0 oy
392 göst.
Diğer kategorisinde (16 puan) tarafından
Kızlar eşim tir şoförü şehir içi çalışıo  akşam 6 da evde yurt dışına gitmeyi düşünüyo ben izin vermiyorum çünkü daha 9 aylık bebeğim var babasız büyüsün istemiyorum oda ev alalım kiralarda surunmeyelim diyo şuan 1 buçuk ev kirası veriyorum Bi ay sonra articak Allah bilir ne kadar olur bende çalışıyorum ama ev almak yinede mümkün değil ne yapayım izin vereyimmi  gitmesine 

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Aklın varsa gönderme. Tabi hepsini bir tutmuyorm o ayrı...

Ama annem ile babam bu sebepten boşandılar. O yollarda öyle insanlarla karşılaşıyorki şoförler. Aklinda yoksa bile bir yerden sonra normalleşiyor herşey. 
tarafından
O hakkı bulduklarından değil. Hergun araba biri gelse şöyle yapalım böyle yapalım dese. Sırf para için etmediği teklif kalmasa. E adam 5 hayır der 10 hayır der. Sonra bir bakmışsın o kadar normal bir şey olur ki onun için. Sen itiraz edip kavga etsen hatta tehdit bile etsen. Adı ne var ki herkes yapıyor olur
(11,217 puan) tarafından
Yani. Bide goruyorlar. Meslektaslarni da
tarafından
Evet malesef. Mesela orda gümrükte falan çok bekleniyor. 10 gün bile bekledikleri oluyor. Alkol orda aşırı ucuz. Hiç içmeyen babam arkadaşları yüzünden zaman geçsin diye esrar alkol hap icemeye başladı. Smdi bağımlı oldu annem de boşadı
(11,217 puan) tarafından
Yani demek isin agir sartlari yanlisa itio
tarafından
Pek malesef :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne kadar süreliğine gidecek 
(16 puan) tarafından
5 yıl ayda bir yada iki kere gelip bir gece kalıp gidicek
tarafından
5 yıl çok fazla değil mi canm ya hani 1 yıl falan olsa katlanilir ama sen bilirsin tabi
(16 puan) tarafından
Bir yılda ev alamayız ki burda iki + birler 500 binden baslio
tarafından
Maaşları nasıl olur bilmediğim için bir yıl dedim ama çok zor yalnızlık hele de bebekle insan sağlam bir gelecek istiyor ama biraz zor çok yıpratıcı olabilir hakkında hayırlısı olsun
(14,015 puan) tarafından
5 yıl çok fazla ya
0 oy
tarafından
Vallahi canım bu devirde ev olmaması kötü hele ki bu zamlardan sonra yani yerinde olsam Biraz düşünme sıkar buna izin verirdim çünkü babasız kalmasın şu an istemiyorsun ama ev olmaması ona bir gelecek hazırlanmaması da daha bir kötü
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Bu size kalmış birşey benim eşimde inşaatci yazın iş var kışın yok. Ben çalışmıyorum 36 haftalik hamileyim. Yazın yurt dışına cikayim dedi ben çık dedim çünkü bu çocuğa güzel bir gelecek hazırlamak istiyorum. Hayat şartları zaten belli. 
0 oy
(6,669 puan) tarafından
5 yılda ayda bir gekecek ve 5 yıl tek kalicaksinzi ben olsam izin vermem yada bizi de götürmesi şartıyla izin veririm çocuk 5 yıl babasını goremicek nerdeyse 
(16 puan) tarafından
Tirda yatıp kalkicak bizi götürme gibi Bi şansı yok maalesef
tarafından
5 yil trda nasil yatacak canm yine ii kötü evi olmyck mi
(6,669 puan) tarafından
Aklım a yatmadı bnm
0 oy
tarafından
Ben olsam istemezdim canm yarına çıkacağımız belli değil hayatımızı bi eve bi arabaya adıyoruz beraber yasamak daha önemli bence ama siz daha iyi bilirsiniz 
0 oy
(763 puan) tarafından
Ben olsam izin vermem canim. Kuru ekmek bile yiyeceksem eşimle olsun. Tamam ev onemli ama eşim yanimda olmadiktan sonra hicbir anlami yok. Az kazanalim ama her gece ayni çati altinda uyuyalim..
0 oy
tarafından
Yani sizin için çabalıyor sonuçta ben sıkıntı yapmazdım zaten ayda bir gelicekmiş
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Bilemedim şimdi yaa benim eşimde asker iki yıldır Suriye'de bu yıl tayn olcaz Suriye çıkarsa 3 yıl daha orda kalacak ve 6-8 ay arası sadece 10 gün izni var canm insan geleceği için herşeye katlanıyor emin ol eşine guveniyorsan gönder gitsin ayda iki defa gelme şansı varmış en azindan
0 oy
(920 puan) tarafından
Valla iki çocuğum var bu parayla zor ev alırız yurt dışına gidip bir iki yıl çalışım ded git dedim ama ben evde beklerim ananlar arada gelsinler dedim hayır diyeceğim sandı kalakaldı meselede böyle kaldı yaşam zor 
tarafından
Yurt dışında iş teklifi mi geldi. Kendi imkanlarıyla mi gidecek kiz
(920 puan) tarafından
Yok kendi inşaatta çalışmaya gidecekti şirketler götürüyor ya öyle gideyim mi dedi bir akraba ırak a gitti biriktirdiği parayla ev aldı o da onun gibi yapayım dedi bende git yanlışın olmaz birtanem olursa keçi inadını biliyorsun boşarım dedim ki hayatta afetmem biliyor konuyu kapadı
tarafından
Bizde başvurduk da sonuç bekliyorz bakalm hayırlısı
(920 puan) tarafından
Kuzum zor ama mecburiyetten ne yapacağımızı şaşırdık Allah başka der vermesin ele güne avuç açtırmasın
tarafından
Aminnnn aminnnnn
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Beraber gidin 
0 oy
tarafından
İki ucu b.klu değnek. Empati yaptım ama bilemedim. Ev lazım hemde çok. Ama bebek babasız nasıl olur. Bilemedim. 
0 oy
(1,667 puan) tarafından
5 yil demissin de burdan cok akraba eşleri gitti rusya norvec gibi yerlere calismaya restaurant işi icin 6 ayda bi ev parasi toplatlyip geldiler hepsi ev sahibi şu an 
0 oy
(12,924 puan) tarafından
5 sene çok fazla ya aile ile gidilen bı şirket bulsa 
0 oy
(9,484 puan) tarafından
5 yıl değilde 1 2 yıla katlanırdım :(
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Koclarinizin yurt dışına gitme meselesini neden bu kadar buyutuyorsunuz annem tek başına iki kız çocuğu büyüttü ben babamı 7 yaşından sonra senede bir gün görüyordum arasıra telefonla konuşuyorsun kötü mü oldu annen babamin gönderdiği paraları biriktirme şeydi iki daire sahibi olamazdı arabaları olamazdı biraz yön verin hayatınıza baktiki eşin orada yapamadı yada sen yapamadın gelir yine aynı yerine devam eder 
0 oy
(415 puan) tarafından
Evi olmayanlarda mutlu hayatın yarın bize ne sunacağı ya da neleri götüreceği belli olmaz . 5 yıl çok ama çok uzun bir süre ben olsaydım gitmesini istemezdim. Bende bebeğimde o olmadan günleri geçirmek istemeyiz 
0 oy
(94 puan) tarafından
Valla bu devirde kuru ekmek soğan hikaye:) ilerde emekli olunca bir emekli maaşı bir kira bedeli olmuş bir şeylerden fedakarlık yapmak lazım bence. Benim eşimde kamyon şoförü şehir dışına çıkıyor ekmek parası sonuçta insanın içinde varsa sandığa da kilitlesen nafile..

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 149 göst.
1 Kasım 2021 Aile kategorisinde HATcooo (23 puan) tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 889 göst.
26 Ağustos 2021 Aile kategorisinde 1prensesin.annesi (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,458 göst.
1 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde NUR2340 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 422 göst.
12 Ağustos 2018 Aile kategorisinde ❤❤❤ (9 puan) tarafından soruldu

378,000 soru

11,314,157 cevap

34,753 kullanıcı

...