0 oy
356 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,151 puan) tarafından
2 gundur surekli agliyor asla susmuyor araniyor surekli bende her seferinde emziriyom ama emiyor 2 dk sonra yine ağlıyor gaz cikarirken kusuyor yani emiyo emdigini aninda kusuyor geriye. 2 gundur boyle sadece onceden emerdi gazi cikinca uyurdu simdi kucagimdan memeden birakamaz oldum niye boyle acaba gaz cikariyor ama acaba yetmiyor mu diyorum hepsini cikaramiyor mu. Emzik veriyom biraz emiyo onuda atiyo geri. O kadar aranmasina ragmen Memeyide 2 dk emiyo birakiyo kusuyo sonra zaten. Kucagimda susuyor sadece omzuma yatinca yada koluma yatirinca uyuyor biraz.

4 Cevaplar

0 oy
(471 puan) tarafından
Sancısı vardır canım. Kimyon ver masaj yap duş aldır. Salla emzik ver. Fazlasını kusuyodur canım 
(3,151 puan) tarafından
Oyle yapayim 2 gunluk hazirliyim o zaman ilac gibi saatli veriyim bide ise yariycakmi bakalim. Bizimkide alttan tuvaletiyle birlikte yapiyor ustten de baya buyuk insan gibi cikariyor ama hala kivraniyor gazli falan icmiyorum mercimek fasulye vs yemiyom ama nasil oluyo anlamadim. Ya ilk olsa neysede 2 yasinda bi kizimda var oda tek uyumuyor buda sallanmaya alisirsa ikisini birden uyutamam diye o kizimda sallayarak buyudu gecesi gündüzü ölümdü 4 saat sallayip indirince uyandigi oluyodu hemen delirirdim :/
(471 puan) tarafından
Canım taze taze yap ver daha iyi. Küçük bebek daha bayatlar o. Ilıtıp öyle verirsin. Canım malesef senin bebişte baya gazlı olacak. 6 ile 8 hafta arası artıyor bide. Canm ben inan peynir bile yemiyodum herşeyi  kesmiştim yine oluyordu. Bebekler sıkıntılı. Ama ağır yediğimde o gun 1 saat aglicagina 3 saat aglardi anladım canım haklısın.
(3,151 puan) tarafından
Hergun günlük yapiyim o zaman. Oo dahada artacak bide yani yandik biz desene. Ilk kolikten sonra bunu kaldiramicam yaa daha 26 gunlukken boyleyse dusunemiyorum ileriyi. Bende yine dikkat etmete devam ediyim de rn azindan bi nebze de olsa az aglar. :/
(471 puan) tarafından
Aynen öyle yap canim. Benimki de kolikti 4 ayda zayıflatti beni inan. İnşallah senin bebeğin ki o kadar sürmez. Aynen çok dikkat et canım
(3,151 puan) tarafından
Insallah cok sagoll ♡♡
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bi yeri ağrıyor olabilir böyle durumlarda ben acile götürdüm hep randevu düşmediği için hepte boğaz enfeksiyonu çıkıyordu.  Allah yardımcınız olsun 
(3,151 puan) tarafından
Amin allah razi olsun aslinda bikac gundurde boyle geniz akintisi gibi bisey var biz grip olunca cekeriz ya onun gibi ama otribebe ile cekiyoruz az bisey geliyor cokta dolu degil burnu yani. Anlamadim niye acaba banyo sirasinda usutmus olabilir mi ki.
tarafından
Taze bir bebek usutmus olabilir bizimde genelde banyo sonrası huysuzluk başlardı. Bende iki ay öncesine kadar hep burnunu çekerdim bazında çok hiriltisi olurdu ama göğsü hiç balgam tutmuş demediler ciggerleri temiz diyorlardı . Şimdi geldi aklıma acaba kulak iltihabı geçiriyor olabilir mi kulak ağrısı başka agriya benzemez banyo yaparken kulaklarina pamuk tıkıyor musun ucuna vazelin sürerek su kaçmasını engelliyor hassas oldukları için içindeki su direk iltihaba çeviriyor ınşallah değildir de ben yine de hatırlatayım dedim biz çok cektik hala da çekiyoruz o yüzden yani.  Kokla bakım kötü koku geliyor mu  kulak pamugiyla çok çok az içeri vererek temizle
(3,151 puan) tarafından
Kotu koku yok ama simdiye dek 3 kere yikadim kapatmadim kulaklarini zaten tekim zor yikiyorum hic aklima gelmedi ama dikkat ediyodum yutmasin bogulmasin diyr kafasina dokerken. Bilemedim simdi aglarkende ayaklarini topluyor ama kivraniyor gazdan da supheleniyorum aslinda.
tarafından
Gözlemleyen sensin canim öyle diyorsan öyledir Allah sifa versin yavruna seninde yardimcin olsun ınşallah ♡
(3,151 puan) tarafından
Allah razi olsun cok sagol canim ♡♡
0 oy
tarafından
Sancısı vardır usutmystur karnjnj zeytin yağıyla yağla canım 
(3,151 puan) tarafından
Ya ciddenmi bizimkide karni sismis top gibi belli bariz. Hatta esime diyorum bu cocuk tuhaf sanki ust kismi zayif alt kismi daha genis sismis sanki karni diye korkutma beni demisti gazdan siskinlik oluyor galiba bide sert oluyo karni bende yapiyim onu ne kadar duruyo bez bebegin karninda mesela geceden koysam sabah cikarsam rahat uyurmu acaba
tarafından
Kalsın canım bir iki gün daha iyi etki eder  bende sabah koydum yarın değil birgün banyo yaptırıcam o zaman cikarticam. Ya ztn pekmezin bir zararı olmaz ki az ılık koy karnını isitsin
(3,151 puan) tarafından
Anladim canim cok sagool allah razi olsun. Aynen zaten yemiycek nasilsa ne zarari olabilir ki. Insallah ise yarar bu aksam yapicam.
tarafından
Yap canım ben yaptım oğluma kendim yapmasam tavsiye etmezdim
(3,151 puan) tarafından
Cok sagol canim yaptim koydum bakalim artik.
0 oy
tarafından
Co büyük ihtimal gaz sancısı Allah yardım etsin.
(3,151 puan) tarafından
Sagol canim. Aslinda 2.bebegim ilkide kolikti ama unutmusum heralde hicbisey hatirlayamiyorum o zaman nasildi neydi ama o kizimda hep kucakta susardi kimyon verince rahatliyordu bunda kimyonda gecirmedi :/
tarafından
Ay kıyamam ikiside mi kolik bari bu olmayaydı :/ Benim^ oğlum da kolikti 10 aylık olcak hala bazen gaz sorunu oluyor süt alerjisi çıktı bizimkinde ondan çok aşırı gazi oluyormuş birde kimyonu düzenli kullanın ise yarıyor bağırsak düzenleyici vermişti bize doktor oda duzeltmisti biraz
(3,151 puan) tarafından
Aynen bari bu gazsiz olsa ne iyi olurdu 2 cocuk cok zormus valla. Cok tesekkurler bi deniycem olmadi bizde dr görünürüz bi. Sut alerjiside zor allah sizinde yardimciniz olsun. ♡
tarafından
Amin çok teşekkürler Allah kolaylik versin hepimize ❤

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 78 göst.
11 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nursevim55! (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 68 göst.
11 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nursevim55! (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 68 göst.
26 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ayselaras (199 puan) tarafından soruldu