0 oy
428 göst.
Diğer kategorisinde (1,787 puan) tarafından
Annemin çoğu kez yalanını yakalıyorum çok rahat yalan söyleyen bi insan ama artık gittikçe tiksinmeye başladım su içer gibi yalan söylüyor. Bayramda kurban kestik herkese bir poşet verdim annem ve kayınvalideme iki poşet verdim onların ki ayrı bi torbada ikişer poşet şeklindeydi kayınvalideme verdim, kalanları da anneme getirdim kendi payını al digerlerini dağıt dedim binada durumu olmayanlar vardı onlara vermesini rica ettim her neyse akşam telefonla konuştuk getirdiğin etin bi poşetini pişirdim çocuklar istedi dedi öyle kapattık ertesi gün yine annemlere geldim etleri dağıtmak için kendi poşeti hala diğer etlerin icindeydi bi sonra baktım diyoki aaa sen bana iki poşet vermiştin burda bi poşet var galiba içine karışmış diyip dağıtması için verdiğim etlerden bi poşet kendine aldı. Halbuki önceki akşam pişirdim demişti resmen aç gözlük yaptı o kadar sinirlendim ki. Durumları gayet iyi her zaman alıp yiyebiliyorlar ben yoksul insanlara dağıtmak için kestim ama annemin yaptığı şey midemi bulandırdı kendime bile ayirmadim bi et için nasıl böyle bişeye tenezzül edebildi ya çok utandım onun adına. Kızlar çok uzun oldu yaa birazda karışık yazmış olabilirimmmm. Ama paylaşmak istedim yoksa daha çok sinirlenecektim

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sen götürüp  verseydin keske apartmandakilere
(1,787 puan) tarafından
Öyle yapacaktım ama hiç vaktim yoktu bayram ziyaretine gidecektik araba bekliyordu kapıda
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aç gözlülük cimrilik bunlar karakter haline geliyor. Çocukken yaşadığı yoğun bı yokluk varsa insan o hâle bürünüyor. Kapyinpeder de cimridir ama bu kurban yani sonuçta çok dindar olduğu için o bile yapmaz bunu. 
(1,787 puan) tarafından
Çocukken de gayet varlıklıydi ailesi bilmiyorum neden böyle, ona para emanet ederim alır harcar hiç sormadan sonra üzerini tamamlamadan verir. Del.i oluyorum ya insan annesinede guvenemeyecekse
tarafından
O zaman haklısın canım bak sende huyunu biliyorsun bunu hep yapıyor diyorsun. Ya eşim gibi onu öyle kabulleneceksin yada benim gibi hiçbir şey emanet etmeyeceksin. Bu senin için bir ders oldu artık sende ona göre davranirsin  hoş değil evet yalan iğrenç birşey kandirilmak ***** yerine konmak insanı deli ediyor ama sende bunu bir daha yaşamamak için annenenden sogumamak için ona göre davranirsin
(1,787 puan) tarafından
Aynen haklısın
0 oy
tarafından
Çoğu öyle kimse kimseye zırnık koklatmiyor ama sorsan elhamdülillah Müslümanım diyorlar. Bize düşmediği halde eşimin babası almış kurban şuan dolapta bir poşet kadar et var çoğunu verdik. Sen hayır için bırakmışsın Rabbim niyetini kabul etsin inşallah ♥️
(1,787 puan) tarafından
Amin cümlemizin. Eşimde dediki bize kalmasın millete verelim hepsini bende öyle yaptım ama annemin yaptığı bana rezillik gibi geldi her zaman yediğin şey nasıl tenezzül ettin yaaa demek istedim ama kabullenmez kavga çıkarır öyle bi insan
tarafından
Mahallede bildiğin durumu iyi olmayan biri varsa anneni arayıp aklıma geldi de şu kişiye de versene etten deyiver bakalım
(1,787 puan) tarafından
Öyle yapıcam zaten sayarak verdim
tarafından
Senin niyetin belli sonuçta canım , geri kalan annenin ayıbı. İçini ferah tut o yüzden.
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Keşke sen götürüp verseydin apartmandakilere annenin yaptığı da hem ayıp hem aç gözlülük 
(1,787 puan) tarafından
Vaktim yok diye ona bıraktım
(2,826 puan) tarafından
Anladım canım bundan sonra artık kurban keserseniz sen bırakırsın annenle de konuş bence yaptığı hiç hoş birşey değil ona vermeseudiniz anlardım ama zaten onun payını vermişsiniz
(1,787 puan) tarafından
Bide beğenmiyor laf sokuyor alttan alttan varya annem olmasa neler söylerdim de iste
(2,826 puan) tarafından
İşte anne de olsa insan güvenmeyecekmiş demekki Allah kabul etsin kurbanı günahı annen aldı öyle yaparak
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ah be canım sen gidecektn madem neden önden yolladn ki
(1,787 puan) tarafından
Ben kendim bıraktım annemlere o anda acelem var diye sen halledersin dedim ama güvenmemem gerekiyormuş
0 oy
(2,346 puan) tarafından
Yalanı ayrı bı günah zaten de. Mübarek gün senin yaptığın hayra el koymuş resmen hak yemiş yani. Kim bilir hangi insana gidecekti. Belki hiç et yiyemeyen bı insanın kursağından geçecekti. Keşke yapmasa böyle uyar konuş yani kocaman kadın hakkı bilmiyor mu
(1,787 puan) tarafından
Canım konuşsam kendini haklı çıkarır yalanla üstünü örtmeye çalışır ve kavga çıkarıp küser öyle bi insan başa çıkamam
(2,346 puan) tarafından
Sen de haklısın neyse bı daha ki sefere başka birilerine verirsin inşallah Rabbim hayirini kabul etsin inşallah b
(1,787 puan) tarafından
Amin inşallah cümlemizin
0 oy
(932 puan) tarafından
Walla yapiyorlar kuuzum bazi anneler bende et sewmem yemem yani komsular getirdi ben alsam cop olucak hicbirsekilde sewmiyorum asla yemem annemle telde konusuyordk o sirada kapi caldi komsum kurbanlik gtrmis dedim abla allah kabul etsin ama ben sewmiyorum benim yerime baska birine wer nasiplensin bnde ziyan olucak dedim annem nasil kizdi telde al bana wer nie almion falan tmm durumlari cok yok ama annemden durumu daha kotu hic et gormiyen aileler war ama gelde anlat 
(1,787 puan) tarafından
Annemlerin durumu iyi ama hep şikayet eder yok diye. Yok diye diye psikolojik olarak fakir hissediyor kendini galiba
(932 puan) tarafından
Kotu ya warken yok dememeli insan
0 oy
(14,017 puan) tarafından
Dün pisirdigin neydi anne deseydin keşke 
(1,787 puan) tarafından
Utandım vallahi. Bide yalan söylerdi o başkasının derdi hiç uzatmak istemedim

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 679 göst.
27 Nisan 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,355 puan) tarafından soruldu
0 oy