0 oy
142 göst.
Diğer kategorisinde (1,579 puan) tarafından
Kızlar bim den süt aldm o sutlerle oluyomu ya mayasina da hazr yoğurttan koysam olurmu ilk defa yapmayı denicem 

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Köy sütünden yapıyorum kız o sütleri kendine hayrı yok bebeğe ne faydası olsun 
-Reklam-
0 oy
(432 puan) tarafından
Evett harika yoğurt yaparım taş gibi olur. Günlük cam şişede olan pastörize süt alman lazım birde probiyotik li yoğurt mayası toz şeklinde satılıyor markette 
(432 puan) tarafından
Bizde sıvı sabunu bıraktık artık şampuan kullanmayacağım sadece su ile yıka dedi doktor toz sabuna geçtik vallahi zor ya kaşıntı çok kremler işe yaramaz
(1,579 puan) tarafından
Doğal olan şeyleri kullanmaya çalışın bide domates verme salça olan hiç bişey tuz yağ kullanma varsa orijinal zeytin yağ bunlara dikkat etmstm hep ben geçti zaten snra
(432 puan) tarafından
Dalin sıvı sabun kullanıyorduk duru tuz detarjana geçtik ama elimdeki deterjanlar bitsin öyle duru yu kullanırım diyordum hemen geçeyim. Teşekkür ederim. Yok inan tek tek ilerliyoruz tek öğün veriyoruz 3 gün kuralı ile mesela havuç iyi gelmedi doktor 1 yaşına kadar verme dedi.
(41 puan) tarafından
Tarif alabilir miyim nasıl yapıyorsunuz ilk defa yapicam
(432 puan) tarafından
Ben fırında yapıyorum canım bende kızımla için yapmaya başladım daha önce bilmiyodum. Günlük cam şişede süt  var onlardan al birde probiyotikli yoğurt mayası toz olandan sütü koy tencereye ılık olunca bir çay bardağı al mayanı da çay bardağına kat 20 dk mafyanın demlenmesini bekle o arada sütü bir kere kaynat yeter pastörize olduğu için uzun kaynatma a gerek yok fırını Fansuz 2 saate 50 dereceye ayarla sütün içine serçe parmağını sokunca 7 saniye durabilirsen olmuş demektir ama derecen varsa 45 derece yeter sonra hazırlanan mayay kat karıştır kavanoza koy bir havlu ile sar fırına at 2 saat sonra fırını kspst ama yoğurt orada 7 saat kalacak sonra kapakları aç kapağı açık buzdolabı koy 12 saat böyle dursun sonra hazır.    Böyle çok karışık oldu ana inan çok kolay herkes tarif istiyor video çekeceğim pazar günü yapacağım çekince haber veririm canım inan taş gibi oluyor ters çevirince bile düşmüyor eşim hazır sandı :)
0 oy
tarafından
Hazır yoğurtla mayalayinca sünüyor. Bende marketten günlük pastörize süt alıyorum.
0 oy
(202 puan) tarafından
Ben inek sutuyle yogurt mayaliyorum daha saglikli cunku
0 oy
(303 puan) tarafından
Valla canım ben torku yarım yağlı alıyorum heep ondan mayalıyorum
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Çiftlikten tazecik alıyorum. Yoğurdu kaymağı nefis
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Cnm hazir yogurtla mayalayınca sunuyor bi tuhaf oluyo ben yakınımızda çiftlik var  drek gidip ordan aliyorum onunla yapıyorum hep öyle yaptım hergun yer oglum yasina girecek sende oyle güvenilir bi yer bulup alsan daha iyi olur hic marketten almadim ben

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 107 göst.
25 Kasım 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 97 göst.
9 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Arzuylcn41 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,326 göst.
2 Kasım 2019 Diğer kategorisinde Fatmanur yıldız (283 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 126 göst.

380,747 soru

11,399,700 cevap

34,928 kullanıcı

...