0 oy
447 göst.
Aile kategorisinde (480 puan) tarafından
2 bebeğim oldu ilk bebeğim doğduğunda gelip giden oğlumla oynayan iki komşum çocuklarıyla falan arada sırada geliyorlardı biriyle epey yakındık kadını bi teyzem bi halam gibi seviyordum ama ikinci bebeğim olduktan sonra kapımı kimse çalmadı biz bir kere gittik ama kimse gelmiyor ailemden uzaktayım burda artık kimsem kalmadı acaba onlara çocuk mu baktiracagim yada evlerine gidersem evlerini mı kirletiriz diye mi düşünüyorlar oysa benim sadece oturup iki laf söz edecek birine ihtiyacım var gelseler elimden geldiğince iki bebeğim olsada herşeyi önlerine koymaya çalışırım çok üzülüyorum bir gün kapımı çalıp kızım nasılsin iyi mısın demiyorlar ölsem kimsenin haberi olmayacak nasıl bir binada oturuyorsam çok üzülüyorum 

20 Cevaplar

+4 oy
(4,875 puan) tarafından
İyiki komşum yok ☺️☺️☺️ iki samimi oluyorsun  ardından yapmadıkları dedikodu kalmıyor 
tarafından
Katılıyorum vallahi dertsiz başa dert ya
(4,875 puan) tarafından
Kesinlikle ☺️
Bir de ben lojmanda kalıyorum astsubay eşleri uzman eşleri ile  görüşmüyor ☺️☺️ ast üst askeriyede olduğu gibi lojmanda da yaşanılıyor çok salakça ama ☺️
En güzeli otur evinde koy çayını kekini kendim pişir kendin ye ☺️☺️☺️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende öyleyim takmıyorum kafama arkadaşlık kurmayı da sevmiyorum galiba 
(272 puan) tarafından
Valla benim de öyle bizim apartman 6 haneli herkes birbiriyle görüşüyor bir ben gitmiyorum hepsi birden covid oldu :) şimdi doğru düzgün görüşmez oldular hele karşı komşum bı gün habersiz geldi daha yeni tasinmisim ortalık birbirine girmiş çocuklar haşere gibi bir tanesi girmiş yatak odama altınlarımı sacmis ortalığa o gün bu gündür ne giderim nede geleni kabul ederim
tarafından
Yüz yüze samimiyeti pek sevmem eve git gel falan anca çocuğum çok isterse o da başında dururum komşumda rahatsiz olmazsa.  Onun çocuğu da bana gelir arada ama kendi hiç gelmez mesela :)) kaynanamdan korkuyor ben konuşmuyorum kaynanamla oda onlarla çok samimi o yuzden gelmiyor galiba ama iyi biridir kalan diğer 10 haneyle hepsi değil ama anca selam sabah görürsem
(48,704 puan) tarafından
Yatak odasına girilmez diye ogretmezler çocukları dağıtır ay benimki fena derker cekilirler kenara sinir oluyorum oyle insanlara
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bende öyleyim çok samimi olmayı sevmiyorum  eşimle  gidiyorum  sadece oturmalara yanı  eşli takılıyoruz hep 
0 oy
tarafından
2. Bebeğin ne zmn oldu pandemidemi peki canm
(480 puan) tarafından
Evet ikiside
tarafından
Ondan dolayı gelmiyolardr canım İnsanlar artık karşılaşmaktan bile korkuyor
(48,704 puan) tarafından
Kiz pandemiye iki bebeyi nasil sigdirdin☺️
(480 puan) tarafından
Sığdı valla Allahın yardımıyla
(48,704 puan) tarafından
Allah bagislasin
0 oy
(1,577 puan) tarafından
E canım o zaman sen davet et gelin oturalım falan de çaya davet et
(480 puan) tarafından
Diyorum kapıda falan karşılaşınca hatta bir kere kısır yaptım yandaki ablayı cagirdim ama sonra ne o geldi ne ben gittim
0 oy
tarafından
Valla ben hic komsuculuk samimiyet sevmem  gorunce selamlasirim oyani.okadarne cok yakin ne cok uzak iyidir
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Senin gibi dusunen bir komsum olmasini cok isterdim
(480 puan) tarafından
Eminim çok uzaktayızdır
0 oy
tarafından
2.5 yıl oldu zilimi çalan olmadı isimlerini bilmem 
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Benimde komşum yok artık takmıyorum valla
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Bizim burda komsuculuk yaparken bu sağında korona kaptilar güya hepsi dikkatliyfi anneleri kuzenleri vefat etti  ..ben bu hastalık anında zaten uzak durulması taraftarıyım üzme kendini evini kirletmelerinden değilde hastalik var diyedir...ki olması gerekende bu yavrunu düşün 
0 oy
(64 puan) tarafından
Benim de bu şehirde kimsem yok ama kimse İle de komşuluk yaptığım yok. Tek kalmak zor ama ben alıştım galiba 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Kizz allah iyiligi  versin insan bunun icin uzulurmu ya. Iki cocugun var, uyut, al eline kitabini kahveni, yada ac bi film. Bak yalnizlik huzurdur, insan kimseye ihtiyaci olmadan vakit geçirmeyi anladiginda bunun muazzam birsey oldugunu ozaman algiliyor.  Insan tanimadigi biriyle ne konusabilir ki. Ölursen 112 ararsin :) ;) . Ya ben insan sevmiyorum ya.. kimseyle de arkadaslik kurmam. Zaten evime gelsinler istemem. Ne o pis ayagiyla dolancak evimde. Mesela tuvaletine girdigi corapla, ayakla  benim evimde dolancak falan. Ayyy bayilcamm. 
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Ben komşu sevmiyorum yaaa Allah affetsin 

Birşey istemeye başlayınca kanını emiyorlar resmen 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Ya boşver ne kadar çok insan olursa çevrende o kadar sorun var 
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Bu kadar samimiyken acaba istemeden bir şeye mi kırıldılar bir gün kahveye çağır açık açık sor canım
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Sen cagir cnm musaitseniz gelin kahve icelim de 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
20 dairelik apartman da kimsenin evine gidip gelmem. Kafam rahat :D boşver sen de takma kafana canım.
0 oy
(48,704 puan) tarafından
Sen nasilsiniz diye aradin mi hic. 
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Benim komşularında kızım doğunca gelmişlerdi oğlum doğunca gelmediler. Pandemiden dolayı gelmek istemiyoruz bebeğin ve senin sağlığın için dediler. Belki senin komşularında bu yüzden gelmiyorlardır canım.
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Zor ya insan biri gelsin gitsin istiyo bende çok severim komsulugu  o gelsin ben gidiyim falan kafa dengiyse  tabi. Oturduğum binada şükür var yok değil  ama sürekli değil hani . Malum bide herkesin işi var gücü var müsait olma durumu var vs gerçi zaman her şekilde yaratılır bence yeterki insan istesin . E sen madem üzülüyorsun bigun sen git bi kahvelerin ic de niye gelmiyorsunuz önceden gelirdiniz  hani bilmeden bisey mi  yaptım.  Çocukların gittiğin zaman bi zarar vermiyosa  peşlerinden tak ediyorsan sürekli hiç takılma hani acaba bu  yüzden mi  gelmiyorlar  diye ama diğer türlü sor

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 534 göst.
3 Mart 2024 Aile kategorisinde Nur343746 (386 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 198 göst.
9 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (436 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 211 göst.
5 Temmuz 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 323 göst.