0 oy
284 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (374 puan) tarafından
Esim kekin sert olmasini boyle kitir olmasini istiyor yumusak puf kek ister millet benim ki illa sert citir olsun istiyor var mi öneriniz boyle yapiyorum ya farkli birsey acaba diyorum sana yag katsam biraz sert olur mu hadi şimdi yapacağım onerileriniz bekliyorum şimdiden tesekkurler 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ununu yarim bardak fazla koy öyle olur o zaman canım 
(374 puan) tarafından
Yani goz karari yaoiyirum her zmaan ununu yani birazdaha böyle kivamli olsun degil mi her zamanki halinden buraz daha yogun sagol canim deneyecegim
tarafından
Birde fırına vermeden tepsiyi kalıbı her neyse neyde yapıyorsan bi kaç kez yere vur içinden kabarcıklar çıksın
(374 puan) tarafından
Tamam canum sagol Rabbim razi olsun
-Reklam-
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Eğer malzemeni az tutarsan veya tepsin büyükse sert kıtır ince olur ancak bu şekilde kıtır olur canım ya malzemen az olsun ya da tepsin büyük 
(374 puan) tarafından
Hm yani malzeme derken hepsini mi azaltayim canim
(2,726 puan) tarafından
Evet işte tepsiye yayılıyor kabarmiyor kıtır ince kek oluyor kabartma tozunu da az koy
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Valla bende sert kek seviyom löp löp olcak böyle ama heo yumuşacık oluyo:D 
tarafından
Kekin serti nasıl olur ya kek dediğin yumoş yumoş dur selo :D
(25,224 puan) tarafından
Kız sertte değil aslında içi dolu doku löp löp et derlerya aha öyle seviyom ben:D
(374 puan) tarafından
Hic sorma bacim ya bende aynisini söylüyorum beyefendi ye ama nafile
0 oy
(4,235 puan) tarafından
Canim keki yapinca biraz acikta beklet kuruyo :) ertesi gun guzel oluyo sertlesiyo az biraz, bi de firinin fan kismini acarsan kuruyo yani benim ki kurutuyo en azindan ::D
(374 puan) tarafından
Iyimis aynen gecen uaptim iki gun sonra yedi o zamab dedi hi guzel olmus sert olmus kurumus diye halbuki boyle keki de ben sevmem yani cins bu adan
(4,235 puan) tarafından
Valla ben ikisinide seviyorum sicak sicak yumusacik kekin yeri ayri, ertesi gun soguk kurumus kekin yeri ayri :D
0 oy
(117 puan) tarafından
Süt yerine yoğurt kullan ve unu biraz fazla kullan o şekilde istediğin keki elde edebilirsin bence :)
(4,176 puan) tarafından
Yogurt daha yumusak yapıyo cnm
(117 puan) tarafından
Aksine süt yumuşak yapar yoğurt sert yapar
0 oy
tarafından
Sıvı yapma katı yap olur cnm
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Süt yerine yoğurt koy
0 oy
(171 puan) tarafından

O kek sevmiyor ki kurabiye seviyor bence :D

0 oy
(580 puan) tarafından
Süt yerine yoğurt koy sıvıyağ yerine zeytinyağ koy kokmaz ama illa sevmiyorum dersen iki yağı karıştır. Tepsiye yağlı kağıt serme tereyağı ile güzelce yağla fırının fan ayarı varsa fanlı pişir. Bizde kıtır seviyoruz:)
0 oy
(731 puan) tarafından
Valla seninki yumuşağı serti seçiyor muş ben onuda yapamıyorum yemeklerin hepsini yaparım ama kek tatlı elimden hiç gelmez eşim daha benden görmedi öyle şeyler şükür etsin valla:D
0 oy
tarafından
Canım kekin soğuduktan sonra buzdolabına koyarsan sertleşir. 
0 oy
(7,791 puan) tarafından

Normal keke nazaran cok pisir  bide tepsiye ince dök cnm :) kabartma tozu da az yap

0 oy
(1,552 puan) tarafından
Benimki de öyle seviyor, hep kenarlardaki dilimleri yer o yüzden :) Onun için özel kıtır kek yapcam diye uğraşmadım hiç ama kabartma tozu falan koymayınca kabarmadığı için kıtır oluyor.. 

O zamanlar daha eşimle nişanlıydık.. Kaynım, eltim, eşim bize gelecekler diye kek yapayım dedim.. Eşim seviyor diye.. Abimin cinsliği tuttu, kabartma tozu koyma, koyunca tadı geliyor falan dedi, koydurtmadı.. Keki yaptım, yanına çatal koydum ama millet çatalı bırakıp kurabiye yer gibi elleriyle yediler.. Ben de eltime, kaynıma karşı rezil oldum abim sayesinde :) Eşim bayıldı ama o ayrı :)
0 oy
(4,176 puan) tarafından
Kıtır kıtır kurabiye yap sen esıne cnm:) benim kekler sunger gıbı pufıdık olur bilemedm
0 oy
(5,917 puan) tarafından
Ununu fazla koyarsan daha sert olur canım yag koyarsan daha cok un yer 
0 oy
(523 puan) tarafından
Canim kek kalibini margarin yada tereyag ile yaglayip ustune un sepersen kekin disi biraz daha kitir oluyor ben oyle yapiyorum 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 273 göst.
15 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Birprensannesiiii (1,156 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 404 göst.
25 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Nursena324 (550 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 131 göst.
24 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aytug (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 125 göst.
28 Temmuz 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,162 soru

11,380,710 cevap

34,871 kullanıcı

...