0 oy
153 göst.
Aile kategorisinde (1,366 puan) tarafından
Oğlumun doğum günü var pazar günü. Beraber pasta keselim diye öneride bulundlar. 2.yaşına girecek hayatlarında hiç doğum günü yapmamışlar. Bende değişiklik olur dedim. Bugün de aradım napacaksınız pazar günü kahvaltıya gelelim sabahtan pastayı beraber yapalım akşam a hazır olur dedim kahvatı deyince tamam dedi pasta işi girince sabah uyanamıyorum kızım Kevser bi gün önce yapar dedi. Bende siz bilirsiniz bende istiyorum ki bir yabancı gibi gelmeyeyim bir şeye katkım olsun. Yemeğe geliyoruz yemekleri önceden yapmış oluyorsunuz beraber yapınca daha güzel olur diye dedim. Anlamadım neden böyle yapıyorlar sanki ben öcüyüm iki bebeğimiz var evler Bir de yakın insan çağırır gelin beraber duralım ya da biz gelelim diye yok hep uzak tutuyorlar kendilerini Ben de gurbette olunca ister istemez sıkılıyorum gidecek insan arıyorum ama ailesi ola ola yalnızlığı çekiyorum kışlığı mızı falan yapıyorlar ediyorlar vallahi hiç birinde gözüm Yok bana aile gibi anne abla gibi davran salar yetecek iki çocuğu hep tek kendim büyüttüm hiçbir faydaları olmadı 12 saatlik yoldan Benim ailem onlardan çok geldi evime. 5 Senem olacak ama nasıl alışacağım bunlara bilmiyorum sonra da yeri gelince yabancı gibi geliyor hiç konuşmuyor diyorlar .Annesi ile konuştuktan sonra eşime de dedim neden böyle yapıyorlar hiçbir anlam veremiyorum diye Ne yapayım diyor başka bir şey demiyor Ben de bilmiyorum ben de anlamıyorum diyor . Pikniğe gidelim derim gelmezler eve çaya gelin derim gelmezler merdiven çıkamıyorum bahanesiyle ama ben yokken çok iyi geliyorlar evime neyse oraya geçtim evlerine giderim mutfaklarına sokmazlar namaz kılacak olurum başımda beklerler neredeyse tuvalete bile yanıma gelecekler masumlar apartmanı'nı geçtik resmen.

Siz olsanız bu durumda naprdınız takmamaya çalışıyorum eskiye nazaran daha vurdumduymaz oldum ama bazen çok zoruma gidiyor annem size emanet etmiş beni böyle mi sahip çıkıyorsunuz. Doğum yaptım ona bile gelmediler iki bebeğim var 2yaşında ve 7aylık.. 40çıkarmaya gelmediler. Biz götürdük birkaç aylık olunca alın görün der gibi bi ablası bir annesi başka yok evde kimse abisi başla2 şehirde bekar polis babası yok iki kadınla başm dertte

3 Cevaplar

0 oy
(5,803 puan) tarafından
Valla umursama bacım millet kaynanam evime karışıyor diyor sende kaynanam niye susuyor diyorsun bulunduğun şehirde arkadaş edinirsen 1 2 tane aslında bunlar çok önemli olmaz benim kayınvalidemde ben gidene kadar yemeği vs yapar hatta bazen anne ben yapayım diyince sen hergün yapıyorsun anne yemeği özlenir siz oturun der... Acaba sorun çıkmasın oğlum üzülmesin gelinin elini bişeye sürdürmeyelim diye düşünüp biraz abartıyorlar mı?  
(1,366 puan) tarafından
Oda olabilir ama çok pinpirikliler. Ben sosyali özledim yani dışarı çıkarız gezeriz nereye gidersem götürür eşim onda sıkıntı yok ama aile sıcaklığını özledim yoksa yakın arkadaşlarım var ama hepsinin evi uzak onlarla da fırsat buldukça buluşuyoruz sevdiğim arkadaşlarım var çok şükür işte kendi ailem uzakta olunca aradım sıcakta eşimin ailesinde bulmaya çalışıyorum o da olmuyor ne yapayım gelmesinler annem hep der geldiklerinde problem çıkaracak salar hiç gelmesin daha iyi çünkü hiçbir şey beğenmiyorlar
(5,803 puan) tarafından
Bende aynı şeyi düşünüyorum yani evini huzursuz edeceklerse böyle olması daha iyi yüksek ihtimal onların düşündüğüde odur gelin şikayet etmesin bizim yüzümüzden rahatları kaçmasın vs...
(1,366 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol buna şükür beterin beteri var dicez artık
-Reklam-
0 oy
(3,027 puan) tarafından
Buradaki çoğu gelinin hayalini yaşıyorsun canım. Çok sıkı fıkı olunca sorun yaşayacak gibi siniz sanki. Bazen mesafe iyidir. Sende kendine arkadaş edinmeye çalış canım. Yalnızlık dan sıkıldığın için bunlara çok takılıyorsun bence. Belli kendi hallerinde insanlar. Sana zararları yoksa faydaları olmuyor diye çok takılma bence. En azından zararları yok diye şükret bence. 
(1,366 puan) tarafından
Diyorsun.  Çok şükür büyütecek bi zararları yok arkadaşlar da samimi olanların evleri uzak işte. Hayırlısı olsun yae
0 oy
(50 puan) tarafından
Bırak düzelmesin kendinden eminsen çabalama değmiyo 
(1,366 puan) tarafından
Aynen gerçekten değmiyor yani ablası evlenseydi belki değişir de her şey

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 659 göst.
0 oy
5 cevap 244 göst.
29 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy