0 oy
603 göst.
Aile kategorisinde (306 puan) tarafından
Kızlar 36 haftalık hamileyim dün kontrolüm vardı bebeğim ters doktor  39 a kadar dönmezse sezeryanla alırım dedi tamam dedim sonra kaynanam aradı ne dedi doktor diye bende böyle böyle dedi dedim sanki ben sezeryan diye ölüyormuşum yada benim elimde olan bir şeymiş gibi bana sakın sezeryan olma ben bakamam sana dedi gerekçeside 2 buçuk yıl önce kalp amaliyatı oldu ağır kaldıramazmış bende sinir oldum sezeryan değil normal doğursam bile gelme hatta mümkünse bebeği görmeye de gelme dedim o amaliyat olduğunda 3 tane kızı varken başında gece gündüz ben bekledim altına bez bile bağladım 2 ay onun evinde kaldım evimizin arasında 1 sokak olmasına rağmen hem geçen yıl hem bu yıl tehlikeli olduğu halde kurbanına bile elini sürdürmedim şimdi kalkmış bana böyle diyo görümceme anlattım abla dedim annem böyle yaptı bana dedim oda aramış ağzına geleni saymış eşimde kavga etmeye gidecekti ben yada karım sana gel bize bak dedik mi diye göndermedim zaten bu aya kadar sürekli kanamalarla düşük tehlikesi erken doğum tehlikesiyle geldim bunaldım iyice oda öyle deyince sinir oldum dedim sizce doğru mu yapmışım 

12 Cevaplar

0 oy
(1,552 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Çok doğru yapmışsın valla.. Görümcene ve enişte beye de helal olsun 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Üslup o kadar önemli ki ya. Sunu düzgün bı dille anlatsa eminim ne sen üzülürsün ne de kendisi zor durumda kalırdı. 
(306 puan) tarafından
Aynen öyle kaldı ki ben normal de olsa sezaryen de olsa kimseyi istemedim yanımda eşim bakar çünki ama böyle deyince tutamadım kendimi çarşıya yada gezmeye gelince hiç zorlanmıyo ama her gün bi yerde geziyo kayınpederim bile bıktı artık
(222 puan) tarafından
+++++1
tarafından
Ağır kaldırmamasi gerekiyorsa ona bişey diyemem ama diyorum ya söyleme şekli o kadar yanlış ki. Sanki sen kendin karar veriyorsun sezeryan olup olmayacağına. Bakamam demesi de ayrı ayıp.
(306 puan) tarafından
İlk 2 ay ağır kaldırma dedi doktoru ki o süreçte eşimle ben hep yanındaydık bunun üzerinden 2 buçuk yıl geçti
+1 oy
(454 puan) tarafından
Valla tebrik ettim on numara demişsin 
0 oy
(7,121 puan) tarafından
İyi yapmışsın valla kaynanan baya nankörmüş 
(306 puan) tarafından
Aynen öyle görümcem de vermiş ağzının payını eşime dedim ki annene böyle böyle dedim diye az bile demişsin bundan sonra gitmiceksin dedi
0 oy
tarafından
Benim de yanımda kimsemin olmadığını bildiği halde ben bakamam dedi . Bende senin gibi düşünüyorum evime bile gelmesin.
(306 puan) tarafından
Aynen bacım onlardan gelecek hiç gelmesin rabbim yardım eder bi şekilde
0 oy
tarafından

Keşke bu kadar büyümeseydi durum. Tamam anne gelme ben kendi işimi hallederim deyseydin çocukları bu kadar üzerine gitmeseydi sonuçta oda bir anne. 

Açık açık gelme de onda hem fikiriz ama konuyu çok alevlendirmişsin

(306 puan) tarafından
O amaliyat olduğunda 3 kızı birde eltim varken 2 ay ben kaldım yanında bu bir değil iki değil ki daha neler neler
tarafından
Tamam senin yaptığın sevabı sana bundan sonrasında eğer ki istemiyorsan sende yapmazsın olur biter bak sende anne olacaksın hepiniz birden yüklenmeyin kadına
(306 puan) tarafından
Kendi annem amaliyat olduğunda bile o kadar kalmadım ben kardeşlerimle dönüşümlü baktık daha önce 3 yerden belim kırıldı kaç ay kalkamadım o zaman da gelmedi onda bile bişey demedim gel demedim kaldı ki şimdi de gel bana bak demedim
tarafından
Tamam ben seni anlıyorum zaten seni suçlayarakda yazmıyorum. Ağzından öyle birşey çıkmış kaç yaşında kadın kim bilir tamam anne zaten gelmeni istemiyorum de bitsin. Kızını kadar arayıp onları kadınının üzerine salman hoş olmamış onu söylemeye çalışıyorum. Sonuçta hakaret yok küfür yok. Oda bir densizlik etmiş olsun bitsin boşver
(306 puan) tarafından
Ben kimseye git kavga et demedim görümcem kendisi arayıp biz yoktuk yanında o kadın kendi anasından çok baktı sana niye böyle deyip kalbini kırdın demiş kaldı ki eşimde gidecekti göndermedim diye de yazdım yukarıda gerçekten kırılmayacak biri olsaydı beni geç  kendi kızı kırmazdı birde görümcemi özellikle sadece bunun için arayıpta söylemedim görümcem aradı bi konuda oaraya gitmemi istedi bende gitmem bugün böyle oldu diye anlattım
0 oy
(13,316 puan) tarafından
Herkes arkanda durmuş sen ona bak üzülme 
tarafından
Yine haklısın be aslı ;)  +1
(306 puan) tarafından
Herkes biliyor çünki ne olduğunu
tarafından
Canım ne güzel görümcen de eşin de arkanda kendini üzme.
(13,316 puan) tarafından
Değmez hiçbir kaynanaya bugün şahsen bir kez daha tescilledim çünkü ☺️❤️
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Doğru yapmissjn ayıp etmiş çok 
0 oy
tarafından
Ne alaka yani direkt o lafı diyor sanki sen ona gel kal diyemi yalvardın allah allah hem bebek ve senin saglıgın icin en uygun dogum hangisiyse o olmalı o mu karar vercek.Boşbogaz galiba senin kayinvaliden?
(306 puan) tarafından
Hemde nasıl şimdiden sütüm geliyo diye sapık gibi göğüslerinimi elliyon yoksa gelmez diyo
tarafından
Tovbe o nasıl söz öyle aboww
(306 puan) tarafından
Ağzından çıkanı hiç bi zaman bilmemiş bilmiyoda
0 oy
tarafından
Tamam onun dediği yanlış üzmüş seni ama keşke sende bu kadar büyütmeseysin şimdi hem görümceni hem kocanı kadının üstüne salınca iyi mi oldu he he deyip geçseydin 
(306 puan) tarafından
Ben kimseye git kavga et demedim görümcem kendisi arayıp biz yoktuk yanında o kadın kendi anasından çok baktı sana niye böyle deyip kalbini kırdın demiş kaldı ki eşimde gidecekti göndermedim diye de yazdım
0 oy
(120,931 puan) tarafından
iyilikten madaz dogarmis kime iyilik edersen ilk darbeyi ondan yiyon o hesap olmus seninkide
tarafından
Oy aşkım ❤️ dbbdxb
(306 puan) tarafından
Aynen öyle malesef
0 oy
tarafından
Resmen k.nana dert edilmis benmi bakacam diye. İnsAllah hersey gonlunce olur top gibide de iyi olursun kendin bakarsjn her isine gucune Amin. Rabbim kimseyi kimseye muhtac etmesinnn
(306 puan) tarafından
Amin inşallah sağolasın daha önce belim 3 yerden kırıldı o zaman bile gelmedi gel de demedim zaten o halimle kendi işimi kendim yaptım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 237 göst.
13 Şubat 2024 Aile kategorisinde Simsek21 (1,559 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 1,849 göst.
0 oy
17 cevap 785 göst.
31 Aralık 2020 Aile kategorisinde Umber (2,261 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 740 göst.
9 Ekim 2020 Aile kategorisinde Sinem bolatat (261 puan) tarafından soruldu