0 oy
133 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (55 puan) tarafından
Kizlar kızımın bobrekleronde.genişleme var taş da var ben afyonda oturuyorum cocuk nefrolojisi  yok burda eskişehir yakın  oraya gidin genişleme büyümüş denildi 3.5 aylık üzülüyorum  bende nefrolojiye  giden var mı ne kadar di genisleme sizin  lütfen  yardımcı olun

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim hamileyken genişleme var dendi doğum yaptım 7 ekime gün verdiler bakalım inşallah kötü bişey çıkmaz size de geçmiş olsun inşallah
(55 puan) tarafından
Saolun
-Reklam-
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Kuzum bnde hem genişleme hemde taş vardı hamile iken daha da büyüdü çok iyi bir doktor ve tadavş ile düzelir korkma Bn nefrolaji ye nöroloji hepsi baktı uzman doktorlar

Bnm taşlar kanalı tıkamışto bütün vücudum şişeye başlamıştı sakın zaman kaybetmeyin 
(55 puan) tarafından
Hadi ya 20 gun önce 3mm 20 günün sonunda 7 mm olmus
(2,678 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun cnm benim her iki böbrepe nefrostomi katater takıldı idarimi böbrek süzmeden direk dışarı attım böbrepe takılan hortum sayesinde
0 oy
tarafından
Canım benim oğlumda 7 yıldır var 4 yaşindan beri takip te izmir de tedavi oluyor Rabbim tüm hastalara senin bebeğine ve oğluma hayırlı şifalar versin zorlu süreç 
(55 puan) tarafından
Ilk tedaviye başladığınızda  genişleme ne boyuttaydı  ve ne ile tedavi ettiler
tarafından
Biz ilk altına kacirma sikayetiyle gittik öyle öğrendik genişlemeyi mesane darlığı var bizde direk koruyucu antibiyotik başladılar sonra idrar böbrege doğru kacmıştı kapalı ameliyat oldu o geçti genişlemesi bi ara 13 mm çıktı sonra geçti  çok şükür her ay gidiyoruz dokrora kontrol ediliyo
0 oy
(718 puan) tarafından
Bizdede iki bjnrekte genisleme var bursadayim bursada var cpcuk nefroloji cok memnunuz bizim doktora vandan agridan gelen dahi var tavsiye ederim 
(718 puan) tarafından
Nörejen mesena diyolar oyle mi cnm tam bosaltilmiyor mesane
tarafından
Evet tam boşaltmiyo cnm gerçekten zorlu bir süreç 7 yıldır çok yiprandik hele ol sonda takıldıgi zaman berbat berbat
(718 puan) tarafından
Norejen mesanede zor bobrekleri etkiliyor iste emfekiyon geciriyor mu boyle durumda sık sık geciriliyor diye biliyorum
tarafından
Çok şükür koruyucu antibiyotik ten sonra hiç geçirmedi enfeksiyon
(718 puan) tarafından
Bizde koruyucu antibiyotik kullaniyoruz
0 oy
(14,968 puan) tarafından
Benim kız kardeşimin vardı bebekken devamlı hastalanirdi. Ateş kusma enfeksiyon falan meğerse tastanmis kimse bilemedi. Antalya'da yaşıyoruz. O zaman burda makine  bozuk olduğu için Ankara Hacettepe çocuk Hastanesi'ne gönderdiler. Orada çocuk ürolojisi doktoru var serdar Tekgül. Ameliyatlik bir durum olmaz inşallah da lazım olursa diye aklınızda olsun. Kardeşimin 3 taşı vardı. Birer tane böbreklerde bir de kanalda . Kanalda olan 11 ml di. Tabi en öncelikli kanaldaki oldu. Sonra defalarca taş kırma kapalı ameliyat falan geçirdi şükür ki şimdi çok saglikli. Artık taşları tamamen bitti. Sizin de geçer inşallah 
0 oy
tarafından
Bizim doğduğunda Grande 4 dü biz 5 aydır sürekli hastanedeyiz idrarda enfeksiyon olmasın diye sürekli ilaç kullaniyoruz ve her ay mutlaka ultrason çekiliyor. Darlık nerede olduğu belirlendi. Böbrekte reflü var mı yok mu diye bakıldı ve fonksiyonlarının ne kadarı çalışıyor diye film çekildi. Siz de ihmal etmeyin büyük bı hastaneye gidin varsa araştırma hastanesine
0 oy
(791 puan) tarafından
Eltmn kızı 5 yaşında kireç iki böbreği oğluda böbreği küçülme var kis var tedavi göryo hiç bir gelişme yok 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 118 göst.
1 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Rtyww (1,462 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 144 göst.
0 oy
3 cevap 65 göst.
15 Şubat 2024 Aile kategorisinde Anne-bebek (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 82 göst.
4 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Deflin (547 puan) tarafından soruldu

378,011 soru

11,314,363 cevap

34,754 kullanıcı

...