+1 oy
413 göst.
Aile kategorisinde (195 puan) tarafından
Kizlar küçük bebeğim birde 8yaşında oğlum var çalışıyorum çocuklarıma annem bakiyor ve bana uzak ben hergün onlari anneme götürüyorum sabah çok erken gidiyoruz ise yetişmek için ,aksamda geç geliyoruz çünkü önce anneme gitmem gerekiyor çocukları alip eve donuyorum.  eşimin isi çok ters yerde mecbur ben götürüp getiriyorum. Annemde aşırı titiz ve tertipli. Gecen gün butarafa geliyolarmis ben isteydim "sen buraya gelme biz çocukları size birakicaz" dedi TMM dedim benden önce gelmişler. Sabahlari esim bizden sonra kalkıyor yatak haliyle toplanmiyor. Evide supurememistim bikac gundur. isten geldim annem evi supuruyordu. Beni görünce başladı bağırmaya sen nasıl kadınsın bu evin hali ne bi süpürge takamadinmi. Utanmiyormusun falan die. Eşimde vardi. Okadar zoruma gittiki benim 9aylık bebeğim var hem çalışıyorum bazen yetisemiyorum. Hiç bişi demedim ama soğuk davrandim.1haftadirda soğuk davranıyorum. Babam aradi annene neden böyle yapiyorsun o senin annen ne derse desin alttan alican gönlünü almazsan bize yanaşma bidaha dedi. Aksamda. Beri ağlıyorum çocuklara bakicak baska kimsemde yok .alttan alim diyorum ama gururumida bi kenara bırakamıyorum sıkışıp kaldim

19 Cevaplar

+7 oy
(7,791 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
2 çocuğuma surekli bakacak annem bende laf edecem... 

Edemem yani evet azarlamasi zoruna gitmis olabilir ama derdim eşim varken böyle deme diye dueumu konuşudum yani. 

Babamda hakli hem kadnla kus ve konusma hem coxuklari birak olmaz ya sorunu çözersin ya isi birakirsin. 

Keske benimde cocuguma bakan olsa, hatta titiz olsa da bende işe gitsem diye cok vardır biri de benim. Venim ailem uzak(3 saat) ama kimi 5 dk mesafeden alip bakmiyor, kiymet bilmek gerek. 

Herkes seni hakli gormus ama ilk hatada anneyi silmek,tavirlanmak da nankörlük bence.

Git konuş anlat derdini çözün.
(195 puan) tarafından
Bir tarafim ayni senin dediklerini söylüyor bir tarafımda kendini hakli görüyor. Kolay degil kendi evladi gibi bakiyor yedirip iciriyor banyolarinibile o yaptirir hakkini odeyemem ama herseyimede laf eder dilinin kemigi yok . . ben napayim.oda boyle dicemde istiyorumki oda benim boyle oldugumu kabul etsin. Supurmesin evimide lafta etmesin.Gidip konuşsam beni anlamicak tavir yapicak. Ama mecbur konusucam
(1,850 puan) tarafından
Rose  bayılıyorum yorumlarına bu ikinci artilayisim seni sürekli haklidan yana duruyosun
(7,791 puan) tarafından
Anladim :) teşekkür ederim canım icimden gelenler..
Ciciko bi sey diyim mi keske cocuguma bori baksa burda olsa da ise gitsem hem maddi olarak paraya sıkisiyoruz hemde manevi olara 2 insan yüzü gorirdum havam degisirdi... Ama öyle bı lüksüm yok.
Annen de öyle demek ki boşver benim anneannem de oyledir, hep teyzemi över halbuki ne zmn bi sey olsa annem ya kendi koşar ya beni gonderir... Ama annem tavır yapmadi hic annemdir dedi.. üzüldü mü evet.
Ya bende uzulurdum yalan yok ama git konus derdini soyle anlamiyosa da tavir yapma kiymetini bil bence... Yani kadin hem seni büyütmüş hem çocuklarına bakiyor daha ne yapsin. O da onun huyu nankörlük etme bence..
Yine de sen bilirsin.
(195 puan) tarafından
Seni dinlicem bacim da bi türlü elim gitmiyor telefona .. Uzaticak üste çıkıcak ama napimmm dediğin gibi hakki cokk fazla huyu Boyle duzeltemiyorum
(7,791 puan) tarafından
Haklısın daha dikkatli olucam de sende her kizdiginda hakkisin ben tembelim de gec. Bi muddet sonra o da demekten vazgecer surekli kabullen didisme bosver..
-Reklam-
0 oy
tarafından
düzenlendi
O zaman sen de yanasma .Annelik hakki onemlidir ama boyle yapan anneden de uzak dururum.Sen ne bicim kadinsin ne demek??!!! Kadinlik ev supurmeyle mi oluyor ?? Soguk dur biraz anlasin hatasini .Bu ne ya her anne olan cocugunu rencide etsin o zaman ohhh ne ala.Simdi burda annenden ozur dile diyenler cikacak .Hic de dileme .Ozur dileyecek kisi annen , sen degilsin .❤️ Kendini harap etme canim benim, hic hem de .Senin bir hatan yok burda❤️ biz seni anliyoruz.Sonuna kadar haklisin.
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Ne olursa olsun öyle bagirmamasi lazım tamam güzelce diyebilir ablamda bana tavsiyeler verir işini şöyle yap böyle yap diye ama eşimin duyacağı şekilde hiç demedi ve anlaması lazımdı calisiyormussun ikide çocuk kolaymi öyle ben evde olmama rağmen benim evim bile toplu kalmıyor 
0 oy
tarafından
Herkes anne olamıyor işteeee.....
(7,174 puan) tarafından
Kadın o kadar çocuğuna bakmış belki kendi annesinden çok annaneleri büyütmüş ayıp bence bu yaftalama bir bağırdı kızdı diye
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Herkesin anneliğide kadınlığıda farklı olur bunu elestirmekte kimseye düşmez çocuklarının bakması seninle bu şekilde konuşabilecegi anlamına gelmez çocuklara bakmak zoruna gittiği için böyle yapıyorsa söylesin sana sende kreşe falan verirsin BJ çaresine bakmaya çalışırsın
(195 puan) tarafından
Çocuklarıma seve seve bakiyor onlara çok düşkün. Ama bu temizlik takıntısı gözünü kor edior. Annemde zamanjnda çalışıyordu sabah ezaninda kalkar temizlik yapar bizi kaldırır erkenden kahvalti ettirir mutfagi toplardi arkamdan sakin evi dagitmayon der ise giderdi bizde okula. Geldiğinde koltuğun minderi yer değiştirsin vay halimize. Sağda solda bişi birakalim burnumuzdan gelirdi. Bende öyle olayim die istiyor. Ne olursa olsun ev erken kalkılacak gerekirse gec yatılacak ama pırıl piril olacak. Okadarda yapamam kendimi paralaliyorum zaten hem işte hem yollarda
(3,832 puan) tarafından
Canına yazık ya o kadar da olmazki çocuk dediğin şımaracak oyun oynayacak zaten bizlerin çocuklugundaki gibi ne dışarı çıksbiliyorlar ne de arkadaşları var kuzucuklarin iyi evde put gibi otururlarsa Nazi kampında gibi olurlar artık
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Bacım inancın olsun benim annem temizlik hastasıydı yaşlandı yine huyu devam ediyor. Ablamda 1 tane bende 1 tane cocuk var. Anne lafını duyduğumuz anda diken üstünde duruyoruz calısmıyoruz ama annnem gelicek dediğimiz anda evimizin tertemiz düzenli olması gerek. Kaç yaşında insanlarız halaa annemden cok korkarım yani bir laf edicek diye. Seni anlayabiliyorum kırılma annene o senin düzenin tertipin için demiştir sen haklısın calısıyorsun yogunsun ama cocuğuna bakıyor boşver alttan al annen yani.
(195 puan) tarafından
Aynen öyleyim bende annem geleceği zaman heryeri elden geçiriyorum yine bi kusur buluyor beğenmiyor. İnan yabamci misafir gelse bukadar telaş yapmıyorum kac yasina geldim annemden hala çekiniyorum bişi desem alinir küser. Ama bende ARTIK kaç yaşına geldim kaldiramiyorum
(1,007 puan) tarafından
En iyi anlayan benim bacı ablam 30 ben 24 yaşındayım ama bizde sabrediyoruz çünkü birtek annemiz var baska kimsemiz yok. Onunda huyu böyle diyip geçiyoruz. Kocalarımızı arar sorar yemeğiniz yapılıyor mu rahatınız iyi mi bi sıkıntı varmı diye. Haa hizmetci gibi gördüğü için değil. Onları ben yetiştirdim misali yani. Laf duymak istemediğinden. Sabret bacım cocugun icin
0 oy
(2,032 puan) tarafından
Annen o senin sonuçta diyebilir eşinin yanında demesi iyi olmamış ama anne bu sonuçta hemde iki evladına bakıyor takıntısı varmış yani sonuçta senin hoşgörülü olman gerekir 

Hemen laf söyledi tavır yapıyım demek hoş olmamış ne güzel evlatlarına da tertemiz bakar al annenin gönlünü bu devirde zor fedakâr anne bulmak benim için annem çok değerlidir nederse desin başımı tacıdır 
0 oy
(8,800 puan) tarafından
Ne olursa olsun annedir canım öyle yapma. Hatalı davranmış annen ama bazen de bizim büyüklük göstermemiz gerekir. Biz de birer anneyiz. Annenle de otur konus. Elini öp. Cocuklarına bakmasa bile iyi değil öyle araya çok uzun soğukluk girmesi. 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bende obsesif kompulsif bozukluk var. Bir başkasının ewi de olsa toz görünce delleniyorum.annende de bu olabilir. Annemin ewine gidince aynı tepkileri bende veriyorum ailemedin mi yapamadinmi diye. 

Sen haklısın yetisemiyorsun ama eğer rahatsızlığı varsa inan o ewdeki toz o kadına iğne gibi batiyordur
0 oy
tarafından
Anneler hepsi öyle canım benim annemde öyle 
0 oy
(2 puan) tarafından
Aynı benim annemin huyu gibi aynı durumlari düzenli olarak yaşıyorum istediğiniz kadar tepki gösterin yinede kendi bildiklerini yapıyorlar ama keşke eşinizin yanında soylemeseymis 
0 oy
(932 puan) tarafından
Babanız biraz abartmış bizi yanaşma vs olmaz yanı bakıcı düşünseniz çocuk için akrabayla iş yapmak gerçekten zor 
(195 puan) tarafından
Kime guvenebilirim bakici nerden bulabilirim hic bilmiyorum birde aldığımız maas belli ben 3300 tl maas aliyorum 2çocuğa bakmak içinde nekadar isterlerki
(932 puan) tarafından
Şehirden şehire değişir canım ya bir arkadaşım 2000 veriyor bir diğerine asgari ucret demiş
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Yani bilemedim şimdi ne desem ki.durumunuz iyiyse eğer sen çalışmadan  eşinin maaşı ile gecinebilirseniz boşver çalışma kimseye minnet etme derim .
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Benim annemde aşırı titizdir fazlasıyla hemde evimize gelince söylenir ama kırıcı olmadan kızım niye evini supurmedin falan diye daha kibar söyler kalkar kendisi yapar evimi baştan aşağı camlarına varana kadar temizler ama bu kadar kırıcı olmaz örnek verir evini temizleyince yere birşey düşerse al akşamlarında olsa çocuklar yatınca sen yatmadan önce sil yerleri öyle yat der ama senin annen gerçekten çok kırıcı konuşmuş
0 oy
(418 puan) tarafından
Çocuklarına bakmasa bile annenle aranın açılmasına sebep bir konu değil alınabilirsin ama küslük girecek kadar büyük bir konu değil
0 oy
(359 puan) tarafından
Vallahi 26 yaşımdayım annem evimi pis görse hala laf eder bende alınmam niye alınıym benimde evladım var o kadar bakıyoruz büyütüyoruz ne çile çekiyoruz bir laf söylemiyeceksem artık :D birde çocuklarına bakıyor yani benm annem de kayınvalidem de hayatta bakmaz doğuran baksın der bu yaştan sonra kafa dinlemek istiyorlar haliyle :D
0 oy
tarafından
Hak verenlere anlam veremiyorum. Veremicem de... Ben de calisan bir anneyim, Allah askina 2 cocukla calisilsin da oyle konusulsun o zaman goreyim ben insanlari. Anne olmak kimseye kimseyi rencide etme hakki vermiyor. Hele de bir baskasinin yaninda. Birilerine mecbur olma hissi ne kadar zor bilirim, annene olan mecburiyetin elini kolunu bagliyor, ama bunu konusabilirsin onunla. Ne kadar kirildigini uzuldugunu bilmesi gerek diye dusunuyorum. Hersey evin temizligi mi? Kadinlik bu mu? Boyle bir sacmalik yok. Kendi evini daimi temiz tutabiliyor bu onun tercihidir ama bir baskasinin evine karisma hakki yok, cocugu dahi olsa. Calisan anneyi sadece calisan anne anlar. Herseye kosturma, birseye yetisememe yetememe hissi... Ben eve gelip her gun supurge acacagima her gun cocugumla vakit gecirmeyi oynamayi tercih ederim. Evi 3 gunde bi supureyim ama cocugumla her gun vakit gecireyim derdim. Su an evdeyim, henuz ise baslamadim, ama ise basladigimda temizlik benim icin ilk sirada olmayacak olamaz, ilk sirada cocuklarim gelir. Yorgun olurum evi supuremem camasiri katlayamam yetisemem bunlar insanlik halidir. Annenle konus ve durumunu anlat derim. Sonucta annendir, kusluk olmaz, ama seni incittigini de bilsin.
0 oy
tarafından
Yani aslında o da haklı çünkü ben de temizlik takıntılı biriyim çalışmadan önce evi tertemiz yapardım çocukla şimdi işe başladım annem bi kap yemeği zor yapıyo bulaşık süpürge olduğu gibi duruyo işten çıkıp bi de temizlik yapıyorum kaç saat e haliyle anneme de kızıyorum bazen en azından masayı topla çocuğun oyuncaklarını toplayın yerden diye yok. Ben oğlumu alıştırdım mesela yatmadan önce oyuncaklarını topa diyodum topluyodı annem bırakmıyo olduğu gibi oyuncaklatın sütünden atlayarak geziyorlar evde tamam süpürge yapmasın başka iş yapmasın ama en azından o oyuncakları oğlumla beraber toplasınlar 
tarafından
Bu arada ev annemin evi orda kalıyoruz biz. Kendi evimi temzilemesini isteyemem zaten
0 oy
(628 puan) tarafından
Annenize tavır yapacağınız bi durum yok. Kadın 2 çocuğunuza bakerken üstelik. Evet biz çalışan anneler için zor ama eşiniz yapsın yardımcı olsun madem. Akşamdan derleyip toplayın evinizi.. tamam bazen biz de yatağı toplamıyoruz apar topar çıkıyoruz ama sadece yatak olsa o kadar gözüne gelmezdi annenizin. Annem hep der hastalık var sağlık var evin. Derli toplu temiz olsun diye ben böyle yetiştim. Bana göre anneniz haklı tavır yapmaya gerek yok .

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 313 göst.
7 Ağustos 2018 Diğer kategorisinde Minanur (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 1,218 göst.
0 oy
15 cevap 303 göst.
23 Temmuz 2022 Aile kategorisinde cemre46 (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 372 göst.
23 Ekim 2020 Aile kategorisinde dertlerderya (3,836 puan) tarafından soruldu