+1 oy
384 göst.
Diğer kategorisinde (4 puan) tarafından
Kızlar eşim çocuk  çok istiyor şuan kızım 14 aylik ikinci  çocuk hemen yapılmalı mi yoksa 2 yaşi beklemek mi lazım bakımı zor olur mu iki çocuk düşüncelerinizi almak istiyorum sadece 

21 Cevaplar

0 oy
(5,272 puan) tarafından
Bugün de hep 2.cocuk postlari goruyorum
(4 puan) tarafından
Hadi ya
(5,272 puan) tarafından
Valla kız artik banada dusundurdunuz :D
(4 puan) tarafından
Ahahah yapın gitsin falan diyormusum:)))
(5,272 puan) tarafından
Istiyorum bnde ama karasixim kizim 2 yasina girdi baklm
(4 puan) tarafından
Benim kızım 2 olsa yapardım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bezden memeden kesmeden 2. Çocuk çok zorlar.
(4 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum da kafam karışıyor ya
0 oy
(7,049 puan) tarafından
Ben de şu köşede bekleyeyim.
(4 puan) tarafından
:)) bekleyin
0 oy
tarafından
Ben bir buçuk yaşında düşünüyorum ozaman iki olur ve beraber büyürler hem anlar dediğimi hemde fazla yorulmam 
(1,059 puan) tarafından
Emiyorsa demis galiba
tarafından
Emiyorsa bebeğiniz günah canim yanlış yazmışım bebek durmayinca
(4 puan) tarafından
Aslında bi doktor emzirebilirsiniz demişti ıstegramda bende üzülürüm sütten kesersem
tarafından
Evet emzire biliyorsunuz ama bebek kendi jstegi ile bırakırsa daha iyi imiş ama iki yaşını tam dolduracak bebek günah çünkü hakkı va ro sütte benim bebeğim emsin ben üç ySina kadar da emziririm
(4 puan) tarafından
Evet öyle
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Benim kızımla oğlum arasında beş yaş var. Kızım zor bebekti hâlâ da öyle. O yüzden onunla yeterince vakit geçirdikten sonra ikinciyi düşündük. Eğer iki küçük çocuğa yetebilirim diyorsan yapabilirsiniz tabi ama yetemem diyorsan biraz daha bekle. Burada eşinin değil senin ne istediğin daha önemli canım. Bütün yük annelerin omzunda oluyor maalesef.
(4 puan) tarafından
Eşim allah razı olsun bana çok yardımcı bi es biliyorum ikinci olursa onada yardım eder benim şimdi ki kızım çok sakin çok akıllı hiç zor bi bebek değildi o yüzden erken düşünüyorum nasıl olsa beni çok zorlamıyor eşimde yardımcı olur sadece sizin dediginiz gibi yetermiyim ikisine onu bilmiyorum işte
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Sen kendin bakabilir misin o gücü kendinde görüyor musun canım önemli olan o 

Biz memuruz vanda tayin cıksın ondan sonra 2. Yi düşünüyorum eşim daha istemiyor kızım bana yeter diyor 
(4 puan) tarafından
Kendime güveniyorum da kızımı daha iyi yetiştirmek istiyorum bide hamileliğim çok berbat geciyo kafam karışık
0 oy
(530 puan) tarafından
Oğlum 1 yaşına girecek 3bucuk aylikta hamileyim bir anda büyürler en azından tekrar tekrar uğraşmam diyorum illaki zorlukları olacaktır ama 
(4 puan) tarafından
Sütten kestinizmi
(530 puan) tarafından
Kestim canım hiçte zorlanmadık arada mama da veriyordum hemen unuttu
(4 puan) tarafından
Benim kız çok düşkün biraz zor olacak gibi
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Ben oğlum 5 6 yaşına gelince istiyorum 2. Bebeği ama kaza ile hamile kaldım kardeşi doğduğunda 2 yaşında olacak oğlum bakalım nasıl olcak zor olacak ama.ileride güzel olur diye düşünüyorum
(4 puan) tarafından
Evet hayırlısı olsun inşallah
0 oy
(2,375 puan) tarafından
kesinlikle istemeye baglı bsey degıl bu kendinizde o sabrı goruyormsnz ? ikinciye bakarım herşeyin ustesınden gelirim buyugude ihmal etmem diyormusnz? ben 10aylıkken 2.yr hamile kaldım suan biri 2.5yasnda digeri 13aylık pestilim ckıyor kosturup deuyorum ilgi ikiye bölunuyor üzülüyorum biseeyleri eksik kalıyor 
(4 puan) tarafından
Evet bende bundan korkuyorum zor olur
(2,375 puan) tarafından
evet kesinlikle zaman verin 2yssna girsin hatta 3 e cişini ögrensin konusması ilerlesin ben oyle yapardm
0 oy
(61 puan) tarafından
2 yaş 9 ay var arada .. bezden falan kestim ama cooookk zor.. büyük olan sürekli ilgi oyun istiyor.. küçüğü sadece kucak ve meme istiyor da büyüğü zorluyor beni..
0 oy
(422 puan) tarafından
Uzmanlar iki çocuk arasında en az 3 yaş olmalı diyor
(4 puan) tarafından
Neden peki
(422 puan) tarafından
2. Çocuğa hamile kaldığınızda ne gibi durumlarla karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz. İlk çocuk bireyselleşmeli. Yemek, tuvalet gibi ihtiyaçlarını kendi görebilmeli. Yani bir bebek gibi size bağlı olmamalı ki, bu süreci siz ve o daha rahat atlatin. Bir de kıskançlık olmaması için iletişim kurup kardeşiyle kaynaşmasını sağlamak daha kolay . Hani konuşarak bir şey anlatanileceginiz yaşta olmalı
(4 puan) tarafından
Eltim 3 yaşında yaptı mesela oda kesinlikle yapma diyo 3 yaşında daha kıskanç oluyo diyo bence o şansınıza ne çıkarsa hesabı çünkü hiç bir bebek bir olmaya bilir ama tuvalet yemek bez konusunda size katılıyorum
0 oy
(44,744 puan) tarafından
Benimkilerin arasında 4 yaş var ikinciyi çok rahat misler gibi büyüttüm aceleye hiç getirmedim 
(4 puan) tarafından
Acelesi yok ama ne bilim
0 oy
(775 puan) tarafından
Bence erken o daha anne kuzusu bütün ilgi alaka diğerine girmek zorunda kalacak çünkü sana daha fazla ihtiyacı olacak Burda önemli olan eşin sana yardımcı oluyorumu 
(4 puan) tarafından
Eşim yardımcı plur eminim ama dediginiz gibi kızımla ne kadar ilgilenirim ertelermiyim bi sürü soru işareti
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Suan ikisi de küçük ama cok şükür zorlanmiyorum ikiz gibi büyüyolar biri 17 biri 1 buçuk aylik 
(4 puan) tarafından
Isteyérek mi oldu peki
(4 puan) tarafından
Isteyerek  mi oldu peki
(9,626 puan) tarafından
Yok canim ikinci planszdi ama çok şükür iyi ki varlar
0 oy
(800 puan) tarafından
Evdeysen yap bence cnm 

Erkenyapmak hem iki bebek için hemde senin için iyi olur 

Yaş geçtikçe kafa ses götürmüyor rahatlık a alışılılor
(4 puan) tarafından
Evet aslında zamanla insan tahammülsüz oluyor
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Vücudun daha kendini toplamamış adam sabah gidiyo akşam geliyo akşama kadar çileyi çeken sensin bilmiyom valla
(4 puan) tarafından
Evet kilolar basını almış gidiyo:)
0 oy
tarafından
Peki benim gibi 3.ye hamileyken 4.yü düşünenler napsın:) 

Valla canım eşin istiyorsa getir derim bide 1 yaşını da geçmiş zaten doğum yapana kadar 2 yaşına gelir beraber büyürler 
(4 puan) tarafından
Sen çok hızlısın :))) Eşim istediği için çok düşünüyorum yoksa ben ideal 2 yaşında yapmak istiyorum
0 oy
tarafından

Peki benim gibi 3.ye hamileyken 4.yü düşünenler napsın:) 

Valla canım eşin istiyorsa getir derim bide 1 yaşını da geçmiş zaten doğum yapana kadar 2 yaşına gelir beraber büyürler işte 

0 oy
(1,016 puan) tarafından
İlk çocuğun zor mu kolay mı bir bebek olmekla alakası var. Benim aşırı zordu hala öyle . Gören illahlah eder. Benim 2 yaşına gireçek bu sene sınava hazırlanayım diyorum ona göre başlarım 2. Çocuğa diyorum biraz daha büyümüş anlamış olur. 

Ama senin bebek kolaysa gazı kolikliğj dişi seni zorlamadıysa hala akıllıysa ve iş sınav felan yoksa kesinlikle yap birtane.. Yaş geçtikçe insan kaldıramıyo
(4 puan) tarafından
Ilk çocuğum çok kolaydı eşiminde yardımı  çok oldu  tabi ama ikinci zor mu kolay mi olur onu bilmiyorum orda kafam karışıyor ikincisi zor olursa kızıma yetmeye bilirim kendini yanlız hissedebilir diye düşünüyorum aslinda
0 oy
(3,205 puan) tarafından
2 yaşına girince düşünürüz dedik öylede oldu şuan 7bucuk aylık hamileyim ama tavsiyem sütten ve bezden kesmeden hiç kalkışma canım, tuvalet eğitimi hala tam oturmadı ve artık sayılı günler kaldı zorlanıyorum ve suan kızım 33 aylık  seninki daha da küçükmüş  ertele bnce
(4 puan) tarafından
Tuvalet eğitimi tam 2 yaşında mi basladiniz
(3,205 puan) tarafından
2 yaşında hazır değildi malesef  havaların ısınmasını bekledik  3 ay önce  başladık  bazen çok güzel  söylüyor bazen hiç söyleniyor  yani tuvalet eğitimi çok onemli bi detay hem 2 çocuğa bez almak da kolay olmaz

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 58 göst.
9 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Zynpftm3436 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 252 göst.
2 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Gokturkbebeginannesi (689 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
31 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Emineninanesii (3,457 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 362 göst.
30 Nisan 2022 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...