0 oy
375 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (313 puan) tarafından
Kızlar uyandım el kadar falan çamaşırım pijamama da değmiş idrar olmadığına emin olduğum için soruyorum bu kadar az gelmesi önemli mi hemen mi gitmeliyim yoksa devamı gelirse mi gündüz nişan dediklerinin kansızı gelmişti sancım da uykudan uyandıracak kadar değil ama var 38.2 hafta

13 Cevaplar

0 oy
(313 puan) tarafından

En İyi Cevap
Gittim geldim orda da iç çamaşırıma nstdeyken oldu baktılar ama suyun normal açıklık yok dediler sancım 50lerde çıkıyor suyun tamamen boşalırsa gel dediler sancımı anlayamıyorum sanki ya inşallah doğru zamanda giderim 
(313 puan) tarafından
Şuanki yarım saatte 20 dakikada falan oluyor adet sancısından ağır ama daha ağırlaşır mı canım çok sağ ol bu arada
(313 puan) tarafından
Bu süre dahada kisalicak canım en son 5 dakikada bir gelmesine dikkat zaten şuan doğuma hazirlaniyo vücudun sancıların başlamış sadece doğuma almaları için 5 dakikaya düşmesini bekle ondan sonra hastaneye git yada doktorunu ara bu süreçte onunla takip et
(313 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim nişanım da geldi az önce dediğin gibi takip edicem kendimi artık ona göre devlet hastanesi doktora ulaşamam ama ebemi ararım olmadı
(313 puan) tarafından
Tamam canım şuan hazirlaniyo vücudun zaten başlamış doğum sen dikkat bu dediklerime öyle olunca gidersin inşallah sağlıcakla alırsın bebisini kucağına canım Allah'ım analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah:)
(313 puan) tarafından
İnşallah canım ya çok sağ ol ❤❤
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gitmelisin eger idar değilse sızıntı şeklinde de suyun gelebilir her ihtimale karşı gidin ..
(313 puan) tarafından
Çok sağ ol gidiyorum o zaman emin oldum idrar olmadığına bi kaç damla da olsa ordan tekrar geldi
0 oy
(863 puan) tarafından
Benim birden gelmişti öyle az az değil hemen gitmiştim uzaktı hastane diye ama açılmam yoktu sabah 8de gelmişti akşam 6da halen 1 cm ağıllık vardı sezeryan oldum istersen için rahat etsin git 
(313 puan) tarafından
Anladım canım çok sağ ol gidicem
0 oy
tarafından
Kuzum benim yarım çay bardağı kadar gelmisti sonradan Bi anda geldi dus alacaktım hatta cesaret edemedim hemen gitmiştim hastaneye 
(313 puan) tarafından
Anladım canım benimde öyle birden gelmesi lazımmış ebe öyle dedi
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Canım hemen gitme. Biraz daha bekle evinde  evinde yürüyüş yap sürekli. Gün hafif ayinca gidersin. Suyun devamı da gelmiyorsa çok acele etme. Benim son doğumda suyum sürekli geliyordu ona rağmen 3 4 saat kadar geç gittim. Allah bı avazda kurtarsın.
(6,047 puan) tarafından
Hastane yakın ise eğer sancın beş dk da bir geliyorsa hastaneye git
(313 puan) tarafından
5 7 8 değişiyor bebekte baya hareketli gidicem birazdan beklese miydim ağırlaşmasını bilmiyorum aşırı ağır değil belden kasıklardan
(6,047 puan) tarafından
Bı git yine de eğer açılman var ise yatarsın zaten
(313 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim
(6,047 puan) tarafından
Hadi hayırlı haberlerle gel :)
0 oy
tarafından
Hastaneye git bende 38+5 im suyum geldi diye geldim şuan yatisim yapildi sancimin gelmesini bekliyoruz gelmezse suni sancı verilecek sende git bir an önce 
(313 puan) tarafından
Bebeğin kalp atışı 120den az oluyor mu hiç
tarafından
Normalmiş canım şimdi sordum
(313 puan) tarafından
Nasılsın canım
tarafından
5.cm açıklık hala bekliyorum canım benden sonra gelenler hep doğurdu benimki paşa oğlu mübarek bir gelmek bilmiyor parmak attirmaktan yoruldum durdum durdum cirfkef ebeye denk geldim komutan gibi başımda hala bekliyorum suni sancı da bitmek üzere o kadar sancı çekiyorum meyvesini yesem bari oldurmeyen acı guclendirir :-D
(313 puan) tarafından
Ay inşallah çoğalır canım açılman da gelir bebiş stres olmamaya çalış ebelere falan bakma oğlanlar da nazlanıyor heralde nişanım gelip duruyor sancım tam sıklaşmadı benimki de vazgeçecek sanırım gelmekten :)
0 oy
(1,739 puan) tarafından
Gitmelisin cnm zTen dogum haftalarindasin ihmal etme
(313 puan) tarafından
Sağ ol canım gittim suda sıkıntı yok sancımda 50lerde su boşalırsa gel dediler
(1,739 puan) tarafından
Tamam canim hayirla al kucagina  insallah
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Benim birkaç gun surdu o akıntı gibi bence boşa gitme suyun tam gelmemis sancın falan gelsin
(313 puan) tarafından
Benimkide öyleymiş canım tam boşalınca gel dediler sancım 50lerdeydi acaba artık başlıyor mu doğum anlamayınca napacağımı bilemiyorum ya
(1,501 puan) tarafından
Sancın 10 dk 5 dk gibi azalınca doğum diyolar
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Hemn gitmelisin suyun geldiği zaman enfeksiyon kapma ihtimali yüksek oluyor hemn git canm 
(313 puan) tarafından
Sağ ol canım orda da aktı baktılar ama suyun iyi açılma yok tamamen boşalırsa gel dediler sancı da 50lerdeydi çoğalacak mı başladı mı doğum anlamıyorum ki hiç
(4,061 puan) tarafından
Başlasa anlarsın merk etme kuzum
(313 puan) tarafından
Sağ ol canımm
0 oy
tarafından
Sorunun cevabını biliyorsun bence
(313 puan) tarafından
Sağ ol canım gittim geldim
0 oy
tarafından
Benimkide ıslanıyo dün gittim doktor bir şey olmaz dedi ntsde sancım çıktı haftaya gri gel dedi suyunda var dedi 38 hafta 3
(313 puan) tarafından
Sağlıkla alırsın inşallah canım
tarafından
İnşallah canım cümlemiz
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Canm bende kendi sancim dogum yaptim nisan gelmisti ertesi gun aksam ustu sancilandim ilk once hafifdi sonra bianda şiddetlendi adet sancisi gibi ve ayni zamanda belimede vuruyordu. yukardaki aciklamani okudum kendini takip et cokda fazla siddetlenmeden git derim cunku ben zor yetistim neredeyse arabada dogurucaktim çatala cikmamla dogurmam bi oldu :)) insallah dogumun kolay atlatirsin.
(313 puan) tarafından
Ay maşallah canım inşallah bende kolayca atlatırım nişanda geldi şimdi takip ediyorum yine bi giderim zaten devlet öyle hemen yatış vermiyor kontrol olmuş olur içim rahatlar
(1,335 puan) tarafından
Insallah :) hastane yakinmi bizimki 45dk yolu esim 20 dkkada yetisti Allahm kabus gibiydi :))
(313 puan) tarafından
Yok şükür yakın çabuk gidilir de eşim işteyken olursa biraz uzayabilir her şeyiniz hızlı olmuş :) doktor hemşireler de insanı çekindiriyor ya keyfi gitmişiz gibi beni hastane stresi geriyor
(1,335 puan) tarafından
Ay kesinlikle bazilari cok anlayişsiz oluyor :) ben bagirmakdan hastaneyi yıkıyorum acildeki doktor diyo gel kizim otur bagirma felan :)) herkes kendini dusunuyo
0 oy
(48,490 puan) tarafından
suyun gelince gel demisti ebe bana

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 185 göst.
17 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 208 göst.
18 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 168 göst.
2 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Gamze1azra (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 118 göst.

378,094 soru

11,316,760 cevap

34,761 kullanıcı

...