0 oy
922 göst.
Aile kategorisinde (57 puan) tarafından
Arkadaşlar, kaynanam sürekli komşularınin akrabalarının gelinlerini övüyor kaynanasina nasıl hizmet ediyor diye bende bozuluyorum buna diyince de ben öyle anlatıyorum bunun senle ne ilgisi var ki diyo eşimde zaten annesine hak veriyor artık kendimi garipsemeye başladım sizin disuncelerinizi merak ettim

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bende başkalarının kaynanalarını överim 
(57 puan) tarafından
Bunu düşünmüştüm tamda  teşekkür ederim
(5,813 puan) tarafından
Hahaha :) bende aynısını düşünmüştüm bilmem kimin kaynanası gelinin şunu şunu yapmış diye karşılık verirdim
tarafından
Bende öyle yapıyorum birinin gelinini övüyor onun cümlesi bitiyor beş dakka sonra bende falanca doğum yapmış kaynanası Cumhuriyet altın takmış gelinine helal olsun diyorum:D susuyo arkamdan arsız diyo işine gelmiyor çünkü
(5,813 puan) tarafından
Çok iyi yapıyorsun :) hiç bozma anca bu dilden anlarlar :))
-Reklam-
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Valla kaynanalar şu gelinleri ne zaman hizmetçi gibi görmekten vazgeçcekler acaba? 
(57 puan) tarafından
Evet aynen öyle malesef
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Bana bir iki defa bu yapildi demekki onlarin kaynanlari boyle davranilmayi hakediyormus kendilerini sevdirmisler dedim o oldu bi daha duyamdim tafsiye ederim
(57 puan) tarafından
Deneyeceğim çok teşekkür ederim
(6,053 puan) tarafından
Rica ederim☺
(85 puan) tarafından
Mantıklı çaldım bu sözü
0 oy
(6,950 puan) tarafından
Benim ki hep övüyor ben de Valla doğru helal olsun herkes yapamaz diyorum  :)))
(57 puan) tarafından
Ay öyle desem ordan tekrar bana laf çarpar :(
(6,950 puan) tarafından
Kız sen de milletin kaynanasını öv Valla o daha güzel oluyor bir kere ben yaptım biz abimi evlendirdik geline istemediği şeyleri bile aldık gönlü hoş olsun diye ben de geldim bunu ballandıra ballandıra anlattım kaynanamın yanında yüz ifadesini görmeliydin ağzını bile açamadı oh olsun  :))
0 oy
(191 puan) tarafından
Valla canım benimkininde farki yok seninkinden arada bi diyor oyle seyler bende diyorum git onlar ilgilensin ozaman ben yapmak zorunda degilim gelinim diye gidip evini temizleyip hizmet etme zorunlulugum yok simdiye kadarda gidip birkere biseyine yardima gitmemisimdir valla en bastan beri tavrim bu sekil esimde saygi duyuyor yapmak zorunda degilsin diyor 
(57 puan) tarafından
Kendisine gittiğimizde kalkmadigi için bana der kahve yap bı diye önüme kahve çay getirmisligi yoktur yapmasam ben hizmetciyim zaten der ise kim gelir agirlanmaya gelir millet der kendi oğluyla oturur ben mutfakta
(191 puan) tarafından
Nezaman insan olucaklar acaba vallahi birkereiyi olsalar bize batmaz hicbirseyleri allah korkusu yok vicdan yok cok zor degil anlasmak ya ama bizi bu sekle getiren onlar maalesef . Sende esinden biraz destek gorse  emin ol takmazsin bunlari ben oyuzden sknti etmiyorum cunki esim biliyor benide annesinide
(57 puan) tarafından
Evet benim eşim annesinden korkuyor çünkü ağlayıp sen beni ayaklar altına aldiriyosun diye kızdığı için kaynanam kızar çünkü nasıl müsade ediyorsun bana nasıl der böyle diye benim kendimi savunma hakkım yoktur çünkü
(191 puan) tarafından
Al işte vallahi bi kasik suda bogasim geliyo boyle insanlari madem anacisiniz ne b.oka evlenirlerki sende bi ananin evladisin vallahi uzuluyorum boyle duyunca ya
(57 puan) tarafından
Evet evlenmeden öncede hiç böyle değildi eşim tam tersi şekilde davranırdı zaten stresten ürtiker oldum kaç kere hastanede yattım inanın bende üzülüyorum kendimi okuyup mühendis de olmuşum ama boş
0 oy
tarafından
Misilleme yaparım onunda kaynanası böyleymiş şöyleymiş derim
(57 puan) tarafından
Evet bunu düşünmüştüm umarım uygulayacagim teşekkür ederim
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Bende başkalarının kayınvalidelerini överdim.

Hiçte moralimi  bozmam.:)

Sende bu hayata bir kez geldin. Hayatinin Yarısını kayınvalidenin laflarına üzülerek mi geçireceksin 

(57 puan) tarafından
Evet malesef çok üzülüp takıntı yaptım bu durumu
(1,244 puan) tarafından
Peki bu takıntı yapmanın kayınvalidene zararı var mı Asla. Mutlu bile oluyordur. Ama sen takinti yapıyorsun beynine zarar stres yapıyorsun midene zarar.   boş şeyler için kendine zarar vermeye gerek varmi
(57 puan) tarafından
Çok haklısınız zaten kaç kere hastalandim stresten ürtiker oldum hastanede yatıp tedavi gordum
0 oy
(1,086 puan) tarafından

Hakkettiği kadar değer verdiğin için öyle diyordur emin ol.

Fazla değer verip şımartmadığın içindir belki de.. 
Ayrıca o övdüğü gelinlerin kayınvalidelerine de sorsak memnun değillerdir :) 
(57 puan) tarafından
Evet memnun değillerdir kesin :)
0 oy
tarafından
Sende başkalarinin kaynanasını öv o zmaan anlar belki 
(57 puan) tarafından
Evet inşallah anlar
tarafından
Puhahahaha kısasa kısas kanka Allah var benim kaynanam sürekli gelinlerini över
tarafından
Bizimkide over milletin yaninda sagolsun :)ama bu bayramda kurban yerine onun derisini yuzcektim az kalsin  dkdkkdmdms
tarafından
Yazık kadına yaa bana şeytan diyene bak hahahahhaa kız ben benimkinin güzel huylarını anlatsam bana sabrimdan dolayı altınlarını hediye edersin hahahhaah
tarafından
Altin dime bana dimeee :)
0 oy
(530 puan) tarafından
Canımı sıkan herkesle mesafemi korurum kim olursa olsun. Öyle bir mesafe olur ki bir daha canımı sıkarken otuz kere düşünürler valla yani senin annen başkalarının damadını sürekli ovse eşin kırılmaz mi 
(57 puan) tarafından
Eşim pek sallamaz umursamaz bile çünkü annem onun annesi gibi laf çarpan biri değil eşim soğuk bile davranır ama ben öyle olsam olay olur iste
(530 puan) tarafından
Sende o zaman duymamazlıktan gel canım ya da sende lafını esirgeme şakayla karışık yapıştır
(57 puan) tarafından
İnşallah canım çok teşekkür ederim
0 oy
(2,034 puan) tarafından
Ben hep söylerim birini övünce komşunun tavuğu komşuya kaz gözükürmüş diye
(57 puan) tarafından
Aynen canım çok dogru
0 oy
tarafından
Bidaha böyle derse sende o gelinlerin  kaynanalarini öv  canım aynı muhabbet eder gibi cevap olarak oda kaynana yeter 
(57 puan) tarafından
Evet umarım işe yarar artık bıktım çünkü gerçekten
tarafından
Yarar yarar öyle saça böyle tarak canım :)
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Bana da yapıldı hiç bişi demedim amaaan boşver bişi deme 
(57 puan) tarafından
Demedigim  için mi böyle ki diye de düşünmüyor degilim
0 oy
(85 puan) tarafından
Benim ki över ve üstüne eşimin yanında şunun gelini barbi bebek gibi sindi bebek gibi bal gibi güzel su gibi der durur ***** bende çirkin olsam içim yanmaz herkeste beni begenir oda başkasının gelinini yani takma canım salla bıktım zaten şu kaynanalardan nalet gelsin bule kötülere
(57 puan) tarafından
Benimki de  hizmet olduğu için hoşuna gidiyo kendi benden dinç ama ben bı çok hastalık atlattim
0 oy
(128 puan) tarafından
Tam tersine oluyor kaynanam nereye gitse beni orada övüyor... Yaptığım birşey de yok
(57 puan) tarafından
Çok sansliymisiniz maşallah :)
(128 puan) tarafından
Geçmişte yaptığı hatalarını böyle kapatıyorlar diyebiliriz pekte umursamam
0 oy
(4 puan) tarafından

Kaynanam değilde bunu en çok yapan kendi anamdı :)

(57 puan) tarafından
Annem dese o kadar uzulmezdim çünkü onun sevgisini bilirsin ama el seni annen gibi sevemedigi için :(
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Hersey karsilikli derdim pek takmazdim ya 
(57 puan) tarafından
Doğru soyluyorsunuz
0 oy
(93 puan) tarafından
Kız oda bişey mi senin ki yine başkalarının gelinlerini övüyomuş benim ikinci evliliğim eşimin de öyle benim kaynana ilk gelini ni övüyo hayır bilmesek ne b.k olduğunu inanıcaz aldatma var delilli ıspatlı hırsızlık var çocuklara fiziki zarar vermek var hani bunları bilmesek neyse ben boyun eğmiyom söylediklerine eşimde sağolsun hiç kimseye ezdirmez o yüzden beni sinir etmek için şöyle iyiydi böyle güzel gelindi benim oğlan kıymetini bilmedi diyo falan fıstık diye sayıyo :) 
(156 puan) tarafından
çok seviyorsan seni de onun yanına gonderek onunla yasa diyeydjn bacımmm ah ahhh bu kaynanalar ne boyle
(57 puan) tarafından
Gerçekten mi ahh ah ne zaman vazgececekler bilmem
(93 puan) tarafından
Aybüke bi daha överse derim valla hiç aklıma gelmemişti :)
Bezginmühendis malesef gerçek ama umurumda olmuyo valla dediği gibi olsaydı eşim hala onunla evli olurdu benimle değil dimi ama
(57 puan) tarafından
Aynen öyle zaten ama yinede çok gereksiz övgüsü malesef
(93 puan) tarafından
Malesef ama yapacak bir şey yok
0 oy
(2,226 puan) tarafından
hizmetçisi olmadığım için umursamazdım sanırım. 
(57 puan) tarafından
Darısı bana umursama noktasında
0 oy
(156 puan) tarafından
yemin ederim aynisi ya güya tek gelinim tek oğlan diğerleri kiz Birtane gelini var kardeşinin hanımına en güzel gelinimiz diyor benim yanımda ya ben ne yapım bacimmmmmm
(57 puan) tarafından
Amaçları rencide etmek ne alıp veremedikleri var bı bilsem

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 460 göst.
6 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,870 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,002 göst.
17 Ocak 2020 Aile kategorisinde ❤TONTIŞIM❤ (662 puan) tarafından soruldu
+1 oy
30 cevap 473 göst.
11 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu