0 oy
2,355 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Eşimle altı yıldır arkadaştik altı aydır evliyiz ailemi sevmiyor eşim. Geçmişte birtakım sorunlar yaşandı bu yüzden galiba. Merkezdeki bir özel hastaneye gidiyorum annem gile ugrayalim diyorum yok diyor kadın Da geçerken bari bir on dk ugrayin dedi bı kahve için ben sana gelemiyorum (evimiz merkeze uzakta) sen bi uğra yüzünü görelim dedi bende tamam dedim ama eşim yok ugramam annen gilde oturmayı sevmiyorum aileni sevmiyorum dedi üzüldüm :( bunu nasıl aşarım arada kalıyorum hep... Ben kendi ailemi bile sevmiyorum sen ne yaparsan yap diyor kalıyorum bazen bişe demiyor ama gelip oturmak istemiyorum diyo

18 Cevaplar

+8 oy
(27,352 puan) tarafından

Kusura bakmada o cümle karşısında nasıl sessiz kaldin sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda.

Edep ahlak bunu gösterir.

Sende aynısını yap bakalım hoşuna gidecekmi .insan eşinin hatırına zehirde olsa bir saat dayanır yani büyük bir saygısızlık yapmış.her insan ailesi canı kendine 

(27,352 puan) tarafından
Sana tek birşey diyeyim tecrübe olarak.
Bunu başından ayar vermezssen sonra b.ku çıkar eşin iyice abartir demedi deme
Saygi evvela sevmesin ama saygı göstermek zorunda
tarafından
Ne yapayım çok baskın bir insan beni çok sever incitmez ama kimseyi sevmiyor insanlardan tiksinmis kendi ailesini de sevmez bazen annesini incitir ben yapma annedir üzme onu derim çocukluğu zor geçmiş insanlardan sogumus
(27,352 puan) tarafından
Güzel dille konus bak ailem lütfen saygı göster ben çok inciniyorum de ne bileyim anlayacaği dilden konus isge
tarafından
Gece kuşuna katılıyorum kimse kseyi sevmek zorunda da değil ama saygı duymak zorunda . Siz artık bir ailesiniz geçmişte yaşanan geçmişte kalmalı. Insan sevdiği için çiğ tavuk yer derler oda senin için katlansın
(27,352 puan) tarafından
Aynen öyle
-Reklam-
+1 oy
(5,837 puan) tarafından
Sevmek zorunda değil saygı göstermek zorunda. Ömür boyu ailenden kaçamaz. Sorun yaşamış olabilir ama durumu dramatize etmesin. Gidip 1 bardak kahve içip 1 saat oturduğunda dünya yanmaz.. Sert tepkiler ver bu konuda beni arada bırakma senden vazgeçmediysem onlardanda geçmem o yüzden bidaha ailem konusunda bana bu şekilde davranma de.. 
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Hiç girme araya sen zorladıkca daha da inatlasir.
0 oy
(9,005 puan) tarafından
Eşim gelmese bile sen gidebilirsin. O sevmiyo diye anadan babadan vazmi gecicen
tarafından
Yok sen git diyor karışmıyor zaten ama birlikte gidip dönüyoruz evimize uzak hastane merkeze bı saat korona sebebiyle otobüse de binmiyorum annem gilde kalıyorum filan bişe demiyor ona ama gelmek istemiyorum ben kendi ailemi bile sevmiyorum diyor
(9,005 puan) tarafından
Yani seni gonderiyosa saygiszilik da etmiyorsa artık bişey diyemicegim. Bazı insanlar sevmezler büyüklerle oturup muhabbet etmeyi. İleride kendi de baba olacak peki evladı da ona karşı aynı düşünce de olursa...
0 oy
(4,193 puan) tarafından
Sende onun ailesine aynısını yap hosuna giderse oda devam etsin ne kadar ayip senin aileni sevmiyorum demek sevmiyorsan demekki benide sevmiyorsun bizde bir laf vardir kopege hürmet edilir sahibi hatri icin yani benim esim aileme ben sevmiyorum senide gondermem diyecek sen gelme ben giderim derim ve engel de olamaz asla
tarafından
Kendi ailesini de sevmiyor ki bazen annesine kötü konusjr ben knudma o annendir üzme derim hep uyarırim
0 oy
(913 puan) tarafından
Saygısızlık. İnsan eşi için sevmese bile öyle demez hatır denilen deyer var. Sevmiyorum ne demek. Onların çocuği senin eşin, ailen. Senin sevmediyin kadın doğurmuş beni deseydin
0 oy
(687 puan) tarafından
Pardon da ailemi sevmeyen beni de sevmesin kurban ederim eşimi aileme tepkini koy sevmese dahi saygı göstermek zorunda bunca yıl ailen büyütü seni yok dediği zaman indir git yada sen nasılsan bende artik öyle olucam de 
tarafından
Kendi ailesini de sevmiyor ki zaten aileme gidip gelmeme bişe demez kalırım bazen ama ben gelip oturmak istemiyorum diyor
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Sevmese de saygı göstermek zorunda eğer arada herhangi bi kavga tartışma büyük bisey yoksa niye böyle dusunuyo esin onuda anlamadım ama taviz verme gitsin  yatılı kalsın diyen yok ama bi kahve kaç saatini  alabilir sonuçta o kadarına Da katlansın bi zahmet
0 oy
tarafından
Beni seviyorsan ailemizde sevmen lazım ben onların çocuklarıyız demen lazım onlar beni büyüttü ne ekersen elinle o gelir seninle yarın çocuklarında sana aynı olur de
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Sevmek zorunda değil ama saydı göstermek zorunda. 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Yola getiremiyorsan sen git kuzum beni birak de ailenede isi var de bir yere ugrayacakmis de esinde oturmasin kapidan slm versin gitsin en azindan sen aileni kendine hasret birakma
0 oy
(7,387 puan) tarafından
evlenmeden once annem babam ıstemedı esımı ama esım cabaladı baya bı benı sevsınler diye sonra noldu bız kactık sonra anca evlendık esım hergun gıder gelır yakında oturuz bıbırımıze sımdı ıyı anlasıyolar esının yaptıgı ayıp ne  yasamıs olursanız olun saygı duyması lazım belkı benım esım aıle ortamını cok sevıyo ondan belkıde
tarafından
Benimki sevmez hiçbir şeyi sevmez bu hayatta bı seni seviyorum diyor
(7,387 puan) tarafından
ınsanlara karsı ınancı sevgısı yok demı anladım kadarıyla
tarafından
Evet öyle
0 oy
tarafından
Arada kalmak çok kötü.. senin gitmene sorun yapmıyorsa bı sure idare et daha yeni evlisiniz herşeyin ilacı zaman diye boşa dememisler zamanla ısınır belki şimdilik üzerine gitme zamanla annenler falan geldikçe yumuşar belki
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Sevmek zorunda değil ama senin hatrın için yarım saat otursa idare etse ne var sanki sen idare etmiyor musun güzelce konuşabilirsin. Sanki her zaman gidiyorsunuz 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kocan önce bi kendini sevsin canim

Gitmek istemiyosa sen kendin git çokda lazim değil yani 

Ne demek sevmiyorum gitmicem buna izin verme böyle konusamaz

Şimdi tavrini koymazsan sonra iyice tepene çıkar
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Daha yeni evli sayılırsınız. Şimdi önlemini almazsan ömür boyu bir sorun olarak kalır bu durum. Onlar benim ailem. Beni bu yaşa getirip büyüten insanlar. Kusura bakma ailemi silecek halim yok de. Sen istemiyorsan gelme beni annemlere birak kendinde git bi yerde çay kahve iç sonra beni alırsın de. Ben aileme kendim giderim senin işinin olduğunu söylerim ama sende kendi ailene tek gidersin bende sizinkilere gelmem de. Sevmiyorsun anladık ama saygı da duymuyorsun benim bu kadarlık hatrım yoksa bundan sonra böyle yaparız de. 
0 oy
(87 puan) tarafından
Valla benimkide sevemiyor ama ben çok laf soyletmiyorum bişey dediginde bende senin ailene aynısı yaparım diyorum cesaret edemiyor gitme konusuns gelince beni goturur ama kendi 10 dakka oturup işim var der gider aileme asla saygısızlık yaptırmam ama onunda kendince haklı olduğu konular var ama benim için ailemin yeride hep başkadır eşinde senin ailen akıllıca davranıp bi cıkar yolu bulmaya calıs
0 oy
(119,319 puan) tarafından
sevmeye mecbur degil ama saygili olmaya mecbur

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 644 göst.
13 Mart 2023 Aile kategorisinde Meczup (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 501 göst.
8 Nisan 2022 Aile kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,087 göst.