0 oy
1,417 göst.
Diğer kategorisinde (328 puan) tarafından
Kızlar doğumdan sonra kaynanam bizde kalın diyor kaynanmla hiç sıkıntım yok çok şükür iyi bir kadindir ama bilirsiniz illa bir yerde açık bulup karışırlar iyisi dahi olsa :) bide görümcem var benim onu hiç sevmiyorum hareketleri itici geliyor kendinden soğuttu beni iyice :( ben kalmak istemiyorum sonuçta herkesin evi kendune daha rahattır eğer kaynamda kalırsam annem rahat gelemez çünkü kaynatam çalışmıyor sürekli evde olan bir adam ben kendi evimde kalmayı düşünüyorum ama eşim ilk bebeğimiz annemlerde kalalım diyor beraber bakarsınız diyor hakli olabilir ama benim kaynatam çalışmıyor da sonuçta ne kadar rahat edebilirim ki :( siz doğumdan sonra ne yaptınız kendi evinizdemi kaldınız bide lohusa psikolojisi olucak :(

65 Cevaplar

0 oy
(800 puan) tarafından
Kaynanan sende kalsın 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım kaynatam var diyorsun rahat edemessin bence evinde kal ben temmuzda doğum yaptım kayinvalidem kal demişti kaynım var diye kalmadim çünkü tuvalet üst değiştirme uzanma vs ihtiyaclar rahat edemessin bence evin tabi siz nasıl rahat edicekseniz
0 oy
tarafından
Mümkünse kendi evinde kal ve annen gelip bir kaç gün baksın sonra kendin toparlarsin canım öbür türlü çok güçlü olman gerekir ki bu doğumdan sonra biraz zor lohusayken hassas olursun iyiligine de deseler sana zor gelebilir her şey ben mecburiyetten kalmıştım sağolsun iyi baktı ama kendi evim gibi rahat edemedim yine de
0 oy
(3,282 puan) tarafından
En iyisi evinde kalmak ben evimde kaldım kaynımla eltim gelsin 10 gün bakak dedi eşimde bakmak isteyen eve gelsin baksın gönderemem dedi  darıldılar küstüler hemen kaynanam zaten köyde benim gelememişti eltimlerde hiç gelmedi bi annem gelip gitti Allah razı olsun
0 oy
(1,165 puan) tarafından
asla  bu hatani yapma  bence
0 oy
(55 puan) tarafından
Yok öyle bişey.. sen kendi evinde duracaksin senin annen gelip kalcak yanında.. olmasi gereken bu.. ben kendi evimde durmak istiyorum yanımda da kendi annemi istiyorum de..
0 oy
(3,061 puan) tarafından
Tabi ki kendi evinde kal. Hem senin soylediklerin açısından iyi olan aranız kötü olmasın. Hemde kaynanan yardımci olmak istiyorsa zorlandıkça çağırırsın gelir gider. Yeni doğum yapmış olacaksın. Kendi eşyan çocuğun eşyası beşiği kıyafeti derken yarı yarıya oraya taşınman gerekecek. Bu kadar şeyi sen taşıyacağına kaynan alsın bi valiz eşya gelsin size. Ne gerek var bu kadar eşya taşımaya. 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Kendi evinde kal. Kanaman olacak uykusuz kalacaksın evinde daha rahat edersin ne kadar iyi olursa olsun insanin kendi evi gibi yok. Bide bir sürü eşya taşıman lazım 
0 oy
(2,226 puan) tarafından
ilk bebek annenler de kalmakla ilgisi tecrübesizlikten mi ilk torun olduğu için mi 

bence evinde dur annen gelsin yada annenlerde kal 

istersen kayınvaliden çok iyi biri olsun yine de bir annen etmez hiç strese sıkıntıya girmeye gerek yok bence 

lavaboya kalkmak banyo yapmak vs evde kayınpeder varken sıkıntı bir de tesettürlüysen ,insan rahat olmak istiyor 
0 oy
(105 puan) tarafından
Kesinlikle evde kal benim kaynanam da çok iyi ama lohusa psikolojisi şu bu derken atıştık biraz ne kadar iyi olursa olsun çatıştığım konular oldu bebek bakımı özellikle.. Bilirsiniz kaynanalrın değişik hurafeler şuyu buyu vardır... Mesela bana diyordu 4ü gün dışarı çıkmak yok bebeğe büskivi vermeye kalkıştı ikide Bi senin sütün yok dedi psikolojimi bozdu dha da sütüm gelemez oldu... Zorla soğan yedirmeye kalkıştı sezeryan 2. Günü süt gelsin diye daha neler neler 
0 oy
(4 puan) tarafından
Biz ayrı şehirlerde yaşadığımız için doğuma memlekete geldiğim için mecburen kayınvalidemlerde kalıcam. Ama 10 gün sonra dönmeyi düşünüyorm kendi evime. Eğer farklı şehirlerde olmuş olmasaydik, kesinlikle kendi evim dışında bir yere adım atmazdim. Annemlere bile. Eşinize, bebek için evi daha uygun olacağını yer değişikliği yapınca huzursuz ve hasta olabileceğini söyleyebilirsiniz. Geleceklerse anneniz ve ya kayınvalideniz yanınıza gelip bakabilir. Sizin ve bebeğiniz için en sağlıklısı bu. 
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Bence evinde kal anne babam da var onu sen yalnız bırakma arada bana gelir akşam evine dönersin ben ihtiyacım oldukça da sana derim de canım kalma
0 oy
(2,593 puan) tarafından
biz kayınvalidemle aynı binadayız ben kendi evimde kaldım annemde geldi kaldı annem olmadığı zamanlarda çok destek oldu hatta uzun bir süre yemekleri bizde yedik normalde kayınvalidemlerde yeriz sağolsun desteği çoktur hee evet kavga sıkıntı olmadı mı oldu illa ki oluyor lohusaykende olmuştu ama gelip özür dileyip gönlümü almıştı benim tavsiyem sen evinde kal kayınvaliden sana gelsin bir süre hem annende rahat gelir dönüşümlü sen toparlayana kadar idare ederler
0 oy
tarafından
Ben öyle bir halt yedim canım ikizidi benim kimsem yoktu İstanbulda yaşıyorum 40 çıkarana kadar eltim de sonra 4 ay kaynanam da durdum eşimin zoruyla inan pişman olursun gitme kendi evin gibi olmaz çocuk yaptığıma pişman olmuştum o derece 
0 oy
tarafından
Canım kaynamamda dedi evde kal bende kalmak istiyordum 2 hafta kaldım ama eşim istemiyordu diyordu burda rahat değilim biz yine eve gittik aynı bahçedeyiz bu arada :) 
0 oy
(612 puan) tarafından
Niye beraber bakıyorsunuz ki, sakın korkma bebeğe nasıl bakarım diye. Bir veya iki hafta annen kalsın emin ol sonrasında hiç kimseyi istemeyeceksin zaten, alışmış olacaksın. Sen bilirsin tabi ama ben asla rahat edemem başkasının evinde, hele ki yeni doğum yapmış olacağım küçük bebek olacak. Bir de annemle bakarsınız derken, bebeğin diğer ebeveyni eşin, sakin onun kendisini uzak tutmasına izin verme. Bakımına dahil olsun. Sonrasında zorlanır 
0 oy
(907 puan) tarafından
Ben ilk doğumunda o hatayı yaptım kaynanamlada iyi anlasiyorduk sözde (( burnumdan geldi yani zaten lausa olunca yüzüne bile gülse sana kötü geliyor canım çok kiritik bir dönem ilişkileriniz bile bozulabilir,şimdi ikinciye hamileyim asla asla kaynanamla kalmam oda gelip kalmasın bende istemem
0 oy
(5,797 puan) tarafından
Kalmam kesinlikle kalmayı bırak kaynanmı çağırmayı da düşünmüyorum 
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Asla kalma kaynanani da çok yaklaştırma cnm arada gelsin annen baksın sana bebeğe. Evinde kal 
0 oy
(485 puan) tarafından
Ben ilk bebeğimde gitmedim simfi ikinci olacak gel diyolar istemiyorum kalamam kimsede rahat edemem en iyisi kendi evim karışan eden yok

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 564 göst.
25 Eylül 2022 Aile kategorisinde Lunaa (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 55 göst.
15 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (427 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 382 göst.
12 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Bbttnnmm (306 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 466 göst.
16 Eylül 2022 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu

382,955 soru

11,463,260 cevap

35,056 kullanıcı

...