+1 oy
504 göst.
Aile kategorisinde (2,349 puan) tarafından
17 aylık şuanda evladım canım ciğerim çok seviyorum onu ama ilgilenemiyorum oyun oynayamıyorum nasıl mutlu edeceğini bilmiyorum zor bir çocuk değil kendi kendine uyuyan oynayan bir çocuk ama nasıl oynicam kızımla nasıl vakit geçirilen hiç bilmiyorum resmen kaçıyorum destek almalıyım bilmiyorm 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Oyuncakları dökün ortaya oturun başına televizyon telefon kapatın oynayın mis gibi güzel havalarda park bahçeye gidin biz akşamları bütün oyuncakları döker oynatız
(2,349 puan) tarafından
Yapıyorum her şeyi deniyorum mutsuzum oda mutsuz sıkılıyor bağırıyor sinirleniyor bende artk bunalıma girdim yapacak bsyler bulamiyorum
tarafından
Bence sen fazla boş kaldığın için oluyo kendine bi uğraş bulmalısın
(2,349 puan) tarafından
Vaktim yok ev işlerinden evime ne misafir geliyor ne arkadaş hiç kimse yok çevremde yedi yirmidort evdeyim çok skldm
tarafından
İşte onu diyorum ben de ev işleri dediğin abartılacak bi yanı yok gerçekten biz kadınlar kendimize eziyet ediyoruz önceden her gün süprhe vileda yapar tuvalet banyo yıkardım her hafta mutfak dolabı silerdim şimdi haftada bir süpürge vileda tuvalet banyo yıkıyorum o kadar çalışıyorum işten gelince zaten vakit kalmıyo ben de bırakıp oğlumla oynuyorum
tarafından
Şimdi evime baksan pis mi hayır kesinlikle dğeil eskiye aynı yani aslında biz kendimize eziyet ediyoruz
-Reklam-
0 oy
(50 puan) tarafından
Psikolojik olabilir destek almanda fayda var bide hayatını yaşamını zprlandıran insanlar varsa çevrende ilgilenememen gayet normal 
(2,349 puan) tarafından
Mutlu olmaya çalışıyorum bı mutluyum bı alt üst niye böyleyim çok yanlıziz ondanmi acaba
(50 puan) tarafından
Olabilir şimdi dışarda çalışan insanlarla evde evin içinde bulunan insanın ruhsal dengesi çok farklı olabiliyo dışarda dışarda çalışan ben çalışıyorum diyo isyan edio fakat şunu unutuyolar sen çalışsanda  işin gereği de olsa yada olmasa sohbet edecek insan bula biliyosun evin içindeki öyle değil oturuyum artık desen bile muhakkak bi iş çıkıyo evin işi çocuk yetişti yetişmedi telaşı çocuğun ekstra getirdiği sorumluluk ağır gelebiliyo bi müddet sonra değil çocuklarımız psikolojik olarak kendimize bile yetersiz geliyoruz artı pandemi var zaten çıkamıyoruz gayet normal
(50 puan) tarafından
Duyulmak istiyoruz görülmek istiyoruz sessiz çığlığımıza bile ses verilsin istiyoruz anlaşılmak istiyoruz yeri gelio 2 tatlı sözü arar hale geliyoruz çok kalabalığın içinde yanlızlaştırılıyoruz bunu çevren ailen eşin dostun herkes yapıo hal böyle olunca ruhsal olarak çöküyoruz bi annenin bebeğine enerji vere bilmesi için bi kere enerjik olması gerek kendini suçlama aynı durumdayız çoğu zaman içime atmak zorunda bırakılıyorum ki çoğu kadın aynı durumu yaşıo dert anlatsan yediğin önünde diyerek başlayıp sana rahatlık batıyola biter halbu ki mesele ruhsal durum ama bunu lüzumsuz Luk olarak adlandırırlar bi psikolojik tedavi şart her kadının destek alması gerek destek hepimize şart çevreni değiştir sana negatif enerji veren kişileri çıkar hayatından çözüm üretmek isteyen zaten üretir umarım hepimizin sağlıklı bi hamilelik ve annelik dönemi olur
0 oy
(612 puan) tarafından
Bebeginin yakın zamanda büyüyeceğini ve odasından bile çıkmak istemediği zamanların geleceğini düşün. Sanırım senin eşinle sorunlarin vardı, bu senin ruh halini etkiliyor, senin ruh halin de kızını etkiliyor. Senin aynan olduğunu düşün, sen hangi duyguyu hissedersen o da sana bunu yansıtıyor. Öncelikle kendine telkinler vermekle başla. Ne sorun yasarsam yasayayim bunun sebebi, sorumlusu kızım değil de. Daha bebek o, ilerde bu günleri hatırlamayacak ama zihninin bi köşesinde şuan hissettiği duygular kayıtlı kalacak. Çok sev, çok sarıl, çok sevdiğini söyle. Bebeğin için yapabileceğin en güzel şeyler bunlar. Resimli çok güzel kitaplar al, ses tonunu değiştirerek mimiklerini ellerini kollarını kullanarak o kitapları oku kızına. Hem eğlenir hem konuşması gelişir. Benim kızım da onalti aylık. Onlar zaten çok basit şeylerden bile oyun çıkarıyorlar kendilerine. Sen sadece yanında dur, ama gerçekten yanında ol, hisset. At kafandaki düşünceleri. Evet kesinlikle kolay değil ama bunun sonucunu yaşaması gereken kişi de onyedi aylık bebek değil. Anda kalmak diye bı ifade var ya, işte olması gereken tam da bu. Eminim elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsundur ama biraz daha gayret lütfen.
(2,349 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim biraz ortam değiştirsem iyi gelecek bana biliyorum ama elim kolum bağlı dışarı çıkmak istiyorum kızımla cikamiyorum izin vermiyor eşim evde dura dura bunalıma girdim ne yapacağımı şaşırmış bir haldeyim elimden geleni yapiyorum ama olmuyor kızımı çok seviyorum ama mutlu edemiyorum onu mutlu değil sklyor herşeyden
(612 puan) tarafından
Mutlu edebilmek için önce senin mutlu olman lazım. Esin neden dışarı çıkmana izin vermiyor?
(2,349 puan) tarafından
Çok kıskanç herşeye karisiyor onu giyme makyaj yapma o ne öyle nerdesin niye eve gitmeden resim at falan bunaltiyor beni baskı yapıyor bende çıkamıyorum çıkma ne işin var diyor biraz önce aradm bunaldm dedm  bana bsy deme arama beni işim var diyor gel gezdir demedm dememede tuhaf bir insan
0 oy
(4,060 puan) tarafından
Psikolojik olabilir canım sende bebeğini de bir doktora götür evde bunalmış olabilir sürekli aynı şeyden sıkılmış olabilir doktora danış canım 
(2,349 puan) tarafından
Bunaldık canım çocukla zaten dışarı ciksak falan iyi gelecek ama işte oda olmuyor bilmiyorm ne yapacağımı
(4,060 puan) tarafından
Neden çıkmıyorsun canım al kızını yakınında illa bir park vardır gidip 10 dk bile oyalasan mutlu olur ben hergun mutlaka 10 dk da olsa kapı önü bile olsa çıkıyoruz yoksa 7 24 zor oluyor ev üstüne geliyor elini bisiye süresi olmaz bnde böyleydim hele pandemi ilk başında 8 ay evden adım atmadım kızım doğdu 8 aylikti ilk çıktı evden oyuzden dışarı çıkıp hava almak iyi gelir
(2,349 puan) tarafından
Çıksam bile eşim baskı yapıyor onu giyme falan herşeye karisiyor yedigime ictigme giydigime sürekli resim istiyor çok kıskanç bunaltiyor beni
(4,060 puan) tarafından
Oyle tabi bunalıma girersin eşinin de doktora gitmesi gerek canım senlik bisi değil bu
0 oy
(2,987 puan) tarafından
Al benden de o kadar.. oyuncak döküyoruz gözüm saatte oluyor sıkılıyorum ev işi yapmaya kaçıyorum nolcak bilmem :/
0 oy
tarafından
Hemen hemen aynıymış benimde kızım var oyuncakları döküyorum isim koyduk onlarla oynuyoruz top oynuyorum kartları var onlara bakıyoruz 
0 oy
(204 puan) tarafından
Canım sen mutsuzsun herhalde ondan kaynaklanıyor ama bu hayatta kafana taktığın hiç bir şey yavrundan daha önemli ve kıymetli değil. Ondan sevgini esirgeme bol bol öp konuş sarıl. Kimseyi kafana takıp mutsuz olma çocugun için. Müzik aç dans edin kitap okuyun. Kendine kahve yap. Kızınla kek pasta yapın. O daha küçücük sevgiye ilgiye ihtiyacı var ve senin yansıman o unutma. Onun için en değerli kişi SENSİN. 
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Neden oynayamıyosun ki onu anlamadım
0 oy
tarafından
Telefonu bırak tablet tv bunları kapat . Alın oyuncaklarnzı koyjn ortaya onlarla oynayın onunla sıkılırsa al sırtına dıgıdık dıye oyna benm kızım cok sevıyo onu 10 aylık ☺ cocugunu en ıyı anne tanır neyı sevıyo neyden hoslanıyo cozmustursn ona gore yol ızleyebılırsn canm
0 oy
(53 puan) tarafından
Bu isteksizliğin sebebi nedir eşinizle olan sorunlarınız çocuğunuzla olan ilişkinize yansıyor olabilir mi
0 oy
(868 puan) tarafından
güvenli bağlanma problemin var canım Adem Güneş çocukla güvenli bağlanma yaz ya da kendini onarma dinle bu dersleri

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 124 göst.
29 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,556 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 435 göst.
25 Ocak 2022 Aile kategorisinde Fulya (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 340 göst.
31 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Kirsehirli (597 puan) tarafından soruldu

397,209 soru

11,880,288 cevap