0 oy
250 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,551 puan) tarafından
Kızlar aranızda sigara bırakn varmı. Nasıl yaptınız bildiğiniz yöntemler dualar varmı... İğreti etti artık balgamından öksğrüpünden bırakıp kurtulmak istiyorum.. Sadece fiziki değil psikolojik olarak da bağımlıyım.. Kafam da biraz bırakma arzusu oluşmaya başladı ama destek gerekiyor.. Haydi hem gaz verelim hem öneri... Sizleri seviyorum ay iyiki varsınız. Önceden Google dan bak durdu. Falan şimdi ne biçim gaz verirsiniz. Öneri verirsiniz. Sağolun şimdiden. 

19 Cevaplar

+2 oy
(3,794 puan) tarafından
Kullanmiyorum iyikide kullanmiyorum . Bi insan niye sigaraya başlar onu da anlamiyorum. Bi insan bile bile kendini niye ateşe atar aklim almiyo. Babam sigara bağımlısı şimdi kanser heyerine yayılmış durumda cigerden başladı ilk niye sigara dan.  Abilerim var büyüğü 35 yaşında hiç icmedi içmez 30 gibi duruyo sacinda tek beyaz yok öteki abim 30  yasinda saçlar bembeyaz 40 gibi duruyo biri iciyo biri içmiyor.  Sigara ölüme kendini suruklemek sigara insanin kendine yaptığı en büyük kötülüklerden biri . Sigara maddi manevi her  açıdan zarar 

Sigara =ölüm
(3,551 puan) tarafından
Allah babana acil şifalar versin.. İyi gaz verdin. Aynı şeyleri düşünüyorum. Ama su bendeki iradesizlik bktan bişi.
(3,794 puan) tarafından
Evladina ve kendine bi iyilik yap . Sen de babamın durumuna düşersen evladin da bizim babama kizip uzuldumuz çaresiz kaldimiz gibi olucak
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Eşimle tanıştığım gün bıraktım paketi yeni yeni almıştım eşim içme deyince paketi parçalayıp çöpe attım 5 yıldır evliyim daha icmemisim
(3,551 puan) tarafından
Oh ne güzel etmişsin. Şu paketi kırıp atmak bana da nasip olsun inşallah.. Dua istiyorum canım. Dualarınıza beni ve benim gibi olanları da ekleyin de kurtulalım şu illetten.
tarafından
İnşallah kurtulursun canim insallah
(3,551 puan) tarafından
Aminn canım Allah razı olsun.
+1 oy
tarafından
Ben canım kendi irademle oğlum için icmicem dedim ve icmedim
(3,551 puan) tarafından
Maşallah.. Savaşın kazananı sen olmuşsun. Bana da dua et canım. Bıktım artık iyice. Ciğerlerimi mahvetti valla.
0 oy
tarafından
Ben bıraktm cnm Hamile olduğumu öğrendim aynı gün bıraktım şu an kızım yedi aylık hala içmiyorum
tarafından
Canım 30 yaşındayım liseden beri içiyodum Kadın doğum doktorum bırakacaksın dedi dediği anda bıraktım çok şükür hiç zorlanmadım da
(3,551 puan) tarafından
Maşallah darısı bize inşallah dua edin canım. Bize de. Kurtulalım illetten.
0 oy
(9,232 puan) tarafından
Dur kalkıp bi sigara yakayım diyormuşum :D şaka şaka

Canm sen zaten hamile değil.misin en buyuk sebebin bu olmalı bırakman için :// 
(3,551 puan) tarafından
Kuşum kendi kalp hastalığım var astım var ama ona bile umursamadım. Şimdi yavaş yavaş kafamda bitirmeye çalışıyorum caresiz çare arıyorum dua edin inşallah bırakıyım nolur.
(9,232 puan) tarafından
Inşallah kzum Allah yardımcn olsun
0 oy
(534 puan) tarafından
Ben de yorumları okumaya geldim belki ben de gaza gelirim diye... maalesef keşke seni gazlayabilsem:((
(3,551 puan) tarafından
Artık tat falan da almıyorum canım ya.. Boşuna kendimi zehirliyorum. Kafamda bitirmeye çalışıyorum. Çünkü kafada bitmeyince bırakılmıyor.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
9 sene içtim bıraktım ni anda tiksindim nedense 
(3,551 puan) tarafından
Şuan sanırım bende o yoldayım Allah İn izniyle kimin duası kabul olur bilinmez. Dua edin bana da. Allah yardımcım olsun da bırakayım canım. Bıkkınlık geldi valla.
0 oy
tarafından
İlk önce aklında bırakıcaksın sonra birden bire bırak azaltarak bırakmanın bir faydası yok 
(3,551 puan) tarafından
Öyle yapcam canım. Şuan beyinde bitirmeye çalışıyorum. Yani en azından fikri girdi beynime buda bişidir demi.. Beyinde bırakırsam bir anda kırıp atarım dua edin inşallah.
tarafından
10 sene kullandım hamile kaldım hemen bıraktım sonra eşim tekrar başladı emiyordu oğlum tek tük içtim tekrar hamile olduğumu öğrendim gene bıraktım arkadaşımın annesi 40 sene içmiş 1 gecede bıraktı çevremde çok fazla kişi var
0 oy
(5,220 puan) tarafından

hamileydim 3ayıma yakın bıraktım doğım yaptım memlekete gittim geldim adam içiyo pis onun yüzünden bi aydır bende başladım evinde ailende içen varsa çok zor oluyo yaa ben nerdeyse 15yıkdır içiyordum bırakmıştım yine başladım keşke bende bıraksam ama madde bağımlısı gibi beynim sigara sigara diyo arada koku geldikçe  kelin ilacı misali benimki yani :ermm:

(3,551 puan) tarafından
Benim eşimde içiyor birlikte karar aldık canım. Şuan beyinde bitirme aşamasındayım. Allah yardımcım olsun.
0 oy
tarafından
Peki bu postu sigara tüttüre tüttüre okumam.. 13 yıldır içiyorum çok bırakma girişiminde bulundum sonuç bir saat sonra lahve sigara.. Bilen varsa bana da söylesin nikotin bantı ve nikotin sakızı denedim sakız ağızımdayken sigara yaktığım için bayılmışım 5 sene önce
(13,202 puan) tarafından
Çocuk yaşta başlamışsın kuzum çok erken olmuş
(3,551 puan) tarafından
Aynı bende 15 sene olmuş 14 yasında baslamışım ahh şu kör cahillik. Anamın dayakları bile işe yaramamış bırakmak için ama şimdi ciğerler dolu iyice. Yediğim yemeğin lezzeti yok. Uyuduğum uykunun. Bitirdi bizi resmen. Vira bismillah diyecegim. Beyinle savaş halindeyim.
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Net kararlı olacaksın canım sen istersen yapabilirsin bol sıvı tükettim ben soda su aklıma geldikçe su içtim aklıma geldikçe kuruyemiş yedim çokta rahat ettim nefesin düzeliyor ağzının tadı geliyor yemek kahve çay diyosun bunların tadı ne kadar farklıymış diyosun en önemliside çocuğun varsa eğer sana sarıldığında kötü kokmuyosun  ben hamilelikte bıraktım ve çok şükür dahada başlamam inşallah 
(3,551 puan) tarafından
Maşallah canım. Bana da dua et.. İstikrarım böyle devam ederse yakındır paketi kırıp atacağım. Önce beyin. Yani illallah ettim iyice.
0 oy
tarafından
Hamile kaldıktan sonra bıraktım zaten çok bagimlisida degildim  hamile oldugumu öğrendiğim gün kırıp çöpe attim
0 oy
(683 puan) tarafından

image

Ben onu bırakırım da o beni bırakmaz 
(3,551 puan) tarafından
Kız görünce bile sinirim bozuluyor valla düşün gerisini.. Allah ım güç ver diyorum. Nasıl Bi illetse daha önce çok denedim ama olmadı kafada bitirmek lazım. Ama artık kafama bitirme arzusu yerleşmeye basladı. Allah İn izniyle inşallah bırakıcam..
(683 puan) tarafından
Ben istediğim zaman bırakabiliyorum ama ilk bir ay yoksunluk belirtileri aşırı öfke yemeye dşknlük oluyor
0 oy
(2,593 puan) tarafından
hamile olduğumu öğrendiğimde azalttım birden kesemedim sonra duygusal olarak onu zehirlediğimi düşünerek bir anda bıraktım canım istediği zaman kuru kayısı kuru incir kuruyemiş falan yiyordum 
(3,551 puan) tarafından
Benim sorunum şöyle ki canım. Agzıma bir yudum su da koysam hemen sigara aklıma düşüyor. Yemekten sonra atoştırdık dan sonra. Hemen sigara nası bişi se beyin direk onu istiyor cılgın gibi. Sigaram olmasın gece töbe uyuyamam mesela. Oturur aglarım sigara diye. Ama ben de bu illeti bırksıcsm ve özgür olacagım.
(2,593 puan) tarafından
Bende öyleydim canım her yemek sonrası işte atıştırma tatlı sonrası mutlaka içerdim hatta hamileyken tiksinmedim bile o kadar küllük kokladım ama yok o paketi resmen yutmak istiyordum ama bebeğim için sabrettim taa ki emzirme sonlanana kadar sonra tekrar başladım maalesef
0 oy
(671 puan) tarafından
Peki sıkıntıdan stresten başlayanlar daha yaşım 24 bu yaşıma kadar ağzıma almadım ama altı aydır içiyorum her gün bir tane bütün gün ne yasadiysam onunla dertlesiyorum sanki bana ortak oluyor bütün derdime bağımlısı değilim ayrıca içmeden de durabiliyorum ama sanki arkadaş gibi bana bilmiyorum doğru mu değil mi şuan için kimse bilmiyor eşim bile bilmiyor 
(3,551 puan) tarafından
Aklın varsa hiç içme aman ha canım. Çok ama çok kötü bir bağımlılık.
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Ah ah keşke bende.biraksam
(3,551 puan) tarafından
İnşallah bırakırız..
0 oy
(3,832 puan) tarafından
15 sene içtim günlük 1 paket yetmiyordu ikinciyi açıyordum hamile kalınca baktım olmuyor küllüğü ıslattim bi gece beklettim sabah da kokladim gittim iyice kustum şimdi eşim içerken bile kokusundan midem bulanıyor 
(3,551 puan) tarafından
Darısı bana şu küllük ıslatma işini bende yapıyım hele.
(3,832 puan) tarafından
Bi dene bakalım bende çok güzel işe yaradı
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Pasif içiciydim

Hamile kaldığım gibi bıraktım ağzıma bile sürmedim

O zehiri bebeğime vermek istemedim o düşünce ile bıraktım

Şuan arada içerim sadece 
(3,551 puan) tarafından
Bi bıraksam arada falan da içmeyecepiğim vallaha.
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bıraktım ben bir hafta oluyor emziriyorum diye bıraktım 
(3,551 puan) tarafından
1 hafta sonra canımız çok istemiyormuş öyle mi?
(1,862 puan) tarafından
Iki gün sonra istemedi hiç istemiyor hiç zorlanmadım günde bir paket içen biriyim ama çocuğumun sağlığı riske atamam sonra istersem ölene kadar içerim
(3,551 puan) tarafından
Maşalllah sana canım ya.. Dua et bana da bırakıyım bende.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 359 göst.
4 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 137 göst.
17 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kardelen.kardelen (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 86 göst.
18 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Eliffffadaaaa (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 642 göst.
11 Ocak 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde clk38 (1,371 puan) tarafından soruldu

380,183 soru

11,381,631 cevap

34,875 kullanıcı

...