0 oy
472 göst.
Diğer kategorisinde (106 puan) tarafından
Kızlar sezaryen olupta öncesinde anestezi için devlet hastanesinde kan tahlili falan verdiniz mi neye dikkat ediyolar... Anestezi uzmanından ameliyat için ne gibi onay vermesi gerekli

9 Cevaplar

+1 oy
(843 puan) tarafından

Ameliyat masasında görüştük :D şeker tansiyon var mı kullandığın ilaç veya rahatsızlık var mı diyor sadece canım. Sonra boy kilo yaş alıyor. Hesap yapıyor belinden iğneyi yapıyor. İğneyi yaparken kıpırdama :angel:

(106 puan) tarafından
Sağol kuzum ben genel anestezi isticem nasipse epidural yapamam korkarım
(843 puan) tarafından
Bir şey görmüyosun canım. Zaten uzandıktan 5 dk sonra bebeğin yanına geliyor. Birde genel anestezi her zaman riskli diyorlar. Yinede sen bilirsin insan kendinin doktorudur :)
-Reklam-
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Hastaneye yatisin yapilirken kan aliyorlar ztn kan grubu vs vs ogreniyolar
(106 puan) tarafından
Malesef benim doktorum bu şekilde yönlendirmiyo dün sinirden öldüm bir buçuk haftadır anestezi den onay alamdığımız için gün vermiyor
0 oy
tarafından
Canım bir sürü kan kalp vs film çekiliyor doktorla onlar görüşüyorlar 
(106 puan) tarafından
Ya böyle okuyunca gerçekten sinir olmamam içten değil beni ne diye uğraştırıyo o zaman bu doktor yaaa... Bir buçuk haftadır bekliyorum ilçe oturduğumuz için şehir merkezine gidip geliyorum bazı yönlendirme hatasından dolayı doktorun denk gelipte anestezici ile görüşemedik madem kendisi halledebilir beni niye uğraştırıyo afff Allah ım afff
tarafından
Canım doktora söyle bence yani ben kan verdim film felan anesteziciyi ameliyatta gördüm
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Evet canim görüştüm ben anestezi ile. Tahlillerini aliyosun anesteziye gidiyosun. Iste soruyor daha once ameliyat oldunmu sigara kullaniyomusun ilac kullaniyomusun bi hastalığın varmi onlara gore onay veriyor.
(106 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim yorumun için
(7,402 puan) tarafından
Rica ederim canim hayırla kucagina al bebisini insaAllah.
(106 puan) tarafından
Allah razı olsun canım hepimiz inşallah
0 oy
tarafından
benim hic oyle bisey olmadi direk sezeryana alindimm
(106 puan) tarafından
İlk iki doğumumda benimde öyleydi bu değişik bu sefer
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Evet görüştüm ben kan tahlili ekg nts çekilip dr um güne karar vermişti tüm sonuçlarına anesteziye gidiyorsun o da sorun yoksa onay veriyor ayrıca birde ameliyathanede anestezi uzmanın gelip bi sürü şey sordu yani 2 tane uzmanla görüştüm 
(106 puan) tarafından
Hmm muhtemelen benim n durum da sizinkine benziyor şu an gidişat... Ekg verdim kan tahlili verdim pazartesi sonuçlarla anestezi ye gidicem
(3,149 puan) tarafından
Evet aynen rutin böyle oluyor allah kurtarsın
(106 puan) tarafından
Allah razı olsun canım eğer onay alırsam salı sezaryen 3.ama korku sardı
0 oy
(2,448 puan) tarafından

Ben görüşmedim. Allah a emanet girmiştim doguma. Doguma da cayla gelmişti sarı çıyan:ermm:

(118,973 puan) tarafından
Anaa çaylamı geldi ben şoook nası migde var insanlarda
(2,448 puan) tarafından
Rahatlar işte. Ameliyathaneye girerken ameliyat olanlara baka baka gittim kapilari kapatmiyolar bile. Devlet hst. Bu yönden kötü, mahremiyet, hijyen 0
(118,973 puan) tarafından
Kiz oyle olunca insan iyice panik olur o an Allah korusun tansiyon yukselir ben zaten panik biriyim Allah yardimcim olsun benim
(2,448 puan) tarafından
Benim dikişimi bile ymuk yapmışlar canım doktor yarıda çıkmış hastanin biri hastaneyi yıkmış doktor gelsin diye,  yarısını doktor yarısını başkası dikmis. Sola doğru gobek sarkiyor ve cok kötü görünüyor. Doktor zayiflayinca geçer dedi ama bakalim. Yeni yeni korse takmaya başladım. Napcam bende bilemedim
(106 puan) tarafından
Yokk artık yaaaaa bu ne rahatlık anam millette yaaaa
0 oy
(3,151 puan) tarafından

Zaten kan falan vermistim ama daha sisteme gecmemis verir vermez anesteziye gitmistim cunku gorustuk ben genel istedim panik yapiyorum uyusmuyor benim ilkinde de hissettim vs dedim o da sakinlestirici yapariz falan demisti belden olmaya izin verdi ameliyatta yine panik yapip bagirdim agladim canim yandi yine genel oldum :D

(106 puan) tarafından
Neden tercihe bırakmıyorlar yukarda arkadaşta demiş zaten insan kendinin doktorudur diye... Yine senin dediğine gelmişler
(3,151 puan) tarafından
Aynen valla bilemiyorum sacmaliyorlar. Benim vucudum anesteziye direncli discide bile 4 5 tane igneyle uyusuyor o derece. Ilk dogumda yasadigim icin uyardim uyusmuyor diye dinlemedi sonra nasil bayiltcaklarini sasirdilar ameliyathanede elleri ayaklari dolasti ben aciyo diye bagirinca.
0 oy
(1,302 puan) tarafından
Canim tahlillerden yana sıkıntı yok aliyolar hepsini zaten ama genel anestezi yapma tabi sen bilirsin ama sonrasinda daha agrili bi surec oluyo epiduralde ilacin etkisi kaliyo bi sure o sirada daha hizli kalkıp toparliyosun 
(106 puan) tarafından
Evet 2 doğumumda genel anestezi ile oldu çok ağrılı bi süreç oluyo ama epiduralde korkuyorum nedenini bilemiyorum  ortamın psikolojik havasından mıdır nedendir

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 229 göst.
1 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Glhnmhmmd (469 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 494 göst.
17 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Zhlfrk (6,919 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 443 göst.
25 Ağustos 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eylül mevann Annesi❤ (806 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 1,669 göst.
19 Ağustos 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysedem (535 puan) tarafından soruldu

377,041 soru

11,283,770 cevap

34,685 kullanıcı

...