+1 oy
259 göst.
Aile kategorisinde (1,188 puan) tarafından
Kzlar bizm bi 90 milyarlık arabamız var kananmla aynı binada oturyorz ama anlaşamıyoruz ew almak istiyorum ama ev fiyatları almış başını gdyo oğlumun engelli raporu var indirimli otvli arabada çıktı yani örnek veriyim 400 milyarlık arabayı 200 milyara alcZ vergisini odemicez ama arabyi 5 yıldan aşağıya satmak yasak ilk başta eşime dedm arabyi satalım borç bulalım ev alalım ee baktim ev için 250 milyar borclancam o borcu ode öde bitmez annemde dedi bnde 100 milyar War size vereblrm dedi eşimle dedik araba alalaim ozman 5 yıl sonra alcagimiz arabyi sarsak her türlü 600 milyar olur annemlere olan borcumuzuda 2 senede bitirz kalan 3 sene icndede alcagim ev için eşya parasını biriktirirm diye düşündüm ama çok kararsız kaldım smdi bi 100 milyar var sadece borclancagim ama ev alırsam 250 milyar borclancam sizce nasıl yapsam kafam çok karışık lütfen akıl verirmsnz

11 Cevaplar

0 oy
(1,399 puan) tarafından
Bankaya borclanirsaniz ömrünüz borç ödemekle geçer sıkıntı strest tartışma onları da hesap et kaynanan da razı ise ondan alın hem kendisi demiş zaten veririm diye kaynanana odersiniz daha temiz sıkışık olsanız anlayisda gösterir anne sonuçta 
(1,188 puan) tarafından
Kaynanm günahını koklatmaz bnm annem vercek borç cnm
(1,399 puan) tarafından
Ben kaynana anladım ama annen demiş işte ne güzel eşine söz verdir düzenli olarak odeyeceksin anneme diye o şekilde sen annen esin anlaşıp konuşun
(1,188 puan) tarafından
Esim sorumsuz biri değil cnm öder
-Reklam-
0 oy
(616 puan) tarafından
Araba al çok mantıklı ve karlı Bi tanıdığımız almıştı öyle 
(1,188 puan) tarafından
Diymi cnm kar etti baya odamı ew aldi sonra
(616 puan) tarafından
Parası 3,4 kat oldu evde aldı arabada
(1,188 puan) tarafından
İnşallah bizimde öyle olur ya
(616 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Ben olsam araba alirdim 5 sene sonra satardım üstüne gerekirse ekler evi oyle yapardım sonuç evde arabada zarar etmiyor
(1,188 puan) tarafından
Cnm ztn bu alcagmz araba şuan piyasada 400 milyar bize 200 ze gelck yani sdacr 100 milyar borclancam 5 sene sonra o araba olur her türlü 500 600 ew param hazır.olck
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Ev fiyatları aynı durmıcak ki 5 sene sonra şuan ki ev kim bilir kaç milyar olucak yine elinizde ev için yeterli para olmıcak borca girince bir şekilde Allah yardım ediyor
(1,188 puan) tarafından
Cnm suan faizler çok yüksek mesal şuan alcagmz araba 400 milyar ama bize 200 milyara gelck annemden 100 milyar borclancam bu borcu 2 sene içinde bitircm inşallah sonra kalck 3 sene alcgm ew icn esya parası biriktircem
(12,861 puan) tarafından
Ama 100.000 TL nin de değeri kalmaz ki bı kaç sene sonra bir de araba yerine evde geçerli olmuyor mu bu sistem
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Bizde bankaya 230 milyar borçlandik ev aldık her ay ödüyor ben senin yerinde olsam borçlanir uzağa taşınirim aynı apartmanda aynı evde huzur olmaz 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bence  alacaksanız şimdi alın  bu sene  ew 500 se 5 sene  sonra  3 4 katı  belki daha  fazla  olur  yanı  yine aynı anlam olacak  şimdi  alsan  5 sene ye borcunuz  biter 
(1,188 puan) tarafından
Ben smdi 400 bankadan çeksem olck bna 1 tirilyon borç her ay odiyemem ben banakaya okdar borç
0 oy
tarafından

90 binlik arabanızı satın üzerine kredi çekip ev alin . 

5 yıl sonrada zaten arabanın fiyatı ev bulamayacaksınız yine kredi ile destekleyeceğini.ve bu 5 yılda yine kaynanan ile oturacaksın ne anlamı var o zaman ki. 

(1,188 puan) tarafından
Cnm oturdgm yerde 1+1 ew 250 milyar ben niye küçük bir ew için okdar borca. Gircem 7 yıl sabretttm bı 5 yıl daha sabretcm  aynı ewde dglz aynı bindayuz herks kapısını kapatyo kendi ewnd
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Çok mantıklı düşünmüşsünüz canım araba alıp 5 yıl sonra evi almak daha iyi Allah gönlünüze göre versin inşallah 
(1,188 puan) tarafından
Saol cnm Allah razı olsun ztn borcumu btirisem 2 yıl.icnde inşallah geri kalan yıl içinde ewime alcgm eşya parasu biktircem arabanin 4 buçuk yılı oldumu ben direk ew bakcm yani 100 milyar borç odicem bu 100 milyar sayesinde 5 sene sonra arabam.olck 600 milyar istedgm gbi ew alablcm
0 oy
(1,465 puan) tarafından
5 yıl anlaşamadığin bir yerde oturabileceksiniz mantıklı
(1,188 puan) tarafından
Mecbur cnm ewdeki hesap carsiya uymuyo hesapladım bankadan çeksem her ay 2 bucuk milyar odicem ee ewin ihtiyaçları 2 cocgm War elektrk.su derken elde kalck sıfır herkes kendi ewinde kapisini kapatyo
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Öyle bir imkanınız varsa kesinlikle kullanın derim. Bizimde böyle bir planımız vardi ama olmadı çok kârlı bir iş.  5 yıl içerisinde araba daha da degerleniyor fiyati öyle kalmaz. Mübarek Araba fiyatları öyle artıyor ki altından daha çok kar getirir duruma geldi. Bankaya borcun olacağına annene borcun olsun daha iyi
(1,188 puan) tarafından
Kesinlikle banka her ay ödemek zorunda olcm ama anneme öyle dgl annem dedi hiç acelesi yk kardesn ewlencek diye biriktirdim dedi ee kardesm daha askere gitmedi askere gidip gelene kadar ewlenene kdar ben inşallah her türlü borcumu bitirirm
(1,169 puan) tarafından
Annenin parasını arabayı satınca bile ödersiniz amacınız paranızı artırıp kısa yoldan kâr etmek olsun
(1,188 puan) tarafından
Aynen cnm bu fırsatı değerlendirmek istyorm yksa birikim olmuyi her gün herşey ateş pahası oluyo
0 oy
(12,264 puan) tarafından

Senin bu söylediklerim çok uzun sürede olacak şeyler uzun vadeli planlar yapmıyorum ben genelde yapılsa bile normalde olmuyor

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 392 göst.
25 Haziran 2023 Aile kategorisinde Expertmom (499 puan) tarafından soruldu
+1 oy
32 cevap 884 göst.
0 oy
5 cevap 165 göst.
1 Temmuz 2022 Aile kategorisinde szr (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 354 göst.

381,752 soru