0 oy
308 göst.
Diğer kategorisinde (60 puan) tarafından
Sürekli kaynana kayınbaba sorunu var evde o da şu ki sürekli eşim bugün konuştun mu bugün konuştun mu diye sürekli baskı yapıyor.. son üç aydan önce sürekli arayıp soruyordum fakat çok zor durumda olduğum için aradım para istedim vermediler.. ikiz hamilesiyim bir kere arayıp da torunlarım nasıl demediler.. yalandan arayıp hava nasıl su nasıl diyip kapatıyorlar iyice soğudum o yüzden. Eşimde sürekli baskı yapınca bu sefer hiç aramak gelmiyor içimden. Dün eşimi aramışlar ailesi konuşmuşlar bende baban gil ne diyorlar dedim diye ortalık karisti neymiş de babam dememisim. Evi döktü yıktı. Tek sorunumuz benim ailemi niye arayıp sormuyorsun oluyor. Zoruma giden şeyler olduğu için soğudum. Ama bunu anlamıyor. Eşimin ben ve çocuklar gram umrunda değil o kadar borç harç içinde sadece tek derdimiz onun ailesiymiş gibi davranıyor çok zoruma gidiyor artık kaldıramıyorum.. fikir verin Allah aşkına konuşacak dertlesecek bir Allah'ın kulu yok yanımda... 

4 Cevaplar

0 oy
(2,226 puan) tarafından
kendisi senin aileni arayıp soruyor mu annem babam diyor mu 

ayrıca aramak zorunda da değilsin zorla güzellik olmaz bunlar içten gelen şeyler .
(2,226 puan) tarafından
diyeceksin o zaman de yani demeden bunu anlamaz
bizim ki anne baba değil mi anlamıyorum ben de bunu
kendisi de yapmıyor sana böyle demeye asla hakkı yok seni zorlamaya da hakkı yok anne baba demek zorunda değilsin sürekli onları aramak zorunda değilsin beni merak eden arasın yani
(60 puan) tarafından
Onu da denedim yapmayı  o zaman ararım ederim diyip gecistiriyor sanki evliliği ailesi için sürdürüyor .. hamile olmasam iki dk daha durmam ama elim kolum bağlı
(2,226 puan) tarafından
evlilik bitirecek bir sebep değil , eşinin bu konuda anlayışlı olması gerekiyor sen nasıl ki onu icbar etmiyorsan oda seni edemez nasıl ki onun annesi babası aranmak istiyırsa senin annen baban da ister olaya böyle bakması lazım aramadın diye kavga çıkaracak bir mevzu değil güzellikle anlat canım hallolur inşallah
(60 puan) tarafından
Nerdeyse her gün aynı sorun İnan ki bıktım.. her yolu denedim anlatıyorum bak bunlar zoruma gidiyor diye ama adam bile beni düşünmüyor ki kalsın annesi babası düşünsün İnşallah hallolur
(2,226 puan) tarafından
evet haklısın , ama hamilesin bak öyle düşün stres yapma üzülme ona böyle anlat şuan hassas bi dönemdeyim sen de üzerime gelme falan

yani beraber arayın annesini babasını , ben böyle şeyleri sorun yapmıyorum eşim de aramaz mesela anne baba demez bende demiyorum arada diyorum veya da baban diye söylüyorum çünkü onun bana yapmasını istemediğim şeyi ona yapmıyorum böyle ilerliyor ben istemez miyim annem babam aransın yada onlar istemez mi herkes ister
-Reklam-
0 oy
(692 puan) tarafından
Sevmiyorsun sorsan burda kaynana kayınbaba seven insan çok azdır ki bende buna dahil sevmemem için ellerinden gelen her gıcıklıgı yapıyorlar ama evimin huzuru için bazı şeylere ses çıkarmıyorum gaza getiren olur elbet yemin ederim hamileliğim boyunca bir kere arayıp demediler hamileliğin nasıl özellikle kız olduğunu öğrenince kaynanam hiç umursamadı evlerimiz arası 10 dk sen düşün eşim 4 5 günlük şehir dışına çıktılar evde hamile halimle tektim canın bişey istiyormu ihtiyaç var mı yok doğum yapalı 21 gün olmuş kaç kere götürdüm çocuğu evimin huzurundan önemli değil ailesi atsan atılmaz napıcaksın ara 5 dk görüş kapat saatlerce sohpet etme bende meraklı değilim o mikrop dolu eve çocuğumu götürmeye boş konuşmalara ama bunun için evimde huzursuzluk çıkacaksa katlanırım
(60 puan) tarafından
Tamam yapmam demiyorum yaparım ararım sorarım ama evliliği ailesi için sürdürüyor gibi. Demiyor ki beni mutlu ediyorsun biz iyi olalım yeter. Yan komsumuzu alt komsumuzu sürekli arayıp soruyorlar hal hatır soruyorlar ama bana gelince soramiyorlar bende bu yüzden iyice nefret ettim
(692 puan) tarafından
Diyorum ya anlatmaya kalksam saatlerce yazarım en yakını söylim 3 toruna koyun kesildi iki hafta sonra gelicek erkek torunun pipisinin kesilmesi için düğün salonu tutup orkestra getiricekler nerde baksan 5 binlik masraf rahat gidicek kızım için tavuk kesilmesi planlanıyor yerimde kim olsa çıldırır iki gelin özelde en pahalı hastanede doğum yaptı beni devlete yaptırmaya çalıştılar sonu sonu merdiven altı klinikte doğum yaptım gelde tartış kıymet kopar sonu sonu yine evinde devam ediyorsun olan psikolojine oluyor artik bıraktım evimde huzurum kaçmasında yalandan konuşmalar gidip sohpet etmeler arayıp konuşmalar yapıyorum
(60 puan) tarafından
Bende öyle yapacağım arayacağım sık sık kısa kısa konuşup kapatacağım.. bir de böyle deneyim bu yolu deneyim
(692 puan) tarafından
En iyisi tartışmanın atışmanın sonu yok emin ol yaptıkları haksızlıklar yarına kalıyor ama yanına kalmıyor burda gaz veren çok iki yazıp evlerine dönüyorlar sen şiştiginle kalıyorsun ne gerek var ara nasılsın iyi misin bitti en azından aradım dersin dili kısa olsun niye uzun uzadıya sohpet et demeyecegine göre susar
0 oy
(7,451 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin valla burda okuya okuya bütün erkek milletinden soğuyorum yavaş yavaş .. Hepsini dovesim geliyor 
(60 puan) tarafından
Hepsini Allah'a havale ediyorum. Sogumamak elde değil.
0 oy
(688 puan) tarafından
Gerçekten de karşı taraf seni onemsemeyip öyle sırf aramak için konuşan yakınlarımız varya gerçekten kendilerinden sogutuyorlar ve nefret ettiriyorlar de doğal olarak sende öyle yapmacık insanları aramak istemiyorsun eşinin bu ısrarcı tavrını anlamadım niye böyle yaptı
(60 puan) tarafından
Neymiş yaşlı insanlarmış. Neymiş haddimi asiyormusum aramayıp sormayip. Neymiş başta söylemiş aileme saygı duyacaksın diye sanki bizimki aile degil nefret ediyorum. Kendinden bile soğutuyor iyice

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 124 göst.
17 Haziran 2023 Aile kategorisinde Mavisu34 (54 puan) tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 387 göst.
24 Nisan 2022 Aile kategorisinde emekmelek (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,751 göst.
3 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Ogluşumm❤ (518 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 154 göst.