0 oy
201 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Benim doğumuma az kaldı :) ilk bebek aşırı ama aşırı heyecanlıyım :)) bebeğin 40ı çıkınca ertesi gün mevlid okumayı çok istiyorum. Ama nasıl yapılır edilir hiç bilmiyorum :) bebek doğunca bakacak kimsem yok o yüzden şimdiden her şeyini alacağım.kendi ailem eşimin ailesi teyzeler falan gelir. Valla önceden konuştum 40ı çıkana kadar gelmeyevekler. Eşim yıllık izine çıkacak bebeğe beraber bakacağız. Mevlid nasıl oluyor neler alıyım napayım lütfen söyleyin :)) 

16 Cevaplar

0 oy
(119,127 puan) tarafından
40 falan yapmadik sunnet olunca camiidr mevlut okutup yemek verdik o kadar bide akikasini kestik
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oğlum tam pandeminin başlarında oldu yasaklar vs vardi sadece kurbanini kestik annem kayinvalidem okudu kuranini hicbirsey yapmadik 
0 oy
tarafından

image

Pandemıden ötürü 1 yaşında yaptık mevludunu  ama cok güzel oldu 
tarafından
Allahım ya çok güzelsiniz :))
tarafından
Yaaa teşekkür ederızzz daha güzelleri sizinnn olsunnn
0 oy
tarafından
Kenarda durayim
0 oy
(1,297 puan) tarafından

2 aylikti yaptim canim cok fazla kimseyi toplamadjm tabi sadece esimin amca karilari cocuklari filan 20 kisi 25 kisi vardi:D

0 oy
(2,323 puan) tarafından
Komşular falan gelmek istiyordu hepsi birlikte gelsin diye hem iyi oldu öyle yaptım ben 40 i çıkınca yaptım mevlüt okundu lokum yemek falan işte 
0 oy
(520 puan) tarafından
Ben 40 cıktı 2 gun sonra yaptım canım baya kalabalıktı kuran okuttuk pide yaptırdım hediyelik fln dagıttım güzel oldu 
0 oy
(12,887 puan) tarafından
Covitten yapamadık:/ 

Kuzeniminkine gideceğiz bugün bebek 4 aylik 
0 oy
tarafından
Ya şu hastalık zamanı bunu göze alabiliyorsunuz ya helal olsun. 
tarafından
Bebek doğunca hayırlı olsuna ailem gelecek eşimin teyzeleri bu şehirde onlar da gelecek. Ben konuştum 40ı çıkınca mevlid yapacağım o zaman gelin dedim :) kendi ailem torunlarını görmeden durabileveklerini sanmıyorum
0 oy
(465 puan) tarafından

Varlık icinde yokluk okutamadikkkkk :D:D:D

0 oy
(193 puan) tarafından
Bende daha yapmadm pandemiden dolayı yapcm ama su siralar  kuran yaptrcam magnet cikolaya hediyelik aiel arasında yapvm ama masa hazrlicm oyle yapmayı düşünüyorum 
0 oy
tarafından
Kızımın bnde yapamadım daha 8 aylık .evim küçük kimseyi toplamak istemiyorum daha hastalık zamanı..bakalım.ne zaman kısmet oacak 
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Oğluma yapmıştık 40 çıkınca 10 yıl önce pide yaptirip tatlı dağıtmıştık kızıma bisi yapamadık pandemi girdi araya
0 oy
(7,659 puan) tarafından
Öncelikle bebeğe mevlid kıyafetini ALMA! Çünkü o kıyafet aslında Hristiyanlıkta çocuklara yapılan vaftiz zamanı giydirilen bir kıyafet. Dinimize uygun bir şekilde olacaksa ne mutlu
0 oy
(597 puan) tarafından
Oglum 1yasina girecek hala okutacam :D corona sagolsun herseyi hazir tam gecen hafta yapayim dedim sunnetle bebek mevlidi bir olsun sagolsun almanya 3gden sonra 2g cikardi ve yine kaldik
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Kızım 19 aylık yapamadık pandemiden dolayı 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 77 göst.
19 Eylül 2023 Aile kategorisinde Sever (1,763 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 409 göst.
8 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Simge45 (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 118 göst.
23 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,180 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 151 göst.
29 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,275 soru

11,322,150 cevap

34,767 kullanıcı

...