0 oy
251 göst.
Aile kategorisinde (480 puan) tarafından
Biri bir buçuk yaşında biri iki aylık iki bebeğim var ama 25 yaşındayım canım alışveriş yapmak istiyor bir çanta bir trenc bir spor ayakkabı falan ayda bir de olsa dışarda yemek istiyorum ama bez masrafı ev kirası market pazar derken bir de birikim yapsak iyi olacak diye düşünüyorum almıyorum eşimin maaşı iyi sayılır artıyor ama bilmiyorum benimde kendime birşeyler almaya hakkım gezmeye hakkım yok mu sizler kendinize özel ne kadar harcıyorsunuz 

14 Cevaplar

0 oy
(280 puan) tarafından
Ikinci bebeki erken yapmisin
(5,132 puan) tarafından
Olan olmuş, yorumun neyi değiştirir
(480 puan) tarafından
Evet ama çok şükür
-Reklam-
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Uzun zamandır nedense bir kaç eşya dışında almadım :)) 

İlk kızımda hamile iken hamileyim diye bişey almadım sonra doğurdum eski kıyafetlerim oluyor nasılsa diye almadım :)) 

Sonra alayım dedim amaan azcik zayıflayım da öyle alayım dedim sonuç yine  hamileyim :))) 

Yine bişey almicam :D :
0 oy
(265 puan) tarafından
Neden almiyosun canim? Benimde ayni evimiz kredili ama cok istedigim bisey olursa alirim

Annem hic bisey almaz ama babama asla yaranamadi annem gibi olmuycam dedim erkeklere acima canim al ne istersen
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Benim oğlum 15 aylık . Ay ikinci çocuk da olaydı 1 aylık çok zorlanirdim . Rabbim yardımcın olsun canım yaa . Ama arada kendini şımart bence . Durum da varmış zaten 
0 oy
tarafından
Yemek ye ama diğerlerini ertele ara ara al istersen
0 oy
tarafından
Bende alışveriş yapmak istiyorum ama bil bakalım ne yok "D bsjsjskasjhs
0 oy
tarafından

9 aylık kızım var hamileliğimden beri bişey almamışım vay be zmaan ne çabul geçmiş :)

0 oy
tarafından
Bende 25 yaşındayım oğlum 2bucuk yasında şükür bazen bizde darda oluyoruz esim net bir maasi yok emlak sektöründe çalışıyor eger o olmazsa babam yardımcı oluyo bize. 

Oğlumun çoğu ihtiyacını onlar karşılıyorlar sevdikleri icin sağolsunlar varlıklarını yolluklarini onlara harcıyor eşim de alıyor ihtiyatlarını ama anananemiz birikim yapıp şükür oğluma kıyafet vs alıyor...

Bende eger esimin yüklü bir parası olduğunda istediğimi alıyorum bekar olan kıyafetlerim falaaan durur benim temiz kullaniirm bendr cok severim alışveriş yapamayi hatta bazen stresten sıkıntıdan internet alışverişine veriyorum sonra sıkışıyoruz ama napim hem pandemi hem cocuk hem dışarıya ciksam yapca birsey bulamıyorum stresimi böyle atıyorum.  

Bence birikim olmaz birseye harciycaksin ki gidicek diyceksin buna yedim kendime yedimm.

Gecenlerde biryere gittim alışveriş yaptiginiz oradan mutfakga evimin eksikkerini aldim o oara birikmiyor borç olmadan paranın nereye gittiğini anlamıyorsun bilmiyorsun katir kutur gidiyor..
0 oy
(636 puan) tarafından
Evleneli 2.5 yıl oldu. İlk günden hamile kaldım. Doğurmasıya markette ayakta çalıştım. Çalışıp borç ödemekten hiçbir istediğimi alamadım. Sana yalan gelir. Hamilelikte sadece 1 tane hamile pantolonu aldım. 2.5 senedir sadece 1 kazak 2 kot pantolon aldım. Başka hiçbir şey almadım. Montum küçük geliyor. Botum ayağıma sığmıyor. Benimde kendime alışveriş yapmam lazım. Ama tam borç bitiyor başka biri başlıyor. Evlendiğimizden beri eşimin kredi borcunu ödüyoduk. Evlenmeden önce çekmiş. Borcu beni buldu. Neyse. Geçen ay borç bitti. Bu ay kalorifer döşetelim dedik. Tekrar borca girdik. E çocuk büyüyo. Bi kaç yere de borcumuz var. Üstüme bişey alırken 10 kere düşünerek alıyorum. Bennde çok sıkıldım senin gibi ama buda bizim sınavımız sanırım. Sabırdan başka elden gelen bir şey yok :( 
0 oy
tarafından
Uc ccouk var iki yıldır 100binlira borç ödedik  kendime sadece toplan kıyafet olarak iki tunik birde kardeşimin düğünde elbise aldım okadar çocuklarda çok birşey almadım son bir sene daha sabretsem bitecek inşallah ac değiliz ama kıyafetsiz de ölmuyoruz oluyor bir sekilde sabrin sonu selamet insalalh allah sizede koolyalik versin
0 oy
(425 puan) tarafından
Canım Bi çanta Bi ayakkabı alabilirsin bence batmassiniz sonuçta birikim tabi yapılır ama gençken giyemiceksen ne anlamı var içinde kalmasın 
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Çocuk bakarken insanın kendini iyi hissetmesi mutlu hissetmesi lazım bence o yüzden kendinize harcarken imkanlar dahilinde kendinizi mutlu etmelisiniz . 
0 oy
(130 puan) tarafından
Birikim surda dursun bırakın da bu yasımız gerı gelmıcek ben her ay kendıme 300 400 harcarım bazen de onu dıger aya atar toplu alırım daha tatlı oluyor.
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Benim canımda alışveriş yapmak istiyor ama çocuklardan kendime ne vakit ayirabiliyorum nede para :D

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 248 göst.
+1 oy
13 cevap 266 göst.
5 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde mathildaa (770 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 187 göst.
0 oy
7 cevap 423 göst.

379,829 soru

11,370,021 cevap