0 oy
98 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Arkadaşlar ben altı buçuk aylık evliyim eşimle altı yıllık bir birliktelikten sonra evlendik o altı yılda ayrı sehirlerdeydik evlenirken kilom 68 di boyum 165 evlendim 75 oldum homini gırtlak yedik yani sonra hamiş olduğumu öğrendim canım ne isterse yemeye devam ettim ailede şeker tansiyon yok nede olsa diye dikkat etmedim şimdi 25 yaşındayım ve altıncı ayım gebelikte. Hem şekerim hem tansiyonum var. Yemelerime artık dikkat ediyorum ama geç kalmışım gibi hissediyorum dün bulaşık yıkarken ağladım oturdum ağladım kasiklarim ağrıdı üzüntüden ben böyle beslenmeseydim böyle oomazdi bebegime bişe olue diye Cok korkuyorum :'( giysi alıyordum tosunuma ama şimdi almayı bıraktım ya bişe olirsa diyorum zaten panik bozuklugu olan biriyim hayatım zehir oldu bana. Ben onu görmeden çok sevdim bişe olmasına korkuyorum ruhum bekarken bile hassastı evlendim daha kırılgan oldum ben napacam :'( iyi bir doğumum olur mu kilo mu vereyim sadece dengeli beslenmek yetecek mi çocuğuma tokluk 153 açlık 100 çıktı 50 mg seker testinde tansiyon 13 8 bazen 12 11 oluyor ama şuan haftam 24 ya ilerde artarsa? Şehir merkezinde olsam endokrine giderim ama devlet hast elli gün sonraya randevu veriyor ailem merkezde ama korona temaslisilar onlarda da kalamiyom bu süreçte dengeli beslenme planı oluşturdum beyaz ekmek un şekerden uzak bulgur bol sebze ve proteinle kilomu koruyacak şekilde bide şeker cihazi Alacam yarın daha ne yaparım ben fikri olan var mı 

4 Cevaplar

0 oy
(345 puan) tarafından
Bunların hepsı bebegini kucagına alınca gecıcek hormanların yuzunden boyle dusunmen cok cok normal canım hepımız aynı yollardan gectık sımdı bunları dusunmeyı bırak ve bebegını kucagına alıcagın o güzel anı dusun ❤❤❤
-Reklam-
0 oy
tarafından
Şekere çok dikkat et tansiyonda eğer 20. Haftadan sonra yükseliyordu kadin doğuma beliry bu durumu
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Gebeyken çıkan rahatsızlıklar ileriki yaşlarda olusabilec hastalıkların habercisiymis kilo çok önemli ama kilo almanla alakalı olduğunu düşünmüyorum ben 54 kilo hamile kaldım 80 kilo doğuma girdim ben hipertroid hastasıyım hamileyken de vardı onun dışında çocuğumda böbrek rahatsızlığı da oldu malesef ama çok da kötü bir şey değil çok şükür önlem almamiz gerekiyor sana tavsiyem hiçbir şey için geç değil asla sağlıksız şeyler çikolata vb şeyler hamur işi yeme  bol su iç 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 479 göst.
21 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Esma Han (603 puan) tarafından soruldu
+1 oy
34 cevap 732 göst.
4 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Magnolya (148 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 160 göst.
30 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 177 göst.