0 oy
173 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (96 puan) tarafından
Cocuk düşünüyorum bugun doktora gittim muayenede bana polistik over sin dedi yumurtaların küçük dedi. Simdi araştırdım da bu sendrom yumurtaların fazla olmasiymis. Benim adet dongum normal gecikme olmuyor düzenli. Bu konu hakkında lütfen beni bilgilendirir misiniz 

9 Cevaplar

0 oy
(7,654 puan) tarafından
Pko olup bebek sahibi olan cok kisi var kiloluysan zayifla sağlıklı beslen allahin izniyle olur 
tarafından
Vicudunda sağlıklı yumurtalık olmuyor normAl insanlarda sağlıklı yumurtalık her ay oluşur ama polikistik over olan bi insanda çok yumurta olur ve sağlıksızdır çatlamaz ve hamile kalınmaz , mesela normal insan her ay ovülasyonu görür Ama ben 3 ayda 1 veya 4 ayda 1 görüyodm
tarafından
Hml sende bilgilisin kız :)
(7,654 puan) tarafından
Yaşayan birisi daha iyi bilir benim kuzenimde vardi tüp bebek yaptı simdi 2 aylık kızı var
tarafından
Bn 5 sne tedavi gördüm tüp bebek için 1 sene dinlen dediler allah tarafından kendiliğinden tedaviyi bıraktm 6 ay sonra hamile kaldm :)
(7,654 puan) tarafından
Nasipse gelir Yemen den Nasip değilse ne gelir Elden
-Reklam-
0 oy
(7,166 puan) tarafından
Zayıflamak, yürüyüş yapmak ,stres yapmamak ... Olmadı klomen kullanıp doktor kontrolünde yumurta büyütmek 
(96 puan) tarafından
Klomen verdi doktor ama bende düzensizlik yok evet kilo aldım 3 ayda ama ben çok yemek yiyordum.
(7,166 puan) tarafından
Olsun olmasın kullan yine de garanti olur çatlaması
(2,493 puan) tarafından
Neyse sen yazmışsın ben yazmayayım kader arkadaşım :)
0 oy
(67 puan) tarafından
Takma kafana banada aynısını dedi doktor o kadar tedavi gördüm olmadı en son bi bayana gittim göbeği mi övdü göbeğin düşmüş dedi övdü göbeği mi her ilişkiden sonra bacaklarını karnına doğru çek hafif yarim saat boyunca yan yat dedi çok şükür şimdi 5 aik bi kızım var darısı başına inşallah 
0 oy
tarafından
Bendede vardı canim benimde aynı şekilde adetlerim düzenliydi bi uygulama yükledim adet takibi için iste gebelik ihtimali yüksek günleri hiç es geçmedik 11 temmuzda evlendim eylülde 6 haftalik hamile olduğumu öğrendim sende indir uygulama takip et ordan 
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Piko vardı hayıt suyu civan perçemli çay içtim oğluma hamile kaldım şimdiki içinde sadece hayıt suyu içtim 9 haftalık hamileyim 
0 oy
(65 puan) tarafından
Polikistik over yumurtalıklarinda nohut,inci büyüklüğünde çok fazla yan yana kist olması demek.yapisal bir durum. Geçmeyecek bir rahatsızlık ama korkulacak bir durum değil. Saçlarımızın düz veya kıvırcık olması gibi yumurtalıklarimizin tembel olması demek . Bende de var tedavisiz oldu oğlum şu an 2.5 yaşında. Pcos hamile kalamaz diye bişey yok . Belki biraz zaman alır sadece. İnternette bak soğan kürü yapmayı dene. Fazla kilon varsa kilo ver, ve bol egzersiz yap . 
0 oy
tarafından
Ablamda vardi ilk çocuğu tüp bebekti şimdi önünü alamiyo valla her sene doguruyo
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Canım bende sol tarafta vardı bekar iken, çok kilo yapardı, sivilce sorunu. Evlendikten sonra muayene oldum hepsi patlamıştı sulu kislerdi sanırım 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 111 göst.
21 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mihriban ciftci (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 187 göst.
8 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Devran.Aras (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 152 göst.
0 oy
2 cevap 94 göst.
15 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merveeeee (122 puan) tarafından soruldu

377,328 soru

11,292,004 cevap

34,710 kullanıcı

...