+1 oy
1,091 göst.
Diğer kategorisinde (13 puan) tarafından
uzun zamandır boşanma davam var ve süreç bir türlü sonuca varmıyor bu zor süreçte duygusal manevi boşlukta olduğum için tesadüf biriyle tanıştım oda herşeyimi biliyor istemsizce aşık olduk birbirimize çok ağladım çocuklarım var vazgeçelim dedim ne o yapa bildi ne ben benim gelecekle ilgili korkum var ya çocuklarım dışlanırsa ya istemezse evlenip pişman olmak istemiyorum çok kez ayrıldım çok demedik yapamıyoruz birbirimiziz ilk defa ilgi sevgi nedir onda gördüm hayatımda ilk defa biri beni özel hisetirdi çok mutluyuz oda bende korkuyorum oda Korkuyor çocuklardan dolayı bende insanım korkularım var sana karşı dürüst olacağım çocuğun  " ç  " bilmeyen ben zamana bırakalım ve zaman gösterecek herşeyi bize diyor haklı mı sizce beni seviyor o kadar eminim ki ama çocuklarımı istemezse bu iş olmaz kendisi de çok iyi biliyor sizce korkmakta haklı mı diyor ilerde çocuklarınla tanışmak zaman geçirerek  karar verilir şuan ne desem boş ve yalan olur diyor haklı mı çok üzülüyorum evlenmek değil şuan niyetim ama illa ki ciddi bir ilişki olduğu için çocuklarım her zaman önce gelir benim için  yorum yapın lütfen mantığa ihtiyacım var ailesine anlatmış beni bekar olarak resmi süreç bitmediği için tek bir kardeşi çocuklarım olduğunu biliyor resmi süreç bitsin tüm gerçekleri anlatıp ailemle tanıştıracağim seni diyor 

42 Cevaplar

+15 oy
(2,699 puan) tarafından

Müge anlı nın lafı aklıma geliyor çocuklu bir kadının hayatı olmaz demişti bana göre çok haklı ama tabi tartışılır hakkında hayırlısı olsun 

tarafından
Aynn öyle canm katılıyorum mugeye sana
(3,551 puan) tarafından
Aynı şeyi düşünüyorum. Çocuk kız olsa ben kendi babasına bile güvenmiuorım elin adamına nasıl güveneyim erkek olsa bunun ergenlik çağı var asla anlaşamazlar.
Bende çocuklarım varken evlilik düşünmezdim. Önce onları büyütürdüm. Ha evli ayrı vs bizim milletimiz de illaki mutlaka ki başa kakıç olur. Benim tavsiyem askınızı yaşayın ama evlilik yoluna girmeyin..
(2,699 puan) tarafından
Bana görede böyle annem 25 yaşında dul kaldı babam ölünce hiç evlenmedi 3kız kardeşiz biz oyüzden çok korktu bizi büyüttü bakdı evlendirdi şimdi halen bekar evlenmiyo diyo napim evlenimde ben alışmışım rahata diye evlense de sesimiz çıkmaz annem istedikten sonra bize saygı duymak düşer çünkü artık biz evliyiz artık annem tek başına
(3,551 puan) tarafından
Kız valla aynen öyle. Bi zamandan sonra aşk meşk hikaye. Ne diye evlenip kendimi dara sokuyum azcık aşım agrısız basım. Alırım çocuklarımı koynuma sokulur yatarım.. Bir yere kadar aşk bir yerden sonra her türlü sıkıntı baş gösteriyor. Birde evlilik yapmamış bir acemi yi alıp onun kahrını çekemem. Bir insanın huyu ne olursa olsun aynı evin içine girmeden bilinmez.
Tamam insanın hayatında hayat arkadaşı da çok önemli ama artık aşk değil mantık devreye girmeli.arada çocuk var çünkü
(23 puan) tarafından
Canım kendi babasına bilr güvenmiyorum demissin madem öyle neden aynı evde yaşıyorsunuz hayla güvenmemek ne demek öz çocuğu sonuçta
-Reklam-
+6 oy
(2,349 puan) tarafından
Seni ailesine bile doğru şekilde tanitmamis demek ki bu durumdan çekiniyor,ailesi de onaylamiyor. VE buna gelene kadar daha bosanmamissin. Çocuklarına dediğin gibi sahip çıkacak mı? İlgi,sevgi bı yere kadar mantığını şok devreye ki yeniden pişman olma. 
+2 oy
(15,823 puan) tarafından
Belki olmaz ama bı komşumuz vardı bı çocukla boşandı bekar bı adam istedidi evlenene kadar ne tatlı diller ne güzel sozlerr neler neler evlendikten sonra ilk kavgada iyi olsan kocan bosamazdi demişti adamm onu hiç unutmam davul bile dengi dengine derlerya ben o kafadayimmm
+2 oy
(2,944 puan) tarafından
Seni üzmek istemez belki ama çok üzülürsün. Ben göze alamazdım. Kim eşini ilk tanıştığımız zamandaki gibi hiç değişmedi evlenince diyebilir ki. Malesef kendi iyi niyetli olsa bile çocuklarınla ilgili ufak bir lafı sana batar. Bugün mesela eşim oğluma seninle uğraşamam dedi bir sebepten. Ben umursamadım ama öz olmasaydı bu söz aklımdan çıkmazdı. En basit örneği bu. Hayat toz pembe olsa keşke amaa değil. 
(2,671 puan) tarafından
Sana hak veriyrm benim eşimde çok kibar naifti ama okadar degisiyorlat ki canim
+2 oy
(305 puan) tarafından
Adamın tereddütleri varsa zaten cok zor hele ki birime guvenmek ayni evde olmak çocuklarınla cok daha zor o kadar bozuk ki ortalik kendi babamizdan korkar olduk ekranlarda izliyoruz neler oluyo nasil emanet edebiliceksin bide yani su an manevi olarak yipratici bir surecte bu karar verilmemeli diye düşünüyorum tabi herkes bir degil ama ne kadar guveniyosun bu adama seni sevebilir ama cocuklar ?? Bide diyelim ilerde çocuğunuz oldu illa ki fark olur 
tarafından
Artini verdim aşkım :)
(305 puan) tarafından
Teşekkür ederim bebeğimm :)
+2 oy
tarafından
Boşanma davan sürüyor ve sen biriyoe gorusuyorsan eşin senden tazminat alabilir çünkü bu sadakatsizlige giriyor ve benimde davam var ama bu boşluğu başkasını yara bandı olarak kullanmak yerine evladimla doldurdum dahası ne bu acelen boşan daha sonra yoluna bak biraz bekle 
+1 oy
tarafından
Ne anlatmak istediğiniz de ne sormak istediğiniz de o kadar karışık olmuş ki. Kafanız çok karışık belli. Umarım hayırlısı olur 
+1 oy
tarafından
Benim çocuğum yok ama bekar biriyle evlendim ailesi kabul etti herşeyi gel gelelim düğün oldu evlendik her şey değişti kaynana kayınbaba köle olmamı istedi hatda eşim ben bekar kız almayı bilmiyo muydum anneme babama bak diye seni aldım dedi ben seni kabul ettim sende anamın babamın kölesi olcaksın demeye getirdi. Ama ben direndim kabul etmedim oda sonra sonra akıllandı şimdi iyiyiz çok şükür kimseyede ezdirmiyo beni ama içinde Allah korkusu olan birisi olması lazım eşim dergahlara sohbetlere gitmeye başladı sonra düzeldi gitmeseydi sorun devm ediyo olurdu yada boşanmış olurduk
+1 oy
(2,618 puan) tarafından
Benim 2 çocuğum var eşimde hiç evlenmemiş biri 4 senedir evliyiz çok şükür 
+1 oy
tarafından
Canım benimde kızım vardı bekar bir adamla evlendim şimdi 2 aylık bebeğimiz var coook mutluyum ailesi ona saygı duyduğu için bana da duyuyor tek kelime söylemediler. Çocuklu kadının hayatı olmaz diye bir şey yok sevgiye saygıya bir yoldaşa ihtiyacımız var seni seviyorsa bütün engelleri asacagindan emin olabilirsin 

Herkes ikinci evlilik diye eşyayı layık görmedi ama eşim para çekip elime sayip git gönlüne göre al dedi 

İnşallah mutlu olursun
0 oy
tarafından
Benm açımdan olmaz

Hiçbi zaman kendi çocuklarını seninkileri bir tutmz 

Senin çocuklarını hep dışlar

Benm abim de evli bi kadınla birlkte ilk bekar dedi sonradnn diger kardrşm gercegi anlattı bizlere 2 çocuğu var yaş olarakta abim den baya büyük

Hiç kimse onaylamyo bizimkiler evlatlktn rededr yine kabul etmz gider kadınla gezer tozar birlkte olup yine memelkete dönüyo

Kısaca diyecğm yol yaknkn vazgeç 
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Çok acele ediyorsun resmi süreci bekle bitsin bıkere sütten ağzın yanmış ikinci kez yanmasın Allah korusun.

Bence yüzüne vurur canım çocuğun olması ve bı süre sonra o çocuklar seninde gözüne batacak o öyle yapacağı için bence bekle 
0 oy
(42 puan) tarafından
Cnm çocukların kızmı erkekmi bide daha boşanma dan evlilik düşünüyorsun bekle biraz hemen güvenme zaten Bi travmanın içinden çıkıyorsun kendine zaman tanı bide ailesinin tutumuna bak çünkü senin 2 çocuğun var ileride onlar kabullenmese büyük sıkıntı gerçekten bak bence biraz bekle ben eşimin 2 ci eşiyim eski eşinden 1 kızı var yani benim ailem benimle 2 yıl konuşmadı evlenmiş boşanmış diye 1 çocuğu var diye ben bekarım ve 19 yaşındaydım ben eşimi çok sevdim ve onlara ben onu seviyorum kabul ediyorum beni onunla kabul ederseniz edersiniz etmezseniz siz bilirsiniz dedim onlarda beni sildi ama 2 yıl sonra barıştık yani iyi düşün derim 
0 oy
tarafından
Kalbinde merhamet varsa eğer 10 çocukta olsa alır ama sevgilini tanimadigim için bişey diyemiyorum. 
0 oy
tarafından
Şöyle ki canım bekar Bi insan evlendiği zaman evliliğe adapte olması biraz zor oluyor bir de çoçuk olunca karşı taraf iyice zorlanır çok haklı düşüncesinde mesela ben evlendim eşim sürekli gezmeyi gecenin 3 4 üne kadar gezmeyi seven biri olduğu için ilk zamanlar 3 günde bir bazen hergün beni evde bırakıp gezmeye gidiyordu sonra sonra bıraktı bu alışkanlığı yani demem o ki ilk başlar evlilik bile zor geliyor yemek yapmak evi toplamak bana zor geliyordu mesela çok iş gibiydi yapasım gelmiyordu sonrs sonra alıştık ikimizde demek istediğim onun açısından, bakınca biz bile çoçuk sorumluluğu olmadığı halde evliliğe hemen alışamadık şimdi bebek olacak zor olacak tabi bizim için ama ilk başlar olduğu kadar değil tabiki de karşı taraf çok haklı 
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Çok zor bir karar bu sizin için Allah yardımcınız olsun sevdiğin adam kabul etse ailesi laf söyler bekar adam çocuk hiç bilmiyor  çocuklarla özel hayatınız olmaz bilmiyorum ben çocuklarımı başka bir adam uğruna asla bırakmam senin çocuklarına kaşını kaldırsa gözüne batar aşk bir vakit sonra biter gerçeklerle yüzyüze kalısın Rabbım yardımcın olsun hakkında en hayırlısı neyse onunla karşılaştırsın
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Çocuklarınızın yaşı ve cinsiyeti çok önemli. Sizinle ilgili ailesine yalan söyleyen biri yarın sizede yalan söyler.. 
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Bı kere çocuklarin için bişey diyemem zaman gösterir diyen adamdan hayır gelmez seni ailesine sanki bekarmis gibi tanıtan adamdan hayır gelmez. Annesi babası kabul etmez. Seni ara oğlumun peşini bırak tan tut ağza alınmayacak şeyler söylerler sen milletle uğraştığınla üzüldüğünle kalırsın. Lütfen şu anda bosluktasin yağmurdan kaçıp doluya yakalanmak üzeresin. Boşanma davan bir bitsin en azından 1 sene kendini dinle kafanı dinle yoluna bak. Daha sonra evlilik düşün ve en başta çocuklarına mirin kırın yapan adamdan uzak dur. Başta mertçe çocuğunu da kabul ederim kendi çocuğum gibi severim diyen insanla ol ailesine seni utanmadan tanitabilen insanla ol. Mahkeme sürecin bitmeden de bu işu bitir yoksa eşin en ufak bişey yakalasa mahkemede kullanır çocuklarından bile olursun. Diyeceğim o ki yol yakınken bu yoldan dön.
0 oy
(2,705 puan) tarafından
İyice tanıman lazım. Benim de 2 evladım var ve bende bekar birisi ile evlendim. Sana benzer sorunlar yaşadım. Fakat Allah a şükür mutluyuz. Evlendik. Ailesi de sahip cıktı bıze. Bir evladım benım le bir evladım kendi babasında kalıyor mahkeme oyle uygun gordu ama evladıma da cok ıyı davranıyor. Zaten yaşlarımız da küçük dıye kızmadı ailesı cahil siniz daha dediler 
0 oy
(13,869 puan) tarafından
Nedense ben adamın niyetinin evlilik olduğunu düşünmüyorum. Seninle hoşbeş eder sonrada çocukları bahane edip sıvışır gibi geliyor bana . 

İlgili sorular

+1 oy
41 cevap 1,278 göst.
0 oy
12 cevap 303 göst.
17 Temmuz 2023 Aile kategorisinde mr (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 219 göst.
21 Aralık 2022 Aile kategorisinde Busra y (938 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 374 göst.
20 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu