0 oy
629 göst.
Diğer kategorisinde (32 puan) tarafından

Kızlar annem kafasına göre üniversite okuyan kardeşimle bir olup paketleme işi yapan bir sayfaya sozde kapora adı altında 250 ve vergi bilmem nesi olarak bir kereliğine mahsus geri dönüşümlü olmak şartıyla 250 TL kadar ödeme yapmışlar henüz engel falan su bu yememisler yarın kargoyu çıkaracağız demişler fakat dolandirilma durumunda herhangi bir suç duyurusu oluyor mu emniyete gidilse veya telefon numaralarından bir şey yapabiliyorlar mi ? Üniversiteye giden kız kardeşim fazlasıyla saf annemde babama yardımcı olalım niyetiyle buna girişmiş banada hiç sormamislar benim engel olacağımi düşünerekten kafamız bulanmasin diye sormadık dedi ama şuanda da ya gondermezlerse diyor birde yazık kız kardeşimin bursundan yatirmislar vallahi Allah akıl fikir versin bu konuda çözüm nedir bilen var mı telefon numaralari mevcutmus watsapptan görüşmusler.

10 Cevaplar

0 oy
(32 puan) tarafından

ARKADAŞLAR BİLGİSİ OLAN YOK GALİBA :/

-Reklam-
0 oy
tarafından
Genelde dolandırıcı o tür sayfalar inşallah gerçektir. Çıkarırlar kargo. Dolandırıcılık sonucu da hiç bir sonuç elde edilemiyor ben bildiğim.
tarafından
Bulunsa bile bişey çıkmıyor. Kimse parasını geri alamıyor. Ama yine de tabi şikayet etmek gerek siber Suçlara. Ben bildiğim zaten onlara saydırana kadar engel atmıyorlar ne zaman eline ya saçma sapan bişey geçiyor yada geçmiyor o zaman geri dönüp saydırdığında engelliyorlar
(32 puan) tarafından
Anladım tamamdır teşekkür ederim bakalım yarına kargo diye bir şey çıkaracaklar mi bu dekont falan olayları oluyor ya o dekonttan bir şey çıkmaz mı dekont üzerinden de sahte bir hesap açmaları mümkün mü sonuçta kimlik bilgileriyle uyusmasi gereken bir durum
tarafından
Dekonta sahte isim yazıyorlar instagramda gösterilen dekontlar öyle isim ile oynanmış şekilde
(32 puan) tarafından
Yok yok hani misal annemgil göndermiş dekonttaki isim ve instada ki isimler aynı
tarafından
Bilmiyorum o kadarını inşallah korktuğunuz gibi olmaz
0 oy
tarafından
Birşey yapmazlar diye biliyorum ben de. Dolandırıcılığın önü açık. İnşallah korktuğunuza uğramazsınız
(32 puan) tarafından
Vallahi umarım öyle olur işte saf gibi kanmislar bakalım henüz engel yememisler :D
0 oy
(1,048 puan) tarafından
cnim geri o parayi asla alamazlar malesef bir daha yapmazlar en azindan
(32 puan) tarafından
Hadi ya kadın hem girmiş böyle bir şeye hemde şimdi baya kafaya takmış saf ya işte kafasına göre yardımci olayım eve diye buna kalkışmış
0 oy
(5,132 puan) tarafından
İnşallah gerçek çıkar. Ama şukur ki daha fazla bir miktar değil 
(32 puan) tarafından
Toplamda 500 işte ama o 250 sözde tekrar verilecekmis falan filan :)
(5,132 puan) tarafından
500 da çok da işte beterin beteri var. Ya böyle çok olay oluyordur.  Kaç defa ev ev gezen dolandırıcı ile karşılaştık onu satıyor bunu satıyor inanılmaz profesyonel bunlar yanlış yalan kimlik ile tanıtıyorlar kendilerini. Şimdi online git gide artıyor
(32 puan) tarafından
Aynen yaa henüz watsapptan engel yememisler :D bir umut belki doğrudur diye bekliyorlar normalde hemen engel atarlar mi dolandırıcı olanlar yoksa bekliyorlar mi boyle
(5,132 puan) tarafından
Hiç bilgim yok ama yarın olur ne olacaksa
(32 puan) tarafından
Bekleyelim bakalım :)
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Yarın engel yemezsenz yemezsnz
(32 puan) tarafından
Vallahi soruyorum umarım engel yemezsiniz diye :D
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Annenlere  para ile iş yaptıracak olan firma annenlerden niye para alsin ki:)

(32 puan) tarafından
Kız bunu işte anlasalardi bilselerdi yaparlar miydi saflar :)
0 oy
(224 puan) tarafından
Cnm bende Instagram'dan öyle bı kaç sayfa gördüm Whatsapptan konuştuk ikna edici konuştular ve sayfaya yorum yapanlara msj attım doğru mu diye evet doğru dedi ama onların adamları diye düşündüm yollamadim parayı guvenemedim sen bişey olursa yazar mısın merak ettim bende inşallah doğrudur ama bilemedim inşallah dolandirilmamislar
(32 puan) tarafından
Tabi yazarim bakalım yarin haber edecekler.
0 oy
tarafından
Bence kesin dolandırıcıdır bende böyle konuştum 250 tl istedi dosya parası faln dedi ben dedim nasıl inanim size hiç inandırmaya çalışmadi küfür etti ve engelledi bide beni
(32 puan) tarafından
Ahaha annemgilin konuştuğu terbiyeli dolandırıcı galiba küfür falan etmemişler  :D
tarafından
Aynen üzüldüm ama
(32 puan) tarafından
Bende :/

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 20 göst.
0 oy
18 cevap 372 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Akile (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 34 göst.