+1 oy
725 göst.
Diğer kategorisinde (148 puan) tarafından
Arkadaşlar bugün doktor kontörlü sonrası eşimle alışveriş merkezinde bir yere yemeğe oturduk bebğim arabada uyuyordu sonra uyandı arabasında bize bakıyordu. O ara etraftaki çalışan kızlar uzaktan bebeğimi sevdi servis yaparken . Sonra kızlardan biri kucağıma alabilir miyim dedi . Bir an duraksadım tabi dedim . Eşimde karşımda oturuyordu hayret nasıl verdin dedi. Bende bilmiyorum dedim ama yediğim yemek nasıl hızlı yedim hemen alayım diye . Eşime alayım mı dedim bırak sen ye diye aldı zaten önünde dedi gözmün önünde durdular gelen abla vs abi uzaktan sevdi geçti kucağındayken Kızım 5 aylık normalde hep evde biz ailelerden uzağız kimseyi bilmez bizden başka ama yabancı da seçmedi etrafını izledi durdu uyku mahrumuydu zaten sonra biraz mıkardar gibi oldu hemen aldım . Ama kendime öok kızdımm hala da uyuyamıyorum düşünmekten ya hasta olursa. o daha küçücük üstüne parfüm kokusu sinmişti kızımın biraz ben hiç kullanmıyorum dokunur diye mesela.kafamda dönüp duruyor . Ben kız kendini kötü hissetsin istemedim ama bebeğime Karşı suçlu hissediyorum kendimi onu koruyamadım diyorum . Eşim öyle düşünme alakası bile yok diyor ama aklımdan çıkmıyor 

34 Cevaplar

+8 oy
(5,914 puan) tarafından
Abartma istersen 
(5,914 puan) tarafından
Hayir yani kucagina almis  hastanede saglik ocaklarında gunde kac kisinin yattığı yere yatip kalkiyor kontrolde asida tartinin ustune ben gidincw asuya islak mendille silerim alt acma bezini çıkartıp sererim cikarken cope atarim gelince yikarim oglumu hastane o tarz yerden korkarim ama insan kucagina almis parfüm vs dusunmem ben kendimde kullanıyorum  coronadan dolayi musade etmem almasını  o ayri
(148 puan) tarafından
Onları zaten dikkat ediyorum da bende diyorum normal zamanlar değil artık daha dikkatli olmam lazımdı .
tarafından
Yaaaa ozlem yapacagim yorumu yapmissin :D gece mesaisi basladi he :D
(5,914 puan) tarafından
Oooo bro hosgeldin :))
tarafından
Bronun brosu hoşbuldum :D
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kız lohusaliktan çıkamadn mi bu nasıl düşünceler, saçmalama hiç bişey olmaz 
(1,785 puan) tarafından
Okurken aynı şeyi düşündüm valla :D
(148 puan) tarafından
Ben lohusalığıda zor atlattım ama geçti çık şükür. İnan bilmiyorum kafamda kaldı pandemi süreci hastalık belki temasla daha çok bulaşıcı olur . Sanki normal hayata dönmeye çalışmakta daha dikkatli olmalıydım diyorum mesela ne bileyim anlatamadım da kendimi tam sanırım böyle işte
tarafından
Bende lohusaligi biraz zor atlattım. Hastalık vs korkuyorsan hiç avmye gitme canım hava yoluyla daha çabuk bulaşıyor
(148 puan) tarafından
Zaten uzağız şehir merkezine kontrolden kontrole gidiyoruz ama dikkatli olmam lazımdı
tarafından
Bişey olmaz kendini strese sokma güzelce duşunu aldır ufak tefek şeyleri kafana takıp kendini yipratma
+1 oy
tarafından
Çocuğu sandikta mi saklamayi düşünüyorsun veya düşündün
(148 puan) tarafından
Hayır tabiki sadece bu süreç te dikkat etmem gerekliydi diyorum
tarafından
Bişey olmaz sakınan göze çöp batar derler bu kadar pimpirikli olma bende pimpirikliyim ama bu kadar yapma kendine zarar
(148 puan) tarafından
Öyle Ama yinde sanırım bu tekrar başıma gelse kırmdn hayır diyeceğim bu süreçte
0 oy
(687 puan) tarafından

Kız ne diyorsun beynim yandı :D dert etme sağlıklı ya  tamam keyfine bk 

(148 puan) tarafından
Öyle tabi çok şükür herkesin evladı sağlıklı olsun
0 oy
tarafından
Ya bu kadar ince düşünme bişey olmaz şimdiden yabancıları öğrensin ama alışması öyle dünyada her zaman iyi insanlar yok çıkmıyor bir gün dolmuşa bindik kızım 8 aylık tı dedesine çok benzeyen bir amcaya gülücükler saçıyordu felan dedim annem o dede değil yabancı amca yani öyle alıştırmayın bence
(148 puan) tarafından
Yabancı seçip ağlamamasına iyi dedim aslında ama bir yanımda ağlasa keşkede hemen alsam dedi yalan yok . Alışacağız bunada
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Hastalık yaygın o konuda bende korkarım . Ama onun dışında bişey olmaz 
(148 puan) tarafından
En çok bu konuda kızgınım zaten tatlı dille anlatsam kızı kırmadan keşke dedim ama diyemedim hiç beklemediğim bir tepkiydi çünkü genelde ben kimseden bebeğini isteyemem tanımadım biri ise iki kere düşünürüm
0 oy
(7,182 puan) tarafından
nolcak bısey olmaz takma kafaya
0 oy
tarafından
Yok artık daha dur okula başlayınca itelenecek dövüşecek ohoohoo sen böyle düşünürsen çok çabuk yaşlanırsın 
(148 puan) tarafından
Öyle valla bundan bile uykularım kaçtı
0 oy
tarafından
Avm ye nasil gittin hayret 
(148 puan) tarafından
Avm değil ki olay birinin bebeğimi istemesi ve tanımadığım birinin benimde günümüz koşullarında güvenip vermem . Sağlık koşullarında sosyal mesafe diye özellikle uyarıyorlar her yerde ama ben bunu göz ardı ettim gibi . Şimdi evden çıkma ozman gibi bir yorum yapma olay tedbirini almamak gibi düşün
tarafından
Evden cikma demek bana dusmez isteyen istedigi yere cikabilir gidebilir bebegini sevdirip sevdirmemekte senin tercihin parfum kokusu demissin emin ol avm de binbircesit koku mevcut bu kadar ince dusunme olacagi varsa her türlü birseyler oluyor zaten parfumde bahanesi :)
0 oy
tarafından
Sacmalamişsin canım 
(148 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
tarafından
Ya bebek bu herkesin kanı kayniyo benim oğlum da kız hastası kızları görünce guluyo kızlar da gelip seviyo çok abartma yani ömrü hayatında sadece sizi görecek diye birşey yok alış böyle şeylere 
(148 puan) tarafından
Ben sevilmesine takılmıyorum ki arkadaşım günümüz koşullarında artık daha dikkatli olmam lazımdı ya takılıyorum . En önemlisi sağlık tedbir gibi düşün ben hasta değilim ama karşımdakini bilemem ki . Bilmiyorum ya neyse
tarafından
O zman evden hiç dışarı çıkartmayacaksin bacım
(148 puan) tarafından
Daha dikkatli olmalıyım aslında daha kaç sene evde kalabilirizki sosyal mesafe mesafe tebbiri çiğnememeliyim hayat devam ediyor . Eski düzene göre değil yenisine uygun davranmalıyım
0 oy
(695 puan) tarafından
Hc abartma falan diyemicem bu hastalik cikti we ben korkuyorm kucuk oldugu icin maskede takamiorm mesela bz knedimizi koruyorz ama bebegi sewiolr ben rahatsz oluyorm istemiyorm cnku kucuk bagskliklrida kuwetli degil bz bile hasta oluyorken
(148 puan) tarafından
Abarttığımı düşünmeye başlamışken benim gibi düşünen biri tam olarak bu alsında yoksa bebeğimi kıskandığım için yada kimse sevmesin diye değil onu benim korumam lazım diye günümüz koşullarında izin vermemeliydim karşımdaki de istememeliydi diyorum içten içe
(695 puan) tarafından
Bence gayet dgru bir düşünce ama bazen kaliyoruz iste bir sey diyemiyorz bende çok yasadim bu duyguyu. Yoksa bende istiyorum sosyalleşsin ws ama snra hasta olck korkusu sariyor insallah bebeginde sorun olmicaktr bu sekilde düşün kendini suclama kimseyide dinleme cocuk senin bir sey olsa sen üzülceksin
(2,750 puan) tarafından
Kesinlikle
0 oy
(3,156 puan) tarafından

Ne diym ki buna:ermm:

0 oy
(4,392 puan) tarafından

harıl harıl okurken ben:O 

0 oy
(897 puan) tarafından
Ayyy cnm sende abartmış sın biraz benim oglum 2 aylık şuan 10 gün önce eşimin iş yerine gittim yanında çalışan elemanların hepsi sevdi öptü kucakladılar ben hiç oralı olmadım çocugumu unuttum valla öyle diyim 
(148 puan) tarafından
Ama hasta olursa kahrını sen çekeceksin artık 3 4 yıl önceki düzen yok ki eski düzen olsa bende korkmazdım . Yeni düzende herşey farklı öpmedi öyle bebeğimi ama mesela bunlar tehlikeli bebekler çok hassas bağışıklık zayıf anne kendini koruyor ama bebeği de anne korumalı
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Bende böyleyim yaa çok fazla üstüne düşüyorum nerdeyse 10aylık olucak daha yeni yeni az parfüm sıkmaya başladım dışarı çıkmıyorum geçen bi çıktık arabasından çıkaramadım bu korona delü etti bizi galiba :D
(148 puan) tarafından
Sen verirmiydin bebeğini bende hep arabasında tutarım hatta yağmurluk geçiriyorum arabasına şefaf olandan maske gibi öyle koruyorum bende araba da da ama verdim isteyince
(5,220 puan) tarafından
Asla vermezdim bukadad ortalıkta hastalık varken delirmedim daha. Yorumlarıda hayretle okudum
(5,220 puan) tarafından
Bacı basiretib bağlandı verdin belki ama geçti üzülme artık illaki büyüdükçe bişeylerle birileriyle temas halinde olacaklar sen koru yinede
0 oy
(10,245 puan) tarafından
Çok abartmişsın yani cnm sende 
0 oy
(3,881 puan) tarafından
Haklısın canım bende böyle düşünüyorum o kızın bebeğini almak istemesi de saçma, kırtasiye de kızın birisi kucağına almak istedi bende izin verdim o kadar dikkat ederim ama senin hesap nasıl izin verdim bilmiyorum bin pişman oldum bende. 

Geçen hastaneye gittiğimizde de kadının birisi oğlumun yanağına dokunup sevip geçti bi anda, o zamn da bişey diyemedim
0 oy
(267 puan) tarafından
Tamam bir daha kimseye vermezsin boşluğuna denk gelmiş birsey olmaz Allahin izniyle. Farz et ki evine misafir geldi oda alir cocugunu kucagina bunlari dusunup canını sıkarsan bebeginde etkilenir herseyi hissediyor onlar
0 oy
tarafından
Canım abartma bence takıntılı olma bir şey olmaz Allah'ın izniyle ya vala bak hastanede röntgen çektirmem lazımdı kızım bensiz asla durmaz eşimde yoktu röntgen çeken abla hem kızımı kucakladı hem benimle ilgilendi hemşireler falan bile alıyor kucağına seviyor bir tek erkeklere falan dikkat ediyorum kızlar da rahat seviyorlar kıramıyorum kimseyi ama eve gelince temizce yıkıyorum üstünü başını değiştiriyorum ne yapalım canım herkes bizim gibi değil ben alamam kimsenin çocuğu kucağıma yani benim kızım da çok cilveli göze çarpan bir çocuk yolda gelene gece aba abi der hesker durur sever 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 319 göst.
12 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 282 göst.
4 Şubat 2021 Aile kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 97 göst.
7 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 142 göst.