0 oy
1,061 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ikinci hamileliğim isim tam belli değil ilk kızım olacağında daha cinsiyeti öğrendik eşim annesinin isimini koydu kendi kendine Banada kesinlikle söz hakkı tanımadı ve annesinin gerçekten üstümde bı emeği falan yok aksine sürekli bana şerli insan seytanlasmis insan anan iş ogretmemis vs dedi durdu hep sustum neyse bunlara rağmen kızımın adını kayinvalidenin adını koydular ben hicmisim gibi şimdi bidaha kızım olacak annemin adı Hatice Guzel de bi isim evlendim evleneli annem poşet poşet yiyecek içecek taşıdı hala taşıyor turşu kurdu bidon bidon salcalarimi hep annem yaptı beş kuruş dahi almadı o olmasa napardim bilmiyorum her zamanda arkamda durdu bı ara eşime bunun adını Hatice İkra koyacam falan dedim Hatice kim diyor işine gelmeyince tanımadın dedim tanımıyorum diyor şimdi ise içimden geçen inat edip koymak siz olsanız koyarmisiniz

32 Cevaplar

+3 oy
tarafından
ben buyuklerin adini koymanin yablis oldugunu dusunuyorum ama madem konulmus bir tanesi hatice de guzel isim sende koy
tarafından
Zaten ilkini bana hiç sormadı söz bile soyletmedi şimdi bende koymak istiyorum
tarafından
annenin ismi olmasa bile bunu sen koy
tarafından
Evet bu zaten benim istediğim olacak
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Koy canım sende 
tarafından
İstiyorum aslında annemde kesinlikle öyle bişey yapma ben asla istemem falan diyor
tarafından
Eşin ne dicek
tarafından
İşte bı ara dedim Hatice kim falan dedi işine gelmedi tabiki
0 oy
tarafından
Bence sen esin koydu diye ona inat yapiyosun gibi geldi illa ailelerden birinin ismi olmak zorunda değil 
tarafından
Evet olmak zorunda değil birazda inat ettim çünkü bı ara gerçekten istedim ve eşim o kim dedi
0 oy
(92 puan) tarafından
İnadına koyarım. Kesinlikle annenin ismini koy şuan yazdığını okurken ben sinirlendim koy kizzz inat degilmi hem annen çok sevinirrr Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım 
tarafından
Annem sakin koyma diyo hiç istemiyor
(92 puan) tarafından
Ama annen biri bisey der sana diye istemiyordur sende herkese inat koy bosver
tarafından
Bende istiyorum yani ama bakalim
0 oy
(7,186 puan) tarafından
Kaynananin adı ne merak ettim. 
tarafından
Zeliha
(2,687 puan) tarafından
Okuyunca hay kaynanasiz kal dedim bacim kusura kalma bende inat degil mi koyardim adini karsimi cikiyo gider nufusa bizzat yazdiririm onun ki anada senin ki neymiş
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Koyarım.tabiki 
tarafından
Bakalım bi
0 oy
(12,958 puan) tarafından
İnat edip koyardım ben olsam madem tanımıyor anneme de derim getirme hiç birsey ne yapıyorsa yapsın 
tarafından
Bende bu sefer biraz taktım
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Koy valla o koyarken sormuş mu niye doğurduğumuz çocuklarımızın  adını biz koyamıyoruz anlamıyorum 
tarafından
Evet ya sinir oluyorum
0 oy
(119,225 puan) tarafından
simdi 2 senedir tursumdan salcamdan baharatimdan tutta atistirmalik lokumuma kadar annem alir gonderiri bakliyatlarda dahil ismini koyarmiyim koymam cunku ben aile ici anane dede vs isimleri konmasina karsiyim haa esin sen istemeden koymus git basvur degistir bizim ailede bu tarz bi olay oldu cift bosandi isim yuzunden her gelinin annesi herseyini yappar yapiyodurda gelinine ters davranmayan kaynana milyonda bir seninki tam hani annenin aldigi yaptigi degilde esin koydu bende koyyum olmus
tarafından
Annem herseyime yetişiyor koymak istiyorum kaynanam bişey yapmazken neden koyduk onu düşünüyorum
(119,225 puan) tarafından
iste bende diyorumki hepimizin annesi oyle
0 oy
tarafından
Elimi vururum masaya Hatice konulacak derim yani sende kendini çok ezdirmissin ama taş olsa çatlar bacım 
tarafından
Bu hiç inan neler oldu sustuk
tarafından
Sustugun için böyle oluyor zaten
0 oy
(284 puan) tarafından
Ben kaynanamn ismini koymadm eşimde annemn ismini koydrmazdi ama madem ilk kızına kaynanan ismi koyulms annenin ismini koy bence
tarafından
Bende öyle istiyorum aslında
0 oy
(23 puan) tarafından
Ben aileden isim koymadım koymazdmda ama esin bana sormayip bisey yapsaydı bende ona sormaz koyardım yazdıklarını okurken sinir krizi geçirdim gerçekten bazı kaynanalar çok bencil ve gaddar
tarafından
Maalesef öyle
0 oy
(704 puan) tarafından
Bnm kızımın jsmide kayinvalidemin adi sorun ypmadm ama severek koymadm. Smdi bi kızım daha olacak ama buna tek isim koymak istiyorum diğerinde bide kndim koymuştum yanına kullanılmıyor biri. Yani annemn emeği ödenmez ama bnce isim koymak illaki ona değer verdgni göstermk anlamına glmiyor bana göre. Bn koymayı istemiyorm kndi adıma. Sen eşinle inatlaşma ama eğer kalben istiyosan o ismi koymakta teklif et ama inadına yapma derm 
tarafından
İstiyorum aslında ama ilkinde yanına ek bile koydurtmadi
0 oy
tarafından
ben olsam koyardm canm içinden de geçiyorsa bence de koy :)
tarafından
İsim güzel ben beğeniyorum
tarafından
aynen hatice ikra da çok hoş canm
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Koy gitsin.

Bu arada kaynananın adı ne
tarafından
Zeliha kaynananın adı
0 oy
tarafından
Hayatta ne kendimin nede kayinvalidemin ismini koyarım canımız ne isterse o olur
tarafından
İşte eşim zorla koydurttu ilkini
0 oy
(913 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
###### ############
(1,782 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
........
(1,524 puan) tarafından
Arkadaş bebeğini kaybetti diye biliyorum keşke hortlaymasaydı post.
(1,782 puan) tarafından
Çok üzüldüm şuan ya bilmeden çok yanlış yaptık gezinirken gördüm
(6 puan) tarafından
En ustteydi post teknik hata olmali
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Cok guzel Hatice İkra canım koy tabii iş inada binmese bile kulaga hos geliyor kızımın da ilk adı :) Hatice 
0 oy
(1,782 puan) tarafından
Tabikide koymalisiniz kaynananizin ismi konuyor sa size sorulmadan kendi annenizin ismin koymanız en doğal hakkımız size emek veren kendi anneniz bukadar nett 
0 oy
(1,743 puan) tarafından
Ben aile büyüklerinin isimlerini konulmasına karşıyım ya iki tarafında ne ben ailemden birinin adını koyarım ne eşimin tarafından koydururum ne kadar emeği olsun olmasın ve isim konusu ortak karar olmalı

İlgili sorular

0 oy
80 cevap 1,229 göst.
27 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Minikminnosum (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 506 göst.
21 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Ikiz anne adayi (1,113 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 622 göst.
17 Mart 2021 Diğer kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 877 göst.
21 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,964 soru

11,343,674 cevap

34,809 kullanıcı

...