0 oy
915 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Dün misafirim vardı . Eski üst komşum da gelmişti . Gözü çıksın onun . Ne zaman onu görsem kocamla birbirimize giriyoruz. Onun kızı mutlu değil diye imrenerek bakıyor bı maşallahı yok . 

Neyse kızlar . Kocamla normalde anlaşıriz . Sever beni iyi geciniriz huzurumuz yerinde çok şükür . Tek sorunu bana vakit ayirmaz benim tek başıma bı iş yapmama müsade etmez . Sürekli evdeyim . Ya anneme ya da kayınvalideme giderim onda da birileri beni götürecek şartıyla tek olmaz . Markete bile inemiyorum ya :'( . Ya 3-4 evli lise arkadaşım buluşacaklar beni de yemeğe davet ettiler gidiyim mi dedim hayır diyor . Annem köye gidecek akşam gelecek ben de gidiyim mi hayır . Ne desem izin vermez . Bir gün tek ondan gizli anneme tek gittim onda da ağzıma sıçtı. Hamileydim çok korkuttu beni . Elim ayağım titriyordu . Allah'ın belası. Her akşam arkadaşlarıyla oturur kafede akşam 10 da gelir ilgi bekler . Ben evde bebekle kafayı yiyorum bir gün olsun seni dışarı çıkarıyim demez . Bir kaç kere dışında 1.5 yıldır hiç çıkarmadı . Hep arkadaşlarınla yemeğe çıkıyorsun beni de çıkar diyorum . Çok istiyorsan eve iste diyor . Yani ben de insanım . Artık yeter değil mi :'( mesaj attım pazara git diye izin vermiyor benim gitmeme. Canm istemiyor dedi.  Ben de madem istemiyor izin ver ben gideyim dedim . 

Aradı . Arkadaşımla konuşuyordum bağırdı çağırdı 2 dk sonra geri dönüş yaptım diye . Ben de patladım . Yeter bı yere çıkmıyorum telefonla konuşmama mani olma bari yeter . Başladım saymaya böyle şöyle yapiyosun diye . O da ben sana değer veriyorum hak etmiyorsun artık köpeğe verdiğim değeri vermem dedi . Ben de eve gelip gülüp öpüp sariliyorsun diye mutlu ettiğini sanma herşey öpmek sarılmak değil . Benim insan gibi yaşamama müsade etme köle gibi yaşayayım mutlu mu olayım. Bana çok değer verseydin ailen her kalbimi kırdığında her laf söylediğinde arkamda durup savunurdun dedim . Halla halla sonradan gelen bı kız için annemi satamam dedi. Hiç bişey demiyorum ben bu adama .  Beğenmiyorsan da defol git babanın evine . Babanın evine gidersen de sana boşanma davası açmayani sen görürsün dedi . 

****** şimdi de hicbisey olmamış gibi pazardan ne alaym diye yazmış 3 kere aramış acmayinca korktu herhalde anneme gittim diye  

☹️.              (╥﹏╥)

45 Cevaplar

0 oy
(546 puan) tarafından
Gecen gun de siberaleme uyeligini yakalamistin di mi :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cnm bunu asmanız lazim. Bana güvenmiyor musun de. Markete pazara gitmeye başla yavaştan. Ara mesela markete gidip gelecem de. Izin alma şunu bunu yapacam de ısrar et
0 oy
tarafından
Senin üstünde hükümdarlık kurmasına asla izin verme sen yapıyorsan bende yaparım de. Öyle bir şey yok ben gezim tozim sen evde otur oh ne ala memleket. Eşim bir buçuk yılda iki kez tek gitti arkadaşlarıyla buluştu tepki verdim ki beni asla kisitlamaz git gez der istediğini yap al der. Ona rağmen kızdım arkadaşıyla yemek yemiş karım bunu sever dur onada yolluyim demiş bir baktım kapı çaldı hamburger yollamış seviyorum diye. Mesaj attı boğazımdan geçmedi diye. Normal eşler böyle olmalı bence bunu anlat olmuyorsa da zorlama .
0 oy
(347 puan) tarafından
yanlış anlama ama hep eşimle iyi geçiniriz iyi anlaşırız beni sevip sayar değer verir diyorsun ama bildiğim sana hapis muamelesi yapıyor oldu olacak kapıyı üstüne kilitlesin   seni bir şeylerden mahrum ederek seni kısıtlayarak mı sevgi gösterisi yapıyor bi insan sevdiği insanı Üzmez hele senin annene gitme ne bile karısıyo
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Kesinlikle bu konuyu büyüklerle konuş böyle olması sıkıntı sanada yazık ailesine ailene söyle
0 oy
tarafından
Sabirli ol benim esimde oyleydi.cocuklar buyudu  simdi okula gotur parka gotur yetisemedi.simdi karismiyor.sabr 
0 oy
tarafından
Kız anlamadım valla hem anlaşırız demişsin devamında okuduklarımdan sonra böyle nasıl anlaşılır ki dedim valla yorumsuzum. Eski komşu ne alaka onu hiç anlamadım zaten 
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Kocanın ruh halini bilmediğim için niye böyle bir şey yapıyor bilemem canım ama Allah yardımcın olsun senin adına üzgünüm. 
0 oy
tarafından
Tlf açma konuşma gerekirse bir kaç gün gözüni korkut sonradan gelen bir kızmışsın ya ona göre değer ver benim eşimde öyle 4 yıldır evliyiz daha markete gitnişliğim yoktur malesef artık hapis hayatı yaşıyorum mecburen yani yoksa katlanılacak gibi değilde işte mecburiyet
0 oy
tarafından
Sen onun kölesi degilsin canim belli süre tavrını koy 
0 oy
(612 puan) tarafından
Beni sever diyorsun da gerçekten merak ettim canım sevgi tam olarak ne sana göre? Yani bunu söylemeyi gerçekten istemem ama ailen arkandaysa gözünü korkut biraz. Ne demek evden çıkmama izin vermiyor ya hangi devirdeyiz. Ne güzel beyefendi kendi çıksın gezsin sana gelince değer veriyorum bilmem ne. Değer verme böyle olmaz, bebeğe ben bakayım sen arkadaşlarınla görüş kafan dağılsın demekle olur, mutlu etmeye çalışmakla olur. Hele şu ailesiyle ilgili söylediği şeyler onlara yorum bile yapmıyorum
0 oy
(410 puan) tarafından
Herkes yazılacakları yazmış ben de şunu yazamadan geçemiycem.sonradan gelen kız için anamı satamam demiş. Sende de ki hasta olsan yataklara düşsen annen 1 2 gün bakar bilemedin hiç bakmaz ben olurum yanında de

Ölümlü dünya kimin ilk öleceği belli değil sonuçta herzaman yanında olacak olan kişi benim de  annen değil. Çok istiyorsa annesini o gitsin anasına bakalım anası ne kadar tahammül eder.
0 oy
(79 puan) tarafından
Benimkide aynı biliyomusun ilk senelerr tek karşıdaki markete izinsiz gidemiyordum 3. Sene kiz şimdi gidip geldiğine karışmıyor arada dışarı çıkarıyor ama  sabah gidiyo akşam geliyor telefondan kafa kaldirmiyo çocuklarla oynuyor biraz sonra iki op uyu ben gün boyu iki çocukla napiyosun hiç umrunda değil ne yemek yer ne çay içer ne kahve içer hemen uyur  evlilik değil sanki hapisane çocuklarında küçük biri 2 biri 1 yaşında çok sıkıldım yoruldum bunaldim..
0 oy
tarafından
Gamze böyle bi hayat nasl geçer kuzum çok üzüldüm . Tek başına dişarı çıkamamak nedir nie izin veriyosn sana böyle davranmasına sen bir bireysin snaa böyle davranamaz 
0 oy
(63 puan) tarafından
Benim eşimde tek gitmeme izin vermez ama burası gurbet tanigimiz yok o da haliyle değer veriyor tek gitmeme izin vermez ama Allah var ne desem yapar gece bile canım sıkıldı desem hemen hazırlan bı dolasalim der anlayışlı. Sizinki tek gitmenize izin vermemesini anlarım ama bu kadar baskı yapmasini anlayamam bence oturnkarsina konus ama ciddi bı şekilde ya devam yada tamam kararı vererek ten . Allah yardımcın olsun çok üzüldüm.
0 oy
(191 puan) tarafından
Benimde başlarda öyleydi başımı disariya çıkartma izin vermiyordu tek başıma asla annemlere gitmiyordum çarşı yollu bile bilmiyordum telefonla konuşmamda sürekli beni dinlerdi  şimdi kendisi git anneme benim işim var yada pazara git  onu bunu al diye inşallah senikide değişir cnm 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Walla bu olayın  komsunla  bir alakası  yok  senin  koca  sorunlu  bu yaptıkları  da hic  bir sekilde  ne sevgi  ne değer  vermesi  senj  kölesi  yapmış  onu yapamazsın  bunu  yapamazsın sen evi  temizle  karılık  görevini  yap  çocuğa  bak  tam  robot  gibi  

Allah  yardım  etsin  böyle  yaşamaya  ne ömür  yeter  nede  zaman  geçer  
0 oy
tarafından
Adam böyleyken olayın komşunla ne ilgisi var bu ilişkiyi kıskanıp nazar edecek kimse yok bence 
0 oy
tarafından
Yaşadıģımız hayatın iciné edeyim. Allah belalarını versin bunların da kurtarsın da bizi 
tarafından
Amin cnm belli ki sen de çok cekmissin
0 oy
(444 puan) tarafından
Benim eşim izin veriyor ama kaynanam kendi olmadan hicbiryere yollamaz gitsem burun kıvırıp trip atar sanki, bakkala gitsem sen gitme biz gideriz derdi İstanbul'da doğup büyüdüm üst katımda yaşıyor sanki bende hapishanede gibiyim herşeye ona söyler haber veririz kocamla hastaneye bile gitsem o geliyordu en sonunda çıldırdım ne arkadaşım ne akrabam var burda. O kadar zor ki seni çok iyi anlıyorum. Zaten corona var bide bebekle cikmak zaten cesaret istiyor böyle olunca insan depresyona giriyor.

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 795 göst.
25 Ağustos 2023 Aile kategorisinde orbanesara (896 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 540 göst.
10 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 717 göst.
12 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 372 göst.