+1 oy
652 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
düzenlendi

Geçen 1 ay önce perdem de kocaman böcek gördüm ilaç sıktım hala perdede asılıydı ölür düşer diye bekledim böcek düşmüş onu orada unutmuşum 8.5 oğlum emekledi emekledi yanıma geldi önünde gördüm böceğin bacaklarını direkt ağzınla parmağımı soktum böceğim parçalarını çıkardım. Parmak attim boğazında ki balgamı attı icinde böceğin kanadı çıktı başka bir şey çıkmadı bir şey olur mu ya. Ah bu keratalar off.  

Son bir ay evde değildim sık sık annemlerdeydim zaten üstüne unutkanlığimda geldiği için tamamen böcek çıkmış aklımdan. Çocuğun önünde böceğin ayaklarını görünce aklıma geldi

35 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Zehirlenme danışma hattında ki doktor hastaneye gitmenizi öneririm yanınıza Raid böcek ilacınida alın dedi. Haber veririm inşaallah.
(4,583 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun inşaallah önemli bir şeyi yoktur
tarafından
Çok geçmiş olsun  canım Rabbım korusun inşallah
(44,603 puan) tarafından
Rabbim korusun bisey olmaz  inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ay güldüm canım biraz kusura bakma :) hemşire doktor numarası varsa aratıp sor bakalım 
tarafından
Estağfirullah canım. Numara yok ya
0 oy
tarafından
Böcekten bir sey olmazda ilaç bir şey yapar mı etkisi kalmismidir  bilemiyorum =/ canım bi yoğurt falan yedir yoksa yada istifar ettir bilemedim 
tarafından
Kuzu kac gün yerde kaldı böcek bile kurumuş. Böceğin ayaklarını görünce aklıma geldi düşün
tarafından
Bir şey olmaz o zaman canım bende zamanin da bir sürü sümüklü böcek yemişim minik minik beyaz beyaz olurya leblebiyi çok sevdiğim için ooo bilibili deyip ağzına atıyormuşum "D hxjsbajjakajsh
0 oy
(800 puan) tarafından

Ayyy geçmiş olsun çok güldüm k. bakma:D doktorunu bi ara sor bişey olmaz inşallah 

tarafından
Estağfirullah canım
 kac gün yerde kaldı böcek bile kurumuş. Böceğin ayaklarını görünce aklıma geldi düşün
0 oy
(12,927 puan) tarafından
Ayyy rabbim korusun canım bı doktora götür ilaç birşey yaparsa
tarafından
Kuzu kac gün yerde kaldı böcek bile kurumuş. Böceğin ayaklarını görünce aklıma geldi düşün
(12,927 puan) tarafından
Ufff ☹️
0 oy
(675 puan) tarafından
Canım ilac sıkmışsın böceğe bence dikkatli ol doktora bile götürebilirsin
tarafından
(675 puan) tarafından
Ayy kıyamam yaa birsey olmaz inşallah yaa biraz yoğurt yedir o zaman ne olur ne olmaz
0 oy
tarafından

Titizlik seviyem:D ahahah 

tarafından
O ne demek kız
tarafından
O böceği görmüşsün madem kuruyana kadar neden tuttun ki yerde alıp atsaydin keşke. İlaç sikmissin böceğe bilemiyorum
tarafından
Bı yerde pis bı şey görüp sonra yaparım deyip unutmak :D
tarafından
Unutmuşum gitmiş çıkmış aklımdan. Zaten aşırı unutkanlık var. Bu aralar evde de değildim annemlerde kalıyordum sık sık hiç aklımda kalmamış
tarafından
Anladım canım yoğurt falan yedir bari
0 oy
(1,862 puan) tarafından
İlaç falan sıkmışsın ya bir doktora sor istersen nolur nolmaz 
tarafından
Kac gün yerde kaldı böcek bile kurumuş. Böceğin ayaklarını görünce aklıma geldi düşün
0 oy
tarafından

Benim eltimin oğlu da kocaman sinek yemisdi :woot:

tarafından
Allah hayrını versin ya
tarafından
Valla şok olmuştuk bizde eltim çıkarmak istemişti ağladı çıkarmadı bi türlü
0 oy
tarafından
İrem böcekten birşey olmaz ama böceğe ilaç sıktım diyorsun o ilaç zehir
tarafından
tarafından
Kurusa bile zehir üzerinde geçmez ki bence bi 112 miydi onu ara sor onlar hastaneye bağlıyorlar telefonu
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Ay kuzum kiyamam korkma kusmus bisiy olmaz ama için rahat etmezse götur bir acile
tarafından
0 oy
(13,802 puan) tarafından
Bence bi doktora götür canım ya. Sinek falan olsa belki bişey olmaz ama böcek nasıl bişeydi bilmiyoruz. Doktora gidemezsen bile zehirlenme hattını ara onlara danış. 
tarafından
Dur canım arayayım
0 oy
tarafından
Benim kuzenim hamam böceğini çekirdek sanıp citlemisti hayvanı canlı canlı bir şey olacağını sanmam ama yine de bol bol su içir :) çok geçmiş olsun 
tarafından
Sağolasın canım zehir danışma hattına ulaşmaya çalışıyorum
0 oy
tarafından
Bi tanıdığımızın oğlu salyangoz yiyordu ama sürekli bulduğu gibi ağzına atıyordu. Evleri bahçeliydi. :D Doktora sordular hangisiydi hatırlamıyorum ama bi vitamin eksikliği varmış meğer çocukta ondan yiyomuş. :D
tarafından
Benimki 8.5 aylık kiz
tarafından
Korkma bişey olmaz ama daha dikkatli olmak lazım tabi. :)
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Benimkide kuş pisliğ yemişti kanka korkma daha guduruyorlar sjsjsj
0 oy
tarafından
Yaaa çok üzüldm 
0 oy
tarafından

Ay tövbe tövbe böcek fobım  var ben varya elımı de sıkamazsın :( Allah korusun ama korkma belgesellerde falan full böcek yıyorlar proteın nıyetıne

0 oy
(514 puan) tarafından
Evinde kucuk cocugun var canim neden bocegi almadin ordanda kuruyana kadar orda biraktin?
tarafından
Aklımdan çıkmış kuzu ya, zaten evde değildim bu aralar annemlerdeydim falan.
0 oy
tarafından
Ayyy küçük sıpa inşallah  kötü birsey olmaz  
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Birsey olacagini sanmiyorum cnm herhangi olumsuz bir durumda kusma huysuzluk ateslenme vs doktora goturebilirsin (orumcek kurumus ustune ilac sikali cok gun oldu dedigin icin boyle bir yorum yapiyorum)

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 248 göst.
5 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,303 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 571 göst.
21 Nisan 2022 Aile kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 639 göst.
8 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Sirius76 (1,320 puan) tarafından soruldu

378,321 soru

11,323,409 cevap