0 oy
150 göst.
Diğer kategorisinde (342 puan) tarafından
Kızlar dün yoğurt yaptım kızım için ek gıda ama ekşi olmuş baya bunu nasıl düzeltebilirim

6 Cevaplar

0 oy
(48,731 puan) tarafından
duzelmez canim o oyle gider
(342 puan) tarafından
Hadi ya kötü oldu
-Reklam-
0 oy
(2,283 puan) tarafından
Şeker atsan olmazmi canım açaba biraz yada su eklesen bilemedim ki aklıma gelen ilk bunlar oldu 
(342 puan) tarafından
Daha kızım 6 aylık şeker ekleyemem suda eklersem ayran gibi olur bu sefer
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Cnm olmaz birsey ondan siz yiyin corba yap kendinize. 
(342 puan) tarafından
Doğru dedin aklıma gelmedi hiç yoğurt çorbası yapim
0 oy
(391 puan) tarafından
Bence yap bi güzel yoğurt çorbası yiyin, ekşiyen yoğurt düzelmez.  Bir sonrakine mayası iyi seç ekşi olmasın canım :)
(342 puan) tarafından
Sütcünün verdiği mayayı kullandım bidaha asla kullanmam
(391 puan) tarafından
Benim maya olmayınca yani bazen  ayırmayı unutuyorum, maya olarak marketten bi 5 tl'lik falan süzme yoğurt alıyorum onla mayalıyorum
0 oy
tarafından

image

İnternette bu yazıyor canım , ama bi dahakine yaparken püf noktası yogurdu 3 saatten fazla dışarda tutmazsan bal gibi olur yogurdun, max 4 saat , yogurt profesörü olduma artık, tam kıvamı tutsun diye termometre bile aldım :D

(342 puan) tarafından
Ay cok tesekkur ederim bunu denicem yogurt 1 gun disarda bekledi kalin sardim sogumadi dolaba koyunca keser diye beklettim hic boyle olmamisti eksi seven biride deilim cope giderdi yogurt corbasi yapsam 1 kase kullaniyorum yine kalicakdi yogurt
tarafından
Cok bekletmissn kuzum bdahkine dkkat edersn inşallah, baktın düzelmiyor ocaga koy kaynat içine 3 kaşık sirke at hemen kesiyor peynir oluyor süzersin , kızının yumurtasına atarsn yada börek yaparsın canım , çöpe atma süt kıymetli hemde çok pahalandı ❤️
0 oy
tarafından
Mis gibi yoğurt çorbası olur bide ekşi Ayranda güzel oluyor bulgur yanina

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 85 göst.
27 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 112 göst.
25 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ysf. (171 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 164 göst.
25 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 148 göst.
6 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde cemilee.miray (51 puan) tarafından soruldu

380,994 soru

11,406,192 cevap

34,944 kullanıcı

...