0 oy
645 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hanımlar benim karşimdaki komşum  Kapimiz bir birine bakiyor dışariya çıktığım zaman ayakabilarından  yuzünde geçemiyorum o kadar anlatiyim. Kadinın günahıni alamam ve herhangi bir ses görültü de duymuyorum. Yanliz benim ev sahibim kızım asla buna yanaşma dedi nedenini sordum dedi kotü yolda falan. Ben de dedim şikayet edin çıksin sonuçta bu dairede hepsi aile oturuyor sustu gitti. Ama kadın sürekli benden birseyler istiyor kahve v.b . Bende bazen korkuyorum . Kapıyı çalinca açmasam 2 3 kez çaliyor . Bu sefer uyardım dedim kızım küçük uyutuyorum sürekli kapımı çalmayin. Bir sefer anahtarin içerde unutmusta akşam saat 10 gibiydi esini çağır kapımi açsin eşime dedim gitmedi . Dedi bir daha ona kapi açtiğını gormiyim.  Gözlerimle gormedim yanliz 1 2 kez duydum daireden birilerinden . Sadece gorďüğüm tek şey 20 den fazla ayakabı goruyorum bazen daha cok. Ve giden geleni çok oluyor hepsi genç 

21 Cevaplar

+7 oy
(119,345 puan) tarafından
yaa gelen giden cok 20 kusur ayakkabi var diye kotu yolluda denmez belki gemc kuzen akraba falandir benim dayimla aramda 5 yas var ve hep gelir giderdi erkek kuzenlerimle kardes gibiyiz gunahda almamak lazim
tarafından
Ben sadece giden gelini var diyorum giden gelini var diye hemen kötü birsey hakinda demedim yani sadece bunu goruyorun kadini dışarda gormüyorum veya gozümle görmemişim .  Böyle bir zehmiyete olanlardan uzak durun demişsiniz. Ben bu daire hiç kimseyi tanimiyorum huyunu suyunu bilmediğim insana sadece slm verip geçeri..ben bunu yazdım ama kadın boyle şöyle yapiyor dedim mi hayir sadece sizlere anlatmak istedim .
(119,345 puan) tarafından
bizde anladik zaten sanada tavsiyemiz oyle seyler diyenlerle muhattap olmaman
tarafından
Hemen kalbin pis allah sonunj hayir etsin diyenler yazmış . Ben sadece anlatın acaba kapiyı açsam mı açmasam mi diye yazdim bunu . Sadece baslik yanliş olmuş. Hani demişler kadını bilip bilmeden konuşuyunuz. Peki benim de niyetim kotü degik yazmişim peki beni bilmeden niye böylw yaziyorlar.
(937 puan) tarafından
Zaten kötü yolda olsa gelenler tek tek gelir yirmi kişi yirmi kişi gelecek halî yok mantıken
(13,202 puan) tarafından
Sevdaya katılıyorum günah almak bu kadar mı kolay
-Reklam-
+1 oy
(937 puan) tarafından
Sadece kalabalık ayakkabı var diye bu karara varmak ne kadar da yanlış .insanın geleni gideni olabilir .gözünle görsen sil yeniden bak diyen peygamberin nesliyiz .ayıp bence 
tarafından
Yazı iyi oku  ben kadının gunahinı almiyorum ya lutfen yorum yaperken yazıyı iyi okuyun. Tek gordüğüm bu demiyorum ki illa ki böyle
(937 puan) tarafından
Kötü yolda demek k kadar basit olmamalı
tarafından
Okuyun diye yazdım benim diğerki yorumumla alakası yoksa bu yorumu yapmiycaksin
(937 puan) tarafından
Okuduk da yazdık zaten
0 oy
(913 puan) tarafından
Muhattap olma. Sorarsa eşimle böyle karar aldık de. Bidaha da kapını çalmaz. Kırmamak için kendine sorun açmanın yeri yok
(1,862 puan) tarafından
Deniz son postuma gelemd
(1,862 puan) tarafından
Kız nerelerdesin:)
(913 puan) tarafından
Dur bakiim
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Ev sahibiniz tam bir gvat madem öyle öyle birini ne diye evinde tutuyor o bina işaretlenmiş olmuş oluyor binanın adı çıkar ve o binadan çıkanlara iyi gözle bakmazlar 
0 oy
tarafından
Eşini neden gönderiyorsun kapısını açmak için, ne münasebet ben olsam uzak dururum
tarafından
Aynen öyle hiç söylemem müsait değil uyuyor derim gönderirim
tarafından
Çünkü gozümle gormemişim belki itiraf atiyorlardir
tarafından
Gözünle gör görme kimse kimseye kapısını açmıyor bu devirde hele arkasindan öyle şeyler denen birine hiç güven olmaz
tarafından
Allah sizden razi olsun anladjniz   beni
0 oy
(961 puan) tarafından
Eğer öyle birşey ise Allah ıslah etsin eşinin dediği gibi açma kapıyı. Kapıya yaz as zile basmayın bebek uyuyor diye hatta gerekirse. 
0 oy
(406 puan) tarafından
Bence kapıyı açma çalımca 1 çalar 2 çalar gider bidaha çalmaz anlar muhattap olmak istemediğini
0 oy
(17,811 puan) tarafından
Kız bide eşine diyorsun kapıyı açması için ben olsam asla demem uzak dur belliki ayağı bozuk 
tarafından
İste bilmiyorum  belki oyle bişiy yoktur . O da kapimı çaldım dedim
0 oy
(750 puan) tarafından
Eşim yatıyor gelmiyor diyip terslerdim iyikide gitmemiş eşin
0 oy
tarafından
kendin diyorsun görmedim diye görmeden nasıl kötü yolda diyebiliyorsunuz günah almak bu kadar kolay mi madem herkes şikâyetçi uzak duruyor o zaman çıkarsınlar ordan o kadar basit yani.
tarafından
İste ben de onu dedim . Bide hiç kimse kadjnla konuşmuyor muhatap olmuyor sadece ben hariç . Sadece ev sahibim dedi konuşma falan nedenini anlatı
tarafından
başlık yanlış olmuş direkt kötü yolda demissin
neyse muhattap olma madem öyle sende
tarafından
Ben de bunu diyorum iste surekli kapiyı açiyorum ona  boyle duyduktan sonra insan korkuyor .
0 oy
(9,238 puan) tarafından
Bak canm gozunle gorsen bile 3 defa gozunu ovalayp tekrar tekrar bakmalısın. Ve gunahını aldığın kişiyle diger dubyada hesaplasırken senden 3 tane şahit isteyecekler. O şahitler gelmeyince ne olacak kat kat yanacaksın. Bunu yapan da evinde herkesi toplayp yapacak deil zaten
tarafından
Görmedim zaten .  Kadın benden hariç hiç kimseye gotmez konusmaz sadece dediklerini anlatım bu kadar  . Dairede bile biri slm vermeden geçer.
0 oy
tarafından
Bence bulaşma canm açma kapını mesfw koy konuşma anlar zaten 
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Zile bastığında surat ifaden degisik olsun surekli anlar heralde eşinden de çekindigini söyle biraz terstir sınırlıdır flan de illa ki anlar mesafe koymak istediğini ve evde olup bile bile kapiyi açmadığını da duyur
tarafından
Gözümle gormediğim için yani bişiy diyemiyorum ama binadakiler öyle diyince olur olmaz insanin aklinda soru işareti kaliyor
0 oy
(58 puan) tarafından
Bence muhatap olmayın olsun bitsin
0 oy
(514 puan) tarafından
Bilip bilmeden boyle gelip buraya benim komsum kotu yolda yaziyorsunuz ya cok gunah ve ayip. Emin olmadan nasil biyle birsey diyebilirsinaiz cahil misiniz??? Gunah gunah. Gozunle gordun mu? Hayir... O kadinin gunahi boynunuza. Millete dil uzatmatin kendi hayatiniza dönün...
tarafından
Cahiil olan sensin senin okuman yazman varmi benim baslıkla yorumum ayni size ayip . Bak siz cahiliginizi belli ettiniz. Peki benim hakinda kotü yorum yapmadıgımı biliyorsunuz neden böyle yaziyorsunuz   töbe töbe     yorumumda gozümle gordüm demismiyim hayıt okuman yazman yoksa birine ver sana iyi okuyun
(514 puan) tarafından
Attigin basliktan senin kalbinin nasil oldgu belli oluyor. Allah senin sonunu hayr etsin!!!
tarafından
Seninde böyle direk yorum yazılısindan kalbiniz belli oldu allah ta sana akıl fikir biran önce versin. Böyle ön yargilı insanlar genelde direk anlamadan böyle yazar.  Güle güle...
0 oy
(3,893 puan) tarafından
Kapıdan 10 dan fazla ayakkabı tutmayalım o zamn direk kötü yolda oluruz.
tarafından
Canim benim ben sadece gördüğümü yazdım. Kadinın öyle bir sey yaptigini bilmiyorum . Sadec daireden olanlar yaziyor. Benim gozümle gorseydin onun öyle bir yol da olduğunu hep kapi açarmiydim veya bisey istediğinden verirmiydim.
tarafından
Yorumumu iyi okuyun .aman yada okuma . Benim ne demek istediğimi allah biliyor .
(514 puan) tarafından
Kapida ayakkabi var diye komsum kotu yolda yazms ya boyle insanlari sen bizden koru Allah'ım. Kalbiniz ne pis. Demekki hayatinizda hep boyle gordunuz siz
tarafından
Bu kadar kırıcı olmayın . Ben sadece bunu gordüm. Çom kırıcısıniz. Belki doğrudur biz nerden biliyoruz . Benim bu daireden ben hariç kadinla muhatab bile olmuyorlar slm bile vermezler bende yeni duydum sizlerle paylaşmak istedim. Sizler herseyi hemen kotü algiliyorsunuz. Biz burda bir aileyiz sordum size baslık yanliş olmuş. Beni bilio bilmeden kalbiniz pis diyemezsiniz. Yazık size
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Günah almak istemem ama ateş olamayan yerden de Duman çıkmaz
0 oy
tarafından
Çilingir çağırın diyip kapıyı kapatman lazımdı kesinlikle ailene yaklaştırma. Sen eşim gelmiyor mu dedin ne dedin
tarafından
Yok dedim esim diyor o kapı açilmaz benim gelmem bir seyi değistirmez çilingir çağır dedim gitti
0 oy
tarafından
Zihniyetinize hayran kaldım gerçekten başlıkta demişsin iste benim komşum kötü bi yolda diye hani daha ne diceksin ki yani 
tarafından
Nasil algiliyorsaniz oyle okuyun
tarafından
Benden hariç hiç kimse kadinla muhatap olmuyor konuşmuyor
tarafından
Yani illa kadınla kimse muhatap olmuyor diye kadin kötü yolda mı oluyor ??? Bende 1 senedir oturduğum apartmanda kimseyle muhatap değilim bende mi kötü yoldayım bana misafir geldiğinde 2 3 kişi olarak gelmez evde en az 10 kişi oluruz hatta daha fazla ben kötü yolda mı oluyorum yani şaka gibi belki kadin onlarla muhatap olmuyordur hiç öyle düşündünüz mü acaba ???
0 oy
(802 puan) tarafından
Ee ev sahibin kötü yolda diyerek uyarmış seni.Ben olsam yakından tanımaya çalışırdım aksi bir durumda tedbirimi alırdım.Eger ki düşünüldüğü gibi biriyse kendini gizleyemez zaten.Bizim sitede Araplar vardı çok fazla kadın erkek girip çıkıyormuş, gulusme sesleri geliyormuş.Sikayet edilip atıldılar.Komsular normal olmadıklarını söylüyordu. Ama gözüm görmedi aslı astarı nedir bilemeyeceğim.
(802 puan) tarafından
Cnm herşey olabilir göz görmeyince yorum yapmak zor oluyor ama temkinli olmakta fayda var tabii..
tarafından
Aynen haklisiniz . Ben boyle yazmisim millet gunahinı falan aliyirsun yazmismar. Gunde kaç kadının başina neker geliyir insan korkuyor herşey olabikiyir
(802 puan) tarafından
O yazılanları okuduğum için özellikle yorum yapmak istedim :)
tarafından
Yaotiniz çok doğru bir yorum yazmişsiniz. Demek ki siz hemen kötü algilamiyirsunuz. Diğerleri sadece ayakıbılardan başka bışiy gormüyorum saniyorlaki benim dediğim ayakabı çkksa demek ki kotý yolda onlar böyle anlamiş halbüki yani tek gorďüğüm sadece ayakabılar kadın cağız deği:)
(802 puan) tarafından
Cnm objektif bakmak gerek her daim,yoruma çok açık post ve herkesin bakış açısı farklı oluyor.Birde bütünü görmeyip parçadan yola çıkarak cvp veriyorlar.İslerine nasıl gelirse ;))

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 359 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Elif ayca (1,923 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 102 göst.
13 Nisan 2023 Aile kategorisinde Miraysu (2,727 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 220 göst.
19 Mart 2023 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 451 göst.