0 oy
866 göst.
Diğer kategorisinde (4,575 puan) tarafından

Kızımın ismi Meryem. MeYRem diyorlar sinir oluyorum :D Yeni bir isim de değil yani çok mu zor söylemesi sanki.:pinch: Fazla duyulmamış isimleri de yanlış telaffuz ettikleri oluyor bazen, hele ki yaşlılar. Sizin de çocuklarınızın isimlerini yanlış telaffuz ettikleri oluyor mu peki? :D

55 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sadece bir kişi Melike dedi 
(4,575 puan) tarafından
Mehlika mıydı ismi? :)
tarafından
Evet MEHLİKA ELÇİN
(4,575 puan) tarafından
Güzel isim, adıyla yaşasın.
tarafından
Amin cümlemizin evladi
-Reklam-
0 oy
(7,768 puan) tarafından

İyi meyrem diyolarmış halamın adıda meryem meyram diyolar :))

(4,575 puan) tarafından
Onu da ilk defa duydum :)
(7,768 puan) tarafından
İnsanları anlamak zor valla bnm adım öznur kaynanam özgür der özlem der der yani kerim der bazende ne dese bakıyorum:Dd bildiği tüm isimleri sayar
(4,575 puan) tarafından
Hadi diğerlerini bir nevi anlarım da, KERIM ne alâka? Ahshsjjs
(7,768 puan) tarafından
Yeğeni erkek kardeşinin oğlu :D o çocuğada öznur diyormuş :))
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Benim kizimda erva nur evra nur diyorlar☺☺☺
(4,575 puan) tarafından
R'li isimleri söylemekte zorlanıyorlar galiba :D
tarafından
Kuzenimin adi erva miray .  Esim evra diyo hep erva diyorum hep ama yine evra diyo :D
0 oy
tarafından

Öyle bi şansı yokda sadece Mustafa ya musti diyorum ben diyorum onu da Muhammed Ali ve Yusuf isimleri küçüklerin onlara takma at yada isim değişikliği yok :=) 

(4,575 puan) tarafından
Anladım, güzel ve kolay isimler MaşâAllah, isimleriyle yaşasınlar :)
0 oy
tarafından

Bana amcam demişti adı ne Firdevs dedim ilkkizim. O ne biçim isim öyle dedi:ermm: bende dedim kuran da anlamı çok güzel... Kendi kızının oğlu Musa Berk!!! Ben bişey diyor muyum. Şimdi de ikinci kızıma İkra çok mu aradim diyirkar..... Niye diyorum illa Ayşe Fatma mi olacak... O ki kendi kızları daha modern saçma sapan isimler katıyor:angry:

Aman boşver kuzum ;)))

(4,575 puan) tarafından
Nasıl o ne biçim isim ya. Hiç mi duymamış Firdevs cennetini :) Çok mu aradın da ne demek ne koymak isterse onu koyar insan ne karışıyorlar ki? :) Ay aynen  boşver ya :))
tarafından
İkra ismine çok mu aradın diyen bir zihniyet bir de dindarlık yapiyolardir kesin :) ahh ah anlamını bilip uygulasak çok farklı yerlerde olurduk zaten
tarafından
Yok cnm benim amcanın dinle alakası yok zaten malesef. Ama küçükken bize çok karisurdi pantol giymeyin dar giymeyin şort giymeyin .. babam da dedi benim kizlarima kimse karışmasın!! Anaaammm kendi kızları nerdeyse çıplak gezecekti laf yok .
" İmam bigun vaaz veriyormuş işte kadinlar şöyle giysin biyke giysin diye , cemaatten biri ama hocam geçen sizin kızı gördük mini etek giymişti ::  imam da demiş Allah var benim kıza da yakışıyor hani:))

O fıkra hesabı yani kimse yanındakine görmez.
tarafından
Ahaha malesef canm öyle :)
0 oy
tarafından
Oğlumun adı yamaç herkes olduğu gibi söylüyor ama ben değişik söylüyorum bazen yamaciko diyorum :D 
(4,575 puan) tarafından
Ahshah ama o başka o sevimlilik :D
(262 puan) tarafından
Instagram da Suzan kaymak diye bir anneyi takip ediyorum onun da oğlunun adı yaman yamaniko diye hitap ediyor :)
tarafından
Kiz hanife bende ogluma aliçiko yada aliço diyom ahabha
tarafından
Daha sempatik oluyorlar ya öyle diyince :D
Alico hahahah yerim ya
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Benim oğlumun ismi Aybars çoğu kisi telaffuz edemiyor aybas diyorlar R çıkıyor :D :)
(4,575 puan) tarafından
Bizim millet R'leri söylemekte zorlanıyor anlaşılan :D
(1,277 puan) tarafından
Hadi onu geçtim kimisi Abbas koyaydınız diyor herkes herşeyi çok biliyor ya
(4,575 puan) tarafından
Öyle gerçekten de ya, neyse boşver sen alışırlar zamanla :)
0 oy
(715 puan) tarafından
Benim kızımın ayla herkes alya diyor hatta ben bile zor alıştım sürekli alya diyip duruyordum hhdfbnsmakaö
(4,575 puan) tarafından
Ahshsha bizde ikinci isim olarak Alya düşünmüştük başlarda sonra tek isme karar verdik. Alya koysaydık bizde de tam tersi Ayla derlerdi belki de :D
(715 puan) tarafından
Ahahah kesin öyle olurdu
(2,071 puan) tarafından
Kesinlikle öyle oluyor benim kızımın ismi Derin Alya ama herkes Alya değil Ayla diyor ahaha
(715 puan) tarafından
Bir harf değişiyor ya herhalde ondan babamda diyor bu nasıl isim çok zor söylemesi jfjakaka
0 oy
(968 puan) tarafından
Ayliz kizimin adi niyeyse kimse soyleyemiyor aklinda tutamiyor anlamiyorum alin lina asel elizan gibi daha farkli isimler varken ayliz cokta zor degil yanlismi dusunuyorum
(4,575 puan) tarafından
Yoo hayır yanlış düşünmüyorsun, gayet kolay bir isim Ayliz. Niye söyleyemiyorlar, garip.
0 oy
tarafından
düzenlendi
Benimde büyük kizim in adı ravza neeeyyy ranza miiii diyorlar deliriyorum ağızlarına kürekle vurasim geliyor oğlumun ikinci adıda safa özelliklede kayinbaba gidip gelip seeffaaaa diyo çocuğa cinnetim geliyo "D
(4,575 puan) tarafından
Ahshshajsj millet çıldırmış :D
tarafından
Allah akil fikir versin cumlesine inşallah ")
(4,575 puan) tarafından
Amin amin :D
tarafından
Ben oğlumun adını daha çok küçükken koymuştum kayinbaba geldi gitti değiştirmeye çalıştı. Oturmaya diye yanlarına köye gittiğimiz de ben isim buldum sizin çocuğa dedi eee dedim safa olsun dedi kaynana da diyor ki Ahmet safa sjsjsjsjsj
(O an boş bulundum sonradan çok pişman oldum çünkü dalga geçer gibi oldum ama isimlere karşı en ufak bir sorunum yok Rabbim affetsin inşallah)
O ne be öyle belediye dağıtmış gibi dedim köy yerinde 3 kişiden biri ya Ahmet ya safa dedim (Ahmet te kendi ismi bu arada)
0 oy
tarafından
Hep derin diyolar ama henüz okula felan gtmedi bilmiyorm o zaman ne olur canm 
(4,575 puan) tarafından
Bence söylenişi kolay bir isim Derin. Duyulmamış bir isim de değil. :)
tarafından
Onada bi kulp takarlar kesin :)
0 oy
(7,549 puan) tarafından
Benim kızımın adı da İnci diye dizi mi ne varmış sürekli incik diyor eşimin tarafı. Kaç kere uyardım ama anlayan yok maalesef.
(4,575 puan) tarafından
Sinir bozucu dimi? İnci güzel bir isim ama, niye deforme ediyorlarsa.
(7,549 puan) tarafından
Nefret ediyorum ya
0 oy
(27 puan) tarafından
Kizimin ismi Hafsa, havza hafiz havsa neler neler :)) 
(4,575 puan) tarafından
Ayy bende seviyorum Hafsa ismini. Hafız ne ya :D Ismiyle yaşasın :)
0 oy
(868 puan) tarafından

bizde meryem konusunda aynı seyi yaşıyoruz:D

(4,575 puan) tarafından
Dert ortağım benim ashdhj
0 oy
(1,763 puan) tarafından

Oğlumun adi yagız ama herkes yaagaazz diyor kimsenin ağzından ı harfi çıktığını duymadım ::D

(4,575 puan) tarafından
Onları bir diksiyon kursuna yollamak lazım aslında :D
(1,763 puan) tarafından
Mantikli ama hangi birini gönderecez bizim oraların sivesinden kaynaklı birazda :))
0 oy
(7,561 puan) tarafından

Ben kendim deforme ediyorum ismi Metehan ben Metis, Meto filan diyorum bazen :D

(4,575 puan) tarafından
Ya o başka bende bazen Meri diyorum kızıma ashdhsj
(7,561 puan) tarafından
Metehan çok deforme edilecek isim değil sanırım en fazla Mete deniyo :D
0 oy
tarafından
Kızımın adı masal tuana öykü tuna diyorlar genelnden:D
(4,575 puan) tarafından
Ahqhaha masal=öykü. Süper ya zeka fışkırıyor milletten :D
(48,087 puan) tarafından
hey Allah im
0 oy
(9,908 puan) tarafından
Piraye piroşka diyorum ben ahahha:)) 
(4,575 puan) tarafından
Çok tatlışkoş :D
0 oy
tarafından

Kızımın adı Aylin Gökçe babannesi sürekli Eylül diyo ne alaka anlamadım :D

(4,575 puan) tarafından
Gerçekten de ne alaka yani :D
tarafından
Hahahaha valla bende anlamadım :)
0 oy
tarafından

Bi akrabamız var. Kadının adı da Meryem. Belli bir yaşa kadar adını meyrem olarak bildim :D kızımın adı Hafsa Zera. Hafza hafıza havza hamza, zeraya Zehra.. herşey diyorlar sürekli düzeltiyorum :D

(4,575 puan) tarafından
Karadeniz'de çok diyorlarmış galiba Meyrem diye :) Gerçi ben iç anadoluluyum bizim yaşlılar da diyor maalesef :D Peki hiç demiyorlar mı bu kız çocuğu Hamza ne alâka diye ajsjsj
tarafından
Ne bileyim bacım ya :D insanları anlamak zor. Anlamadıysan bir daha sor. Uydurma. :D

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 421 göst.
22 Haziran 2020 Aile kategorisinde Papatyasever (3,136 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 223 göst.
0 oy
61 cevap 668 göst.
27 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 152 göst.

374,663 soru