0 oy
478 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde tarafından

Kizlar saclarim cok uzun kişin da cok zor kuruyolar surei basim.agriyo makineyle kurutunca sinizütüm de var  hamilelikte zararlimi sizce dha doguma cok var be uzarsa bas edemem cabuk uuzuyo

11 Cevaplar

+1 oy
(7,401 puan) tarafından

Hic bir zararı yok canım. Kestirilmez diye hurafeler var ama takma sen onlari gönül rahatlığı ile kestir. Benimde cok uzundu hamileyken kestirmistim. Zor oluyor cunku.

tarafından
Cabuk uzuyo kalmadan once kestirmistim.cabuk uzuyo dha doguma kadr da cok uzar  cok uzun saca da bakamiyorum
tarafından
Kestir canim ugrasilmiyo valla dogumdan sonra vakit hulupta gidemedim kuafore kendim kestim kirtt kirt :)) kapali oldugum icin sıkınti olmuyo.. hurafelere aldirma yok sacina kestirme bebegin akli kisa olur falan diyolar ben oyle seylere cok gulerim:)) bebek doguncada aman 1 yasina akdar tirnaklarini kesme hirsiz olur dediler Yarab sen buyuksun akil fikir ver su insanalra dedimcatir catir 2 aylikken tirnaklarini kestim:)) zaten kiriliyo tirnaklari canlari acir oyle yuzune gozune batirir elleri agzinda hep yutar eder insanlar neler uduruyolar yaa :))
-Reklam-
+1 oy
(446 puan) tarafından

Yok canım ne zararı olacak. Kestir gitsin.

Taramasan dolaşır 

Taramakla baş olmaz .Belki de dökülüyodur.

Baş edilmiyor dediğin gibi bende kestirdim. Kısacık rahatım

Migren de var.vallahi çok rahat. Hemen yıkanıyor hemen taranıyor

tarafından
Bendede sinizut var makine calsinca kafam agriyo islak oldumuda hemen hasta oluyorum basliyo basim agrimya  dha kuçukken dr diyodu bu kizin yedkleri hep sacina gidyo dye  asiri uzuyo ve tara tara ne kdr tararsam trym gene dolasyo acik ta tutamiyorm toplyurm ama  dolasiyo bu sfr esimde kestr dyo cnku doguma cok var ben hc bas edemem
0 oy
tarafından

Benimde belimdeydi hamile olduğumu duyunca kestirdim kim ygrqsqdwk onunla 

0 oy
(1,350 puan) tarafından

Valla benimde baya uzun banyo hergun yapiyorum neredeyse su saclarimdan gina geldi artik bana .

tarafından
Hc sorma bde dolasmasi var  ugrasilmyo hc
0 oy
(2,266 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Benimkide baya uzadı 21 haftalığım kestirilmez derler ama ne kadar doğru bilemem bende bilerek kestirmedim uzasın 8. Ayda saçımı boyatacagım onda kestirirm diye düşünüyorum 

tarafından
Vlla bnm  belimde ogrendgmden beri kestrmyorm dha cok uzadi  dha 3.aya yeni grcem yni o zmana kdr cok uzar ben bakamam sacima taramasi ayri dolasmasi ayri
(2,266 puan) tarafından
Bende genelde  topluyorum  saçımda az bakımı zor olmuyor
0 oy
(523 puan) tarafından

Niye zararlı olsun ki kestir gitsin

0 oy
(1,690 puan) tarafından

Kestirmeyin bebeğin ömrü kısalır diyolar böyle bi saçmalık yok.. bunun bilimsel açıklaması saçlar kesildiğinde aldığımız vitaminler saçlarımıza gider o sebeple de bebek vitaminsiz kalır onun için kestirilmesi pek önerilmez.. ama biz zaten hamileliğimiz boyunca gerek besinlerden gerekse içtiğimiz ilaçlardan vitamin aldığımız için bi sıkıntı olcağını düşünmüyorum ben hamile kalmadan önce kestirmiştim saçlarımı omuzlarımdan biraz daha kısaydı sonra hamile kaldım hamileliğim boyunca çok sıkıntı yaşamadım ama artık baya bi uzadı 19unda sezeryanla doğum yapcam Allah izin verirse 17si 18i gibi kestircem ki fotolarda falan biraz daha şekilli olsun diye benimki iyi denk geldi anlayacağın :):)

tarafından
Bnde kalmadn iki ay once kestrdm gne uzadi cabk uzyo sacim  bnmde esimde kestr dyo taramasi kurutmasi cok zor
(1,690 puan) tarafından
Haklısın valla benim saçım çok ince telli olduğu için çok karışmasına rağmen saç kremiyle çabucak açılıyo bi de ben yazın da kışında hiç saçımı kurutmam tarayıp hemen toplarım o yüzden bu zamana kadar çok sıkıntı yaşamadım ama kurutma derdim olsaydı ben de sen gibi zorluk çekerdim sanırım
0 oy
tarafından

Ben hamileligin 3. Ayinda sacima ara makas attirmistim bi yakinimda aaa hamileyken bebegi omru kisalir sac kestirilmez ki demisti bende cevaben  yoooo kestirmedim ara makas attirdim ara ara kisalir artik komple kisalmasindan iyidir demistim :D sacma sapan inaniyolar dinden cikacaklar tovbe yarabbim ya

tarafından
Dene valla hih utanmiyoda dalga gecmeye demisti kadin anne tarafndan akraba bidaha da konusmadi benle :D
(57 puan) tarafından
:D iyi olmuş kurtulmuşsun o zaman. Bnde saçımı falan kestirip bi boyatmak istiyorum. İlk defa boyatcam. Hamilelik galiba canım her gün değişik değişik şeyler yapmak istiyor
tarafından
Olabilir hormonlardan ama boya kimyasal ve sac derisi emilim saglayinca bebege zarari olabilir doktora danis derim bunu
(57 puan) tarafından
Biliyorum biliyorum da yaptıracağımdan değil işte
tarafından
Anladim canim
0 oy
(103 puan) tarafından

Ben kestirdim kesilmez diyolar ama hepsi batıl inanç

0 oy
(1,933 puan) tarafından

Hurefe canm Rabbim bize nasip ediyor saçmi ömrünü kisaltacak asil böyle birşeye inanmak günah 

0 oy
(1,509 puan) tarafından

Bir ay oluyo bende kestirdim canim 27+4 olduk

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 911 göst.
14 Ağustos 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 684 göst.
16 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 106 göst.
21 Eylül 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde denizanne (514 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 139 göst.
1 Ocak 2024 Aile kategorisinde Aysekulder (45 puan) tarafından soruldu

374,642 soru

11,205,372 cevap

34,507 kullanıcı

...