0 oy
600 göst.
Diğer kategorisinde (27 puan) tarafından
Oğlum 10 aylık ve hiç bişey yiyemiyor sadece emiyor. Ne yapsamda yemiyor. Ve şuan 7 buçuk kilo komşum bugğn görmüş ay nasıl zayıf yazık yaaa ay hiçmi yemek vermiyorsun çorba yap ver diyor, tabiki yapıyorum ama yemiyor. Ne yapabilirim zorlayamam. Sonra diyro sağlıklı olsunda. Tekrar başladı ay çok zayıf moralim çok bozuldu, herkesin böyle acınası durumda bakması zoruma gidiyor, geçende görümcem bana diyor çocuğu yiyip bitirmişsiniz sanki. Ben vermiyorum bakmıyorum kendi çocuğu 1 buçuk yaşında 15 kilo vardır. Sürekli söylenir kaynanam benşm kzıım çokk iyi bakıyor. Bıktım vallahi, sütten açmayı düşünmüyor değilim 

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından
doktora götürmeyi denedin mi  kan değerlerine bakılsın hic olmadi mama başla bebegine sürekli emdiği için de kilo almaz 
-Reklam-
0 oy
(27,299 puan) tarafından

Bakma sen onların lafına ama pes etme sürekli yemekler dene çeşit yap.

0 oy
(4,853 puan) tarafından
Ağızlarının payını vermezsen üzülen hep sen olursun öyleleri hak ediyor kimse kusura bakmasın 
0 oy
(550 puan) tarafından
Ben bakamiyorum alin siz bakin deseydin
0 oy
tarafından
Ac birakmayi tercih ediyorum ben de canim
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Doktora görürdün mu çocuğu?
0 oy
(762 puan) tarafından
Sanki sen cocuguna eziyet olsun diye yedirmiyor,icirmiyorsun. Insanlarin bu yaklasimlari beni öldürecek. Hangi anne böyle olmasini ister ki..
0 oy
(4,538 puan) tarafından
Her çocuk bir değil kimisi yer yada az yesede güzel kilo alır kimisi de öyle değil asıl komşuna yazık ki kilonun sağlıktan önemli olmadığını öğrenememis kaynanla görümcene gelince bebeğin kilolu olması çok iyi bakıldığı anlamına değil bebeğin iştahlı olduğu anlamına gelir zaten bazı Kaynanalar kendi kızlarını gelinden üstün göstermek için ellerinden geleni yapıyor
0 oy
(775 puan) tarafından
Benim kızımda hiç bir şey yemezdi  tarhana dene bacım belki yer  benim linin yediği sadece o
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Onlarin hepsinin cani cehenneme benim de oyle oglum ben de içten ice uzuluyorum maleswf ama kilo bir gosterge degil benim oglum masallah iyi de yiyiyor ama kilo almiyor. 15 aylik 9 kilo simdi. Dedigin gibi herkes ay yazık modunda örümcek kafalilar  sağlıklı olsunlar da gerisi bos  bizim ailede hep kilo sorunu var onlar gibi olmasindan iyi diyorum. Kilo zaten zararli 
0 oy
tarafından
22 yaşındayım bana bile söylenirler az yiyon vs.  İnsanlar konuşup durur hiç takma yani
0 oy
tarafından
Benmde oglum 10.5 aylk biz yemek olark ne yapsam patates pilav vs. Onada yedrym 

Beni de emiyor öyle öyle büyüyück

Kimseyi dinleme sağlıgı yernde olsun
0 oy
(8,953 puan) tarafından
Aman elalem işte heryerde var ve olacak tinlama
0 oy
tarafından
Aman sacmaliyorlar yemeyen çocuk yemiyo benimki de öyleydi rahatsızlandim ilaçlardan dolayı doktor emzirme kes dedi kestim hala yemiyo 
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Belki senin yaptığın çorbayı sevmiyordur canım benim oğlum da benim yaptıklarımı ağzına sürmezdi sonra güvenilir bir yer bulduk internetten ordan alıyorum severek içiyor artık sebzeli felan ordakilerde bir dene istersen
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Kuzumm deneye deneye sevdigi seyleri ogreneceksin bizimkilerde hapur hupur yemedi deneye deneye ogrendik
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Canım bebeğin artık anne sütü ile doymaz başka yollar dene, senin depılarını bitirir. Haklı değiller seni üzüyorlar.ama artık anne sütü ile doyamaz bu bir gerçek ve emmeye bağımlı bişey yemeyen bebekler doktorlar memeden kesmeyi onerebiliyor
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Yemeyen çocuk yemiyor  yapacak bişey yok benim kızımda 2.5 yaşında kilosu iyi ama sütten başka hiç bişey yemez içmez.
0 oy
tarafından
Takılma insanlar der durur sen yap ver hep bak ben 1 kaşık yoğurt pekmez 1 yumurta sarısı aldıgı kadar un koyup pankek yapıyorum içine de muz koyuyorum hamurun bazen atom yapıyorum muz ceviz incir kuru kayısı falan blenderden geçirip hamura katıyorum iyice karıştırıyorum pişiriyorym ikizlierimin ellerine veriyorum ona bayılıyorlar çok seviyorlar onu dene istersen bir de çay kaşığı karbanot atıyorum 
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm ek gıdaya baslamanda senin için ilerleyen dönemde faydası olur. Egerki kontrollerde bebeğine doktorlar kilosuna ii diyorsa diğer söyleyenlere kulak tika. 1.5 yaşında bebeğin kiolsu 15 kilo çok fazla obez olmaya adım atıyor demektir. Benim kızım 2 yaşına 2 ayı var 11 kilo civarı banada zayıf diyolar bende diyorum doktorumuz sağlıklı olduğunu söylüyor. O ez yapamam bebeğimi. :))).kafana takma bebisinle odaklan.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 445 göst.
5 Mart 2024 Diğer kategorisinde Anneolmak. (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 167 göst.
3 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seda161616 (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 100 göst.
3 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seda161616 (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 343 göst.

377,089 soru

11,284,706 cevap

34,689 kullanıcı

...