0 oy
700 göst.
Aile kategorisinde tarafından
18 aylık kızım aşırı hareketli olduğu için ev isi yapamyorum çamaşır makinesi nde camasrlar duruyor makinayi bile calstramyorym evi acayip dagtyor sizse böylemisinz eğer benim gibi olan vafsa rahatlycam yanlz deglmsm diycem :))))

40 Cevaplar

+5 oy
tarafından
2 çocuğum var ev işlerine, oğlumun dersine, kocama herşeye yetişiyorum yaramaz diyip bütün işleri biriktiremem ben bir anneyim:))) 
(1,120 puan) tarafından
Alkışlar sanaaaaa benimde 1 çocuk 1 koca ayı ama elimi bi çeksem daha toparlayamam
(313 puan) tarafından
Paçana yapısip aglamiyolar mi canım kucak istemiyorlar mi Allah aşkına banada bir akil verin kızım  kolik ve gazlıydi 16 aylık olmuş hala ne uyuyor ne duruyor nede ağlaması bitiyor hiç bir iş yapamiyorum ben ya
tarafından
Biri 8 yaşında Biri 3.5 aylık 8 yaşındaki öyle yaramaz ki anlatamam ama genede yetişiyorum akşamda pilim bitiyor ölü gibi oluyorum
(313 puan) tarafından
Ya bende yaparım arkamda dolansa oyun oynasa ne bilim yaramazlık yapsa yine yaparım ama benim kızım pacama yapışıp sariliyo bildigin tutup ağlıyo kendinden geçene kadar ağlıyo artık aglamalarindan o kadar bunaldım ki hiç birseyden memnun değil napiyorsam bu huyundan vazgecmiyo her işimi yapamıyorum gündüzleri tek uyku yapıyo onuda kucağimda uyumak istiyo gece deseniz yarım saatte bir ağlayarak kalkar vallaha o kadar uykusuz kalıyorum ki ona rağmen yarım saatte geceleri iş yapıyorum nasıl olucak böyle bilmiyorum canım
tarafından
Bende de 3 tane evim de tertemizdir öğlen yemeğimizi yiyip, namazımı kılarım şimdi ya allah bismillah diyerek başlarım
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Benim oğlum da aynı aşırı hareketli sürekli evi dağıtıyor ama işleri ona yaptırıyorum çocuk işçi çalıştırıyorum :D mesela bulaşık makinesi boşaltırken bıçakları ona zarar verecek şeyleri alırım sonra ikimiz boşaltalım derim o bana tabakları kaşıklar birer birer verir ben yerleştiririm hem oyun oynamış oluruz hem işimi yapmış olurum. Çamaşır aynı şekilde yıkarken çocuk kilidini açarım bitince balkonda hadi oğlum bana çamaşır ver mandal ver derim o şekilde sererim evde sürekli oyuncakları dağıtır ama oynamaz hepsi ortada durur ben de ona toplatırım toplayalım oğlum ben daha çok toplucam derim yarışma gibi toplarız süpürge vileda aynı şekilde toz alırken bi bez de ona veririm yani her işi ikimiz yaparız 
tarafından
Ne güzelmis aklımda bulunsun taze anneyim de :)
(907 puan) tarafından
En çok beğendiğim yorum bu oldu )) benim oğlum henüz 15 aylık tabi herşeyi birlikte yapmamız zor ama süpürme ve silme işini birlikte yapiyoruz
(11,093 puan) tarafından
Sen çok ben :) sen kalp ben :) aynı şeyleri yapıyoruz, kiii doğru olan çocukların gelişimine katkısı olan da bu
tarafından
Napiyim kızlar çocuğun peşimi bırakmasını beklersem iş falan yapamam bazen kavga ediyoruz vileda yaparken falan ama bi şekilde idare ediyoruz artık :) mutfak dolaplarını silmeye o kadar alışmış ki yavrum bezleri çekmeceden çıkarıp deterjan dolabını gösterip aç diyo bana orayı bağladım içer falan diye korkudan sonra açıyoruz deterjan sıkıp ikimiz siliyoruz ona su sıkıyorum :D çok da eğleniyoruz sonra gece yatmadan önce salondaki oyuncakları topla uyucaz derim hemen toplamaya başlar sonra elimi tutup yatağa gider öyle alıştırdım 16 aydan beri böyleyiz şimdi 20 aylık her işi ikimiz yapıyoruz
+1 oy
(1,982 puan) tarafından
20 aylık aşırı hareketli evimde yerde döküntü dahi olmaz canım hergun süpür sil yaparım  :) 

Evet her yeri indiriyor ama topluyorum arkasından böyle böyle buyuyecekler :)
0 oy
(1,850 puan) tarafından
O hareket halinde iken boşalt makinayi 
tarafından
Olmuyor olmuyooooor D
(313 puan) tarafından
Saniyelerde neler olur canım vallaha bende gözümden bir saniye ayiramiyorum bir kere yaptım bende o hatayı üstüne elektrikli sobayı düşürdü üçlü ve büyükdu bir daha asla yapmıyorum hareketli çocukla ev işi yapmak zor oluyo yani ben yapamıyorum mesala belki arkadaşda yapamiyordur
0 oy
(313 puan) tarafından
16 aylık kızım bende aynı durumdayım iki lokma birşey yememe fırsat vermiyo sağolsun alıştım artık :)
0 oy
(859 puan) tarafından
Çocuğum yok ama ev işi yapmaktan sıkıldım artık aynı şeyler 3 saat temizlik yap 10 dkda kirleniyor eşim gelince nasıl beceriyor anlamıyorum 
0 oy
(472 puan) tarafından
Benim 10 buçuk aylık bebem var sakin biri ama  bugün iyice tembelliğim tuttu bugün  kendimi motiva edemiyorum  uyku akıyor gözümden 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Benimki çamaşır makinesinin düğmelerine basıyo hep çalışırken bende önüne sandalye koyup açıyorum erişemiyo düğmeye. Odasında oynarken her işimi yapıyorum odasını istediği kadar dağıtıyo akşama doğru topluyorum hareketli olması daha güzel 
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm evim Çarşamba pazarı gibi herşey ortada. Kızım durmuyor hiç bişe ypaamiyorum.
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Kızımla beraber makinayı boşaltıyoruz o uyurken yemek hazırlarım beraber evi siler süpürürüz

Benim de çok yaramaz hareketli ama o uyurken makinaya atarım çamaşırı bulaşığı biraz pratik olsan sende yaparsın 
0 oy
(48,626 puan) tarafından
surekli is yapamiyorum ama oyle cok bunaltmiyodu benimki hep benim tepemde oldugu icin zorlaniyodum hala ayni
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Kızım 15 aylık o da öyle tencere tava Çamaş makinası bulaşık Makinesi kanepe örtüsü vs hep uğraşıyor
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Bende o hareketli özgür ruhlu bebelerden 2 tane var, işleri onlara verıyorum yaptırıyorum :) anlıyorlar her şeyden sunu getir bunu getir hadi sen kargocu ol bunları odana bırak falan diye oyunla yaptırıyorum sanada fikir olsun :) 
0 oy
(2,593 puan) tarafından

14 aylık oğlum var çok hareketli ben çalışıyorum gün içinde evde olmuyorum ama sabahları kahvaltısını birlikte hazırlıyoruz yani benim kucağımda oluyor bulaşıkları makinaya koyuyoruz yatağımı toplarken bir yandan oyun oynuyoruz saklanıyor güya çamaşır asarken mandalları veriyorum önüne tek tek bana veriyor akşamdan toplayıp yatıyorum evi ama kalkınca 5 dakika da heryerde oyuncaklar oluyor :)

0 oy
(1,621 puan) tarafından
6.5 aylık uyanıkken hiç bi iş yapamıyorum şimdilik günlük 3 kere uyuduğu için o uyurken yapıyorum o kadar büyüdüğünde onu da yapamam büyük ihtimal çünkü şimdi bile sürekli kucakta veya yanımda
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Ayni modelden bende de var ama evimde tek bi yer dağınık kalmaz sürekli toplu tutarım bide 37 haftalik hamileyim :D

0 oy
tarafından
Çocuğun hareketli oluşuyla iş yapmanın ne alakası var kız o dağıtacak sen tolayacaksın sürekli 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Dagitiyo simariyo oynuyo o öyleyken bende işlerime bakiyom o yattikcada yapiyom peşimde geziyo yada öle öle günü bititiyoruz
0 oy
(494 puan) tarafından
Onune oyalanacak seyler ver ilgisini cekmiyorsada oyun oynayarak yapin islerinizi yada o uyurken yap islerini
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Yok canm bütün işimi yapıyorum hemde doğurana kadar doğurduğum günden itibaren her zaman iş beklemez 

Ayrıca ona kız etrafı dagitmasina izin verme oyuncak ver mama samdalye koy veya sabah uyurken erkenden kalk yap veya gece uyut giriş işine veya önüne yiyecek köy TV önüne koy bazen telefon ver öyle öyle vakit yaratıp işini yapacaksın

Çocuk dağıtırken sende öyle otursan ömür geçmez 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 343 göst.
0 oy
16 cevap 582 göst.
0 oy
4 cevap 419 göst.
29 Mayıs 2019 Güzellik-Bakım kategorisinde Berilin annesi ❤️ (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 192 göst.
11 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,095 soru

11,347,931 cevap

34,814 kullanıcı

...