0 oy
458 göst.
Diğer kategorisinde (37 puan) tarafından
Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın Kızlar ben 4 senelik evliyim ve hala arabamız yok 4 senedir kayınpederimin arabasını kullanıyoruz bugüne kadar hiç bir masrafına para vermedik eşim vermek istesede kızıp kabul etmediler.sadece yakıt koyup gitmek istediğimiz yere gittik ancak şuan kayınpederimin arabası arızalandı ve 6 bin lira masraf çıktı eşim bunun hiç olmazsa 2 bin lirasını ödeyelim diyor benim elimdeki son kolyeyi bozmak istiyor ben ise kolyemi vermek istemiyorum sizce hangimiz haklı?

23 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Araba sizin olsaydı ve 6 bin TL lik bir masraf olsaydı o arabayı nasıl yaptıracaktınız? Arabayı kendinizin gibi 4 sene kullanmışsınız zaten böyle düşün bence.
(37 puan) tarafından
Haklısın canım galiba biraz yanlış düşünüyorum
-Reklam-
+1 oy
(734 puan) tarafından
Yardım etmeniz gerekli beraber kullanmissiniz ama bunun çözümü senin kolyen değil
(37 puan) tarafından
Nakitimiz yok ancak eşim ilerde tekrar sana yaparım diyor
(621 puan) tarafından
Yapmaz yapamaz biz de öyle dedik ama hiç bişey yapılmadı
(687 puan) tarafından
:))) eşim ne alıp satiysa elinde olduğu kadar geri yaptı yapmayan çok var ama en azından benim gibi eşi varsa gözü kapalı verebilir
(621 puan) tarafından
Şanslınız asgari ücretle bişey yapamıyoruz malesef kiralar çok pahalı o yüzden eşimede bişey diyemiyorum
(687 puan) tarafından
:))))))) önceden memurdu şu an değil o zamanlar yapardı şu an kendisi de asgari ücretli çalışan yapamıyor ama olsa yapar :)))))))
+1 oy
tarafından
Aynı şeyi tam tersten düşün araba sizin olsaydı ve eşinin babası da kullansaydı bozulunca napardın en azından yarısını umardın bence canım 
(37 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
(1,383 puan) tarafından
Kolyeni bozup vermesi abes geldi biraz bana ama sizde kullanıyorsunuz arabaya kolyeyi bozmasına elinde nakiti varsa nakit versin bence 
(37 puan) tarafından
Nakitimiz yok malesef
0 oy
tarafından
Eşim haklı cnm 
(37 puan) tarafından
Doğru galiba
0 oy
(30 puan) tarafından
Baska bi gelir birikmiş felan yoksa elden birsey gelmezdi bence canim birlikte kullanmissiniz yıllarca senin de hakkın var ama baska yapacak birsey yok gibi başka nakitiniz yoksa yani o anlamda diyorum 
(37 puan) tarafından
Nakitimiz yok malesef
0 oy
(23 puan) tarafından
Ayyyy allahım benim eşim gibi dötü sıkışsa hemen Altınlara güveniyor, o kolye olmasaydı napıcaktı acaba.. Belkı cok daha büyük bi sıkıntı yaşıycaksınız hastalık olur bişey olur. Bozdurmayın bence.. 
(37 puan) tarafından
Ama yıllardır masraf yapmıyoruz kayınpederin de maddiyat konusunda duruma kötü biraz
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Eşin  haklı  sonuçta  arabayı  kullnıyorsunuz  masrafını da verin  zatenn  bu zamana  kadar hiç  vermemişsiniz  kendi  arabanız  olsaydı  yaptircaksiniz sonuçta  böyle düşün 
(37 puan) tarafından
Haklısın galiba ben biraz fazla şey yaptım gibi
0 oy
tarafından
Eşin para vermek istemesi güzel olması gereken durum ama senin son kalan kolyeni de almasın ya, inşallah başka yerden para geçer elinize kuzum çok skma canını eşinde anlar seni merak etme
(37 puan) tarafından
İnşallah ama araba hazır olmak üzere
0 oy
(294 puan) tarafından
bir bir kolye sonuçta canım huzurunuzdsn mühim değil . Hem eşin yerine koyacam demiş . güler yüzle ver eline ki yarın Birgün alacağı zaman daha bir hoş gönül ile alsın .
(37 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
(5,919 puan) tarafından
Nakit varsa verin canım ama kolyeyi bozdurmayın bence evet eşin haklı sonucta kac yıl kedni arabanız gibi kullanmışsınız ama sende güzellikle anlat zor Bi gün oldugu zaman bu kolyeyi bozdururuz zaten baban istemiyor kolyeyi bozdurdumuzu bilse kızar filan gibisinden 
(37 puan) tarafından
Bilmiyorum cnm ne yapacam
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Eşin haklı son kolyende olsa binerken iyiydi ayrıca o adam o arabaya muayne vergi sigorta diye onca masraf yapıyor daha yok yağ bakımı motor bakımı vs hariç
(37 puan) tarafından
Bugüne kadar hiç bir zaman masrafı dile bile getirmedi şuan bile sizden birşey istemiyorum dedi eşime
(7,768 puan) tarafından
Ee tamam kuzum böyle bir durumda sizde el atın eşin doğru düşünmüş o babalık görevini yapıyor ama sizde evlatlık görevi yapın ben değil kolyem sadece yüzüğüm olsa verirdim
0 oy
tarafından
Esin hakli cunku siz kullaniyormussunuz sizin vermemeniz kayinbabana haksizlik olur
(37 puan) tarafından
Haklısın canım eşim kayınbabamdan daha cok kullanıyor araba hastası
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Valla arabayı ben istediğim için 5 senedir sakladığım altın bilezik ne varsa verdim sıfır aldık ama benim adıma çünkü araba istemekten ćok sıkıldım kızım doğunca rahat gezelim diye altın takı alınabilir geri yeterki kırgınlık olmasın ama önce sorun boşuna bozdurmuş olmayın istemem deyip almazlarsa
(37 puan) tarafından
İstemezler ama eşim zorla verecek
0 oy
(187 puan) tarafından
Annemlerde de bir tane araba var iki abim ortak kullanır bir masrafı bir şeyi olduğu zamanda herkes eşit miktarda para koyar senelerdir arabayı kullanmışsınız eşin 2 bini değil 6 bini komple karşılasa senin yine bir şey dememen lazım 
(37 puan) tarafından
Bugüne kadar hiç bir zaman dile getirmedi eşim verse bile yok dedi ama bu defa eşim ufak masraf değil yok desede vericem diyor
0 oy
tarafından
Kolye bozdurmak istememeni anlıyorum keşke paran olsa onu versen ama verseniz bişey iyi olur yani. Bende olsam vermeye çalışırdım 
(37 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Eşin haklı canım 
(37 puan) tarafından
Galiba
0 oy
tarafından
Yanlış düşünüyorsun eşin yaptırmalı arabayı 
(37 puan) tarafından
Haklısın galiba
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Yani adamın elinde yoksa zamanında sende n 1 kuruş almamış sonuçta eee halen de kullanacaksanız verilebilir bence
(37 puan) tarafından
1 seneye yakın kullanicaz anca araba aliriz
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Eşin haklı canım o kadar kullanmışsınız ama kolyeyi bozdurtma derim

(37 puan) tarafından
Baska çare yok cnm

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 254 göst.
0 oy
18 cevap 444 göst.
28 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Dolunay65 (691 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 664 göst.
12 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Tostininin annesi (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 597 göst.
6 Kasım 2022 Aile kategorisinde Semastz (98 puan) tarafından soruldu

380,178 soru

11,381,337 cevap

34,874 kullanıcı

...