0 oy
1,457 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Kizlar kusura bakmayın ama dertlesecek kimseyi bulamadım 10 aylık evliyim 8 aylık hamileyim eşimle severek evlendik ama öyle çok konuşmamız olmadı 4 ay konuştuk 6 ay nişanlı kaldık nisanliyken bı sorun yoktu pek gezip tozmadik pandemiden dolayı yeni evlendigimde de bir sorun yoktu ama şuan eşim sürekli arkadaşlarıyla vakit geçiriyor ailesi ile altı üstlü oturuyoruz evimizde yiyip içelim diyorum ona da yok diyo ailesi de karışmıyor ama o istemiyor bu yüzden aramıza soguluk giriyor hangi kadın istemez ki kocasını evinde karşılamak en kötüsü de şiddet uyguluyor bana hem fiziksel hem psikolojik ama fiziksel uyguladığı şiddet bile canımı yakmıyor psikolojik olarak çok çöktüm 8 aylık hamileyim 5 kilo almama rağmen öküz gibisin su haline bak çirkin felan diyor bana makyaj yapmadığım zaman bakışları değişiyor sürekli oyun oynuyor evde olunca da sosyal bı hayatımız yok ben karislik bile vermiyorum ailesi çevresi herkes beni çok seviyor ama eşim bana çok kötü davranıyor hele de kavga sırasında pişmanım evlendigimde felan diye bağırıyor her kavga da da 5 dkka sonra gelip özür diliyor affettirmeye çalışıyor kendini sinirle yaptım diyor ne yapacağım bilmiyorum kusura bakmayın sizi de rahatsız ettim ama kimseye derdimi anlatamıyorum istiyor ki ne derse tamam diyeyim ona karismiyayim telefonunu kontrol ediyorum hayatında başka biri mi var diye o da yok 25 yaşında bu arada eşim ben de 20 sizce ne yapmayliyim

38 Cevaplar

+3 oy
(1,766 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Eşinin psikolojisi bozulmuş, tedavi olması lazım hem söylem hemde özür dile iyiymiş, bide bir gerçek var demekki koca iyi olsunda diğer herkes kötü olsun, ailesi falan sana iyi ama kocan iyi değil onlar iyi olsa ne fayda 
(11 puan) tarafından
Aynen öyle ailesi de ona çok karşı geliyor ablaları felan ama dinlemiyor dediğim gibi 5 dkka sonra geri özür diliyor ama ne fayda kırıyor ben babamın karşında durdum babam onun için bir hafta benle konuşmadı yaomasaydin diyor inanın ne yapacağım bilmiyorum kendimi iyi hissetmiyorum neden böyle bilmiyorum böyle biri degildi
tarafından
Ben kendimce şuanda düşüncem farklı bir erkeğe kalkipta ikimisizind3 psikolojisi  bozulmuş tedavi görelim dersen daha kötü olur bence sen fazla takma bem 8 yıllık evliyim  eşim beni çok seviyordu aramızda çok olaylar oldu ben onun yüzünden ilk çocuğunda 18 gün önce doğum yaptım şimdi 3. Çocuğa hamileyim ve 23 yaşındayım yani küçük yaşta beni elinden geldikçe çok ezdi iki defa aldattı bende kendimce onu ezdim ama bir fayda etti mi şimdi b..nu yer gibi  evde oturuyor haftada iki günlük tatili var ona bile dışarı çıkmıyor çocukları alıştırdım onun başına nasıl gelince isten çocuklar basında şimdi hiç birşey yapamıyor  ama ben ona karşı sevgi beslemiyorum ona yakınmamak ona bana gelir gurur yaparım  eskiden aynı eşekler gibi ona her şeyi yapıyordum boşa gidiyordu şimdi hiçbirşey onun için yapmam  böyle daha güzel keyfime bakıyorum
(1,766 puan) tarafından
Eşine demesin psikolojin bozulmuş tedavi ol hatta gerekirse eşine desin aile terapistine gidelim, Desin, bide yanlış anlama ama "senin yaptığında yanlış bacım
-Reklam-
+1 oy
(7,839 puan) tarafından
Kendine yazık etmişsin yani ne deyim , 5 kilo almakla öküz gibi mi olunuyor bende hamileyim  doğumuma 2 hafta var 14 kilo aldım eşim bana hiç öyle kelimeler kullanmadi gözü görmüyor muydu seni aldığında
(11 puan) tarafından
Bende söyledim öyle ama Allah gözümü kör etmiş diyor şakaya vuruyor geri de
(7,839 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun böyle biriyle hayat geçirmek çok zor yaşında küçükmüş daha
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım Allah yardımcın olsun 
(11 puan) tarafından
Sağol
0 oy
tarafından
Ah canım cok üzüldüm Rabbim eşine hidayet versin inşallah tez zamanda

Yavrun ile mutlu olursun inşallah
(11 puan) tarafından
İnşallah Allah razı olsun
0 oy
(25 puan) tarafından
Hamile bi kadına bu yapılmaz yaa Allah akıl fikir versin kocana madem begenmiyorsa evlnmesydi sende ona o yüzü verme senden daha güzelim benden beş yaş büyüksün kendini ondan üstün görmeye çalış okadar yüz verme ilgilenme tavır yap gör nasıl pişman olacak köpek gibi..
(11 puan) tarafından
Tavır yaptırmıyor ki oisman olunca kapıyı kitliyor barisana kadar açmam diyor avucumun içini öpüyor özür diliyor sarılıyor sinirden oldu diyo
(16 puan) tarafından
ayni benim kocam sizofren gibiler Ay bu post cok eskiymis nerden onume geldiyse  simdi nasilsiniz acaba duzeldi mi kocaniz
0 oy
(309 puan) tarafından
o sinirliyken ağzına geleni sayan cinsinden bendede var cnm al karşına ciddi ciddi konuş ne derdin var de ne dicek bakalim görücü usulü mu severekmi evlendiniz enson karşıma alıp ben ciddi ciddi olmuyosa izin al işten yarın gidip davanı aç dedim yada ben gideyim açayım davayı böyle bi ortamda bu psikolojide cocuk sağlıklı yetiştirilmek dedim ciddi olarak ondan sonra anladı dikkat edicem dedi ve ediyoda ciddi bi gözdağı vermen lazım seviyosa kaybetmekten korkar sevmiyosada kendini daha fazla yipratmadan boşanmak daha mantıklı hakkında hayırlısı olsun inşallah cnm 
(11 puan) tarafından
Konuşuyorum ben buyum diyo göz dağı vermek istiyorum babam yuvam yıkılmasın diye beni tutmaz biliyo bunu o yüzden korkmuyor eğer şuan karnımda bu çocuk olmasa kendimi çoktan öldrmüştm o an ki o psikolojiyle nasıl bı göz dağı vermem gerek bilmiyorum bı de ailem duyarsa bidaha onun yüzüne bakmaz bu sefer arada ben kalırım ailem evime gelmez felan o yüzden de susuyorum ailemden olmamak için
tarafından
Bu kararsızlığı bende yaptım sen yapma ben ilaç içip  kendime zarar vericektim sonra baktimbyok neden benim canım yanıyordu varlığımla onun cani yansın dedim kendi kendime bana bu kadar sınır olan insana inat hep gülüp geçtim ve en sonunda anladığı mecbur artık bana sustu aklını başına  cocuk gelince sen kafanı çocuğuna yor o kendisi gelir kendi bakımını geri verme ama
0 oy
tarafından
ah genclık ah daha yas 20 tanımadan zaman gecırmeden sevemedeb evlenmıssın hemen cocuk nıye yaparsın ezdirme kendını haddını bılsun onun cocugunu tasıyosun terbıyesız ayıya bak sen
tarafından
Yağmur çetin kesinlikle katılıyorum sana. Bütün yollari sen kendi kendine kapatiyorsun nur. Adamın eline vermişsin kozları seni eziyor da eziyor. Ailen silse ne olacak ya , adam sana her türlü şiddeti uyguluyor sen hala bunu mu düşünüyorsun. Hamile kadına öküz demek s.refiszlik başka bişey değil. Bu sözleri duyup şiddet görüp nasıl için alıyor da hala ailem onu çok seviyor onları karşıma alırım diyosun. Kızına eziyet eden adamı tutup seni karşılarına alacaklarsa öyle aile de defolup gitsin. Zaten bunları duyup bişey yapmazsa baban, baba da deme
(11 puan) tarafından
Hayır anlamadınız ailem onu siler sonra herşey düzelse bile ailem ona karşı düzelmez kopukluk olur gelip gitme olmaz ben ailemden olurum bunu diyorum yoksa hele de annem duysa kıyamet koparir
(83 puan) tarafından
Zamanla daha çok yiprandikca aileni değil kendini düşünmeye başlarsın hatta çocuğun bile gözüne gelmez ben aynını yaşadım sustum kimseler duymasın kötü olunmasin diye ama bı baktım ki olan bana oluyo dünyaya bı daha gelmeyeceksin kendine değer vermezsen kimse sana değer vermez ağlamayan bebeğe süt vermezler canım
tarafından
Bacım sen bitip tükendikden sonra kocanın yüzüne baksalar ne. Keşke tükürseler suratına. Kusura bakma ama gerçekten fazlasıyla haketmis
tarafından
Kız bırak ailen bilsin bak ailenden cekiniyo korkar bidaha yapamaz Şyle bnce kuzum BK yaşında küçük çok ezer seni
0 oy
(45 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun cnaim evinde bol bol bakara suresini ac dinle bide ya vedud esmasini eşin  icin niyet et oku hergun insallah duzelir  evliligin ilk zamanalri sorunlar genelde oluyor  insalalh duzelir bebek olunca 
(11 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Sen de'deki öküz gibi olduysam  senin yüzünden. Senin bebeğini taşıdığım için böyle oldum ki herkes 15 20 kilo alıyor ben yine 5 kilo aldım de. 
(11 puan) tarafından
Bi insan dış görünüş için seviyosa ben ne desem boş ki kafayı yicem birgün
0 oy
(2,591 puan) tarafından
Niye bu kadar erken evlendinki 4 ay aşırı az bir süre tanımadan evlenmişsin kuzum daha 1. Yıl dolmadan böyle yapıyorsa hayatının içine edicek bu mal oğlu mal sanırım 
(11 puan) tarafından
Düzelir diyo ailesi hep çocuk doğsun iyi olur diyo
(2,591 puan) tarafından
Evlenince düzelir, Çocuk doğsun düzelir, Çocuk büyüsün düzelir, işleri otursun düzelir.....
Kuzum insan 7 sinde neyse 70 inde de odur ama inşallah düzelir kuzum
0 oy
(418 puan) tarafından
Hamile karısına öküz diyen, bir öküz için hiç üzülme canım.

O karektersizin önde gideni

Öyleleri güzellikle terbiye edilmez
0 oy
tarafından
Kimsenin seçeneklerine yorum yapmak istemem ama sende eşinde çok gençsiniz birde erkenden olmuş bebeğiniz keşke biraz daha vakit geçirip tanısaydın ama keşkelerle ömür geçmez seviyorsan geçinmeye niyetim var diyorsan huyuna gitmeye çalış senin durumunda en yakın arkadaşım var kıyafetine evde giydiklerine doğumdan sonra verdiği kiloya kadar çok dikkat etti huyuna giderek firenleye biliyor eşini psikolojikde fiziksel şiddette çok kötü bir şey fırsat vermemeye çalış ona bu konularda 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Boşuna ahlanıp vahlanma üzülme düşünme. Daha ikiniz de çok cahilsiniz... Daha koca olacak yaşta olmadan baba olacak. Sen ise daha okuman gezip eğlenip arkadaşlarınla vakit gecirecek yasta anne olacaksın. Yaşamadan yaşlanmak bu işte. Şimdi karşı çıkanlar 8lacak ama doğru söyleyen 9 köyden kovulur. Bende o yasta evlendim. 23 yasına geldiğimde vahh dedim ne cahillikler yapmışım şimdi olsa yapmam. 27 yasına geldiğimde yine ahh dedim şimdiki aklım olsa öyle yapmazdım.. Simdi 29 yasındayım yine aynı şeyleri söylüyorum. Belki bu kısır döngü hiç değişmeyecek ama emin ol 20 li yaslarda yaptıklarıma hala şaşkınım eşim geldi 33 yasına oda benim gibi. 23 yasındsydu evlendiğimizde ben 19. Oda eskiden cahildi. O saftirik eşinin söylediklerine aldırış edip kendini hiç yıpratma. Seni beğenen öyle beğensin. Vakti zamanı gelince ikiniz de yaşayarak öğreneceksiniz herşeyi.. Sallama es geç. Üstüne gitme. Bırak ne derse desin. Sen içinden çıkmayacak kelimeler kullanma.. He de geç ona en büyük karşılık bu olur... Vakit zaman gelince vayy diyor insan şu halime bak. Yaşlandım cöktüm öne diye bu kadar dert ettim ki herşeyi diyor... Ama iş işten gecmiş oluyor. Aileni yine de sağa sola anlatma. Herşey ikinizin arasında kalsın. Zamana bırak herşeyi.. Yemeğini yap işini gör al eline kahveni otur keyfine bak. 
(183 puan) tarafından
Canım benim herşey gönlünce olsun ailende huzuru bulun ikinizde sakinlessin şu adamlar niye bukadar ses kavga gürültü anlamıyorum evlilik mutlu olmak için yapılır uff gerçektende bazen türk kültürü çok ağır yabancı kültür olsa herkes rahat olsa kocalar oraya buraya her harekete söze takılmasa gülüp eğlenmek olsa evliliğin sorumluluğu mu desem evdeki kadının üzerinden egosunu mu tatmin ediyor desem bilemedim
0 oy
(203 puan) tarafından
Canım süslen dekolte falan giy ama hiç kocana pas verme bişey yokmuş gibi davran kendine güvenin olsun öküz gibisin derken bem gayet güzelim sen demek ki öylesim öyle görüyorsun de karnındakinib güzelliği bana geçti de umursama
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Kız bende son haftalarimyayim 2 haftam kaldı doğuma şimdiye kadar 20 kilo almışım olacak o kadar hamilesin karnında bir can taşıyorsun Allah korusun kendini üzme yazık yavruna ya onu düşün. Allah o eşine de akıl versin deli mi nedir insan hiç karnında bebeğin tasiyan karısına böyle dermi onuda geçtim şiddet ne demek ya nasıl bunu yapar ailesini söyledin mi oğlunuz bana şiddet uyguluyor deseydin ya 
(11 puan) tarafından
Kavga edicekler ailesiyle evde kıyamet kopacak anne babası yaşlı hasta çok üzülüyor öyle olunca şekerleri fırlıyor o yüzden söylemiyorum
(2,165 puan) tarafından
Ah canm ya ama böyle de olmaz da daha çok gençsin yazık sanada, kocanla konuş güzelce niye böyle davrandığını anlamaya çalış sorun sadece senin kilo alman mi ? Yada senin evde makyajsiz gezmen mi ? Yoksa başka birisi mi var bunu anlamaya çalışın önce sonra ona göre hareket edersin. Ama lütfen şiddete boyun eğme şiddetin hiçbir türlüsu affedilemez
0 oy
(410 puan) tarafından
benim başımda da var bana manda diyor hep kilpma laf ediyor 
0 oy
(670 puan) tarafından
Evlenmek için evlenmiş  başka açıklaması yok bu kadar sebebsiz kavga olmaz yani daha dur yolun basindasiniz yol uzun işin zor az konuşmuşsun keşke bebek için bekleseydin biraz 
0 oy
tarafından
Eşin ne iş yapıyor canım acaba işten falan mı çok yoruluyor 
(11 puan) tarafından
Tekstilci
0 oy
tarafından
Ayni kaderi paylasiyoruz banada esim öküzsun annesine 100kiloluk ökuz bedliyorum diyor yani beni.hep baskalarinin karilariyla kiyasliyor.yataklaruda ayirdi ayri yatiyoruz sabr ediyorum.
(11 puan) tarafından
Yok bu ben ayirsam bile ayrı yatmıyor götürüyor beni zorla diyorum ya 5 dkka sinirle bunları yapıp geri de affedene kadar bırakmıyor
tarafından
1yil 4aydi ayri yataklarimiz.ilk once hamileliyi bahane etdi 4 aydi dogum yaptim simdide baska bahaneler.amma seninki seviyor amma daha aile ne adapte olamamis.zamanla duzelir.bebek olsun deyisir
0 oy
tarafından
Keşke çocuk yapmak için acele etmese yeni evliler. Önce evliliğe alışmanız lazım bi evlilik en azından 3-4 yılda oturuyo eşler birbirine o sürede alışıyor hele ki erkekler başlarda evli olduklarını idrak edemiyorlar ya aileye ya da arkadaşlara düşkünkükleri devam ediyo ve bu sürede kadın ilhi sevgi beklediği için kavgalar çok oluyo bir de işin içine çocuk girince erkek iyice şaşıp kalıyo adam koca olmaya alışamadan bir de baba oluyo biz kadınlar bu konuda daha hassas ve düşünceliyiz evliliğe çocuğa anne olmaya zaten hazırız o yüzden alışmkta sıkıntı çekmiyoruz ama eşler destek olmak yerine daha beter çocukluk yapıyolar olaylar büyüyor . İnşallah eşiniz düzelir aranızdaki soğukluk gider bol bol dua edin. Bebişiniz sağ salim gelsin size huzur mutluluk getirsin inşallah 
(3,043 puan) tarafından
±++++

İlgili sorular

+1 oy
20 cevap 889 göst.
26 Ağustos 2021 Aile kategorisinde 1prensesin.annesi (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 4,163 göst.
8 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde ❤️prensesingunlugu❤️ (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 149 göst.
1 Kasım 2021 Aile kategorisinde HATcooo (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 392 göst.
2 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Cansuu (16 puan) tarafından soruldu

377,940 soru

11,312,603 cevap

34,745 kullanıcı

...