0 oy
1,111 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,765 puan) tarafından
Kaynim geliyor asiret reisi kendisi 3 yil sonra geliyor urfadan cikali bir saat kadar olmus 12 saatleri var gelmelerine  onlara layik ne yemek yapabilirim 6 kisiler hani onlar hep baacan kebabi tepsi kebabi sarma dolma yiyorlar sac kavurma yapcaktik ama biz zaten 9 kisiyiz o buyuklukde tepsimiz yok kayinbabam tantuni yapcakti ama kaynanam ayip olur ellerine bi ekmek dürüp verirsek diyor  ne yapabiliriz bi yemek onerisi verirmisiniz 

31 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Aşiret reisi mi hangi devirde yaşıyoruz ben çok karışım böyle reis vs durumlarına senin için demiyorum kuzum ama bana reis olayı oldum olası saçma gelir 
tarafından
Kız benim eşimde aşiret reisi yani babasının bile başı sıkışsa eşimden akıl alır, evde eşimin sözü geçer ama kendimize ait evimizde tek ve tek benim sözüm geçiyor nihahahahha, yanj takılmayın fazla kimse elini ayağını opmüyor
tarafından
Ben asla eleştirmiyorm sadece neden reis deniyor ki Allah razı olsun ne güzel işler yapmış
tarafından
Ve benim annemde Doğulu ben doğululara karşı değilim sadece neden reis densin ki yani
tarafından
Canım öyle çağrılıyor işte Ülkü ocaklarında da başkanlara reis deniyor mesala bak öyle bir şey işte saygın insanlara öyle denir ya da ne bilim başkan derler bizde bazen sonra dayı derler saygı geregidir
tarafından
Bende kürdüm töre yok biliyorum ama bana aşiret olayı saçma geliyor eleştiri için yazmadım ben hoşlanmıyorum ayrıca gözlerimle gördüm bir aşireti sanki tövbe estağfurullah peygamber geliyor gibi saygı duruşu var
-Reklam-
+3 oy
tarafından

aşiret reisi olunca ısler yogun mu oluyor ne 3 yıl gelememıs ay nıyeyse bı ürktüm ya :D yemek konusuna gelınce bılemedım ne yapsanız korumaları falanda varsa ıyıcr kalabalık olursun :D

tarafından
aynen oyle neyın olursa olsun saglık baska bısey para pulla alınamayan bısey malesef ınsallah ıyılesır bıran once :(
(2,765 puan) tarafından
InsAllah canim ben kizima bakin belki onun iligi tutar dedim ama benim kiza da kiyamadilar izin vermediler bakmaya cok kotu daga 6 yasinda
tarafından
kan ıle bakılıyor nıye kıyılamasın kı bunda bısı yok belkı de tutacak yanı yazık hayat soz konusu
(2,765 puan) tarafından
Ya kziim daha bir yasinda ya dedilermi 2 yasina gelsin oyle yapalim simdi cok kucuk dediler o yzuden
tarafından
hayırlısı ne dıyım canım
+3 oy
(15,745 puan) tarafından
Yani aşiret resisi de olsa ne nasipse onu yicek.sonucta özene bozene yapmazdım valla ben  yap etli Fasulye doğulular et sever yada dolma yapın etli falan kelle paça keşkek olabilir 
(2,765 puan) tarafından
Olurmu canim hic oyle tabi ozenerk yapicam  ben kactigimda esimin annesi babasi sahip cikmafi onlar taa urfadan geldiler bana sahip cikdilar en guzel yemekleri yapicam tabikide
Kuru fasulye falan siradan seyler canim onlar onu hep yiyor biz soyle ayda bi yedikleri bisey bulmaya calisiyoz iste
(15,745 puan) tarafından
Valla işin zor o zaman kolay gele
0 oy
(16,054 puan) tarafından
Maklube yapin kız. Hem bereketli hek goruntusu güzel 
(2,765 puan) tarafından
Pilav ustunde etmi diyorsun canim onuda onlar hep yiyot bide onlar tavuk eti yemezler pilav ustunde  hep hindi koyun dana falan yer bizdede o yok
0 oy
(849 puan) tarafından
Maklube yap canım ağır ve zengin bir yemek. Mardin işi
(2,765 puan) tarafından
O nasil ki canim ikinizxe ayni demissiniz pilav ustu et demi dediginiz
(849 puan) tarafından
Et tavuk patates patlıcan pirinçle yapılıyor internetten tarifine bakabilirsin
(2,765 puan) tarafından
Bibakayim canim merak ettim hic duymamisdim onu
(2,765 puan) tarafından
Baktim canim guzel duruyor kaynanama gosteriyim onu
0 oy
(4,171 puan) tarafından
Kaynanan yok mu canım Urfa kadını gelen de oğlu yapsın Bi boranı Bi çiğ köfte Bi çorba Bi salata cacık ortaya da tepsi kebabı olur et domates olur 
(2,765 puan) tarafından
Ya onun aklina bisey gelmiyor o durup durup kuri fasulye pilav yapiyim diyor bi kac yil once yapti tadini tutturamamis rezil olduk
(4,171 puan) tarafından
Yaa tüh dedim urfalı becerikli kadındır benim annem çok iyi yapar yöresel yemeklerimizi öyle güzel Bi sofra kurmak lazım uzun yoldan gelen insana
0 oy
tarafından
Benim Doğuluyu dolgulu diye okumama ne demeli bacım:-)
(2,765 puan) tarafından
Gecmis olsun canim
tarafından
Sağol kuzum
(2,765 puan) tarafından
Kiz swnsin iste ya
tarafından
Kız sen başkası ile karıştırıyorsun bee
(2,765 puan) tarafından
Yok kiz seninle bayagidir konusmuslugumuz var ya sen karistiriyon
0 oy
(880 puan) tarafından
Kele paça mumbar kipe dolması. 

İçli köfte. Dolma sarma. 
(2,765 puan) tarafından
Onu iyi yapan biri olmasi lazim kuzum ya onlar boyle yemek isinde usta olmuslar bizim yaptiklarimizi pek begenmezler bu tarz
(880 puan) tarafından
Yemek kalmadı:) Olmadı lahmacun kebap felan yapın zaten maşallah durumları iyi ve herşeyi yiyorlar maksad yemek olsun niyetine yapın biseyler
0 oy
(2,245 puan) tarafından
Kaynanam hep öyle günlerde içli köfte  karışık kuru dolma sulu yemek pilav üstü yapar Siirt li onlarda ağır yemekler yer hep
(2,245 puan) tarafından
Evet bizde haşlıyoruz ertesi güne kalınca da kızartıyoruz
(2,765 puan) tarafından
Ayni benim kaynanada oyle yapiyor
(2,245 puan) tarafından
Damak zevki olarak aynilar demek
(2,765 puan) tarafından
Ayniymisiz caniim❤
(2,245 puan) tarafından
Aynen ♥️
0 oy
tarafından

Yani hiç aşiret reisi agirlamadim kaynanama yedirdigimi yedirdim heralde:D

(2,765 puan) tarafından
Kiz kaynanam kendisi dogulu oldugu halde oralarin yemeklerinid egilde benim yemeklerimi begeniyor bana diyorlar menuyu sen hazirla diye ben bi kactane oneride bulundum begenmediler bende size soriyim dedim
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Sen bi deve kes 
(2,765 puan) tarafından
Niye dalga geciyon cnm
(7,654 puan) tarafından
Ironi yaptım agir misafirin geliyor diye
(2,561 puan) tarafından
:))))))))))))))
(2,765 puan) tarafından
Anladim canim
0 oy
tarafından
Mercimek çorbası yap iç harç hazırla fırına gönder etli pide yaptır taze dolma doldurun acılı ezme salata birde sebzeli tavuk sür fırına
(2,765 puan) tarafından
Pide de guzel fikir icli kofte yapcak kaynanam yanina etli pide iyi olur danisiyim bakalim
0 oy
(4,136 puan) tarafından

Cig köfte :)

Lahmacun corba kuru Biber dolmasi cok severler unfallfrei büyüdüm Sachsen karsliyim dogu yani♡

(2,765 puan) tarafından
Orasi neresi canim ben bilmiyom valla iralari sen yurt disindamisin
(4,136 puan) tarafından
Tut hatasi evet yurt dişi canim  şahsen olcakti
(2,765 puan) tarafından
Anlafim canim ne guzel yurt disinda olmak hayat ucuz orda
(4,136 puan) tarafından
Öyle canim .. Burda yabanci orda almanci hic bi yerde kendin deyilsin
0 oy
(2,561 puan) tarafından

Aşiret reisi dedin elim ayağıma dolandı şimdi :D :D

(2,765 puan) tarafından
Benim de oyle valla ne yapsak begenmiyorlar ya o daha cok elimi ayagima dolandiriyor gerci kendisi begeniyorda eltim olcak olan balina begenmiyor
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Valla bizlerde arada sırada gelilerler toplumda bulunurlar asiretimizin büyükleri.

Ama onlara özelde brisey yapmadık yani ne koyulsa onları yiyerler 

Tatl fln yapın .

Yemek olarakta güveç türü düşünebilirsiniz.

Misafir umduğunu değil bulduğunu yer.

(2,765 puan) tarafından
Ya simdi kaynanama kalsa kuru fasulye pilav yapcak e simdi pilav tutmiycak rezil olcaz falan o tarz risklere girmeyelim dedik hani daha guzel ama risksiz bisey istedik icli kofte ile pideyi bulduk canim yaninada salata ayran iste tatliyi kayinbaba bize yaptirmaz rezil oluruz diye kendisi hic biseyi begenmiyor onlarinda begenmiycegini dusunuyor zaten eltim begenmezde iste bu menuyu yaotik simdi
(27,357 puan) tarafından
Ey ey gaeyt güzel
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Çok havali aşiret reisi bizde niye yok  ya aşiret masiret . Şöyle aşiret adini desem şu aşiret denim filan ama yok 
(2,765 puan) tarafından
Demi evet hacvali biraz ama onlarin havasi iste bizi pek havalandirmiyor uzagiz  asiretlere falan
(3,794 puan) tarafından
Kiz kaynin diyosun cok uzak sayilmaz kocanda aşiret reisi olmaya aday durumda . Bizim buralarda aşiret olayı yok nasil bi his bi durum bilmiyorum  ama merak ediyorum dizilerde filan izleyince havalı geliyo.  Çocuğun biri çıkıp açılın lan ben şu asirettenim filan.  Yemek konusu da o evde tek gelin sen misin şu an . Sonuçta eve geliyo yemeğe restoranda değil.  Bilemedim ne yapılır kalabalık da bide.   Aklima geleni dicem valla pilav kavurma dolma ay aklım durdu şu an kiz. En iyisi dışardan 50.tane lahmacun söyle
0 oy
(13,717 puan) tarafından
Yavrum hangi aşiret?
(2,765 puan) tarafından
Seyyeb asireti canim diger adi tammah
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Canım onlar et yemeyi severler de tantuni falan sarmaz öyle. Madem tepsin yok et al, haşla düdüklüde. Sonra kırmızı biber, yeşil biber sote yap. İçine soğan at küçük oluyor ya ondan kişi sayısı x2 de. İçine hailadığın kuşbaşı eti at tencerede çevir. Yanına pilav, salata yap. Kuru dolma severler onu yapabilirsin. Patlıcan biber fırında pişmiş onu severler kahvaltıda bile yerler. Böyle bir masa olabilir yani. Lahmacun da yaptırabilirsin, yanına patlıcan biber pişirt fırında. Salata yap. Onu da severler. Domates salçası yerine ev yapımı biber bulursan onu kullan. Domatesi sevmiyoarlar pek. 
(2,765 puan) tarafından
He iste aradim bi yotumu yapmissin yukarda cok sagol canim herkes hersyi kendi yasantisi gibi olsun istiyor
(5,132 puan) tarafından
Yani yorumları okuyorum soran arkadaş da hiç kimsenin yorumunu beğenmemiş, ne deseler beğenmemiş :) ben seninkini beğendim  bol et kavursun sebze ile pilav çorba salata artık dolma ne istiyorssa çeşit olarak. Reis de olsa başkan da olsa bu menü herkes sever kızz
(1,501 puan) tarafından
Bizimkiler de urfalı ve aşiretler. Genelde böyle yemekleri canım. Son yazdığımı da okudun mu bilmiyorum domates salçası kullanma bence hiç seven görmedim. Yemeği bile yemiyorlar. Baharatlı acı seviyorlar. Mesela kimi yemeğin içinde et sevmiyor kemikli et yani. Ona dikkat et. Kaçak çay içerler onu bulmaya bak kilosu 100 tl filan ama sana bir akşamlık 5 liralık alsn yeter.
0 oy
(4,698 puan) tarafından
İçli köfte 

Şehzade kebabı

Kuru dolma

Ayran aşı çorbası

Aslında yapabilseniz karışık et ızgara güzel olur yanına pilav ayran birde dolma salata bence on numara 
(2,765 puan) tarafından
Ay canim benim hos geldin ya biz mangal yapam dedik ama bakiyiz wp durumuna hergun nerdeyse mangal yapiyorlar  o yuzden vazgectik ama icli kofteyi yapcaz kuzum cooook sagol
(4,698 puan) tarafından
Hoş buldum canım seviyorlar demekki mangalı bence sizin yapmanızda iyi olur
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Ben doğulu değilim ama tanıdıklarım var, senin yerine ben strese girdim ya, yavaş yavaş yetiştirirsin inşallah. 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 242 göst.
22 Eylül 2022 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 424 göst.
0 oy
4 cevap 136 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde Fatmanurozdemir429 (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 224 göst.
26 Mart 2022 Diğer kategorisinde Tugba1234567 (1,253 puan) tarafından soruldu