0 oy
912 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Dün misafirim vardı . Eski üst komşum da gelmişti . Gözü çıksın onun . Ne zaman onu görsem kocamla birbirimize giriyoruz. Onun kızı mutlu değil diye imrenerek bakıyor bı maşallahı yok . 

Neyse kızlar . Kocamla normalde anlaşıriz . Sever beni iyi geciniriz huzurumuz yerinde çok şükür . Tek sorunu bana vakit ayirmaz benim tek başıma bı iş yapmama müsade etmez . Sürekli evdeyim . Ya anneme ya da kayınvalideme giderim onda da birileri beni götürecek şartıyla tek olmaz . Markete bile inemiyorum ya :'( . Ya 3-4 evli lise arkadaşım buluşacaklar beni de yemeğe davet ettiler gidiyim mi dedim hayır diyor . Annem köye gidecek akşam gelecek ben de gidiyim mi hayır . Ne desem izin vermez . Bir gün tek ondan gizli anneme tek gittim onda da ağzıma sıçtı. Hamileydim çok korkuttu beni . Elim ayağım titriyordu . Allah'ın belası. Her akşam arkadaşlarıyla oturur kafede akşam 10 da gelir ilgi bekler . Ben evde bebekle kafayı yiyorum bir gün olsun seni dışarı çıkarıyim demez . Bir kaç kere dışında 1.5 yıldır hiç çıkarmadı . Hep arkadaşlarınla yemeğe çıkıyorsun beni de çıkar diyorum . Çok istiyorsan eve iste diyor . Yani ben de insanım . Artık yeter değil mi :'( mesaj attım pazara git diye izin vermiyor benim gitmeme. Canm istemiyor dedi.  Ben de madem istemiyor izin ver ben gideyim dedim . 

Aradı . Arkadaşımla konuşuyordum bağırdı çağırdı 2 dk sonra geri dönüş yaptım diye . Ben de patladım . Yeter bı yere çıkmıyorum telefonla konuşmama mani olma bari yeter . Başladım saymaya böyle şöyle yapiyosun diye . O da ben sana değer veriyorum hak etmiyorsun artık köpeğe verdiğim değeri vermem dedi . Ben de eve gelip gülüp öpüp sariliyorsun diye mutlu ettiğini sanma herşey öpmek sarılmak değil . Benim insan gibi yaşamama müsade etme köle gibi yaşayayım mutlu mu olayım. Bana çok değer verseydin ailen her kalbimi kırdığında her laf söylediğinde arkamda durup savunurdun dedim . Halla halla sonradan gelen bı kız için annemi satamam dedi. Hiç bişey demiyorum ben bu adama .  Beğenmiyorsan da defol git babanın evine . Babanın evine gidersen de sana boşanma davası açmayani sen görürsün dedi . 

****** şimdi de hicbisey olmamış gibi pazardan ne alaym diye yazmış 3 kere aramış acmayinca korktu herhalde anneme gittim diye  

☹️.              (╥﹏╥)

45 Cevaplar

+3 oy
(12,856 puan) tarafından
Yaşadığın hayatın hapishaneden ne farkı var canım ne zamana kadar böyle bir hayat devam edebilir ki üzüldüm
(2,014 puan) tarafından
Valla eşimle anlaşırız diyor başkalarının gözü olduğunu düşünüyoda ben ne zaman görsem hep eşiyle kavgalı postlar atıyor, bu adam böyle mutlu etmiyor demekki bu ne böyle hapis hayatı nerde iyi anlaşıyo acaba
(12,856 puan) tarafından
Allahtan eve misafir kabul etmesine müsaade ediyor yakında onu da yasaklar bunu gibiler bende arada denk geliyorum çok tutarsız postları
-Reklam-
+2 oy
(14,428 puan) tarafından
Bu adam değişmez canim ben sana söyleyeyim

Kesinlikle seni kısıtlamasina korkutmasına izin verme

Kendi her bo..ku yiyomuş

Tavrıni koy hadi herkes kendi yoluna de bakalım 

Bana güvenmeyen adamın bu evde işi yok de

Seviyosa korkar sevmiyosa zaten o adamla ne işin var

Çok uzgunum senin adına
tarafından
Neden guvenmedigini maalesef hepimiz biliyoruz .Kisi kendinden bilir isi çünkü  .Disariya gondermemesi de sevmesinden degil Gamzecim mihrimahim soylediklerine tamamen katiliyorum.
0 oy
(90 puan) tarafından
İyi yapmıssın canm bende acmam sınır edince yuz verfıkce boyle oluyır bu erkekler 
tarafından
Çok sıkıldım canm.  Bı anlık şeytana uyup gidicektim bu evden
(90 puan) tarafından
Gitme canm da bnmde oyle oluyorda bıraz cektr tavır koy konusma gdınce de anne evındede cok rahat olunmuyor hele cocukta varsa
0 oy
tarafından
İlk yazdimlqrini ben hep.yasadim.kuzum.malesef bunun için  çok ısrar etme çünkü daha çok inat yapıyorlar arkadaşlarına gelirse onlar sana gelsin arkadaş için şu bu için eşinle arani bozma inan bana eşini bisayacak olsan o zaman seninarayip sormak nasılsın demek akıllarına gelmez . Sen akıllı ol eşinle aranın acilamsina müsade etme izin vermiyorsa vermiyor ama tek şart sun ona madem sen izinsiz çıkmıyorsun hiçbir yere onda nereye giderse izin almak haber vermek zorunda .. izin almadan kimseyle görüş.eaine izin verme ... Son sözlerin yazdiklarin içime dokundu kötü yapmış o.laflari soyeomekle sakın bı anınızda bı daha bu tür kelimeler söyleneni istemiyirum sen erkeksin sinir aninda bile olsa söylediklerin nikahinizi zedeliyor de .. şu ana kadar sana sabrettim ama bu lafların tekrarı olursa sen davayı açmadan ben açarım de korkut onu ...
(410 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum yazdıklarınıza bencede öyle yapın
tarafından
Yorum yapanlar arasında en yapıcı yorum yapan sizi gördüm ve çok güzel söylemişsiniz. Benim eşim de kıskançtır tek başıma bir yere çıkartmak istemez ama onun dışında kötü bir huyu yok gezdirirde beni sürekli şuan hamileyim ve riskliyim diye şimdiden söz verdi bugünlerin acısını bebeklerle çıkartcaz canını sıkma diye. Ama tek başıma dolmuş, otobüs, market, çöpe bile çıkartmaz. Bana güvenmediğinden değil çoğu öyle yazıyor ama aksine erkekler pis mahlukattır evli kadın için bile arkasından neler derler, düşünürler kadınlar bilmiyor der. Kendi de benim müsadem olamdığı yere gitmez karşılıklı. Bazen bunalırım ama düşünürğm ne kötü huyu var ki başka durduk yere huzurumuzu kaçırıyım beni de srkadaslarıma göndermek istemez kocası gelir aniden, kardeşi varsa o gelir onlar gelsin der etrsf pislik doldu tv de nelrr var der. Hakta veririm bazen. Gerçekten genel olarak iyise adam bi kaç şey yüzünden huzur bozupta buradakilerin gazına gelipte boşanmayı düşünmek en büyük aptallık olur.
tarafından
Canım değil hirdaki insan en yakınının bile gazına gelmemeli .. dostun kim görmek  istersen kötü gün yaşa... iyi zamanda herkes iyidir herkes arkadaştır herkes sirdastir ama kötü günde şahit oldukları şeyleri bile görmezden gelirler aman başım belaya girmesin derler arkadaş masrkadas dinlemezler ..bu zamanda hiç ama hiç kimse için eşinle aranın aciomasina müsade etmeyeceksin . Erkeklerin hepsi kiskanctir kıskanmayan da sorun vardır zaten ...  Ben eşime özelim eşim bana Özel ne güzel bişey düşününce beni kıskanması bana değer verdiğini gösterir güvenmediğini değil ...
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Allah sabır versin eşinide ıslah etsin cnm çok zor aslında gideceksin babanın evine belki aklı başına gelir 
0 oy
tarafından
Yüz verme sakın hatasını anlasın biraz akşam eve gelene kadar konuşma yemekte yapma pazara gonderseydin yemeğimiz olurdu de konuşma sessizliğin onu mahveder anlar hatasını 
0 oy
(2,349 puan) tarafından
Sakin 9l canım sabırlı ol geçecek elbet bu zamanlar. Benim eşim de ilk zamanlar böyleydi ben çalıştığı dükkana bile adım atamazdim dışarda beklerdim müşteri falan olur laf ediyor diye. Şimdi 3 yıl olacak evleneli. Dediğim çoğu yere giderim hatta kendisi bana der istersen sen d eğit sıkılma gez falan der. Çıkarım yanına giderim ordan market tuhafiye falan oğlumla alışveriş yaparım eve bırakmak için arabayla gelir yanımıza. Şimdi yeni olduğu için üstüne titrer falan ama geçer inşallah
0 oy
tarafından
Ne demekmiş sonradan gelen kız için annemi satmam karısısın sen onun anneni at mı dedin sanki. 

Diğer kısıtlama konusunda benim eşimde seninki gibi ama kendisi de çıkıp gezmez çıkacaksa beraber çıkarız.
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Ilk anlattıklarını yaşadım ama tek fark benim eşim dışarıyı sevmez çıkmaz gezmez isten eve evden işe bende bekarken sosyal biriydim evlendim gurbetlik çok bunaldim ağladım ona ağlaya ağlaya anlattım hep sonra yavaş yavaş düzeldi biraz ben biraz o ortasını bulup ayak uydurmaya çalıştık birbirimize. Sakın çıkıp gitme ama eve gelince de konuşma hiç koy tavrını ne demek sonradan gelen bi kız yok bilmem çek git babana fln. Değer bu değil tavrını koymalısın. Özelden konuşmak istersen yazabilirsin bana cnm
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Tövbe tövbeee yerinde olsam asla yüz vermem böyle hayat mı geçer. Okurken içim darlandı yani... Kendi çatır çatır gezecek sana gelince otur oturduğun yerde. Kişi kendinden bilir işi. Benim eşimde işten çok yoğun ilgisi az oluyor yorgunluktan. Nerye gidersem gideyim. Git der hava al der. Arkadaşlarınla buluş der. Olması gerekn bu insanız yani. Çocuga bir hafta sonu bir saat bakıyor. Allah yardımcın olsun ne kadar zor diyor. Allah annelere sabır vermiş diyor ben oynarken.
0 oy
tarafından
☹️☹️☹️☹️☹️  gamzos biraz burnunu sürt su adamin
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Canım böyle davrandikca sevse saysa ne olur bende ailemden uzak bir şehirde yasyorum kimsem yok ama markete şuna buna giderim bu övünülecek bir şey değil bu kadar kendini ezdirme sen gitmiyorsan o niye gidiyor
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Hiç yüz verme canım iyi dayanmışsın bugüne kadar ben olsam coktan tekmeyi basmıstım hiç gelemem kısıtlanmaya
0 oy
tarafından
İnsan karısına nasıl annemden değerli dersin anlamıyorum ya Allah akıl fikir versin benimde eşimin de önceği biziz sadece aileler hep sonradan gelir
0 oy
(119,342 puan) tarafından
sen esirmi kölemi nesin evden cikma bakkala pazara gitme boyle hayat olurmu yaa
0 oy
tarafından
Bence git zaten bi görsün bakalım neymiş nasılmış? O da çıkmasın o zaman dışarı me bu böyle 
0 oy
tarafından
Tavrını koymuşsun geri adım atma bence canım kararlı ol ki hata yaptığını anlasın evlendiysen hürriyetini kısıtlamaya hakkı yok ki pazara da gidersin bakkala da arkadaşlarınla yemeğe de 
0 oy
tarafından
Ayni benim hayatimi anlatmissn vallahi ccanim. Ama ben bu 5 aydir hallettim gibi. Surekli yuzune vurdum utandi artk karismiyo cok sukur.. birazda sabrettim dogrusu 
0 oy
(301 puan) tarafından
Bu sorunlarin hepsinin kaynağı onun Anası . İğrenç anası .igrenc yetiştirmiş ve emin ol sürekli oğlunu fisekliyor .
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Haklısın cnm benimde öyleydi şimdi haber ver Bir yere giderken diyor zaman istiyor biraz hemen barışma tabi evdede ayrılma hoş kelimeler kullanmamış ama biraz daha sabret yuvanız için. 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 773 göst.
25 Ağustos 2023 Aile kategorisinde orbanesara (878 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 539 göst.
10 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 701 göst.
12 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 372 göst.