0 oy
482 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Hastaneye gittik eve yeni girdim. Test tahlil verildi. Sonuca göre tedavi olucak. Şuan hiç bir şey yapamazlar çünkü kızımın kalp rahatsızlığı var. Bir kaç saat evde beklemem gerekiyor. Ama bu sırada lütfen iyi gelecek ateş düşürecek bir şeyler söyleyin. Duş aldı limon surdum. Calpol dolven dönusumlu veriyorum. Soğuk kompres yapıyorum. Yetmiyor. Çocuğuma yetemiyorum

27 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Allah'a içtenlikle dua ederek önce kızını şifası için yalvar   . Sonra ellerini kızının vücudunda gezdirerek Fatiha suresini oku kıraatlı bir şekilde.  Felak nas ayet-el Kürsi oku. Allah'a sığın Rabbimin yardımı tez gelsin sana amin 
tarafından
Aminn aminnn teşekkür ederim ❤️
tarafından
Rica ederim canım. Rabb'im selametini indirsin katından üzerinize
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ateşe bu iyi geldi biZde

image

tarafından
Kızım bunu kullanamıyor malesef :(
tarafından
Çok geçmiş olsun cnm.fitil paranox onu da mı kullanamaz?
tarafından
Onun hakkında bilgim yok ama hemen doktoru arar sorarım. Ateş için mi bu fitil
tarafından
Evet cnm
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Calpol pedifen dönüşümlü olarak vermiştim ben ateşi çıktığında oglumun
tarafından
Pedifen kullanamıyoruz biz malesef
0 oy
(9,222 puan) tarafından
Kzum çok geçmiş olsun fitil kullanamıyor musinuz
tarafından
Hayır hiç bir fitil kullanmadım. İsimlerini bile bilmiyorum. 6 yaşında
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Serum vermediler mi o ateşle nasıl eve yolladılar 
tarafından
Veremezler. Kızımın kalp rahatsızlığı var. Sorunun ne olduğunu bilmeden hiç bir şey yapmaları mümkün değil
(25,224 puan) tarafından
Tahlili ne zaman verdiniz
tarafından
Yarm saat bile olmadı. Sonuç 4 de cikicak
(25,224 puan) tarafından
Çıplak bırakın sadece bezle dursun ılık duş aldırın kurulamayın ıslak kalsın
0 oy
(11,074 puan) tarafından
Rabbım şifa versin canım. Sen yetmiyor değilsin üzülme bazen her şey bizim elimizde değildir. İnsan aciz varlıktır, dua et tevekkül et Allah yardım eder.. bu yazdıkların dışında ben de bilmiyorum ateşe ne yapılır başka
tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️ güzel fikirlerin bile yeter çok sağol
(11,074 puan) tarafından
Rica ederim canım tez elden şifa bulsun yavrun
0 oy
(267 puan) tarafından
Bence özel bir poliklinige git serum verirler ateşi hemen düsürür
tarafından
Serum veremezler. Kızımin kalp rahatsızlığı var. Sorunun ne olduğunu bilmeden hiç bir şey yapmaları mümkün değil
(267 puan) tarafından
O zaman sonuçlari beklleyeceksin. Limon sür ayaginin altina corap giydir diycem ama yapmissin sanirim
0 oy
tarafından
Canım Allah şifa versin dua edelim benim çocuğumun ateşi dışarda dusuyodu biraz daha balkon gibi yerde tut Allah'ım çok zor
tarafından
Evet çok iyi fikir çok sağol
tarafından
Rica ederim canım inşallah tez zamanda düşer
0 oy
(10,927 puan) tarafından
Doktoruna sorsan fitil verilmez mi acaba cocuga paranox s var. Baya etkili birsey. Küvet varsa suyu doldur içine girin oturun yanlız oturtma buyuksede sen otur kucagına al.sirkeli su şoka sokar bir anda onu yapma kolanya sürme. Eklem yerlerine islak bez koy. Liminda aspşrşnli limon diye biliyorum ama onu oneremem. Ne etki eder bilemem. 
tarafından
Çok teşekkür ederim kızım 6 yaşında hemen küvete oturtucam. Paranoks ilk kez duydum hemen doktorumu arayıp soracağım
(10,927 puan) tarafından
Paranox s canım s diye belirt. Fitil
(10,927 puan) tarafından
Yanlız bırakma kuvvette her ihtimale karsı
(10,927 puan) tarafından
Canım soguk su olmucak ılık su olacak yani sen girince ürpermiceksin
tarafından
Yaptım çok teşekkür ederim sanırım biraz iyi geldi küvet
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Gecmis olsun  benimde oglum sık hastalanmaz ama hastalandimi da  42 dereceyi gordugumu hatirliyorum. Ateşi var diye havale gecirecek diye birsey yok. Acilde yapilan igneler suruplar bile dusurnez oglumun atesini oyle bi pis ateşi var. Icini ferah tut diye  soyluyorum sen ilacini saatli ver, soguk duş kesinlikle yasak, şok etkisi yaratiyor, ılık suyla yika  yetemedim diye dusunme, bazen ne yaparsan caresiz kaliyosun. En son covidden once hasta oldu, yataginda atesten titrerken acile goturduk hastanede duş, igne,surup yok dusmuyor  ve bu arada masallah hicbir hastaligi, saglik problemi yok ama inatci bir atesi var iste. Paranox fitil var cok guzel ama oda 2 cesit iyice arastir onu onaylar belki doktorun. Guzel haberler verirsin insallah.
tarafından
Uzun uzun teşekkür edemiyorum Allah bin lere razı olsun ❤️❤️
0 oy
(2,067 puan) tarafından
İçten dua edıyorum Rabbim hayırlı şifa versin inşallah. Bîran önce ateşi düşer inşallah. 
tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️ Allah'ım bin kere razı olsun
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Çoraplarina limon suyu sık bolca giydir sürekli duş aldır canım
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım geçen oğlumun da ateşi çıktı öyle sadece ıslak bezle sildim sırtını yüzünü saçlarını ıslattım koltuk altını sabaha kadar böyle bezi ıslatıp sildim düştü ateşi ilaç bile vermedim 
0 oy
(65 puan) tarafından
Rabbim şifasını versin inşallah bazen doğru bildiğimiz yanlışlar olabiliyor o yüzden aklıma geldi ateşli çocuğa soğuk banyo değilde ılık banyo ve kesinlikle kurullanmamalı bu nu deneyin duş dan sonra kurullamayın
tarafından
Evet evet biliyorum çok şükür. Sirke limon kolonya gibi şeyler de asla kullanılmam ben
0 oy
tarafından
Kıyamam yavruma nasıl oldu düştü mü biraz
tarafından
Hayır düşmedi ya düşmüyor :( küvet doldurdum içinde oyun oynuyor şuan. Acaba kemik suyuna çorba icirsem mi iyi gelir mi ki
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Benim kızım da çok zor ateşi düşer iki üç kere yaşadım bu durumu üç gün uyumadan sürekli soğuk kompres yapardım öyle düşerdi panik yapma ateşi düşmeye başlarsa terleyip o ateşi atar.kuyafetini kontrol et sürekli 
tarafından
İnşallah birdaha yaşamazsınız. Çok teşekkür ederim
(2,323 puan) tarafından
Sen de canım benim
0 oy
(155 puan) tarafından
Doktora götür
0 oy
tarafından
Yastık kılıfını ıslatıp koltuk altlarından aşağıya doğru sarmıştım 39 olan ateşi 37 buçuk a falan düşmüştü. İnşallah bir an evvel düşer
tarafından
Aminn inşallah denicem çok teşekkür ederim
0 oy
(4,134 puan) tarafından

Bacaklarkna ılık suda yıkanmış bez koy vanim limon sür ayaklarina 

ALLAH şifa versin canim:(

tarafından
Aminn
0 oy
tarafından
Sarımsaklı yağ dene lütfen. Sarımsağı ez üzerini geçecek kadar zeytinyağı ekle. Biraz beklesin ve sadece yağ kısmından bebeğinin ayağının altına sürüp çorabını giydir. İnşallah Allah şifa versin. 
tarafından
Hemen hemen yapicam çok sağol çok teşekkür ederim
tarafından
Sonucu da mutlaka yaz olur mu

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 115 göst.
5 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Yaseminx (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 472 göst.
30 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy