0 oy
495 göst.
Diğer kategorisinde (1,137 puan) tarafından

Hanımlar günaydın.  En baştan soylıyım kimse yargılamasın laf sokma peşine girmesin lütfen.  2.ye hamileyim ve 37+1 günlüğüm.  Sezeryan olacak ilki de sezeryan oldu . Hanımlar ALLAH rızası için sizlere yalvarıyorum kulunuz köpeğiniz olayım ben gününü beklemeden nasıl doğururum bu çocuğu?  Bana yol gösterin bileniniz varsa erkenden doğum yaptırabilir miyim ? Dayanamıyorum artık piskolojimin içine edilmiş durumda çok kötü şeyler düşünüyorum uzun zamandır kendimi merdivenlerden mi atsam diyorum ve denemeye kalktım ama cesaret edemedim yapamadım.  Dermanim gücüm hiçbirseyim kalmadı artık.  Bi yol söyleyin bana nasıl doğurabilirim? Inanın bana neler cekiyorum neler oğluma hamileyken zerre bişeyim yoktu ama kızımda öyle değil öleyim artık diyorum çünkü çok kötü sancılar ağrılar cekiyorum katlanamiyorum artık 

Ne okur ya ne olur biseler deyin de bende boştayım kızımı ne olur ya :'(:'(

29 Cevaplar

0 oy
(707 puan) tarafından
Sakın öyle şeyler yapma.Tamam düşüncelerin olabilir hamilelik çok zor bir süreç farkındayım ama sakın olmalisin.İcinde bir can taşıyorsun.Bol bol yer sil eğilerek.Comelme hareketi yap yakınlaştırır doğumu.

Ama yuzmussun yuzmussun kuyruğuna gelmişsin şimdi pes edemezsin.Cok az kalmış 1-2 haftaya dogurursun zaten.Farkli şeylerle meşgul ol kötü düşünme.
-Reklam-
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Hemen bir psikoloğa gitsene çünkü bebeğini öldürmeye çalışıyorsun merdivenden atmak kendini falan doğru düşünce değil doğumunada az kaldı
(1,137 puan) tarafından
Bebeğimi öldürmeye çalışmıyorum ALLWH korusun hemen doğuma alırlar diye düşünüyorum bana da kızıma da bise olmasın diye dogurturlar diye düşünüyorum merdivenlerden dediysem kapının girişinde 3 merdiven var orda atam kendimi dedim atsam da bise olmaz zaten ama düşünce kızıma ya da bana bise olsun düşüncesi değil hemen doğuma alsınlar düşüncesiyle düşündüm ben onu
(6,441 puan) tarafından
Yok anladım da düzgün yazamamışım doktoruna soyle yada bir psikolog ile görüş
0 oy
tarafından
Tövbe estağfurullah saçmalama nolur gıt esınle paylas destek olsun sana doktora gıdın
(1,137 puan) tarafından
Bugün gidicez yalvaricam doktora bakalım ne olacak
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Doktora git bu kadar ağrı çekmen normal değil yani kendini atacak kadar mutlaka bir şey yaparlar eğer o kadar değil sen dayanamıyorsan psikoloğa yönlendirirler çok ağrı çektim kızımda gece uyanıp beni dönder diye ağlıyordum eşime merdivenlerden inip çıkarken o tutuyordu yine de ağlıyordum evden çıkamadım ama 39 a kadar bekledim doğdu insan 12saat çektiği o doğum sancısına bile dayanıyor o kadar değildir diye düşünüyorum ağrın eğer o kadarsa mutlaka bir sıkıntı vardır söyle doktora
(1,137 puan) tarafından
Bacım çok fazla cekiyorum bide karnımı görsen o kadar büyük ko başta özele gidiyordum simdilerdeyse devlete gitmeye başladım devlete ilk gittiği se doktor muayene etmeden karnımı görünce ikiz mi dedi etrafımdaki insanlar ikiz mi diye sorup sorup duruyor o kadar büyük ki vücudum kadar karnım.buyumus nefes bile alamıyorum artık gece nefessizlikten gidicem diye korkuyorum artık
(4,089 puan) tarafından
Mutlaka özel bir doktora görün bebeğinin canından önemli değil ya yengem böyleydi ağrısı çok karnı büyüktü sezeryan yeri incelmiş acil ameliyata aldılar ordan burdan atarsan kendini bebeğinin ölüm senin sakat kalma riskin var
(1,137 puan) tarafından
Işte normal dusunmedigimin farkındayım ama hani biran önce doğurayım kafasına girdigim için saçma ***** düşüncelere giriyorum işte ama napim yediğim yemek bile haram oluyor inanın bana ya
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Sezeryan diyorsun hareket yaparsan dikişler in eski yerinden ayrılır. Bol bol yatmalısın bacım. 38 olmayı bekle bak kac gun kalmıs. Dr diyebilirsin sonra istedigini yapar zaten 
(1,137 puan) tarafından
20 günüm kaldı aslında ama o kadar fala agrım.sancim var ki bekleyemiyorum o 20 günü delircem yeminlen
0 oy
tarafından
Aman dur sakın dogurma ya bi anda cocugu atarsan dönüşü olmaz cocuk dogmadan cozmen lazim kendini bile atmayi dusunuyorsan o anlik gozun gormez
(1,137 puan) tarafından
Kendimi atmak derken öyle öldüreyim ya da kızıma da bise olsun anlamında değil belki.hemen doğuma alırlar bebeğime bise olmasın diye kafasindayim yani kendime zarar veremem kızıma asla asla zarar veremedim oğlum da dahil onlara bise olsun işte o zaman kesin ölürüm
0 oy
tarafından
Doğumdan önce bir psikolgla görğşseniz aslında daha iyi olur bu psikolojinin üzerine birde doğum yaparsanız daha kötü hissedebilirsiniz yargılamak kimsenin haddine değil siz yaşıyorsunuz hayatınızı neler yaşadığınızı bilemeyiz ama bebeğin için ne kadar içeride kalırsa okadar iyi onun için bunu düşün 
(1,137 puan) tarafından
Elbette orası öyle ama yemin ederim bak yalan söylemiyorum nefes bile alamaz oldum artık nefesim kesiliyor gece korkuyorum.mesela nefesim kesilecek diye sürekli uyanıyorum nefes alamadığım için
tarafından
Psikolojik olabilir mi Ansiyete veya panik atak yaşıyor olabilirmisin benim ilk hamileliğim çok çok zor geçti erken doğum yaptım sonraki süreçler derken ansiyetem arttı psikolojim çok bozulmuştu 6-7 ay sonra kendimi toparlayabilmiştim
0 oy
tarafından
Az kalmis cnm 1 hafta daha sabret. 38 de sezeryan yapiliyor
0 oy
tarafından
Güzel bacım doğurmak bu psikolojine çözüm değil bende oğlumda böyle oldum sonra birden kasılmalarım başladı durduramadılar 36 haftalık doğdu oğlum sütüm dumduruydu beslemedi oğlumda emme refleksi o kadar düşüktü ki sanki göğsüme ağzı hiç değmiyordu sonra memeyi komple bıraktı mamaya başladık o kadar zayıf çelimsiz di ki gören hasta zannediyordu çocuk emmeyince üstüne lohusalık eklendi onun üstüne eşimle problemler oldu derken suan da psikolojik tedavi gormeye başladım ilaç kullanıyorum sen bu kadar geciktirme biran evvel bir psikiyatr ile yada bor psikolok ile görüş durumunu paylaş bu tür konular basit konular değil çözümüne bakmak lazım 
0 oy
(232 puan) tarafından
Aklına kötü düşünceler getirme kendini düşünmüyorsan yavrularını düşün karnındaki yavrunun zamanı gelince doğacak erken alınırsa bir sürü sorunu olabilir o zamanda vicdan azabı çekersin psikologtan destek almalısın ailenden yardım iste biraz yanında kalsınlar yükünü azaltsınlar 
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Tövbe bismillah hemen çok acil doktora git ona da anlat hepimiz hamile kaldık seni anlayamıyorum  sen şizofreni olabilir misin normal değil çünkü 
(1,137 puan) tarafından
Evet sizofreniyim hemen de koydun tanıyı saol ya . Kafam bozuk kafam neler cekiyorjm bilmiyorsun neler yaşıyorum bilmiyorsun ben istemez miyim.cocugum vaktinde gelsin sağlıklı sıhhatli alayım kucağıma yemek bile yiyemiyorum artık ben az empati ya az empati
0 oy
(15,828 puan) tarafından
Vaktinde saatinde sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah Rabbim erken doguruyum diye eksik dilek dileme lütfen Rabbimin gücüne gider benim oğlum 35+6 günlükken doğdu 9 gün kuvezde kaldı hastaneyi yol  ettim çok zor bir surecti inank
(1,137 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun ya piskoloji kafası işte yemin ederim yemek bile yerken zorlaniyorum karnım yüzünden eskisi gibi beslenemiyorum da
0 oy
(418 puan) tarafından
Canım günün gelmiş sezeryan olacak zaten doktoruna durumunu belirt bikaç gün sonraya sezeryan günü al.

Bu kadar sorun edilecek bişey değil sezeryanda 38 haftada alınıyor zaten

Pazartesiye gün alsan 37+4 yapar zamanı bence
0 oy
(579 puan) tarafından

Erken doğurma gibi bı düşüncen olmasın canım bak bebek ne kadar durursa o kadar iyi içerde ben ikiz hamileydim ve ölüyordum resmen ağrılardan bel ağrısı sırt ağrısı çatı agrisi 2 kişi beni kaldırıyordu oturtuyordu eşim beni yataktan kaldırıyordu lavaboya gitsem eşim götürüyordu o derceydim 10 gün oldu ben doğum yapalı 37+3 te doktorum aldı ikizlerimi doğduklarında küveze girmedi ama 6 gün sonra bebeğimin birini küveze aldılar vücudu susuz kalmış karnımda küçük dogmustu bide sarılık çıktı zaten sezeryanli doğum yapmışsın 38 haftanda doktorun alacaktır sabırlı olman lazım canım kötü dusunme bı can getiriyoruz dünyaya ve zorlukları olcak hormonlar değiştiği için bizde pskolojik olarak değişiyoruz rabbim yardımcın olsun Allah içine serinlik versin bol bol dua et canım

(1,137 puan) tarafından
ALLAH razı olsun senden sana da geçmişler oksun umarım evlatların iyidir ikisi de . Haklısın aslında ben düşüncelerimin ne kadar saçma sapan bise olduğunun farkındayım ama kutlanmakta zorlandığım için bu haldeyim yoksa ben istemez miyim vaktinde doğum yapayım
(579 puan) tarafından
Şuan ikiside çok şükür iyi bebeklerimin sadece bugün gidip kan vericez sonucuna bakcaz bakalım nasıl cikicak diye surda bişey kalmamış canım zaten yanında annen falan kalcakmi biraz erken gelip sana yardımcı olacak biri varmı o düşünceler hormonlardan dolayı canım kimse istemez bebeğine bişey olsun kendisine bişey olsun doktorda 38 bekleyelim der sana bakacak biri olursa yanında en azından oglunla ilgilenecek biri bu son haftani yatarak gecirebilirsin
0 oy
(432 puan) tarafından
İlk hamilelliğim 67 ile hamile kaldım 60 kadar düştüm su içsem kustum asla yemek yiyemedim ekmek istiyorum ama yediğim gibi kusuyorum. Ağlaya ağlaya işe gittim tüüzn kireç gibiydi serviste hergün kusuyorum artık herkes bıktı benden doğuma 1. 5 ay kala merdivenden düştüm  ayağım kırıldı dizimden aşağısı alçıya alındı hastane kontrolü ne eşim kucağında götürdü tuvalete bile yardım olmadan gidemedim. Annem yıkadı baktı 3 ay annem bizde kaldı suyum bitti 37 haftalık doğum yaptım acil sezeryana alındım bebeğim 2.100 gr prematüre sınırında doğdu kulakları tırnak ucu kadardı. Sonra dişim şişti 1 ay tedavi gördüm makat çatlağı oldum 2 ay sürekli krem kullandım doğumda anastezi ağır geldi Dr ayrıca 2 gün yatış verdi günlük 2 litre serum yedim bebeğim evde ben hastanede şu an 2 dişime kanal tedavisi görüyorum. 31 yaşında bir kere bile hastane yüzü görmeyen ben neler çektim neler hala daha sağlığıma kavuşamadım tek tesellim kızım oldu ben kötü olsam da olur kızım iyi olsun dedim ben doğumdan sonra 2 hafta yataktan kalkamadım annem baktı kızıma ama hiç erken doğum vs istemedim ağladım ağladım kıvrandım oturdum sana da yazık karnındaki ne de yazık diğer çocuğuna da yazık asla erken doğum merdivenden düşme vs aklından geçirme Allah ın mucizesi bebekler yapma günah 
(1,137 puan) tarafından
Ya o düşüncedeyim de Bise olsun diye değil ya acaba hemen doğuma alırlar mı.kafasiyla düşündüm kızıma da bana da bise olmasın diye yoksa ben var ya iğne bile patiramam kendime hele evlatlarına bise olsun var ya bende öleyim ya rabbim beni de yaşatmasin.  ATEN VIDEOLAR falan görünce iyice piskolojik bozuluyor benim.evlatlwrima bise olsa ben naparim falan yaşayamam herhalde falanim. Ama işte bu cektiklerim beni fazla zorluyor . Buarada çok geçmiş olsun rabbim sağlık sıhhat versin jem sana hem evladına tez zamanda iyileşir normal sağlığına kavuşursun inşallah
(432 puan) tarafından
Sağol canm benim bir iki hafta daha dayan az kalmış zaten
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Bende al beni doğuma demistim agrilarm coktu gebelik zehirlenmesiidi benimki almadi hemen ama ayni hastanede diger doktor sezeryanci cikti takir takir dogurtuyorlar
0 oy
(276 puan) tarafından
Yüzmüs kuyruguna gelmisin az sabir. Doktorla konus erken alsin bebegi
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Ameliyat gününe kadar az daha bekle canm zaten çok az bir zamanın kalmis doğuma neden aklına kötü şeyler getiriyorsun güzel düşün iyi olsun herşey 
0 oy
(603 puan) tarafından
Öncelikle sakin ol oyalanacak bişeyler bul mutlqka bende sezaryen oldum 38+2 de dayanamıyorum dedim aldı doğuma doktor zaten 38 olduğun gün doktorunla konuş 
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Zikir çek bol bol.. kendini oyalamaya çalış beynini hamilelik dışında şeye odakla zaten az kalmış doğuma aydın oldukça çekinmeden minoset içebilirsin ağrı kesicini ic ama bu şekilde nolursun yıpratma kendini 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 365 göst.
7 Nisan 2023 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 489 göst.
23 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 295 göst.
12 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 313 göst.
22 Ağustos 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevgim04 (381 puan) tarafından soruldu

381,690 soru

11,426,096 cevap

34,985 kullanıcı

...