0 oy
961 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar hamileyim eşim öğretmen okullar tatil diye eşimin köyüne geldik görümcem de 3 ay önce eşini terkedip geldi baya çekmiş adamdan çok üzüldüm onun için gerçekten ama bazı hareketleri beni deli ediyor mesela yemek yer kalkınca sofrayı olduğu gibi bırakır gider bulaşığa elini bile sürmez ben tek başıma yıkarım üstelik kalabalık ev bir de 2 görümce 3 kayın 1 kayınpeder 1 kaynana çıkan bulaşığı siz hesab edin kızına sabahları diyor ki git nurcan yengene söyle kahvaltı hazırlasın kahvaltı yapacaz diyor bu benim zoruma gidiyor emir alıyormuşum gibi geliyor kendisini başta sever üzülürdüm ama şu an gerçekten doluyum ona karşı bir de emir verir gibi konuşur hep şunu yap bunu yap der mesela misafir gelir kendisi kılını kıbırdatmaz bana der şunu getir bunu götür diye ondan sonra kendisi yer içer toplamaz bile ben toplar ben yıkarım hamileliğim de zor geçiyor gerçekten ağrılı geçiyor ama soran yok iyi misin diyen yok 22 yaşında başka bir görümcem var o da bekar o yine biraz idare de bu baya başımı ağrıttı tmm ona da üzülüyorum belki üzüntüden diyorum ama her gün gezmeye misafirliğe falan gidiyor bana her gün bugün ne yapacaksın diyor milletle gayet gülüp eğleniyor o zmn çokta kötü değildir diyorum her gün kadının yüzünden sinir krizlerine giriyorum resmen deli ediyor beni kızı anne açım diyor ona görümcem kızına git yengen sana hazırlasın diyor sürekli oturur kızına git yengene söyle şunu getirsin bunu getirsin diyor  bilmiyorum bunlar normal şeyler mi yoksa  ben mi abartıyorum hamilelik hormonlarından dolayı mı hassasım acaba 

44 Cevaplar

0 oy
(336 puan) tarafından
Okurken bn sinir oldum ya,, onu cekmk zorunda mısn xnm ewıne neden gıtmıyon 
tarafından
Ah bir bilsem neden evime gitmediğimi eşimin yüzünden hepsi pandemide tam 6 ay burda kaldık ya canım çıktı resmen
(336 puan) tarafından
Oyle kocayı da oyle görümceyı de yerden yere vurucan yemın ederim nefret ediyorum boyle şeylerden
tarafından
Aynnn öyle valla
-Reklam-
0 oy
(197 puan) tarafından
Benim de görümcem boşanıp çocuklarıyla geldi baba evine biz onlara gidince aynı şeyleri benden bekledi ama tavrımı koydum misafir gibi davrandım hep kimse kusura bakmasın da kimseye hizmet edemem kendi evlerinde sen de biraz hakkını ara canım yoksa yüz verdikçe astarını da isterler 
tarafından
Burası da benim evim değil ama her b.oku benden bekliyorlar valla ben hiçbir zaman misafir gibi davranmıyorum valla
(197 puan) tarafından
Boşver canım davran işte kimsenin yükünü sen çekmek zorunda değilsin hele ki hamileyken
tarafından
Aynn çok haklısınız
0 oy
tarafından
Sana bir nasihat cnm sakın alıştırma böyle kendini ezik duruma dusurme hem ilk o ayrılmıyor ya kocasından yeminle okurken darlandim sende iyi niyetlisin kullanıyor resmen
tarafından
Aynn öyle valla haklısınız da eşime anlatırsam ne var bunlarda der
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Normal seyler degil sen tum sulalenin hizmetçisi degilsin . 
tarafından
Aynn öyle valla
0 oy
(45 puan) tarafından
Kocada oyuzden bosamisdir canim :) yapma  sende alistirmissin  nasilsa yapiyo  rahatligi var laf koy hizmetcinmi vardiye bak bakalim daha yapiyormu
tarafından
Koca meselesi ayrı ya gerçekten çok kötü biri kocası anlatsam şok olursunuz ama işte bana m.al gibi davranıyor
0 oy
(1,934 puan) tarafından
Olay tamamen sizin gelin olmanızdan kaynaklı. Ne yazık ki işler hep gelinlerden bekleniyor
tarafından
Aynn öyle valla bir de beğenilmeyiz tabi
0 oy
tarafından
Benimde bir görümcem var misafir gelmişti oda seninki gibi çocuklarına gidin yengeniz yemek versin diyodu bana diyodu çocuklarım açıktı yemek versene eşim gordü yapma dedi bana pisiriyorsun zaten kalksın versin diyodu bide çocukları ayakları kirli giriyordu içeri bırakma diyordum dediği şey şu ben evimde zaten kısıtlıyorum bari burda istedikleri gibi hareket etsinler Ayy nasıl zoruma gitmişti 8 görümce içinde bi o öyle 
tarafından
Tövbe tövbe en sinir olduğum şey de ben evde çocuklarımı zaten kısıtlıyorum demesi düşüp bayılmak üzereyim ma.l ya
0 oy
(3,075 puan) tarafından
Bunun normal olduğunu düşünmeniz bile normal değil :) koskoca kadın sizi hizmetçi olarak görüyor sanki. Kalksin kendisi yapsın. Hasta değil arti siz hamilesiniz kendinizi ezdirmeyin
tarafından
Eşime söylersem çok normal karşılar kendisi o yüzden buraya sordum zaten bence de normal değil yoksa
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Kendini ne kadar  ezdirirsen o kadar brklentileri çoğalır biz 5 senedir hep istediklerini aldık yaptık 2 sene eşim çalışmadı yinede destek olduk ama şimdi tüp bebek tedavisi özele gidiyorum diye kadın manyak ben hastayım benide özele götür saygısızlık etmek istemedim hep alttan aldım destek oldum ama sonunda anneme dil uzatınca bitti o yüzden ezdirme kendini ki sorun eşimde kendi oğlunda artı düğün yaptık manevi destek bile olmadılar o yüzden artık benden uzak olsun diyorum 
tarafından
Evet sorun eşimde şimdi ona söylersem abarttığımı düşünür
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Hiç de abartmıyorsun o nasıl görümce öyle ya. Daha doğrusu nasıl insan. Senin yerinde olsam yapmam. Bir olur iki olur resmen seni kullanıyor. Yorgunum yapamıyorm de at kendini yatağa odaya geç uzan. Bi de hamilesin bu kadar yüklenilmez. Evdekilere Allah vicdan versin. Eşin kaynanan ve diğerleri görmüyor mu kalk kendi işini kendin yap demiyor mu bu kadına. Yarında sen hiç bişey yapmam bugün işler senden de. Ters bişey derse şimdiye kadar herşeyi yapıyordum iyiydim bi gün yapmadım diye kötü gelin mi oldum dersin. Az sesin çıksın bu kadar yüklenmelerine izin verme. 
tarafından
Ben öyle bir cevap veremem valla kavgacı biri değilim
(3,046 puan) tarafından
O zaman güzelce kendimi iyi hissetmiyorum deyip yatacaksin. Yada eşine söyleyeceksin. Hergün yatmadan önce eşine şöyle yoruldum böyle yoruldum aman ayaklarım şişti ordan oraya koşturmakdan diyeceksin. Eşine nazlanacaksın. Yada direk eşine tatili erken bitirip evimize gidelim burda çok yoruluyorum hamileyim zaten kendime dikkat etmem lazım de.
tarafından
Eşime her gün eve gidelim rahat değilim diyorum o da nasıl değilsin rahatsın diyor
(3,046 puan) tarafından
Hadi ya deseydin. Başımda ağrıyor mu bak bakalım sen anlarsın ben tam anlamiyorum deseydin.
Kendimi iyi hisste deyip yatacaksin bu kadar basit zorla mı yaptıracaklar. Eşine de şikayet eden olursa ne var ki bunda büyütülecek dersin.
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Gayet de haklısın bunu uygun bi dille eşine şöyle agrilarim var kırmak da istemiyorum ama erken doguma sebep olur surekki is yapmak de kıçım yer görmüyor de  
tarafından
Ya öyle ağır iş yapmıyorum ama onlar sürekli oturuyor o zoruma gidiyor bir de emir verir gibi konuşması zoruma gidiyor
0 oy
(4,101 puan) tarafından
altı yıldır evliyim 4 görümce var bi kere bile emri vaki konuşmadım.
tarafından
İnsan dediğin öyle olur zateb
0 oy
tarafından
Ya akşama doğru yoruldum de sabah uyanınca kanamam var de yada suyum gelmis de seni acile götürsün kocan. Oraya gidince doktora çok ağrım var kasiklarimda dersin kulodum islanio ara ara dersin oda bakar olabilir hamilelikte böyle durumlar der dinlen yorma istirahat et der sana sende kocamin yanindada dermsinz de. Kocanida uyarsn bak düşük olabilir dikkatedin die. Doktor dediği için bence dinlen der. Okullarin açılmasına daha var. İnsan yine yaparda ama bunlar resmen kullanio seni eski.usul ne böyle. Bide kocan naisl.okumus öğretmen olmuş yaa nasıl yetiştirio öğrencilerini karisina hamile üstelik değer vermeyen bir zihniyet yazık vallahi.. hep.kocandan kaynaklanio tabi gorumce kaynana böyle olunca kocanda böyle.olmus sanirim
tarafından
Bacım bir de benim eşim din kültürü öğretmeni  biliyor musun hak hukuktan haberi yok resmen adamın
Bu arada dediğiniz şeyleri yapamam ama  eşime bir ara düşük riskim var demeyi düşündüm ama bebeğimi daha şimdiden yalana dolana alet etmek istemedim: (
tarafından
Ya işte unv.egitim hepsi boş gercekten hersey ailede başlıo anne baba ne verirse onu alio çocuk.. evt bebeğini alet etme Allah korusun dua yerine geçer o an :( sen ağrım var kasiklarim agrio belim agrio doktora gidelim de kendimi iyi hissetmiyorum de doktora gidincede izah edersn cok yoruluorum dersin doktora kocanı uyarır inslh ... ama işte bunları yapacak karakter olsa sende bu işleride yapmazdın dimi :) dalavere felann işleri:) yada sen gorumcen yokmus gibi davrancan artık çocuk gibi gör onuda aklı.olsa zaten yardım ederdi sana yoksa zehir.olur günlerin gücün yettiği kadar iş yap hasta bakıma muhtaç gibi gör zamanla kocanida değiştirmeye eğitmeye çalış napcan...
tarafından
Aynn öyle valla haklısınız çok teşekkğr ederim cevabınız için
0 oy
(418 puan) tarafından
Sen gelinsinya sen yapmak zorundasın bazı zihniyetsizlere göre

Kendini kullandırma baştan güzelce belli etmeden tavır koy

Tavır yapamıyorsan başım dönüyor ağrım var falan de

Bazısı o dilden anlıyor
tarafından
Haklısın valla
0 oy
tarafından
Az yesin de kendine Bi uşak tutsun kusura bakma ama o beylik devesi gibi evde yatıp yiyip içip gezecek sen hamile halinle iş göreceksin ne senin hakkını ne o sabinin hakkını ödeyemez o abartmıyorsunda gelinsin diye köle misin hizmetçimi kendi de Bi aralar gelinmiş unutmuş herhalde 
tarafından
Haklısınız teşekkür ederim cevabınız için
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Ayyy neden yapıyorsun az yesinde hizmetçi tutsun o ne be öyle birde hamilesin eşin napıyor bu durumda söyle konuş anlatsana susma bu kadarınada yazık günah 
tarafından
Eşim görse de bir şey demez normal karşılar
(2,264 puan) tarafından
Numaradan yat kalkma sende yapsın işleri hamilesin sonuçta
tarafından
Ben numara yapmayı da beceremem valla :D
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Az yesinde hizmetçi tutsun one oyle yapma canım sende
tarafından
Haklısınız
0 oy
(907 puan) tarafından
Geldiği yerde böyle mualemele görmüştür canım o ! Kendisini ne yaşadı ise sanada yasatiyordur bilerek yada bilmeyerek ! Olgun aklı başında insan olsa kendi çektiğinden yola çıkar sana daha fazla yardımcı olmaya çalışırdı ! Ama belliki piskolojik olarak onu akıl edecek durumda değil, boşanma çok kolay bir olgu değil malesef,sen yinede üzerine gitme bir çay yap karşına geç dertles kendi derdinide anlat ağrıların okdugunu şöyle ne bilim yardıma ihtiyacım var de onun üzüldüğünü noktalardan girerek seni empati kurarak anlamasını sagla.He anlamadı ise açık ve net bütün işi tek başıma yapamıyorum de gerekirse esindende destek al , net ve kararlı bir şekilde karşında durun 
tarafından
Kaç kez derttleştik valla iyi biri ama bu tavırları beni sinir ediyor zaten geldiği yerde de bu muameleyi görmüş diye normal karşılıyordum ama artık işin cılkı çıktı eşime gelince de kendisi abarttığımı düşünir
(907 puan) tarafından
Aman bu erkekler ! Başının çaresine bak ozaman canım gönül köy ! Ben seni anladım sen beni anlamadın sana nasıl davrandılar da aende bana öyle davranıyorsun senin onlardan ne farkın kaldı de ! Senden yine emri vaki bir şey istediğinde , Kırılırsa kırılsın  öyle öyle anlar belki seni ))
tarafından
Haklısınız valla
0 oy
(775 puan) tarafından
Ne hormonu bacım en başta kocam yüzünden bu haldesin hiç karışmıyorum kardeşlerine onların eli yok mu kaynanan niye yengen söyle diyor sen onların hizmetçisi değilsin çekil kenera otur bi sancılan bacım bi tansiyonun düşsün yani yada evinize geri dönün 
tarafından
Evet eşimin suçu valla haklısınjz :(
0 oy
(9,204 puan) tarafından
Şaka mı bu ya. Allah askına kullandırtma bacım kendini ustelik hamilesin ypma gozunu seveyim ya. Eşin de mi görmuyor dur demiyor bunlara. Çıkın gidin evinize daha da olmadı
tarafından
Eşim eve hayatta gelmez benim de zoruma en çok kullanılmak gidiyor :( eşim normal karşılar bunu abarttığımı söyler
(9,204 puan) tarafından
Neden gelmiyor eve o zman neden evlenmiş sorsaydn ona
tarafından
Sıkılıyormuş beyefendi

İlgili sorular

+1 oy
24 cevap 977 göst.
25 Ocak 2023 Aile kategorisinde First (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 199 göst.
4 Mart 2023 Aile kategorisinde Sibelyldiz (1 puan) tarafından soruldu
0 oy