0 oy
800 göst.
Diğer kategorisinde (15 puan) tarafından
kızlar 1 yaşında bir oğlum var ve emzirirken  hamile kaldığımı öğrendim 1 buçuk aylik nolur yardım edin oğlum tambir memekolik ve emerek uyuyor kesmemi söyleyenler ve devam et diyenler var emzirmeye devam etmek çok istiyorum ama korkuyorum böyle bir durum yaşayan yada tanık olan var mi iki yavrum içinde sıkıntı olsun istemiyorum sizce emzirmeye devam etmelimiyim

35 Cevaplar

0 oy
tarafından
5 aylık olana kadar emzirebilirsin diye biliyorum canım eşimin kuzenine doktor öyle demişti 
(15 puan) tarafından
bana da 12 hafta diyor :( başka bi doktor da emzir dedi Çok çaresisin hata yapıp karnımda kinide yanımda ki yavrumuza risk atmak istemiyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne gibi yardım bekliyorsun bacım başa gelen çekiliyor. Benimkilerin arası 13 ay 10 gün 
(15 puan) tarafından
canım hamileyken emziren ve sıkıntı yasamayan varr mi bu konuda yardım istiyorum mesela sen emzirdin mi yoksa kestin mi bunu merak ediyorum hani fikir olarak anladın mı. seninde arası azmış çok çok zorlandım mi mesela nasıl bi donemdi
tarafından
Yok bacım emzirmiyordum ben yani 6 aya kadar emzirdim ama sütüm yoktu öyle emiyordu. Bakım olarak şuan çok zorlanıyorum ama bi şekil gün geçiyor her ne kadar çok yorulsam da senin zaten 1 yaşında imiş memeyi kesmende sorun olmaz. Benim ufak olan 34 haftalık doğdu ama çok şükür uyuyan bir bebekti çok da gazlı değildi. Genelde büyüğü ile uğraşıyoruz gece uyumaz. Her yerde eli var öyle işte. Allah hayırlısı ile kucağına almayi nasip etsin.
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Doktorunla konuşmalısın
0 oy
(9,238 puan) tarafından
Emzirme korumuyor Orada hata yapmışsın zaten korunmadıysanız Eğer .

onu doktorun belirliyor düşük riskin falan olursa emziremez sin
(9,238 puan) tarafından
Korunsanız olmazdı demek ki tam korunamıyormuşsunuz :D
tarafından
Oluyor öyle deme yaşayan çok hiç bi yöntem kesin korumuyor
(9,238 puan) tarafından
Ben prezervatif de olsa hap da spiral de ne olursa olsun afedersin ama içe boşalma olmasına karşıym
(670 puan) tarafından
Bende içe boşalmadi geri çekmeye hamile kaldım
(15 puan) tarafından
geri çekilme
0 oy
(1,564 puan) tarafından
Belli bir haftaya kadar emzirebilirisn ebeden duymuştum birine derken canım 
(15 puan) tarafından
tesekkur ederim canım
0 oy
(71 puan) tarafından
Sütün acıyo zaten benim oglumda 1.5 yaşındaydı hamileydim acıdı sütüm 4, aylık hamileydim bıraktı sonra. Baktın birakmiyo tuz sur ucuna
(15 puan) tarafından
kendi bırakmasa sen emzirmeye devam eder mıydın sikinti yasıyormuydun canım düşük riski yada gelişim geriliği riski taşıyormuydun emzirirkn
(71 puan) tarafından
Yok valla 4. Cu ayına kadar emdi bı skinti yaşamadık ama tabi tuzda sürdüm ben daha çabuk biraksin diye
0 oy
tarafından
Emzir cnm hicbirsey olmaz. Ben 5. Ayima kadar emzirdim. Sonuna kadarda emzirenler var.bende memeden uzaklaşsin diye erkenden kestim. 
(15 puan) tarafından
Allah razı olsun senden biraz olsun içimi rahatlattin cesaret versin çok sağol
tarafından
Hamile oldugumu ogrendigimde bircok doktora sordum kadin dogum doktorumada sordum hicbir sıkıntı yok. 5 6 ay emzir sonra kes memeden uzaklassin kardeşi emince kıskanmasın cnm
0 oy
(11,505 puan) tarafından

En iyisi doktora sormak canım

0 oy
tarafından
Devam et canım benim doktorum 16 haftalık olana kadar emzir bişey olmaz dedi zaten karnımdaki 14 haftalık olduğunda oğlum kendi kendine bıraktı benim oğlum da memede yaşıyordu resmen 
(15 puan) tarafından
sanki onun rizkini kesiyorum günaha giriyorum gibi oluyorum o kadar kendimi suçlu hissediyorum ki 2 yaşından az emecek belki bağışıklığı güçsüz olacak diye düşünüp duruyorum kendimi sucluyorum annelik.ic güdüsü galiba abartıyor muyum bilmiyorum senin büyük kaç aylıktı hamile kaldiginda
tarafından
Oğlum sütü bıraktığında 16 aylıktı tam
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Doktorum 6 aylık olana kadar emzirebilir son demişti öyle de yaptım emzirmeye devam et canım 
(15 puan) tarafından
çok teşekkür ederim kendi bırakmadı değil mi sütün tadı değişince sen bıraktirdin
(1,137 puan) tarafından
Ben biraktirdim benim oğlan da meme manyağı biseydi birgün hiç meme açmadım kiyafetimi kaldirmadim bile hiç gelip istemedi istemeyince bende devam ettirdim aynı şekilde şimdiyse gelmiyor memeye kaçıyor
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Doktorlar artik emzirebilirsin diyorlar bu arada sut hicbir zaman korumaz adet gorduysen eger ki dogum yptiktan iki ay snra bile yeniden gebe kalabilirsin
(15 puan) tarafından
biliyorum canım zaten kazara oldu saol
(262 puan) tarafından
Kazara nasil oldu bende korktum şimdi
0 oy
(9,009 puan) tarafından
Bende emzirirken hamile kaldım. Bir süre emzirdim ama bulantı kusma halsizlik olunca memeden kesmek zorunda kaldım 15 aylıkken. O zaman 12 haftalık falandım. Kendini iyi hissediyorsan emzirmeye devam et 
(15 puan) tarafından
çok teşekkür ederim kuzum
0 oy
(113 puan) tarafından
Kizim 20 aylikken isteyerek hamile kaldim. Emiyodu doktora danistim bebegjn birakana kadar emzir hic sorun olmaz dedi. Kizim zaten onun ustune 3 ay emdi kendiliginden birakti. Ama arkadasim da sahit oldum bebegi  daha 1 yasina gelmeden hamile kaldi. O da emiyodu aynisini doktor ona da soyledi dogum yapti basta yenj dogan bebek almamis memeyi arkadwsim dedi ki iyi ki emzirmyi birakmamisim buyuk cocugum bana yardim etti o emdikce goguslerim rahatladi sutum bosa gitmedi dedi
(15 puan) tarafından
coook teşekkür ederim canim
(113 puan) tarafından
Rica ederim canim. Bu arada benim kanama alani gormuslerdi baslarda istirahat oneriyordu doktor ama ona ragmen cok sukur gelisiminde falan sikinti olmadi
0 oy
(683 puan) tarafından
Başıma gelmedi bilmiorm emzirme konusunu ama az yaş farkı ilerisi içn çok güzel Bişey arkdş olurlar birbirlerine başta zorlanrsn ama alışırsın 
(15 puan) tarafından
tesekkur ederim canım
0 oy
(665 puan) tarafından
Valla canım doktor gideceksin ona soracaksın yani eltimin çocuğu 6 aylık 2 aylık hamile olduğunu öğrendi  doktor 15. Haftaya kadar emzirebilirsin demiş...
(15 puan) tarafından
işte her doktor başka söylüyor canım bende buyuzden tecrübeleri almak istedim annelerden
0 oy
(670 puan) tarafından
Tanık olduğum eğer bebek kız ise emdirmeye devam etti yani aynı cinsiyetten olmayınca sıkıntı olmuyomus kadın erkekti ilk ki kızı olduğunu öğrendi emdirdi biseyde olmadı
(15 puan) tarafından
aslında tam tersini duymuştum ben erkek bebeğin varsa kıza hamileysen örneğin emziremezmissin
(670 puan) tarafından
Memede süt acır bebekte bırakır bence zaman bırak gebeliğin riski sorunu yoksa emdiren çok var
0 oy
tarafından
Belli bi aya kadar emzirebiliyorsun zaten ondan sonrası bebeğe de yaramaz doktoruna Daniş bence çünkü ay konusunda herkesten bı söz 
0 oy
(176 puan) tarafından
Ah bacım benimde 1 yaşında oğlum var 6 gün geciktim test yaptım negatif inşallah yoktur bebek bende korkuyorum
(15 puan) tarafından
Allah hayırlısını versin benim de öğrendiğimde 7 gün gecikmişti testte soluk çizgi belirdi yeni olduğu icinmis napalim Rabbim verdi baş üstüne bacım Allah yardım eder ins
(176 puan) tarafından
Öyle tabi canım rabbimin verdiğine bişey diyemeyiz ama erken ya korkuyom
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Cnm yavaş yavaş borak tor gece uyandıkça   süt cici bebe yap biberonda ver mama ve r hemen alışır 2 günde bırakır 
(15 puan) tarafından
memede uyuyor ve asla biberon tutmuyor su dışında ooffcok zzorkaldım.oyle çaresiz süt ağzına nile vurmaz
(2,564 puan) tarafından
Ali-şir CNM m3cbut sonrada çok zorlanorsın alışmaz hangisine meme verecen
0 oy
tarafından
Korkacak bsey yok bnde 1 kizimi emzirirken hamile kaldm sütün tadi degistigi icin kizim.kendi birakmisti memeyi hic zorlanmadim 

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 1,443 göst.
27 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 457 göst.
11 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 609 göst.
26 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Zeynepysza (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 729 göst.