0 oy
640 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Merhabalar. Daha yeni evliyim. Genellikle sakin ve ağır başlı bir yapıya sahibim ama Eşimle tartışmamızda çoğunlukla kendini haklı görüyor kendinin mantıklı ve doğru düşündüğünü söylüyor ve bu da beni sinirlendirip kızdırıyor. Sesimi yükseltmek zorunda kalıyorum. Eşim benden önce de herşeyi yönlendirir herşeye karışır bir fikri olur. Ve sana mesafe koyarak seni adam etmek istiyorum dedi ve delirtti. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. 

10 Cevaplar

0 oy
(14,025 puan) tarafından
Bence bı detaylı düzgünce konuşun böyle üstü kapalı imalari cümlelerle evlilik nasıl yürür 
tarafından
Yaaa gayet ciddi ve açıkça konuşuyorum ama yok adam anlamıyor bu çok kötü bir şey
(14,025 puan) tarafından
Eşin bana çok egoist birisi gibi geldi
tarafından
Egoist mi narsist mi henüz tanıma aşamasındayız. Ama normalde iyi biridir eşim bu konuda deli etti beni ilk zamanlarımızda da eleştiriyordu sürekli.
-Reklam-
0 oy
(3,465 puan) tarafından
Aynı benim kocanin lafları artık gülüp geçiyorum 
tarafından
Ben gülüp geçemiyorum. Henüz daha yeni evliyiz bana o şekilde konuşmasına izin veremem
(3,465 puan) tarafından
Ben alıştım sanırım kavga etmekten anlamadi ki cevap bile vermiyorum
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Sen kelimeleri benden daha iyi kullandığın için haksız oldugun konularda da haklıymışsin gibi oluyor sadece ağzın laf yapiyor o kadar. De ve çekil kabuğuna o laf ona yeter.
tarafından
Açıkçası eşim sonuçta saygıyı bozmak bitirmek istemiyorum ve daha yolun başındayız. Ama tepkimi gösteriyorum.
(3,141 puan) tarafından
Bu cumlede saygısız bir kelime yokki. Asıl o mesafe koyarak seni adam etmek istiyorum demesi çok saygısızca.
tarafından
Bu cümle gayet mantıklı tabiki bunun için söylemedim zaten genel olarak saygını bozmak istemiyorum dedim.
(3,141 puan) tarafından
Sen saygini bozma dur karşındaki devamlı seni suistimal ederse bi saate kadar dayanabilirsin. Yada söylediklerini dikkate almicaksin yapcak bişey yok.
tarafından
Devamlı değil arada bir de olsa hak verdiği oluyor ama genelde ve çoğunlukla bu şekilde oluyor. Ama dediğin gibi saygımı bozmam ama kendimi ezdirmemde
0 oy
(12,968 puan) tarafından
Tartışma esnasında sakin olmayı deneyin. Zor ama konuşmayın gerekirse uzaklaşın. Sonrasında oturup tekrardan mantıklı bir şekilde konuşun. Evliliğin ilk zamanları alışma süreci oluyor 1.5 sene boyunca tartıştık her Allah'ın günü şuan birbirimizi daha iyi tanıdığımız için ne tartışma ne birşey kalmadı. Bende senin gibi sesimi yukseltirdim şuan o kadar sakinim ki 
tarafından
Dediğim gibi sakin bir yapım var hemen tartışma taraftarı değilim ben fikrimi düşüncemi söylüyorum ama ya mantıklı ya da doğruyu kendisinin düşündüğünü söyleyip sonra da beni delirtiyor. Normalde bağırarak konuşmam ama böyle yapınca sesimi yükseltiyorum artık.
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Yaş farki mi var arada kim kimi adam ediyor baya egolu konuşmuş canım
tarafından
Yaş farkı da eğitim farkımız da yoktur canım. Aynıyız ikimiz de. Üstelik bana göre bir üslup değil adam etmek falan. Uyardım karşında çocuk yok senin bana saygı duymak zorundasın diye.
(3,230 puan) tarafından
Bence kendi dilinden konusun seviyesine inin gerekirse saygıdan anlasa zaten bu uslubu takınmaz sıkmayın canınızı herşey gönlünüzce olsun
tarafından
Teşekkür ederim. Zor olacak ama yapmaya çalışacağım
0 oy
tarafından
Adam değildim neden aldın deseydin 

Önce sen adam ol düzgün konuşmayı öğren sonra bana öğret deseydin 

Ukala herif
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Aynı şekilde sana nasıl davranıyorsa sende ona öyle davran baksın bakalım.kim adam oluyor 
tarafından
Yaa ben normalde de öyle saygısızca konuşan bir kadın değilim. Hele eşime karşı daha dikkatli cümleler kurardım ama yetti bana da kurduğu cümlelerin aynısı ben de ona söylüyorum empati yapsın diye
(7,098 puan) tarafından
Alttan aldıkça tepene çıkıyorlar cnm
tarafından
Aynen öyle canım taviz tavizi getiriyor. Önceden kırmak istemiyordum ama artık empati yapması gerekiyor.
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Mesafe koyuyorsa sen daha mesafe koy bu şekilde sana ders verebileceğini göstermeye çalısıyor. Bunun yanlıs oldugunu onun istediği davranısı sergilemeyerek göster. Eğer uyum sağlarsan bu davranısını devam ettirir.
tarafından
Ben de mesafeli oluyorum ama bir yerden sonra konuşarak çözmek istiyorum. Ama kendi düşüncemi söylediğimde yine kendisinin mantıklı doğru olduğunu söyleyip beni de deli ediyor. Mecbur yine mesafe koyuyorum
(2,545 puan) tarafından
Aslan burcumu?
tarafından
Hayır ikimizin burcu da başak:/
0 oy
(8,303 puan) tarafından
Valla bacım o tiple ugrasmak zor.Başımda var maalesef.Hiç tartışılacak mevzulara girme.Köre yüzünü sağıra sözünü süsleme demişler.
tarafından
Doğru diyorsun canım ama aynı evde ve yeni evli olunca ister istemez oluyor. Biraz zaman lazım sanırım
0 oy
tarafından
anamm bu adam çoktan karar vermiş. kendince seni adam ediyormuş. ne bu öyle
tarafından
Kiiizzzz hortlatma su eski postlari
(197 puan) tarafından
Geçen yılın postu canım

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 869 göst.
9 Nisan 2022 Aile kategorisinde Gulselen (124 puan) tarafından soruldu
0 oy