah sabah ağzıma geleni saydım.. Bu sefer de sürekli tatsızlık çıkarıp, plan bozan biri durumuna düşüyorum ama o da planı hiç beni düşünerek yapmıyor.. Kim haklı bilemiyorum
tarafından
Sen buna planmi diyosn deseydin keske . Ailen yakin degilmi bacim gt onlara orada dinlen sen hamileymissindr
(1,552 puan) tarafından
Ailemden de yeni geldim ama sen gideceksen beni annemgile bırakıp öyle git, ben gelmiyorum dedim
0 oy
(232 puan) tarafından

Bu ne terbiyesizlik ya sana sormadan nasıl bu kadar kişiyi davet edebiliyor karnı burnunda karım nasıl bu kadar kişiye hizmet eder diye düşünmüyor bencil senin kocan

(1,552 puan) tarafından
Demiyor valla.. Bişey desem üç dört tane kadınsınız beraber yaparsınız der.. Ama eltimin ve çocuklarımın temizliğe dikkat etmediği için hamile değilken bile midemin bulandığını, ellerinin değdiği şeyi yemek istemediğimi kendisi de biliyor
0 oy
tarafından
Allah sabır versin ama hamilesin zaten mikrop kaparsın bir şey olur gitmemen daha iyidir belki 
(1,552 puan) tarafından
Amin.. Doktoruma sordum, denize gir ama çıkınca ıslak durma dedi, bi tehlike görmedi.. Kalabalık yerlere de gitmiyoruz zaten, koylara gidiyoruz, bizden başka kimse olmuyor genelde.. Gerçi 12-13 kişi toplamışlar tek biz olsak ne yazar ama
0 oy
(681 puan) tarafından
Fare kapıya sığmaz kuyruğuna kabak bağlarmıyıdı ben olsam sinir krizi geçirirdim 
(1,552 puan) tarafından
Evet :) Fare kapıya sığmayınca, kuyruğuna kabak bağlar bi de öyle denermiş
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Haklısın ama eşinle açık açık konuş böyle yapması hoş değil
(1,552 puan) tarafından
Konuşuyorum, anlamıyor.. Ne olcak ki ondan diyor.. Kendine sorun olmayan şeylerin benim için de sorun olmayacağını düşünüyor hep

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 1,581 göst.
13 Temmuz 2020 Tatil-Seyehat kategorisinde Defnekokusu (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 215 göst.
21 Mart 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 581 göst.
1 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Frover (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 340 göst.

378,253 soru

11,321,394 cevap

34,765 kullanıcı

...