0 oy
644 göst.
Diğer kategorisinde (4,134 puan) tarafından
Sadece merak

36 Cevaplar

+1 oy
(4,583 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yurtdışında Türk, Türkiye de Almancı diye anıldıklarını. Yani bir tek havaalanında evlerindeler. (:
-Reklam-
+2 oy
(812 puan) tarafından
Allah'ın kulu ne fikrimz olsun kız işleri gereği karnın. Nerde doyuyorsa ordasindir 
+1 oy
(2,529 puan) tarafından
Almancı işte ben nasıl iş için osmaniyedeysem onlarda Almanya da :)))

Bı fark göremedim:D
+1 oy
(2,054 puan) tarafından
Lafım meclisten dışarı ama bizim buradakiler çok cimri utanmasalar yemeyeceklerki tuvalet gitmeyeler birde kapılarına gidince sanarlarki birşey ister beklersin ama asla öyle biri olmadım olmamda Rabbim gönül zenginliği versin ama. Bunların tam terside var ha birde azıcık bi yardım yapsınlar bulundukları yerlerde artık lafını yapıp dururlar
tarafından
Kesinlikle haklisin esimin halasi almanyadan geliyor bizim dugunde 3000 tl takmisti soylemedigi kisi kalmadi bin defa soyledi bakin taktim diye keske kabul etmeseydik pisman olduk kiz bide cikolata getirmisti kutunun yarisi yoktu :D
(2,054 puan) tarafından
Ahah eşim köyde imam burada iki tane komşum var 3 yıldır buradayız oğlum İlk geldiğimizde kapılarına giderdi birşeyim Yok derdi Sanki birşey bekliyoruz ki asla öyle bir çocuk değil bende öyle diğerini kapıda gördüm oğlun bahçesine girdi evine zaten almıyor öyle çok nadir alır oğlumun eline getirp yarım petibör verdi birtek petibörleri var bı komşumun yengesi olur bu petibör bisküvi veren geçen komşum anlattı işi düşmüş çağırmis o da aç mı geleyim tok mu geleyim demiş şakasina  Almanci olan komşumda hemen tok gel demiş yani birde eşinin yengesi 3 yıldır bizi oturmaya çağıracak o yüzden onlardan birşey tamah Edip bile Almam aynen keşke almasaydnz :)
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Hepimiz insanık :D 
+1 oy
tarafından

Getirdikleri çikolataları öve öve bitiremiyorlar ya bı onları merak ediyorum:D

(13,202 puan) tarafından
Al bimden tobleron o ayarda ama artık çoğu burada var o tat eskidendi yani
+1 oy
tarafından
Benim babamin ailesi hep Almanya'da esimde yakın zamanda gidecek
+1 oy
(10,046 puan) tarafından
Bende yurtdışından doğup büyüdüm ve 3 senedir Türkiye'deyim, evlendim buraya geldim eşim için sevdiğim için. Şimdi burda bazıları atıp tutmuş, yok işte havalarından geçilmiyor diye. Ağzımı açsam bi türlü, açmasam bi türlü. Gerçi herkesi bilmem gurbette ben kendi adıma konuşurum, yurtdışında doğup büyüdüğüm halde vatan sevgisi belki Türkiye'de yaşayanlardan çoktur ki öyle kendimce. Nasıl ki Türkiye'de görgüsüz, yobaz varsa, illa ki gurbetcilerdende vardır. Türkiye'de bazılarının evi dökülüyor arabaları sıfır, afedersin sıçmaya arabayla gidecek o derece hava cıva. Yer, mekan fark etmez yaşadığın yer değil, taşıdığın yürektir önemli olan. 

Gurbette olduğu kadar, Türkiye'dede görgüsüz çok ve iyi niyetli insanlarda. 

O yüzden boş yapmayın. 

İnsanlar hakkında atıp tutacağınız biraz ülkemizdeki insanlık hakkında konuşsanız daha iyi olur. Gurbetçi olanlar bile ne zorluklar yaşamış anlayamadan burdan atıp tutuyorsunuz ama sizin içinizdeki insanlık ölmüş. Önce içinizdeki insanı canlandırında sonra böyle konulara değinin. Daha söyleyecek çok şey var ama değmezsiniz. Gerçekten utanılacak durumdasınız..
(7,972 puan) tarafından
+++
Ebru duygularimin tercümani olmussun yazmama gerek kalmadi
0 oy
(156 puan) tarafından
Almanya lafını bile duymak istemiyorum almanyadan teyzem gül geldi sagolsunlar gebe halimle covid ettiler beni
(4,134 puan) tarafından
Owayaaaa
0 oy
(932 puan) tarafından
Ne dusunmem gerekiyor ki merak ettim simdi :D
0 oy
(446 puan) tarafından
Kız nolmuş bende gurbetçiyim ama fransada 
(4,134 puan) tarafından
Bişey olmadı canim merak etim sadece okaaaaa
0 oy
(3,457 puan) tarafından

Almanya'da yasayan insanlar işte:D

0 oy
(1,014 puan) tarafından
Gelırken getirdikleri cıkılatalar geldı sadece aklıma
tarafından
Ben daha demin yedüm *_*
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Eltimler almanci aklıma ilk havaları ve cikilatttttaaalari gelir

Haaa birde eltimin hiç sıkılmadan uzun uzun aynı şeyleri orda böyle olur orda şöyle olur lafları gelir :D
0 oy
(6,782 puan) tarafından

Almancı deyince aklıma nedense Sevdoş geliyy:D malum yurtdışında, şu sıralar kayıp gibi. 

(812 puan) tarafından
Türkiye'ye geldi annesinde ondan yok :D
(6,782 puan) tarafından
Tatil yapsın, hakketti ☺ darısı başıma. Ağustos ortalarında gidecem bende inşallah memlekete.
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Hiçbi şey düşünmüyorum :ermm:

0 oy
tarafından
Onlarda Allahın bir kulu işte doğduğun yer değil doyduğun yer demişler 
0 oy
(8,580 puan) tarafından
Eltim Almanya'da doğmuş büyümüş.  Aslen turkiyeden ama. İnsanlıktan nasibini almamış duygusuz
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Daha dün  esim bir tane almancının  cüzdanını bulmuş  içinde TL karşılığı olarak 54 bin  civarı para 

Hemen zabıtalar gidip adamı bulmuş adam varya bir teşekkür  bile etmemiş 

Bize de teşekkür  etmeyi  bile bilmeyenler denk gelir işte 
(13,202 puan) tarafından
Allah korkumuz olmasa vermeycen toto gibi kalacak ortada gıcık oluyorum ben o tip insanlara
0 oy
(2,873 puan) tarafından

Yani benim hakkımda hmm bi okuyim yorumları :D

(144 puan) tarafından
:D bende o yüzden geldim :))

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 132 göst.
13 Şubat 2024 Aile kategorisinde Asdfhlya (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 152 göst.
4 Aralık 2023 Aile kategorisinde Bbttnnmm (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 330 göst.
27 Ekim 2023 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (330 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 561 göst.
7 Haziran 2023 Aile kategorisinde Mother.00 (350 puan) tarafından soruldu

379,060 soru

11,346,466 cevap

34,812 kullanıcı

...