0 oy
225 göst.
Diğer kategorisinde (660 puan) tarafından

Kızlar evde köfte yapıyorum ama kuru oluyo bi kaç farklı yöntem denedim ama yine olmadı elimin ayarı yok galiba sizlerin nasıl oluyo yumuşak kofte tariflerinizi paylaşırmısiniz dolapta kıymami çıkardım yarın sabah yapicam kahvaltı için (kahvaltıda olur mu demeyin kizlar herkesin damak zevki farklıdır :)

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
yeniden gösterildi

image

işte bundan 

(660 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım denicem
-Reklam-
+1 oy
(88 puan) tarafından
Bikaç püf noktam var benimde köfte harcı varsa köfte harcı koyuyorum yoksa yedi türlü baharat yoksa da karabiber soğan ne varsa artık evde baharat öncelikle ne koyarsan koy yarım çay bardağı su koyuyorum ben ve bi nokta daha iyice yoğurmalısın öyle kat karıştır değil de bi on dkk en az 
(660 puan) tarafından
Genelde galeta koyuyorum ama şu koyunca hep yağ sicriyo sinir oluyorum
(88 puan) tarafından
Suyu iyice yedirmen lazım homojen cıvık bi kıvam alıcak kıyma o şekilde özdeşiyo ve hiç kuru olmaz benim yaptıgım herkes çok beğenir yağ da sıçramıyo dediğim gibi
(660 puan) tarafından
O zaman ben az yoguruyorum bu akşam onu anladım cnm yarın daha fazla yogurcam inşallah güzel olur
(88 puan) tarafından
Nasıl oldu denediniz mi :)
(660 puan) tarafından
Denedim yumuşak oldu ama bu defa da çok dağıldı pes ettim bidah köfte yapmicam :(
+1 oy
(13,202 puan) tarafından
Kıyma soğan tuz karabiber kekik bir diş sarımsak bir çay kaşığı karbonat iki üç yemek kaşığı yoğurt suyu bir adet yumurta mümkünse hazır galeta kimyon iki üç yemek kaşığı zeytinyağı. 15 dk kadar yoğurulur mümkünse pataklanır dövülür ele alıp tezgaha sert vurma şeklinde. Mümkünse şekil verildikten sonra 2-3 saat dolapta dinlendirilir. Kısık ateşe yakın kızartılır
(660 puan) tarafından
Hhm farklı tekniklerin varmış cnm denicem teşekkür ederim
(13,202 puan) tarafından
Kör olasıca kaynananın tarifi iyi yapardı
(660 puan) tarafından
Benim kaynana benden daha fena yapiyo :(
(13,202 puan) tarafından
Biz kuru köfte yaparız zaten de ondan öğrendim ben de ekmeği bu çay bardağı koymak lazım tabi kıyma miktarına göre.
(660 puan) tarafından
Bazı anneler gerçekten çok güzel yapiyo valla benim annemde yapar ama onun elinden galiba
0 oy
(119,250 puan) tarafından

knor kofte harci :D

(660 puan) tarafından
Aa yarın sabah ilk işim harcı almak olcak içine başka bisey atiliyor mu
tarafından
paketin üstüne yazıyor dur foto atim
(683 puan) tarafından
Knorun her şeyini severim ama söylemeden edemem köfte harcı iğrenç iki kere kullandım ay köfteler sündü iğrenç bi et kokusu oldu allahım tam bir pişmanlıktı benim için ama yine de dene bakalım belki beğenirsin
tarafından
normalde ben kendim yaparım. ama arkadaşımın tavsiyesi üzerine alıp denedim bende çok güzel olmuştu valla
(660 puan) tarafından
Bide ben denicem bakalım güzel olur inşallah
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Bende surda bekliyim bacim
(660 puan) tarafından
Gel bekle tabi cnm
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Karbonat kat
(660 puan) tarafından
Attım yine olmadi:(
(3,794 puan) tarafından
Nerde hata yapiyon kız
(660 puan) tarafından
Bi bilsem her zaman yapıyorum ama Bi tutturamadım ya
0 oy
tarafından
Canım 1 yumurta soğan sarımsak rendele az bi şey kuru ekmeği ufala yada galeta unu köy sonrada tuz karabiber kimyon pul biber köy 1 çay kaşığı kadar karbonat koy sonrada iyice yoğur dolaba köy biraz dinlensin sonra elini hafif yağla şekil ver kızart afiyet olsun kuzum 
(660 puan) tarafından
Aynı dediklerini yapıyorum cnm yine olmuyo ya:(
0 oy
tarafından
Ekmeğin içi sarımsak baharat bol koyup güzelce yoğuruyorum canim püf noktası çok yogurmak benim çok güzel oluyor 
(660 puan) tarafından
Bol yoguruyorum ama daha bol yoğurcam bakalım
tarafından
Aynen canım bir de yumurta koyuyorum içine yazmayı unutmuşum
(660 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Kıyma galete unu yumurta tuz karabiber kimyon toz kırmızı biber çay kaşığı ucuyla Salça maydanoz az birazda yağ iyice yoğur şekil ver birax dinlendur sonra Kızart Ohh mis gibi oluyor valla gece gece canım çekti simdi
(660 puan) tarafından
Salça koymadım hiç onun etkisi olur mu ki
0 oy
(87 puan) tarafından
Ufak soğanı rendele ama en ufak ayarında rendenin bir çay kaşığı kuru reyhan 1 tatlı kaşığı tuz bir yumurta 2 yemek kaşığı sıvıyağ göz kararıda ufalanmış ekmek bu tarifi yarım kilo kıymaya yapıyorum ben kaynanamın kofte tarifi çok beğenirim
(660 puan) tarafından
Hiç denemedim cnm ama merak ettim denicem
(87 puan) tarafından
Çok koyma cunki reyhan baya tadını veriyo az koy begenceksin
(660 puan) tarafından
Hmm bak onu hiç yapmadım hep hemen olsun diye açıyorum altını teşekkür ederim canım
(87 puan) tarafından
İnsallah begenirsin canım
(660 puan) tarafından
Inslh bakalım cnm
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Bende beyenmiyo knor Bi değişik oluyo benim tarim de şöyle

Kıyma yumurta bayat ekmek içi ama ıslatmadan Maydanoz rendelenmiş bir soğan ama suyu sıkılmış az tatlı toz biber Karabiber tuz bunları hiç su kullanmadan yoğur sonra şekil ver  şekil verirkende su kullanma. Sonra kızart

Ayrıca kıymayı çözdürürken suyada koyma tadı kaçıyo dağınık oluyo 
(660 puan) tarafından
Teşekkürler canım kıymayı şimdi çıkardım sabaha kadar erir zaten

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 99 göst.
14 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Birhilall (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 126 göst.
4 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde ayse.gul (582 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 106 göst.
1 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 107 göst.

379,291 soru

11,353,187 cevap

34,824 kullanıcı

...