0 oy
180 göst.
Diğer kategorisinde (413 puan) tarafından
7+3 gebeyim bide 17 aylık oğlum var ilk 6 haftalık gittiğimde hastaneye kalp atışı duyulmadı ama doktor birçok şey söyledi troid yüksek dedi şeker yüksek dedi birsürü test yaptırdım son 3 aylık şeker testi de yüksek çıktı doktor bebekte anomaliler olablr dedi kalbinde sorun olablr dedi 20 haftalıkken perinatolojiye gitmen gerek dedi şimdi de endokrinoloji bölümüne git dedi kafayi yicem bebek için çok korkuyorım kızlar sizde de yaşandı mı bu durum içim sıkılıyor resmen ağlamak istiyorum napıcam bilmiyorum birsürü şey dedi 

2 Cevaplar

0 oy
tarafından

Kuzum arkadaşımda troid hastası idi gebelikte şekerine cikti . İkizlere gebe idi sağlıklı evlatlarını kucağına aldı. 

Seni bu şekilde korkutan dr dinleme.baska bir dr daha görün.  

20 haftanda perinatoloji gidersin bunda için rahatlamasi için baktiririsin. 

Söylediğin hastalıkların tedavisi var üzülüp stres yapma bebeğini düşün ♥︎

(907 puan) tarafından
Bendede troit vardı canım, hatta sağ triot büyümüştü ama ben hamilelik öncesinde doktora gittim değerler yüksek çıkmıştı 209 mg iyot kullandım hamileliğim boyunca şükür sağlıklı bir evladim var, korkma önce bebeğine ve kendine inan,doktora inanırsan onu yaşarsın, kendini teselli et bebeğim çok sağlıklı ve zeki doğacak de, yemeklerde iyotlu tuz kullan ama yemeğe en son at altını kapatmadan üç dakika önceki oyotu gitmesin.Troit vardiysa bunu hemen hamileliğin başında söyleyip sana iyot vermesi lazımdı doktorunuzun yapmadım anlamadım ?
(907 puan) tarafından
Niye yiyorsun kafayı yeme canım tedbirini al, hemen bir diyetisyenden randevu al, asla ağzına şekerli,unlu gıdalar koyma,meyveyide günlük bir porsiyondan fazla yeme, muz tüketme,yeşil elma iyidir mesela güvenle tüket, daha 20 haftalık korkma sen tedbirini al Allah'ın izni ile hiç bir şey olmaz
tarafından
Aynen .. 20.haftada daha çok var bu haftalarini.keyofli.gecir hiç üzülme . İyi bir dr bul diğer bölüm.randevunu al.ihmal etme allahin izni ile hiç biesey olmaz
(413 puan) tarafından
Tamam canım çok saol zaten dikkat ediyorum troid ilacına başladım şimdi de araştırma hastanesine randevu aldım kadın doğuma gidicem oda endokrinolojiye yönlendirip şeker için ilaç vericek galiba doğru anladıysaam
(907 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım simdiden
-Reklam-
0 oy
(948 puan) tarafından
Ben 2 sene olacak trioid ilaci kullaniyorum 

Hamile kalamiyordum doktor troidin çok yüksek iyiki hamile kalmamişsin bebekte sorunlar olurdu dedi ilaç tedavisine başladim hormon düzene girdi ve hemen hamile kaldim.  İlacı birakmiştim kan testine baktik hormon yine firlamiş 2 ,4 arasi olmasi lazim bende 9 cikti deger 

32 haftaligim başindan itibaren ilaç kullaniyorum 

İnşallah bebeklerimizi etkilemez 

Euthyrox ilaç kullaniyorum 

Sende ilaca başlamişsindir 
(413 puan) tarafından
Evet canım aynı ilacı kullanıyorım her sabah aç karnına 50 mg artı şeker vsr bende şimdi de onun için randevu aldım kadın doğuma o yönlendirirmiş beni

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 238 göst.
0 oy
8 cevap 305 göst.
26 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Mormenekse (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,165 göst.
11 Ağustos 2018 Diğer kategorisinde Civcivim06 (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 54 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu