0 oy
441 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
tarafından kapalı
Ben kızıma hamileyken babama sordular torun kız mı erkek mi olsun diye. Oda kız dedi inşallah,  sonra da bana döndü dedi ki kocanda çeksin bize yaşattıklarını. Halbuki benim eşimin hiç zararı olmadı. Babamlar kocamı hiç sevmediler yaren ama sonunda babam böyle dedi. Hadi öyle şeyler oldu sen beni düşünmüyorsun ve torunun  için bunu mu istiyorsun? 

Ve şimdi ailem ile görüsmüyorum çok üzülüyorlarmis felan filan. 

Beni bu kadar kırarken ret ederken neredeydi aklınız?
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

10 Cevaplar

+1 oy
(12,862 puan) tarafından
Tövbe estağfurullah babaya yakışmayan bir söz. İnsan utanır kızına o lafı ederken 
(42 puan) tarafından
Ben şok oldum. Ne düşüncemi bilemedim. Sırf esmi kabul etmemelerinden  beni ezdiler çocuklarımı.
(12,862 puan) tarafından
O lafla seni ve torununu ezmiişler
-Reklam-
0 oy
tarafından
Belki alaleden çıkmıştır ağzından üzülüceğini tahmin etmemiştir
(42 puan) tarafından
Sirf bu olsa sorun yok canım. Ama 16 senedir evliyim ve sürekli buna benzer şeyler duyuyorum...
tarafından
Aslında uzunda süre geçmiş kaçarak mı evlendiniz
(42 puan) tarafından
Hayır .geldiler istediler Nisan kina düğün hersey oldu
0 oy
(580 puan) tarafından
Bi babadan böyle laf mi çıkar. Kusura bakma baban çok ayip etmiş. Sevmese de senin ve torununun hatrina saygı göstermek zorunda.
(42 puan) tarafından
Maalesef...
0 oy
tarafından
" Koyanda ceksin "ne demek canım ben mi yanlış anlıyorum, isim koymak falan mi ne demek istedi baban valla ayıp bseyse çok üzücü ya
(31 puan) tarafından
Bende anlamadim valla
(42 puan) tarafından
Kocan  olacaktı.
tarafından
Anladım kuzum , kuranda diyor ki :
Lokmân Suresi 15. Ayet
Eğer ana baban, hakkında bilgin olmayan bir şeyi bana ortak koşman için seni zorlarlarsa, bu durumda onlara uyma ama yine de onlara dünyada iyi davran.

Allah şirk konusunda bile onlara uyma ama yinede onlara İYİ DAVRAN diyor

Buna göre yapman gerekeni belirle kuzum .. ne olursa olsun anamız babamız
0 oy
tarafından
Koyanda çeksin ne kadar ayıp bir laf. Hiç yakismamis. Eşin onlara kötü bişey mi yapti ? Bu kadar öfke neden
(42 puan) tarafından
Yok. Ama babama kafasındaki damat değildi.  Verdi Ama istemeyerek. Ve en büyük sorunu onu yönlendiremiyor olması. Benim eşimde öyle biri değil başkasın dediğini yapim edim.
0 oy
(1,995 puan) tarafından
o nası söz ya öyle şey dermi koskoca bi insan tövbe tövbe hiç olmamış 
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Baban gerçekten bu lafı nasıl kendine yakıştırdı ya gerçekten kötü bir durum 
0 oy
(48,482 puan) tarafından
baban senden memnun değil
(42 puan) tarafından
Eşimden değil
(48,482 puan) tarafından
kiz olsun kocanda çeksin demis yani sen ona cektirmissin esininde cekmesini istiyo
(42 puan) tarafından
Eşim babamdan farklı düşünüyor çok konuda babamda istiyor kendisi gibi düşünsün. Herseyimize karışmak istiyor. Eşimde izin vermiyor. Benim ailem benim hayatım. Kararları biz veririz diyo. Bana da babam diyo sen kocanı yönlendir şöyle yapsın böyle olsun diye.
0 oy
(119,070 puan) tarafından
baban yaslimi hani bazen yaslilar birden dan diye derler yaa 
(42 puan) tarafından
Baban 1965 doğumlu
(119,070 puan) tarafından
yaslida degil bilinclimi dedi uuff
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Eşine durduk yere bunu diyeceğini sanmıyorum bişeyler çektirmişki böyle diyo neden desin durduk yere yani
(42 puan) tarafından
Yok bilmem nedenini.
(25,224 puan) tarafından
Bi insan durduk yere bunu demez canım tamam demesi ayıp o şekilde ama neden desin çektirdiğini çeksin diye bişey yaşamış demekki
(42 puan) tarafından
Eşim babamdan farklı düşünüyor çok konuda babamda istiyor kendisi gibi düşünsün. Herseyimize karışmak istiyor. Eşimde izin vermiyor. Benim ailem benim hayatım. Kararları biz veririz diyo. Bana da babam diyo sen kocanı yönlendir şöyle yapsın böyle olsun diye.
(42 puan) tarafından
Eşime demedi bana söylüyor bunu

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 758 göst.
0 oy
24 cevap 808 göst.
4 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Aytu (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 241 göst.
7 Eylül 2023 Aile kategorisinde Nefessss123 (84 puan) tarafından soruldu
0 oy